Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
3. jún 2012

@vavrenka pred prvým použitím som obe (verziu 2011 aj 2012) prala len raz. Potom som ju dala na riťku. Verzia 2011 mi začala dobre siať cca po 4 praní a verzia 2012 je teraz prvýkrát na riťke (od 8,30 ešte stále 😀 ) ja ju radšej periem na 40 lebo jedenkrát sa mi prvú podarilo šupnúť k ostatným plienkam a vprala so ju na 60 - a teraz keď mám aj tú druhú som si uvedomila že sa mi dosť zrazila - asi o 1 cm 😝 . Takže ja ich budem prať na 40 s vecičkami malej 🙂

zuzanamolnarova
3. jún 2012

@vavrenka jaaaj a dostala si k nemu aj návod, že ju pred prvým praním musíš dať na noc do vody aby sa ti potom moc nezrazili?

vavrenka
3. jún 2012

@zuzanamolnarova takze na noc do vody obycajnej a potom vyprat?
ok.. chcem vyskusata aj tu kapsovku od nich

zuzanamolnarova
3. jún 2012

@vavrenka áno tak, v návode bolo že to sa robí preto aby sa potom nezrazili 🙂
a máš ju - myslím tú kapsovku? aaa maxku si kúpila akej farby?

ramzesa
3. jún 2012

@mooka ja mám kapsovky Bumkins, Wonderoos, BumGenius a Little Lamb. Kazda ma svoje pre a proti 🙂. Do Bumkins sa mi lahunko vkladaju vkladacky, lebo ma otvory na oboch stranach a aj strih nam pekne sedi. Ale ma len jednu tenucku vkladacku (doplnam bambusovou) , myslim, ze je z mikrovlakna. BumGenius ma dve vkladacky, ale tiez mikrovlaknove a ta velka sa mi nejak tazsie vklada dovnutra 😒 . Ale strih nam tiez pekne sedi. Teraz kedze je malicka mala, tak pouzivam len tu malu s bambusovou dodatocnou. Little Lamb je viacvelkostna, takze tu by som videla nevyhodu. Zatial nam je dobra... vkladacku ma fajnu bambusovu 🙂 . Wonderoos mi zo zaciatku vadilo, ze ma len jednoradove zapinanie a bola nam zo zaciatku dooost volna. Ale teraz mi pride fajna. Hlavne materialovo je taka jemnucka. Ma jednu velku bambusovu vkladacku, zatial nou nevypchavam, lebo je velmi velka, ale pouzivam ju do zavezovacej disany. Do kapsovky davam tiez malu mikrovlaknovu vkladacku s jednou uzkou bambusovou od little lamb. Cize ak nechces dokupovat vela vkladaciek, tak by som skusila tu Wonderoos a uvidis. Myslim, ze aj cenovo sa celkom da.
Z AIO mam Bumkins, Real Easy a BumGenius Freetime. Real Easy este nepouzivam, lebo mame M a je nam velke. Ma vytahovacie vnutro. Aj Bumkins ma vytahovacie vnutro, ale nema stay dry, ma priamo ten bambusovy material na ritke 🙂. Tak ako kapsovka, aj tato Bumkins nam pekne sadne strihovo. Freetimeka je mikrovlaknova, teraz mi pride najpohodlnejsia z AIO, netreba nic nikde pchat, ale na vacsie dietatko asi nebude stacit 😝 .

ramzesa
3. jún 2012

Ako to tu citam, tak aj dobre ze vacsinu plienociek pouzivame od zaciatku. Lebo zatial malej netreba extra save a kym vyrastie, tak tie plienocky uz budu viackrat vyprate a lepsie budu sat 🙂 .

zuzanamolnarova
3. jún 2012

@mooka moje odporúčeanie by bolo: aby si zvolila také kapsovky či AIO ktoré sa dajú ešte dovypchať. Myslím si že väčšie bábätko čúra menej ale veľké dávky.
Z našej výbavy mám najradšej Bum genius kapsovky, Bumkins AIO, Tot Bots V2 či V3, Max Bambou a home made kapsovky do ktorých môžem dať super savé babmusové vkadačky napr bambusové z Wonderoo (tie neradá používam, robia hrozne veľkú riťku ale vkladačku majú úžasnú) alebo bambusové Flisy, Pocky, Lighty či Softy od @handricky 😀

kkl82
3. jún 2012

@vvrka na tie nohavickove v noci pouzivam lightweight vlniaky loveybums alebo pulky flexitots od tots bots. oboje su velmi tenke, takze uz nerobia silnu vrstvu navyse. lepsie su tie vlniaky, lebo tie ho nikde nestahuju ani neskru a su makke, takze je v nich aj pohyblivejsi... ale zas sa o ne nadranom bojim, lebo vzdy cca 6-7 rano kakame 😀

mooka
3. jún 2012

@zfidorka pozerala som tie wonderoos a našla som zvýhodnenú sadu, ale je to Wonderoo V2 Minky Set, čo znamená minky? to je stay - dry úprava? v sade sú aj separačné vložky, ale tie sú skôr pre maličké babatka, čo šprtnú do každej plienočky, však? a sú k tomu aj nejaké prateľné obrúsky, nevieš na čo slúžia, čo to vlastne je? vďaka za každú radu 🙂

zfidorka
3. jún 2012

@mooka minky znamena ze pul (nepremokava) vrstva na povrchu je chlapata - ako plysak 😉 funkcne je to ako klasicky pul, len plienka vyzera ako plysak - imidzovo 🙂 pri uplne malych babatkach je trochu objemnejsia ako klasicky pul, pri vacsich sa to strati...
separacne vlozky su na lahsie cistenie stolice, daju sa pouzit aj pre vacsie deti, ak kakaju do plienky...
pratelne obrusky su male kusky latky, pouzivaju sa namiesto jednorazovych vlhcenych obruskov, namocis ich vodou a tak utries ritku... po pouziti vyperies a tak dookola...
v tej sade je este maly vak na plienky, sluzi na uschovanie pouzitych plienok, ak prebalujes mimo domu, napr. na navsteve, u doktorky a pod... zmestia sa tam 2-3 plienky...
vsetky kapsove plienky wonderoos V2 maju vnutornu vrstvu z flisu, ktory robi stay dry - pocit sucha...

zfidorka
3. jún 2012

@kkl82 moja kym kakavala pri prebudzani, tak akonahle som zaregistovala pohyb, hned som jej stahovala vlniaky a dala pod nu prebalovaciu podlozku 🙂 ale od 2. mesiaca sme presli na kakanie do misky, tak to bola ina pohoda pri pouzivani latkoviek 😉

mooka
3. jún 2012

@zuzanamolnarova no presne tak, cika menej často ale vo väčších dávkach 🙂 dovypchať sa dá aj tá max bambou? a čítala som, že je bambusová aj tá vrstva, čo je v styku s detskou pokožkou, len ma napadá, či časom nestvrdne a nebude škriabať... no veľká riťka s wondroo na noc by mi nevadila, hlavne že by bola savá... len či by nevadila pri spaní dcérke 😒 práve som ich našla vo zvýhodnenej sade a na doma a na noc by sa mi páčili a tie max bambou sú menej objemné?

@vavrenka ako prvé som našla na nete práve tie b´bies max bambou a veľmi sa mi pozdávajú, len si potrebujem porovnať ceny plienočkiek a zistiť skúsenosti, nech nekúpim mačku vo vreci 🙂 a už som obzerala bambusové vkladačky, tie by som chcela práve kvôli tej savosti

dadenka1
3. jún 2012

Ahojte dievčence.. Len sa chcem pochváliť... Látkujeme ostošesť, moc nás to baví, aj keď ešte neviem odhadnúť a stane sa mi aj dvakrát za deň, že pretečieme... ale máme čas, tak prezliekame a perieme ostošesť.. balíme hlavne do novoskladov a disán (tie sú super kvôli širokému baleniu) a na von dáme kapsovky.. obľúbila som si aj tie lacné 6eurové kapsovky, mám ich jak pampersky, ale pre mňa zatiaľ the best je itti bitti tie sú super.. vytvarované a dobre sedia.. idem dokupovať ďalšie, jednoveľkostné, plus dokúpim do toho originál vkladačky...
Ešte ma štve, že noc sme nezvládli.. sa bojím malú nechať tak dlho v jednej plienke mokrej dnes spala 7,5 hodín...
jaj a ešte tá pochvala... boli sme na poradni a dostali sme vééééélikááánsku pochvalu za látkovky... že konečne múdra mamina, čo netrápi pokožku bábatka a nemá zapareninky....tak sa teším...
A ďakujem vám všetkým, že ste ma v tom podporovali..

zuzanamolnarova
3. jún 2012

@mooka áno, dá sa dovypchať ale len tak, že pod tú vkladačku ktorá je pripnutá k plienočke vložíš ešte jednu vkladačku 🙂 táto plienočka robí najmenej objemnú riťku zo všetkých čo máme 🙂

@vavrenka musím povedať že s max babmou 2012 som po prvom nosení MAXIMÁLNE spokojná. Mali sme ju 3 hodky dovypchatú s dlhou vkaldačkou z Minilala a vydržala bez pretečenia 🙂 ja z nej ešte musím mať 😀

mooka
3. jún 2012

@ramzesa no asi by som veru začala wonderooskami kvôli tým bambusovým vkladačkám, tie môžem potom používať aj do iných plienočiek, bumgeniusky asi kupovať nebudem, ale uvažujem nad max bambou, pozerala som aj nohavičkové, používaš aj také? ale zdá sa mi, že sú rovnako drahé ako AIO max bambou, aká je výhoda nohavičkových? rýchlejšie schnú?

zfidorka
3. jún 2012

@dadenka1 v noci je v jednorazovke? ved to ma tiez cely cas mokru plienku... ak ti vadi mokro na zadocku, tak daj do vnutra stay dry vkladacku, alebo nejaku kapsovku so stay dry vrstvou...

zfidorka
3. jún 2012

@mooka vyhoda nohavickovych je ze nasaju trochu viac ako kapsy a mozes dat na ne okrem pul vrchnych nohaviciek aj flisove alebo vlnene... prave vlnene sa odporucaju na noc, ked je dietatko dlho v jednej plienke, kedze su prirodne a najpriedusnejsie...

mooka
3. jún 2012

@zuzanamolnarova tak to si ma potešila, lebo tuho nad nimi uvažujem, asi by som kúpila aj z tých vkladačiek bambusových, čo majú v ponuke, ale dve rovnaké do max bambou asi nevopchám, že? potrebovala by som niečo užšie, aby sa to zmestilo pod origoš vkladačku... myslíš, že vkladačku z wonderoosky tam vopchám?

zuzanamolnarova
3. jún 2012

@mooka nie z wonderoo iste nie - ja dávam podobbnú tejto: https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/i0b3/ba... zohnutú na polku 🙂 - túto odporúčam 🙂 mám tieto https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/htgo/ba... sú kratšie ale super savé 😀

mooka
3. jún 2012

@zfidorka aha, tak tie zatiaľ kupovať nebudem, uvidím ako to zvládneme s kapsovkami a AIO-vkami 🙂 bambuľka aj dnes v noci zostala suchá, pred spaním sa vycikala a ráno sme to tiež stihli, tak suchá plienočka bola 🙂 ale aj tak mám pocit, že to ešte potrvá, kým sa bude sama pýtať...

zuzanamolnarova
3. jún 2012

@mooka odpoviem ak môžem - nohavičkové sú super savé lebo sú vyrobené z bambusu (napr Bambi roxy, Anavy) sú vhodné na noc lebo vtedy je plienočka dlhšiu dobu v dotyku s pokožkou ( bambus má ajliečivé účinky) a nedráýdi tak ako napr stay dray látky ale na ne sú potrebné vrchné nohavičky z PULu alebo vlnené. Schnú asi najdlhšie kvôli ich zloženiu - bambusu 🙂

mooka
3. jún 2012

@zuzanamolnarova super, ďakujem, už si ich pridávam k obľúbeným 🙂

mooka
3. jún 2012

@zuzanamolnarova tak zatiaľ skúsime bez nohavičkových a uvidíme, dcérka má už občas ráno suchú plienočku, stíhame do nočníčka 🙂

mooka
3. jún 2012

@vavrenka
@zuzanamolnarova
@zfidorka
@ramzesa
dievčatá, veľmi pekne ďakujem za rady 🙂 tak potom sa pochválim, ako nám to látkovanie ide 🙂

dadenka1
3. jún 2012

@zfidorka ona sa mi preciká... vždy má totál mokré body aj dupky keď má látkovku v noci.. a to dávam bamboozle strech aj s vkladačkou... plienka obrovitánska, chúďa malé chrbát vykrivený, čo je tá prdel taká veliká... tak som zvolila pampersku ako menšie zlo...

luciferkax
3. jún 2012

@dadenka1 tiež to takto riešim. Kedže ho dojčím, niekedy aj každé dve hodiny, tak toho toooooooolko naciká.. a ked ho v noci prebalím, tak sa preberie, ťže nezaspí.. takže noc reišim jednorazovkou, netrápim sa preto

ramzesa
3. jún 2012

@mooka mne sa nezda zeby wonderoos nam robili nejak zvlast velky zadocek. Mala bude mat 2,5 mesiaca a myslim, ze v pohode. Nevypchavam ju zatial tou bambusovou vkladackou, tak mozno preto. Ved ak nezabudnem, tak ju mozem zajtra odfotit (tu plienocku na malej). Na noc pouzivam Little Lamb bambusovu, ale ta je viacvelkostna a Bambi Roxy nohavickove. Bambi Roxy su fajne a aj si ich tu maminky chvalia. Plienocka mi myslim celkom dobre schne. Sa mi zda, ze rychlejsie ako Little Lamb a ine nohavickove. Skus kuk na azponocnik.sk . Nam vydrzi celu noc, neviem ako pri vacsom dietatku. Je to bambusova plienocka a ma fajnu vkladacku. Na malej ju mam odfotenu v albume.

ramzesa
3. jún 2012

@dadenka1
@luciferkax ja tiez moju v noci kojim a v pohode nam plienocka vydrzi. Ja mam pocit, ze moja najviac pisa az nadranom. Ale to ju uz prebalujem. Mam zly pocit z toho, ked je tak dlho v mokrom 😝 . Ale ked som ju na skusku nechala az do rana, tak nic nam nepretieklo 😝 .

juliam
3. jún 2012

@dadenka1 môj je tiež ráno durch prečúraní, ale cez flisáky, pulky a teraz ani cez vlniaky nám vlhko teda neprešlo. čo dávaš na nohavičkové navrch?

mooka
3. jún 2012

@ramzesa kukla som aj tie Bambi Roxy a celkom sa mi pozdávajú, k nim nejaké Pulky nohavičky... môžem hocijaké?