Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
8. jún 2012

@kkl82 bionos má teraz nejaké nové vlniačky na leto s merino vlny, na stránke kuk 🙂

handricky
8. jún 2012

@vvrka ja si nemyslim, ze je to plienkami, ale vekom🙂. My sme do 5 mes spavali 9 hod vkuse. a potom utalo, odvtedy sme 13 x hore, zakazdym s placom a iba na cecku. Suvisi to s nejakym uvedomovanim, ze mama nie je hned nablizku a pod. skus sa poradit aj s inymi mamickami na fore, ale ja vo svojom okoli mam zopar takych istych pripadov jak moje dieta🙂 ano BH ma stay dry ten farebny polarflis.

klaudia74
8. jún 2012

@jlp Ja periem aj popli v rolke na 60-ke, spolu s plienkami. 😉

vvrka
8. jún 2012

@handricky dokelu, to uz akoze mame za sebou obdobie dlheho spania? 🙂 no to su spravy.. .a o chvilu pojdu zuby. 🙂
ale napriek tomu si ma ukludnila, som rada, ze to asi tymi plienkami nebude, pokupovala som mu vselijake fajnove a bolo by mi luto, keby sa mu v nich nepacilo. dakujem za radu!

btw @lyongirl, minule si ma namotala na Max Bambou, teraz som si vdaka tebe zaobstarala tu nafufnanu Lollipop Softee, je uuuzasnaaa, dufam, ze taka vydrzi co najdlhsie. 🙂 len to asi bude dost paseka, ked sa do nej vykaka - nas prcko kaka 1-2krat za tyzden a podla zakona schvalnosti tipujem, ze to trafi presne do tejto, ked zabudnem dat separacku. 🙂

susul
9. jún 2012

@blovitc120 no podla mna najsilnejsie parfemovane su pamper take oranzove tusim sa volaju, ze sleep and play, sme ich dostali ked sa maly narodil. Som ich skladovala na balkone, lebo ked boli v izbe tak ma hlava hrozne bolela a nevedela som si predstavit, ze v takej parfumerii mi ma spat dieta, ale aj ja.

ivanka.7
9. jún 2012

@handricky nerob si srandu, moja konecne zacala spavat trochu viac (= 4 hodiny, potom hodinu dve hore a potom este 2-3 hodiny spanok) a ty mi chces povedat ze to bude horsie? :D My sme uz horsie mali = zaspavanie o tretej rano, dik, uz mi netreba :D

@susul aj my sme ich dostali, smrdia, ale sem tam na noc nejaku dostane, ked prebaluje manzel... nic jej to na pokozke neurobilo, ak by urobilo, leteli by do kosa dar-nedar. Ale davam tomu este 2 tyzdne a vyrastie z nich :D takze 3/4 balika pojdu do het

zfidorka
9. jún 2012

@ianitka ano, puer aj dezinfikuje, je to bielieci prostriedok a odstranovac skrvrn na baze kyslika... do prani som ho davala aj na farebne plienky a nevybledli... ale teraz davam hlavne mio fresh...

zfidorka
9. jún 2012

@susul aj my sme dostali oranzove pampers sleep and play, smrad neskutocny, som ich skusila aj nechat rozbalene 2 tyzdne v izbe ci nevypachnu... smrdeli stale a od nich aj izba (ta sa nastastie da vyvetrat)... takze som ich darovala dalej 🙂 ale teda ja som od prichodu domov jednorazovky ani nedavala a na dovolenku som kupila ekojednorazovky...

vavrenka
9. jún 2012

kocky, poradte mi, spinave plienky vo vaku mi zacali neskutocne smrdiet 😝 ☹ , co mam s tym robit? nebolo to tak, az posledne 2-3tyzdne. dokonca som si kupila az USA vak na zips, ale vobec to nepomaha, smrad neuveritelny... poradte, co stym, ci to poznate..vdaka

vavrenka
9. jún 2012

@vvrka suhlas s handrickou s tym spanim. my sme do 6m spali ukazkovo (mala sa budila 2x -o pol1 a nad ranom) a od 6teho mesiaca, psotupne, des a hroza 😝 , v 8_9m to vyvrcholilo, som chodila ako matoha a to som malu nastahovala k nam do postele, aby som k nej nemusela vstavat, a od toho 10m sa to postupne upokojuje, ani neviem presne kolkokrat je hore, lebo sa stava, ze sa zobudim na to, ako si dieta veselo cuca 😀 😀 ... no, nie je to 2x do noci ale o dost viac, ale urcite to nie je nad 10x ako bolo zvykomm, skor tak tipujem do 4-6x a to sa uz da 😉

susul
9. jún 2012

@zfidorka my sme ten jeden balik s bozou pomocou spotrebovali, ale nikdy viac. Ja este obcas na noc pouzijem jednorazovku, ale to len kvoli tomu, ze malemu zle robi ked je celu noc v plienke, akoby mu pokozka reagovala s mocom, na stay dry ma tiez reakciu, tak to prestriedavam, tiez kupujem v DM tie babylove natur, ale nasa statistika je taka, ze ked mu dam bambiroxy s vkladackou a vlniaky tak pyzamo je rano suche, ked mu dam jednorazovku tak mi ju do rana precika a pyzamko je po zobudeni tiez durch mokre v plienkovych partiach.

ivanka.7
9. jún 2012

Vyskusane blueberry vrchne na novosklad, vyzera to vyborne :D Asi sa zmierim aj s patentkovym zapinanim :D

juliam
9. jún 2012

@labutka veľa zdravíčka a mliečka prajem 😉

zfidorka
9. jún 2012

@vavrenka smrdi len ked ho otvoris? to je kvoli tomu teplu, ja by som ho skusila dat niekde von (na balkon) do chladku a nechat pootvoreny, aby sa plienky vetrali...

labutka
9. jún 2012

hura, ideme doomoov . 🙂 neviem ci mam krpcovi dat na cestu itti bittku alebo swaddlebeesku. 😀

labutka
9. jún 2012

btw akurat mi docvaklo, ze uz sa fakt nebali nasiroko. Teda aspon na antolskej. 😉

labutka
9. jún 2012

@wieruss si sapytala na otlacanie puliek na brusku a okolo nozky. Skus menej zatiahnut, alebo vymenit za vacsiu velkost. Pripadne jednovelkostne menej zmensit. 😉

ivanka.7
9. jún 2012

@labutka gratulujem 🙂 ja som si vravela, ked si zmizla z planu prezentacii ze uz to bude kazdu chvilu 🙂

wieruss
9. jún 2012

@labutka tak najskor gratulujem k drobcekovi 😉 a co sa tyka PUL- praveze velkost mame dobru 8-17kg , maly ma 9,5... littlelamb su to a econobum mame tiez rozopnute na vecsiu velkost. No nevadi, akurat som pozerala tu bionos stranku a maju akciu na tie merino vlniaciky tak idem asi vyskusat to 😀 lebo mozno ho to tlaci tie svy, lebo sa dost nosime

zuzanamolnarova
9. jún 2012

@labutka gratuľujem aj ja 🙂

lyongirl
9. jún 2012

@vvrka to vážne som ťa ja takto namotala? A si aspoň spokojná? Lebo vieš ako to je - 100 ľudí, 100 chutí 🙂

a ináč aitu má konečne pošité "vlniačky" s pul vrstvou, sú už aj tu na MK slovenskom, tak hor sa objednávať, my /ja sestra a kamoška/ sa už na to tešíme 😀

ekoplienky
9. jún 2012

@labutka: Gratulujem k drobcovi. 🙂

jul12
9. jún 2012

Keďže táto diskusia má už veľa strán, vyberiem si ľahšiu cestu 😅 a rovno sa opýtam (i keď dpoveď tu možno už niekde je 🙂 )... na bežné používanie mám pripravené klasické štvorcové plienky plus vrchné nohavičky, čo by ste mi ale odporučili na noc? (a v akom počte ?) Ďakujem

janulkan
9. jún 2012

@jul12 ja som prvych 6 tyzdnov davala normal stvorce a prebalovala pred kadzdym kojenim (kakal mi do kazdej plienky snad 😀 ), nasledne sme presli na bambusove nohavickove plienky (4ks, prala som kazdy druhy den, aj teraz mam 4ks ale periem kazdy treti den), pouzivam do teraz

janulkan
9. jún 2012

@labutka gratulujem k drobcovi 🙂

loralo
9. jún 2012

baby surne prosim vas 😉
Thirsties Duo Wrap vrchne nohavicky - nove 10E, je to dobra kupa? fakt su dobre?

jul12
9. jún 2012

@janulkan Dakujem za radu, presne tie bambusove nohavickove som zvazovala 😉

vvrka
9. jún 2012

@lyongirl Kapsovka B'bies mi prvykrat pretiekla, druhy uz v pohode. MB je na pohlad uzasna, no zatial k nej nemam extra citovy vztah ;) ale hadam casom, zatial ju mal len raz. Tie vkladacky vsak maju obe moc prijemne. No a tie Softee este len idem prat, na tu som najviac zvedava. Potom zreferujem. 🙂

vvrka
9. jún 2012

@vavrenka tak to ste ma, baby, fakt vyviedli z omylu, lebo som myslela, ze babo sa najprv budi casto a postupne stale menej a menej. :D ale som pripravena na tazky rezim, o chvilu pojdu zuby. 🙂

lyongirl
9. jún 2012

@vvrka no ja som si zrovna dnes doobjednala Lolipopky 4ks 😀

@loralo myslím, že Thirsties patria medzi tie najlepšie vrchné nohavičky, boli mi teda doporučené, ako jedny z tých dobrých, ale ja ich nemám, zvažovala som ich, ale nakoniec nekúpila...