Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brinzulka
9. sep 2009

majkas...ja som tam mala dierky -na IRME ...bola ako deka do autosedacky...tak som ju znicila...ale kolko kusov 😀 😀 ja netusim....mame este dve...tak kooooooooooopa toho...
velkostou ako popoliny pre babatko na pol zlozene...som nastrihala

nas maly latkuje aj v noci...ide spat okolo 22hej...dam mu bud tots bots, bamboo, alebo nejaku savu plienku...a dva krat sa mi stalo, ze mal rano suchu plienku...i ked v noci 3krat cucal....tak som musela cakat, kym nacura....

ritulku ma peknu a je nespokojny...ak ma mokru plenu...kaknutu...tak hned menime a super...

zacali mi smrdiet jednorazovky 😕 plienky...tie mu davam, ked ideme na nejaku akciu a zda sa mi v nich nespokojny 😒

sisa.b
9. sep 2009

brinzulka a nechces skusit bkm? vyzera to, ze mas doma typickeho bezplienkaca 😵

ingusa
9. sep 2009

Ahoj maminy,ktore pouzivate latkove plienky...Ja som nakupila vybavu roznych druhov cez popolini po bum genius..Maly ma 3 tyzdne a hned ako sme prisli domov som plienky skusila...Problem vsak bol,ze su mu prilis velke a ked som ich "vystlala" este aj sacimi vlozkami mal nohy uplne otlacene...odlozila som ich s tym,ze ich zacnem davat ked bude mat 2-3 mesiace..mate niektora skusenost ze ste latkovali aj neskor?nebol s tym problem co sa tyka pohodlnosti babatka?

luciabah
9. sep 2009

ingusa, my sme zacali latkovat, ked mala 2 mesiace a bez problemov. popolinky pouzivame od zaciatku len na spanie, lebo maju super savost a su dost siroke, takze na den sa mi zdali nepohodlne. ale na noc super. neboj, ked ondrejko bude vacsi prejde na latkovky.

tamka84
9. sep 2009

aj ja dávam separačku do každej plienky, aj do fleesovej,,,pre istotu ako vraví sissik 😉

standu
9. sep 2009

a ake to mate "suche" separacky??? lebo popli robili mokro.....takze vo flisovej plienke....no podla mna na nic ale baby ak sa vam to takto osvedcuje proti gustu ziaden disputat 😉

sisa ked mne sa tie BBH nocne aj vobec vidia ako blby strih, tie bocne kridelka su take siroke ako na hambaci a tym padom mi to PULky dobre neprekryju...

zatial fungujeme na noc s AIO a kapsami viac vypchatymi a ok..vcera napr Greenkids plus maly a velky stvorec BL a vydrzalo do rana a nepretieklo
na teehee som citala ze ich ako nocne odporucaju...no a este som kukala po ecobubs....no uvidim.

ingus kludne pockaj, kym ti maly "dorastie" ked sa ti zatial nevidia...my latkujeme od roka 😉

my ideme teraz do nemocky na tu operaciu a mam dilemu: ake jednorazovky kupit??? co je dobra cena??? uz sa v tomto vobec neorientujem 😀 potrebujem male balenie, len na tri dni inak jednorazovky nepouzivam....

lucia ty si IB predala, co? neskamaratili ste sa?

vamonika
9. sep 2009

standu - my sme uz nakupili latkovecky, ale ak chces typ na jednorazovky, tak baby love z DM drogerie su fajn 🙂

standu
9. sep 2009

ja musim ci chcem ci nechcem lebo si fakt neviem predstavit ako a kde by som v nemocnici drzala latku....asi by sa doktori zhrozili nad skladovanim nasucho vo vaku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monik dikes ale my DMku nemame 😖 a kvoli plienkam sa mi do KE ci PO terigat nece 😒

emmka3
9. sep 2009

standu ... Fixies plienky ... maju aj balenia po 22ks a maju ich v lekarnach a su bez tych kadejakych kremikov a harmancekov a tak 😉

luciabah
9. sep 2009

standu... neskamaratila, vsetko mokre len plienka sucha... ale nevadi, aj ked vzdy slintam ked pozeram vase zlaticka v nich.

a my sme teraz tiez boli nuteni pouzivat jednorazovky, a tak huggies, na ostatne mame alergiu a ked som videla tie ceny tyxh plienok, tak si hovorim, ved za to mam taku a taku plienku a nemusim ju zahodit do kosa... na to matko poznamenal, za vidno, ze uz mam abstak a dlho som nekupovala plienky 😀 😅

a standu... drzim palce

sisa.b
9. sep 2009

standu, tak ja neviem, tie bambusove nemame, ale ta aio sa nam osvedcila ako super nocna plienka. nicim ju nedovypchavam, plienka sice 5 kilova, ale nic nepusti 😵 inak frcime na hambacoch a UD nocnej + sem tam BL bambus, ked je treba.

u nas IB zatial jasny a neprekonany favorit, este keby mi prisli aj zvysne ☹ naopak CT uz vyzeraju nie moc vabne, okrem toho, ze cierny flis je s bielymi chlpami, este aj zozmolkoval a tie zmolky su neprijemne tvrde 😒 takze dalsiu si neprosim.

standu
9. sep 2009

mna CT bavia zatial...uvidim ako v jeseni, kym nebudu kurit..to budu schnut asi 3dni 😠 inak je oblubena...IB su nam na obvod ok, ale su nejake kratke, moc je stiskaju nozicky a bojim sa, ze Lko bude velka....ale jednu vezmem teda 😉
ja neviem ale tie hambace rano tak smrdia ze smrdi cela izba. mm ma prosil nec h ich vyhodim 😉 takze uz len cez den doma.
mne ti je luto davat chlpane krasne na noc... 😵
UD uz suchacovu nechcem....lutujem, ze som vsetky nevzala patentkove lebo ten suchac je tak tvrdy...ale zasa pevny.

dakujem baby ja uz nieco vymyslim....fixies kuknem...zasa mne strasne vadili huggiesky a mala som rada pampersy modre, ale tie kila chemie......

sisa.b
9. sep 2009

mne rano smrdia vsetky plienky 😅 😝

chlpatice na noc nedavam, teda okrem tej bbh, inak pouzivame plienku + vrchnaky. suchace tiez nemusim 😒

papierove sa nam osvedcili tesco, ale su velke balenia. huggiesky absolutne nie, tie pretekali a pampers aloe vera ani nehovorim a to ani moc necikala vtedy 😖

miruss
10. sep 2009

Standu ja používam separačky kvôli kakaniu, lebo malej idú zuby a separačku len zahodím. 😝
Z toho sušenia plienok v zime mám aj ja obavu. Ja najradšej suším vonku. 😒
Ingus ja som začala látkovať, keď mala malá 3 mes. a nemala problém s prechodom na látkové plienky.
Ja som používala pampersky a tesco fialové. 😝

dahlia23
10. sep 2009

brindzulka, mne smrdeli komplet všetky jednorázovky, fuj, ešte teraz si viem vybaviť ten puch ☹ ale tie alana z DMky som dokázala prežiť. škoda len, že ich nemajú vo verzii newborn, lebo fakt neviem, čo bude v pôrodnici.

ktosi tu písal, že si nevie predstaviť skladovanie plienok v pôrodnici. so mnou bola jedna mamina, čo chlapčeka balila od narodenia do tých erárnych látkoviek - štvorcov. Keď jej náhodou nevystačili, tak sme jej "požičali" z tých našich fasovaných. a odlátkovali úplne v pohode.
my máme nemocku kúsok od domu, aj tak za mnou mm chodil každý deň, niekedy aj dvakrát. tak mu tie špinavé plienky jednoducho nabalím, doma ich hodí do vedra s vodou a keď prídem, operiem. asi to tak urobím 😀

standu
10. sep 2009

dahlia ja som pisala o nemocke....ale my ideme na operaciu s ockami do BA, mm bude sice v meste na nas cakat ale na hoteli.......nemyslim ze by to bolo realizovatelne.

miruss ok, uz mi doplo 😉

sisa smrdia, ale az po rozbaleni decka a nie ze len oci otvorim precitnem a smrad jak v opicinci ze sa nam s muzom zaludky otacaju a to je este krpana aj pod paplonom 😀 😀 😀
dnesnu noc sme zvladli s BG plus bamboo vkladacka popo a ok, nic nevytieklo, bolo to mokre na kompletku sice ale vydrzalo 😉

wendy62
10. sep 2009

mne ked zacinaju plienky smrdiet tak operiem na 95 a dam aj sol na skvrny z DM a potom nesmrdia.
inac sa cudujem ze tu pisete ze v porodnici davali erarne stvorce, nam dali jeden na cely cas - do perinky aby sa hned neogrckala, ostatne sme museli mat vlastne a davat si na ne pozor aby ich sestricky neznarodnili 😠 a vraj ta smolka ide desne zle dolu z plienok, takze s vlastnymi latkovkami by som asi pockala kym zacne mat dieta normalnu stolicu.
standu to sa z Humenneho musite trepat do BA? 😖 drzim palce nech vam to dobre dopadne 😉

kafulienka
10. sep 2009

ahojte,

dakujem za tip na tie "kakanickove" skvrny, mrknem to zlcove mydlo v DM... 😅

Inak ja latkujem od 2.tyzdna - sem tam v noci dam pampersku - ale tiez prebalujem po kazdom "ciknuti"...mala mi da hned vediet, ze uz nie je plienocka sucha...
a malinka este zaparenu dupku nemala nikdy a ani som jej ju nemazala ziadnym kremikom, kedze nebolo treba...(klop, klop, klop 😀 )

A ja tiez periem obrusky - oprate ich jednoducho namocim vo vode a vytriem dupku 🙂 a funguje to celkom v pohode...

Ozaj, mam kupene separacky ale ich nedavam, vyskusam v noci...pre vacsi pocit sucha...uplne som na nich zabudla - vdaka za pripomenutie 😉

emmka3
10. sep 2009

Caute baby ... na Facebooku v nasej skupine som otvorila novu temu ... Latkovanie od narodenia, takze hlavne tie, co latkujete od mrnusa a mate chut, mozte tam prihodit svoje skusenosti a co asi ludi zaujima najviac, kolko a ake plienocky pouzivate ... Dakujem 🙂

dudri
10. sep 2009

namocila som vlniacky loviky domacou lanolinovou kurou par hodin, ale vlniacky zostali flaky 😢 , skusila som namocit s octom, nic aj znovu som prala nic, ako mam odstranit mastne flaky... ☹ 😠 😖 😔 🙄 😢

dudri
10. sep 2009

Katka mala oblecene 2x CT vlnky. Super, skoda mam 1ks 😖 . krasna plienka 🙂

sisa.b
10. sep 2009

dudri, ja tak smutim za IB, kym sa mi neususia 😀
ako ti drzia tie vlniaky?

dudri
10. sep 2009

este nemam lanolinovu kuru, dnes by mal prist balik. raz som vyskusala domacu lanolinovu kuru, loviky zostali mastne flaky, uz nechcem robit domacu lanolin.
Ktore mas na mysli vlniacky, nove farebne? este som nepouzila, lebo minula lanolinovu kuru.

sisa.b
10. sep 2009

ano, tie nove, to si mala vlnu so superwash upravou, vsak?

sisa.b
10. sep 2009

ja teda robim len domacu lanolinovu kuru a loviky nemam mastne 😕 teda len na dotyk, flaky na nich nie su

dudri
10. sep 2009

Predam
1ks Bitti D´lish AIO fialove-lilac velkost L (11- 17kg) pouzivane cca 3mes. v dobrom stave. -
3 ks BabyLucy Organic velkost M/L pouzivane cca 3mes. v dobrom stave -
1ks Haipa Daipa Pastelku, pouzivane 3mes. v dobrom stave.. je univerzálna plienka vhodná od narodenia po nočník (cca 3kg - 15kg). Je ušitá z veľmi kvalitného froté. Vďaka unikátnemu strihu plienka výborne schne a dobre saje. -
ked objednate vsetky plienky tak mate zadarmo 1ks BabyLucy color-ruzove+1ks vlozku Organic. - uz ich az tolko kusov nepotrebujeme ako kedysi, idem trosku zuzit latkovu vybavu...
Mozete pisat IP 🙂

neurologia
10. sep 2009

baby ta som z DM-ky co pouzivate je v takom zelenom vedierku?alebo vyzera obal?

a tie separacky co mate z dm-ky aky maju obal alebo co je na nich napisane (pomohlo by co tam je v nemcine napisane) a kde ich najdem medzi plienkami?

idris
10. sep 2009

Ahojky babulky no ako si vas tutak citam tak som stratena z toho vsetkeho... No chcem sa spytat ked bolo babo este celkom malinke pouzivali ste klasicke plienky 70x70 ... Lebo mam v tom misung.... no a mam este jeden dotaz zhanam take klasicke plienky ale tie co teraz perdavaju v obchodoch sa mi zdaju prilis tenucke neviete nejako poradit kde kupit take silnejsie ako sme mali my ked sme boli malinke???

hasisihanulka
10. sep 2009

Idris, Milinku balim do klasickych stvorcov 80x80 (teda asi trosku mensie, zbehli sa). Mam aj 70x70, na novoska v pohode velkost, na draka pre Simona nam uz su male.

Dobre plienky stvorcove kupis asi iba cez internetove obchody (latkovky.sk, latkoveplienky.sk, nosime.sk, plienocka.sk, prebalovanie.sk pripadne ceske napr. branakdetem.cz, mamaja.cz):
- MaM Happy Square (nemam odskusane, ale vyborne recenzie);
- Imse vimse 100g (makkucke, ale skor sa hodia na osusku, su velike);
- Kikko Eco Lux (nemam odskusane, ale vyborne recenzie);
- Popolini (aj farebne, aj natur, aj s potlacou);
- Kikko Bambus farebne (super save a makke, ale priserne sa zbehnu na dokonaly obdlznik);

S tymi co mam, som spokojna.

ludmilabb
10. sep 2009

aku velkost M a M happy stvorcov odporucate, mensie (ako vkladacka) alebo vacsie co by som pouzila na novosklad?
pozerala som tie flisove separacky tak 10 ks okolo 300 SK to je dost, poznate aj nejaku lacnejsiu alternativu?