Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
14. jún 2012

@kkl82 ja sa tiez neviem nabazit tych tenuckych lovikov, len som ich asi zle nalanolinovala a pretekaju mi zatial, tak som ich oprala a musim celu proceduru odznova. Normalne som ich 2x lanolinovala ako nove a nestacilo. Ale su nase naj. Nam pretekaju vlniaky vpredu, lebo maly spi na brusku, tak tam by som potrebovala viac lanolinu zachytit 😀
@lyongirl tak to je teda prihoda... Ja F&F oblecko celkom rada kupujem, tak asi musim davat lepsi pozor. Inak vdaka tebe som objednala Lollipop bambusku a je to moja favoritka. Ale... leniva som a nechcelo sa mi dat separacku a maly do nej nalozil taku davku, ze prazenicu neviem vysprchovat spomedzi tych uzlikov 😀. No inak je super jemnucka a sava

lyongirl
14. jún 2012

@blovitc120 jéj, to ma teším, že som aj teba nakazila Lollipopkov, už si tretia 😀. Ja som si doobjednala, čiže ich budem mať 5ks, vyhovuje mi, že fakt dosť nasaje, je porovnateľná s AIO plienkami savosoťou, ale neporovnateľne rýchlo oproti AIO plienkam schne, preto patrí tiež medzi moje obľúbené. Na doma ju len tak nedávam, takže nehodu sme ešte myslím nemali, dávam ju na von a vlastne chcem ich dávať na denné spanie, preto som doobjednala. Podľa mňa ak si odmyslím objem plienky, lebo je macíkovská, tak je vynikajúca savosťou a celkom rýchlym schnutím a o cene na eko-eko ani nehovorím 🙂.

ianitka
14. jún 2012

@myska2233 pisali mi z bambini, ze dnes pride miofresh, ale pre niekoho, kto ho uz ma objednany, takze asi Ty?
Budes chciet oba? Aj ten, co Ti objednala @lyongirl ?

lyongirl
14. jún 2012

@ianitka ja ti viem doobjednať, mne má pani až zajtra poslať balíček, ak chceš, objednám ešte jeden pre teba 🙂, stojí 5,96€

ianitka
14. jún 2012

@lyongirl please, doobjednaj 🙂

lyongirl
14. jún 2012

@ianitkatem Miofresh objednávam z aitu.cz, ak by si niečo odtiaľ chcela, tak daj kľudne vedieť 🙂, ale ešte dnes, lebo zajtra mi majú doviezť balíček do TT. Popozeraj ich stránku...

blovitc120
14. jún 2012

@lyongirl to kde objednavas? Lebo u nas v Tesco Bambini nemaju

lyongirl
14. jún 2012

@blovitc120 čo myslíš, kde objednávam? Bambini je detská predajňa u nás v TT 🙂

lyongirl
14. jún 2012

@blovitc120 a z Bambini objednávala @myska2233, nie ja 🙂

myska2233
14. jún 2012

@ianitka zatiaľ nemám ani jeden:(...ten v bambini bude asi ten môj som objednávala cca 3-4 dni dozadu...tak ale čítam, že si chcela objednávať cez @lyongirl tak teda neviem...asi dva mi budú zbytočné...ja som potrebovala rýchlo najskôr som objednala v bambini som myslela, že to bude rýchlejšie a potom sme objednávali nejaké veci z aitu a tovar nám príde už zajtra....

lyongirl
14. jún 2012

@myska2233
@ianitka tak sa dohodnite medzi sebou 🙂, ak ti je Miši 2ks veľa, tak kľudne jeden prenechaj..., nemusím objednať, ešte som pani nepísala 🙂

juliam
14. jún 2012

@babiolla ahoj. my zachytávame len kaku približne od 2. mesiaca a od 3. mesiaca som už nebalila do novoskladu. takže podľa vlastných skúseností by ti mali stačiť aj bavlnené štvorce rozmerov 70x70 poskladané na obdl´žnik. keďže zachytávaš aj pišanie, tak podľa mňa sú ti nejaké bambusové vkladačky možno aj zbytočné, jedine tak na noc určite dovypchať bambusové nohavičkové plienky. vrchné nohavičky flísové sú dobré pre detičky, ktoré ešte nesedia, lebo tlakom prevlhnú a tiež pre tie, ktoré nespávajú na brušku. my sme ich používali na noc 7 mesiacov, teraz máme na noc vlniaky a na deň buď vlniaky alebo pulky - dobré sú flipky, blueberry, thirsties.

myska2233
14. jún 2012

@lyongirl píšem cez IP...nebudem to tu riešiť takto a zbytočne kočky zaťažovať čítaním našich dohovorov🙂

blovitc120
14. jún 2012

@lyongirl aha, ja som to asi zle pochopila, myslela som Mio Fresh, ze u nas v Tesco nemaju a vy ste si to asi len v tej predajni objednali. Tak nic 😉

lyongirl
14. jún 2012

@blovitc120 no áno, lebo ani u nás v Tescu nie je, tak si ho Miška objednával v tej predajni 🙂

blovitc120
14. jún 2012

@lyongirl uz chapem, tak mne ostava len cez nejaky plienkovy shop

kkl82
14. jún 2012

damy, potrebujem poradit s nakupom bodyniek 😉 chcem objednat bambusove bodynka, len neviem, ci velkost 3-6 alebo 6-12. maly ma 3,5 mesiaca, 7,2 kg a je dost dlhy aj bez latkovky (65cm). momentalne nosime c.68, takze presene tak na hrane. minule som objednala merino bodynka 6-12 a tie su nam teda este velke, ale maju dlhy rukav, takze budu na jesen uplne super (ak do nich nedorastie este rychlejsie 😉). normalne 3-6 veci su nam teraz tak akurat a kedze tie bodynka chcem na leto a pravdepodobne len bez gati, tak nechcem pouzivat extendor... ako by ste to riesili vy? riskli by ste tych 6-12? ake velke boli vase deturence a ako rychlo rastli v tych 3-6 mesiacoch? a tie co mate polrocne babatka, aku velkost im obliekate?

lyongirl
14. jún 2012

@kkl82 skús napísať tam, odkiaľ ich chceš objednať, či by boli tak láskaví a premerali ti ch 🙂

nenocka
14. jún 2012

@kkl82 malý rástol zo dňa na deň 😉 máme pol roka, 7,9kg, 69cm a už asi mesiac a pol nosíme 74-ku 🙂 asi by som šla do väčších, alebo ako radí Dominika - poprosiť o premeranie 🙂

ivanka.7
14. jún 2012

@juliam ja pouzivam flisaky, moja spava len na brusku a neprevlhli mi este 🙂 ale mam velkost jedna a dvojky uz nekupim, to uz by som rada nabehla na vlniaciky, co mam nachystane 🙂
@kkl82 ja sa tiez chystam na nejake merino a bambus vecicky a tiez by som chcela, aby mi vydrzali dlhsie, ale neviem kolko bude mala priberat, najskor priberala vela, teraz sa to trosku spomalilo (cca 600g za 3 tyzdne)... ale co ja viem, co bude? :D

juliam
14. jún 2012

@kkl82 ako ti píšu žienky, najlepšie bude priamo napísať, ktoré by ti oni odporučili.
@ivanka.7 no horšie to je u väčších detičiek a zvlášť chlapcov 😉 a vlniaky máš aké?

lyongirl
14. jún 2012

@ivanka.7 my sme mali zrovna dnes poradňu, za 2 mesiace mi ten huncút, čo tu stále štvornožkuje, hýbe sa a nedá pokoja pribral len 190g 😀

behulka
14. jún 2012

@blovitc120 do vlniacikov pre starsie dietatko pomoze vlneny obdlznik ak prevlhaju, no neviem, ci sa da nieco take kupit, ci len doma ustrikovat alebo uhackovat.
@kkl82 bambusove by som vzala vacsie, pranim ma tendenciu sa zbiehat, naopak merino roztahovat sa.

vavrenka
14. jún 2012

@blovitc120 ja som si kupila mio fresh normalne v tescu...

blovitc120
14. jún 2012

@vavrenka hej, ale v nasom Tesco vobec nemaju vyrobky Bambino Mio, takze ani Mio Fresh 😒

@behulka hm vdaka, skusim tak, ale najskor sa musim dokopat do lekarne pre lanolin. A pretekaju mu len tie upletove, normal vlnove nie

ivanka.7
14. jún 2012

@juliam mam loviky jersey na patentky, tie uz malej pomaly aj budu a potom mam jedny popolini natahovacie (na tych chcem skusat, tie mam za par eur tu z MK), tie jej tiez uz asi pomaly budu

@lyongirl to som pocula, ze ked deti zacnu liezt, tak priberaju menej 🙂 mala najskor pribrala za tri tyzdne vyse kila, potom to bolo nejakych 800g a teraz 600g. To mi pride tak akurat a dalsia poradna je az o 2 mesiace, tak uvidime 🙂

zuzanamolnarova
14. jún 2012

@kkl82 objednala si tie vlniaky čo si sem dala link? vyzerajú dobre 🙂

kkl82
14. jún 2012

@zuzanamolnarova zuzi, neobjednala, lebo nemaju Mko zo zelenej ani modrej, musim pockat. objednala som si tie z bionosu, dnes prisiel balicek, no bohuzial obsahoval vsetko okrem tych vlniacikov. tolko sme sa s bionosom bavili o farbe (nemali na sklade tie, co som chcela), ze mi ich pravdepodobne zabudli poslat... ☹ a to som vcera oprala loviky, ze ich budem lanolinovat spolu s tymi novymi, aby som nemusela na 2x. takze teraz nemam ziadne vlniaciky a musim davat pulky... som z toho zufala, nacisto 😖

ramzesa
14. jún 2012

Žienky, ja som dnes zistila, že jednú "plnku" z BumGenius kapsovky mám tenšiu 😕 , vyzerá, že chýba jedna vrstva na tej malej vkladačke. 🙄

vrn
14. jún 2012

Maminky, ake kapsovky v dobrej cene poradite? Pokukujem po Minilala kedze maju aj save bambusove vkladacky - mate niekto, date referencie?
S BG 3.0 nebola 100% spokojnost a vkladacky nam uz nestacia. Mam doma este Mommys Touch a Blueberry Minky a tie su super, flisova vrstva vynikajuca, vkladacky pouzivame ine 🙂 Little lamb sklamala na plnej ciare, po mesiaci pouzivania sa mi vytrhli uz 4 patentky 😠 😠 😠 Ale zasa vkladacky su dobre.
Ocenim vase rady.......