Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
8. aug 2012

@sunsun ja by som zvolila kombináciu kikko bambusové a bavlnené MaM happy square. pri novorodencovi je lepšie skladať novosklad, ktorý ti super zachytí kaku a navrch by som radšej volila skôr flisáky alebo pulky a neskôr vlniačiky. resp. ak budeš robiť BKM, tak už aj od začiatku vlniaky, lebo iank ich budeš často prať a lanolínovať.

juliam
8. aug 2012

@sissmiss separačky zoženieš v rôznych e-shopoch (pozri aj tu na stránke ), pre novorodenca sú lepšie celulózové (kvôli riedkej kake), neskôr viskózové.

juliam
8. aug 2012

baby poraďte. na pulkách thirsties sa nám urobila dieročka - pod cvočkou, kde je to zmenšené. čo s tým? dá sa to nejak opraviť, aby sa nám tá diera nezväčšila? zatiaľ nám to tade neprevĺha, ale ak ten cvok bude ďalej šúchať na pul, tak sa nám urobí riadna diera a môžem ich vyhodiť ☹

sunsun
8. aug 2012

@juliam ...nakoniec som to presne tak vyriesila🙂 bambusove plus MaM happy sguare... nohavicky som este nekupovala, este si chcem poriadne nastudovat, ktore su naco dobre...🙂 chcem skusim BKM, uvidim, ako nam to pojde....🙂

sissmiss
8. aug 2012

@juliam dakujem 🙂

wewe22
8. aug 2012

@juliam ak sa daju tak ich reklamuj ak sa spravila jedna dierka pravdepodobne nebude posledna

wewe22
8. aug 2012

@susul hej ono to kazdemu inak ja som zas nedavala teraz ked je vacsia bo robila uz take bobky ale teraz ked jej idu zuby ma hnacky a to je des dostat s plienky dole

susul
8. aug 2012

@juliam ja som toto mala bg kapsovke, ktora bola pozita max4x, pustilo sa mi ocko na pule, a ked to mal maly na sebe, tak to postupovalo, som to vcera poslala na reklamaciu, tak som zvedava, lebo mam obavu, ze o chvili, by da to prederavilo, alebo by sa patentka vutrhla.

solvia
8. aug 2012

Mamicky co mate vacsie babatka, ake latkovky pouzivate? Nas maly ma 4mesiace a 8kg, tak chcem kupit take, co nam aj nieco vydrzia. Dakujem

peluskovo
8. aug 2012

@solvia
pri Vike som zacala latkovat od cca 6 mes, mali sme na doma klasicke bavlnene stvorce a na to PULky Flip, alebo original vkladacky Flip stay dry s vrchnymi flip od Bum genius
Na von, k doktorovi, na navstevy mala grobaby / teraz grovia shel / , kapsova bum genius 3.0, wonderoo kapsova, little lamb kapsova
na noc mala nohavickove bambusove plienky tots bots bamboozle, anavy bambusovu, bambuslu little lamb, bambusku baby beehinds a na tie mala vlniaciky disany.
ondrik latkuje od narodenia, presne to co viki, len sa nam rozsirili kapsove plienky a AIO plienky o easyfit od totsbots, anavy easy, freetime od bum genius, pop in new generation bambo, b`bies lou bambo, bumkins, najnovsie bambinomio AIO, s nohavickovych nam pribudli haipa daipa pastelky a bambi roxy, na stvorec na rovno pouzivam najma vlniaciky loviky a anavy, na nocne plienky vlniaciky bundles of joy

sunsun
8. aug 2012

@juliam ktore PUL by si odporucala?

juliam
8. aug 2012

takto to vyzerá. šúcha to o cvočku, na ktorej je to zmenšené. @peluskovo myslíš, že je to na reklamáciu?

juliam
8. aug 2012

@sunsun na novosklad sú skvelé thirsties alebo blueberry - majú "krídelká", ktoré dobre zadržia kaku, neskôr na plienku narovno flipky.

peluskovo
8. aug 2012
myska2233
8. aug 2012

@vavrenka aj my sme boli na jednorázovkách až skoro do 10 mesiacov a teraz už vyše 2 fičíme na látkovkách (že ja krava som nezačala už skôr)...a malý na noc v látkovke úúúúplne pohode....na čo si malá nevie zvyknúť...dávaš jej aj stay dry vrstvu?

vavrenka
8. aug 2012

@myska2233 na tu hrubku medzi nozkami a mokro. aj ked som davala stay dry vrstvu, bola vlhka na pokozke. nevedela spat. stale sa mrvila, budila.

ivanka.7
8. aug 2012

Omylom som malej dala nocnu plienku uz o deviatej, takze ked sa o pol dvanastej tvarila, ze ma este pol dna pred sebou, prebalila som. Nechcela som jej davat niektoru zo zabehnutych nohavickovych, kedze ich chcem vziat na dovolenku, tak som jej supla bambi roxi velkost 2, co mam novu, len raz pranu a odlozenu na neskor, ze ved dorastie... nedorastie, uz dorastla :D iste, nie je to take ako pri bambi roxi jednotke, ale uplne v pohode jej sadla 🙂

nenocka
9. aug 2012

@peluskovo Katulik, koľko vrstiev má Pop In New Gen aj s nočnou vkladačkou?

solvia
9. aug 2012

@peluskovo fiha, riadna vybava. Ktore sa vam tak najviac osvedcili, ktore pouzivate najradsej? Dakujem

peluskovo
9. aug 2012

@nenocka joj, zistim 🙂

@solvia z aio a kapsovych easyfit bamboo, tie davam najcastejsie, pop in davam tiez casto najma vecer ked by sa mohlo stat, ze maly zaspi v tej plienke / cestujeme vecer domov z navstevy a tak .. / , BG kapsovka je skvela strihovo, sice nemam bambus, ale saje dostatocne, wonderoo je tiez velmi dobra, vkladacku ma bambusovu, to sme vyuzivali pri starsej tak po roku a pol, little lamb som mala rada pri starsej dcerke kvoli strihu, dobre jej sadla / velk 2 / tak po roku a pol, ked uz ine boli tak po koniec zadocka, b; bies , bunkins aj anavy easy davam casto, kedze maju bambus pri styku s pokozkou.
z nohavickovych davam najcastejsie flexitots, su pekne strihovo nie objemne, potom bambi roxy a haipa daioa pastelky.
dokopy som ratala mame, 6 ks s bambusom / aio / 13 ks s mikrovlaknom pri pokoke / aio a kapsovky /

solvia
9. aug 2012

@peluskovo Este ta poprosim, ktore konkretne boli kratsie na zadacku? dik

peluskovo
9. aug 2012

@solvia
mne pridu kratsie anavy easy , mali sme swadllebess aj grovia tak aj tie, a easyfit mi pridu tiez kratsie ako BG 4.0.

solvia
9. aug 2012

@peluskovo Ako su na tom plienky pop in? Pacia sa mi, no bojim sa, ci mi maly z nich nevyrastie. Do kedy si plienku pop in pouzivala pri malom?

peluskovo
9. aug 2012

@solvia ondrik ma rok a 2 mesiace a sedi mu dobre, urcite ju este ponosi

behulka
9. aug 2012

@juliam jedine reklamácia, podľa obrázka je to len otázka času, kedy tam tá látka povolí celkom a začnú premokať.
Toto som ešte nevidela, normálne by sa to stať nemalo.
K patentkám je odporúčanie rozopínať pred praním:
"Plastové patentky na výrobu plienok a detského oblečenia. Aplikujú sa kliešťami, ktoré máme tiež v ponuke. Prať je možné bez problémov, najlepšie rozopnuté, aby zbytočne nenamáhali látku, v ktorej sú zalisované."

susul
9. aug 2012

@solvia pop in pola mojho nazoru v pohode vydezia na tych 15 kg, syn ma 10,5mesiaca a cca 10,5kg, este stale ich mam zmensene na velkost M.
Dievcata, ktore , mate stare pop in i nove nezda sa vam, ze saju o cosi menej nez starsia verzia? Nove sa prali zatiallemn 5x, tak zatial cakam, neoretiekli ani nic podobne, ale pri starsej verzii ju mam mokru do polovice a nova vkladacka je mokra durch cela.

behulka
9. aug 2012

@susul mala som len starý typ, ale sali dostatočne, u nás by aj noc potiahli. Akurát staršiemu nevydržali do odplienkovania (mal vtedy 12kg), ale asi viac záleží na proporciách dieťatka, ako na hmotnosti

ivanka.7
9. aug 2012

@susul este ti nepoviem, malo mam obe ponosene, ale ked vydrzis, tak postupne zistim :D

baska1
10. aug 2012

baby chcem sa len opýtat ako ozivit pouzivane plienocky organic, ktore su už zasednute, aby trosku obledli? dakujem za tipy

susul
10. aug 2012

@baska1 skus prekarbonat sodny, ja pouzivam aj na flaky, vodu privediem takmer k varu, hodim dve lyzice prekarbonatu a do toho namocim plienky, vodu ostavim a necham tam par hodin pripadne namocene do rana. Zrejme su i ucinnejsie prostriedky na bielenie, len je tam riziko, ze sa to v plienke usadi a moze vyvolat nejaku koznu reakciu u dietatka. ALe mozno maju dievcata oskusane i ine finty 😉 , vsak hadam napisu