Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
18. jún 2012

@ramzesa nasa mama to je taky krtko, a sa mi na nej paci, ze sa snazi vsetko takou prirodnou cestou likvidovat bez chemie, tak potom mam apson pre chalňov zdravu zeleninu a ovocie. To mi vzdy len pod chvilou zavola, ze co nemam zahadzovat, teraz zbierame skruipny z vajiciek, proti slimakom, to rozype po hriadke a oni cez to uajne neprelezu 🙂

juliam
18. jún 2012

@susul ja som kdesi čítala, že dávali skompostovať eko plienky, ale že sa im úplne nerozložili. tak neviem... a dík za postrehy 😉

ramzesa
18. jún 2012

@susul mm mamka sa tiez tak snazi. Napr. paradajky mame bez postreku. Da sa povedat ze vsetko. Horsie je, ze od susedov moze vietor nafukat 😒 . Nasi zasa striekaju, lebo vraj by nebolo nic 😒 . No, ale aspon vieme, ako striekaju, v obchode to nevieme 😒 .

susul
18. jún 2012

@ramzesa no ved to, ze ja uz mam pocit, ze v potravinachu uz nevieme nic..., z etikety sa clovek dozvie len kopu cudzich slov, nakoniec zisti, ze to co povazuje za masovy vyrobok ma v sebe masa tak max. 60% a to co povazuje za jogurt je vlastne mliecny vyrobok zahusteny skrobom. Ale uz som mimo temu 😉

susul
18. jún 2012

@juliam ja ich skusim hodit do kompostera u nasich a uvidime, dakujem za info o tych suchych zipsoch.

ramzesa
18. jún 2012

Je tu nejaka maminka, ktora pouziva len cisto kapsovky al. AIO? Kolko kusov by malo byt? Tak pranie kazdy druhy den. Prip. ak by som vypchala kapsu aj inou vkladackou? Ta schne rychlejsie. Normalne sa uz malej bojim dat stvorce a nohavickove 😒 . Prip. by som prala kazdy den, ale to sa mi asi financne neoplati ci?

zuzanamolnarova
18. jún 2012

@ramzesa keď perieš každý druhý deň mala by si dennú spotrebu vynásobiť s 3 a vtedy ti výjde konečný počet 🙂 napr 1 deň použijete 8, na druhý deň keď perieš ďalších 8 a na tretí kvôli sušeniu ďalších 8 a pár kusov do zásoby 🙂

ramzesa
18. jún 2012

@zuzanamolnarova tak to je toho dooost 😒 . Joj, spekulujem 😝 ... Mam normalne hrozu z toho, aby sme nemali zasa zapareninky. Asi skusim na noc znova nohavickove so stay dry a sudocremom preventivne a uvidim. 😒 Nam sa Sud. osvedcil, pekne vysusi zapareninku.

ramzesa
18. jún 2012

@zuzanamolnarova keby dokupim dalsie kapsovky a AIO, tak sa mi to o doost predrazi 😖 ...

zuzanamolnarova
18. jún 2012

@ramzesa no predraží, aj ja len kvôli tomu mám toľko lebo mi malinká od septembra nastupuje do jaslí a tam ju zoberú buď v jednorázovkách buď v plienkach s jednoduchým systémom 😝 (my máme 24 ale ešte asi 3 ks musím dokúpiť. Mohla by si ušporiť niečo keby si sa pozrela tu na MK, možno nájdeš nejaké dobré kúsky 😝 ale musíš mať v tom šťastie 🙂

lyongirl
18. jún 2012

@susul a Puer si akým štýlom skúšala, lebo ja keď ho dám do práčky, tak mám pocit, že sa nič nedeje 😅

mariynka
18. jún 2012

ahojte maminky 🙂 zacinam mat chaos,ale to asi len preto, ze je na trhu milion druhov latkovych plienok 😀 precitala som vase clanky, prestudovala e-shopy,ale aj tak som z toho jelen 😀
preto sa chcem poradit s tymi,ktore su v tom skusene, nech uz aj ja viem, co a ako 😉
chcela by som latkovat od prichodu z porodnice.. najlepsie klasicke KIKKO 4covky..
1.kolko bavlnenych plienok potrebujem,ak budem prat kazdy druhy den napr.?
2.bolo mi poradene, ze na noc kapsovu plienku, tak ktora vydrzi co najdlhsie a co vsetko k nej treba?
3.aku plienku na prechadzku alebo k Dr.?a co vsetko k nej?
mam v tom mensi chaos 😅
planujem cez den klasicke bavlnene, ale na noc nejake,ktore lepsie saju 🙂 a aj k Dr. 😉
takze ake,kolko ks z coho? a tak? proadteeeeeeee 🙂 🙂 🙂

susul
18. jún 2012

@lyongirl zohrejem vodu az takmer k varu a dam dve lyzice, do toho ponorim pradlo a necham v tom macat, biele veci kludne az do uplneho vychladnutia a farebne kontrolujem,ci sa flak odstranuje.

zfidorka
18. jún 2012

@mariynka
1. pocet plienok zavisi od poctu prebaleni denne, ked budes davat stvorce, tak na zaciatok pocitaj 15-20 prebaleni krat pocet dni plus jeden den na schnutie, cize napr. pri prani kazde 2 dni to bude 20x(2+1), cize 60 plienok...
na stvorce budes potrebovat vrchne nohavicky, bud pul (bum genius flip, blueberry, thirsties duowrap), alebo flisove
2. na noc je najlepsia nohavickova plienka, napr. bambi roxy, tots bots stretch, anavy, budes na nu potrebovat vrchne nohavicky - bud pul (blueberry, tie maju priestrannejsi strih) alebo vlniaky (baby idea wool shorties) alebo pre male babo aj flisove
bambi roxy, tots bots stretch budes potrebovat dovypchat, napr. bambi roxy velkou vkladackou...
ked budes prebalovat 1x v noci, tak budes potrebovat 6 ks
3. na vonku a k dr. kapsovku, nepotrebujes nic viac, menis a peries celu plienku, dobre su bum genius 4.0 alebo wonderoos v2, je dobre mat maly vak, kde das spinavu plienku...
na zaciatok budes potrebovat 4-6 ks...

mariynka
18. jún 2012

@zfidorka dakujem 🙂 cize co ma vyjde prvotna investicia cca.? 🙂

zfidorka
18. jún 2012

@mariynka cca 300 eur

kloranebb
18. jún 2012

@behulka kupit m-ka pre rok apol stare babo je prehnane? Oni asi nerataju s tym ze das do toho len malu bkladacku pre pripad nehody. Mohli by stacit nie? Teraz mame L-ka ale na nocnu plienku a su volnejsie no a predpokladam ze moj baculko rastom zostihlie. V shope ma odhovarali, ze sa mi v nich bude vkladacka hybat.
Alebo by sa dali vyuzit itti bitti d lish co mam ale bez prefoldu len tu piskotovu cast davat, hm? Mam ich velku sadu.

mariynka
18. jún 2012

@zfidorka takze sa mi neoplati radsej kupit napr. POP IN plienky? 😅 bolo by to jednoduchsie aj pre mna,ci? 😅 kolko takych POP IN by som potrebovala?30ks? 😕

dadenka1
18. jún 2012

Ahojte dievčence.. prosím vás.. aké separačky sú ok? moja drnda začala kadiť aj 3xdenne a já nič nerobím len periem.. tak nech to mám ľahšie... lebo ona sa nevykadí, keď ju vezmem nad záchod.. na to je ešte malinká..

ivanka.7
18. jún 2012

@dadenka1 skusaj ju davat vzdyn pri prebalovani, ja to tak robim a periem tak cca 1-2 plienku za tri dni (mame aj lepsie dni aj horsie, ale tak priemer) a moja je starsia len o trosku a ficime takto 2-3 tyzdne uz 🙂

ale teda k separackam, pouzivam little lamb flisove - tie ked okaka, tak sa zapieraju ovela jednoduchsie ako plienka, v podstate len prud zo sprchy na par sekund a je hotovo; alebo potom pop-in separacky, ale cez tie sa mi zvykne prekakat ak ozaj nalozi; s inymi skusenost nemam

zfidorka
18. jún 2012

@dadenka1 pre male babo su dobre celulozove separacky, su hustejsie, teda lepsie zachytia prazenicu... ale neodvadzaju mokro tak prec ako viskozove...

zfidorka
18. jún 2012

@mariynka pop in je jednoduchsie prebalovanie ako stvorce, ja osobne by som si nerobila zostavu len z 1 typu a znacky plienok, nemusia tebe a babatku sadnut... kazdy typ plienok ma svoje vyhody a nevyhody, preto je najlepsie pokombinovat...
ak by si chcela pop in, tak potrebujes niekolko vrchnych nohaviciek a cca 2-3x tolko vkladaciek, niekedy staci len vymenit vkladacku, inokedy je potrebne prat celu plienku (ako aio)... mozes zobrat zopar na skusku a uvidis... a stvorce mat v zalohe...

stale mozes na zaciatok kombinovat latkove s jednorazovkami, kym prides na to, ktore plienky tebe a babatku vyhovuju a dokupit postupne... lebo ak nakupis vela rovnakych plienok a nebudes spokojna, tak budes zbytocne predavat...
kazda mamicka ma ine ocakavania a preferencie, ktore sa vacsinou aj menia v priebehu latkovania 🙂

mariynka
18. jún 2012

@zfidorka a tak co by som mala mat pred porodom doma? dakujem 😵 😵 😵

lyongirl
18. jún 2012

dievčence ako je to s bambusom a slnkom? Môže, či nemôže ísť na slnko, stvrdne? O radiátore viem, ale slnko som akosi nezachytila 🙂

duratlicka
18. jún 2012

@mariynka Ahoj, pouzivam POP IN od narodenia malej, oplati sa ich mat 20ks, to je tak akurat, len rataj s tym, ze okolo 6 mesiacov Ti budu v noci pretekat, na noc skus nejake savejsie, ja som velmi spokojna s Econobum alebo nieco s bambusom. Inak su tie pop in genialne, cez den v pohode stacia, len za celu noc moc cika. Separacky su drahe, niektore maminy to zvyknu riesit nastrihanim fleecovej deky a pouzivaju to ako separacky. Ja som oprala vlhcene utierky a davala dnu. Najjednoduchsie je pockat kym sa vykaka do lavora alebo na kuchynske utierky. Je to vyvoj🙂 Ale da sa to🙂
A ozaj, ak sa daju kupit pop in aj s patentkami, tak by to bolo lepsie, lebo tie so suchym zipsom Ti babo v noci zobudia a ked bude vacsie, tak ich zacne same rozopinat. Napriklad malu nemozem nechat len s touto plienkou, lebo je behom sekundy hola😀

ivanka.7
18. jún 2012

@duratlicka moju rovnako budia patentky, takze ja som uz tento argument zrusila :D

duratlicka
18. jún 2012

@ivanka.7 Ale patentky si tak lahko zatial nerozopne😉

ivanka.7
18. jún 2012

@duratlicka jj, preto mam thirsties jednotky na suchac a blueberry na patentky 🙂

duratlicka
18. jún 2012

@ramzesa Neviem, ake velke mas babo. Ja som si najprv kupila 10 pop iniek a 3 econobumky plus 12 vkladaciek. Lenze tie Econobumky boli na 3kg babatko strasne velke, tak som dokupila 10 tych cinskych kapsoviek a to mi uz pol roka staci. Periem kazdy den, lebo dlho schnu, kapsovky by som ale uz nekupovala - dlho schnu a musim prat aj tie nohavicky. Pripinacie plienky su rozhodne lepsie🙂 Teraz je uz mala vacsia, takze ked 1 den neoperiem, nemusi chodit s holym zadkom😀 Musim sa pochvalit, papierovu plienku som uz mesiac nepouzila🙂

duratlicka
18. jún 2012

Zaujimave, ze stretavam tie iste maminy vo fore o latkovkach ako o noseni babatiek🙂 Maminy, co sa zaujimaju o prakticke, zdrave a ekologicke trendy sa asi vsade stretavaju😀