Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
29. sep 2012

@uzovicka hmm, neviem, uvidis 😉 Najdu sa aj take mamicky, co ficali vyhradne na nohavickovych plus na vrch Pulky. Vacsina ich ma menej. Ja mam nohavickove 3-4 /iba na noc. Predcasne robit zavery. Zacnes latkovat a uvidis, aky typ plienky ti bude vyhovovat. Mozno dokupis a mozno popredas.

uzovicka
29. sep 2012

@handricky ano, utesit sa musim nejako, ked ich uz mam tolko, tych nohavickovych 😀 , ale tak snad ich takmer do roka vyuzijem, podla vahy. Predpokladam babo bude do 3 kg, skor menej nez viac, ak sudim podla prveho. Cize podla vahy by S velkost vydrzala do 8 kg zhruba?? Tych 8 mesiacov tipujem, uz si to vobec nepamatam, kolko maly vazil v tom veku... Dakujem baby, ste zlate, tema je super, daju sa tu citat vsetky tie strany a clovek sa dozvie o prani, o suseni, o separackach, vkladackach. Este poradte, ako si mam vygooglit nazov tej separacnej rolky?? Ci len tak, ze separacna rolka 😀 ??

lyongirl
29. sep 2012

@uzovicka na noc je vhodná, ale nie pre kakajúce dieťa, lebo to tiež musíš v noci zakaždým prebaliť, do cca 3 mesiacov mi deti v noci kakali, takže to by som dávala novosklad, ale ak už dieťa nekaká a pekne vypcháš nohavičkovú vkladačkami, tak kľudne môže vydržať aj celú noc a to je super, nemusíš v noci prebaľovať a zbytočne budiť drobca, takže na noc áno 🙂

uzovicka
29. sep 2012

@lyongirl uffff, to ja ze jedny budu, a teraz zasa vyber si. 😝 Kvalitativne je to asi jedno, alebo nie?? Poradte, ktore teda separacky?? Nechcem nic zbytocne a drahe, ak je to rovnaka kvalita. A ak sa to da dva razy oprat, ktore radite??

marta222
29. sep 2012

@uzovicka ja používam tieto celulózové separačné vložky aj teraz - malý bude mať 8 mesiacov, má už tuhú stolicu a keď mu tú separačku dám - tak to pekne vyhodím celé do WC aj so separačkou a nemám zašpinené ostatné plienky (teda, keď to vystihnem, samozrejme 😀 😀 😀 )

uzovicka
29. sep 2012

@lyongirl Dakujem aj za linky 🙂

uzovicka
29. sep 2012

@marta222 cize tie celulozove little lamb?

marta222
29. sep 2012

@uzovicka , keď sú iba ocikané, tak ich môžeš preprať aj 3-4x, kým sa Ti nerozpadnú (je to niečo ako toaletný papier, teda trochu pevnejšie...)

marta222
29. sep 2012

@uzovicka áno celulózové alebo viskózové, to je jedno... Vraj celulózové sú lepšie na "praženičkovú" kaku (teda u výlučne dojčených detí) a viskózové, keď už majú detičky tuhšiu stolicu... Ja som kúpila celulózové a sú v pohode aj teraz, ako som písala vyššie...

pamaja
29. sep 2012

@crysmile mozem sa opytat, ako saju tie uteraciky ikea s farebnymi uskami

peluskovo
30. sep 2012

@miroslavusienka ahoj, ja som s haipa daipa nadmieru spokojna, mame ich na noc, mne sa paci, ze maju ten dlhy chobot, ktory ohnem podla potreby malemu, zapinaju sa na snap sponku,cize nemusis riesit ci patentky, ci suchac .a su dostatocne save, na den ich pouziva @lenki7

zfidorka
30. sep 2012

@handricky ja mam zostavu za 600 eur 😝 keby som predala plienky, ktore som az tak nepouzivala, tak ide este cca 100 eur dole... dost plienok som aj kupila, vyskusala a ked nesadli, tak potom predala... no proste zavislost 😀
ale zase ked som pocitala, kolko by som minula na jednorazovky pri frekvencii prebalovania ako u latkoviek (pre mna je pocikana plienka spinava plienka, aj ked je "sucha", takze som prebalovala kazde cikanie), tak by som minula za 19. mesiacov plneho plienkovania cca 1500 eur... a navyse vsetky latkove plienky mam v plne funkcnom stave, takze ich budem davat aj 2. babatku...

peluskovo
30. sep 2012

@zfidorka 🙂

peluskovo
30. sep 2012

@uzovicka ja periem uz vyse 2 rokov lovele, takze postacuje.
co sa tyka plienok, babylucy nepouzivam, takze ku kvalite sa nevyjadrim, my sme mali babo pod 3 kg, prve tyzdne bol skoro stale v bavlnenych stvorcovych plienkach poskladanych na novosklad, kedze babatka piskaju/ kakaju velmi casto a malinko, tzn. na zaciatok potrebujes nieco co schne rychlo, lebo plienky sa ti rychlo tocia ale nemusi to byt extra save. takze vyuzijes najma tie socik stvorce a na ne tie vrchne PUL , na noc alebo na von mozes davat aj nohavickove.

nohavickove oproti klasickym stvorcom su vyhodnejsie v tom, ze su ovela savejsie, kedze su cele vyrobene zo savej casti. rpeto , ak ich babo popiska, menis celu plienocku.

osobne si myslim, ze na zaciatok ti treba este snappy sponku, aby si zachytila plienocky poskladane na novosklad , mozno nejake vrecko na plienky, ak pojdes von, na navstevu , k doktorovi , aby si spinave plienky nedavala do igel sacku, kde sa budu zaparovat . ja skladujem plienky vo vedre bez veka na balkone, v zime ich budem davat do vaku , velmi som spokojna s vakom anavy. a mozes skusit separacky, niektore mamicky ich pouzivaju, ine nie, nie je to nevyhnutne. moj maly kakal nonstop, takze mne vadilo, ze ta spotreba bola strasne velka, a tak som ich na doma uz nedavala.

ked zacnes latkovat, sama prides na to, co ti vyhovuje a podla toho vybavu doplnis, ale na prve tyzdne ti to staci

este by som vzala nejaku AIO plienku, alebo kapsovu, aby si mala aj ten typ na porovnanie, ako ti budu taketo lienky vyhovovat. mne pridu najpraktickejsie, kedze sa menia ako jednorazovky, cele na zadocek, cele do prania, netreba ti ziadne vrchne na ne 😉 / ja so od narodenia z tychto plienok davala grovia shell, wonderoo a easyfit , neskor ked maly dorastol tak anavy easy a kapsovu bum genius , z novsich maximalna spokojnost s pop in new generation, pri nich mozes menit iba sacie jadro cize ak si kupis plienocku a k nej nejake sacie jadra, tak po mensom zneciateni vymenis oba to sacie jadro, ktore sa do plienky pripina a mas akoby dalsiu plienku /

biba321
30. sep 2012

Baby date mi prosim tip,kde si kupujete plienky? no vidim ze kopu znaciek to existuje,hm,takze to mam zlozitejsie s vyberom..
ale mate nejake tipy na www stranky,kde maju lepsie ceny? dakujem moc vopred

kkl82
30. sep 2012

@handricky mame vybavu tiez za cca 600 a to mam este nakupene V2 pomerne lacno cez ebay a amazon. ale tiez je pravda, ze som pre maleho kupovala aj novorodenecke AIO plienky, lebo tatinko mal strasne problemy prebalovat latkovky na zaciatok... ale zas, my vacsinou ficime na AIO a kapsovkach, len v lete sme boli viac na kikko bmb stvorcoch a mam asi 6ks vlniacikov (proste, laska 😝) a tiez som uz nieco predala, take co nam nesadli, takze cca 100 euro je naspat doma...

duratlicka
30. sep 2012

@handricky Ja mam celu vybavu cez konika uz pouzitu a stala ma 255,90€. Novych mam len 6 vkladaciek. Ked som to ratala, pampersky by ma stali do dvoch rokov 953 eur. Ked ratam normalne zdrave prebalovanie nie 3x za den. Takze je to znacna uspora aj s energiami🙂

uzovicka
30. sep 2012

@peluskovo vdaka za podrobne rady 😵 🙂

behulka
30. sep 2012

@biba321 skús si zadať do vyhľadávača látkové plienky a môžeš vyberať. Myslím, že ceny sú porovnateľné - niečo je lacnejšie tam, niečo tam.

Nenáročná nová výbava sa dala pred nedávnom vybrať už za cca 120 eur, záleží na prioritách a nárokoch. No nie všetky plienky vydržia odplienkovať dve deti, pokiaľ sú používané intenzívne.
Niektoré štvorcové nezvládli ani jedno dieťa, iné sú odložené ešte pre tretie. Z pul nohavičiek čo sme mali, to zvládli paradoxne len najlacnejšie BabyLucy. Inde odišiel suchý zips, či začali premokať. Kapsovky a aio neviem.

duratlicka
30. sep 2012

@kaja73 To je vyborne riesenie tych 10 plienok plus 10. Ja lutujem, ze som tak nekupila Pop-inky. 20 plienok uplne staci a na noc mozno nejake nohavickove 2-3 s 1 vrchnymi. Jedine, co mi na nich vadi, ze sa musia suchat, lebo strasne tvrdnu, ale save su super a rychlo schnu. Ty mas tie bum geniusky fleecove, ci tie druhe?

duratlicka
30. sep 2012

@biba321 Aj keby si si kupila nove plienky, napriklad sadu Pop-in new gen bamboo 10ks plienok s nohavickami a 3 nocne za 177€ a este 10 nahradnych vkladaciek za 81 €. To mas len 258eur , vybornu vybavu a vystacis si s tym na cele dva roky😉

kaja73
30. sep 2012

@duratlicka http://www.ekoplienky.sk/product/bum-genius-all... mala som nieco podobne-neviem uz take najst-asi sa uz nepredava ten druh-toto na linku je jednovelkostna,ja som mala viacvelkostnu a presne takto vyzerala ,vkladalo sa dovnutra a ta dry vrstva bola na tej kapse,nie na vkladacke-teda sa dala vlozit aj obyc.bavlnena plienka aj tak bolo dieta v sucjhu.
Teraz je strasne vela druhov BG,ale su uz ine.
My sme uz 18m bez plienok,takze ono sa to za tu dobu dost zmenilo.

kaja73
30. sep 2012

@duratlicka http://www.ekoplienky.sk/product/bumgenius-ones... toto je skor ono-mala som to na suchy zips.
myslim ze tuto sa to vklada cele dovnutra-ak to dobre chapem a je viacvelkostna.
Tiez som mala ku kazdej novorodencku a normalnu vkladacku.
Plus som doobjednala tie normanlne vkadacky.

duratlicka
30. sep 2012

@kaja73 Kapsovky su fajn, len je nevyhoda, ze ich musis zakazdym prat, preto sa mi viac pacia tie pripinacie druhy🙂 Skoda len, ze som este nenasla SIO s vkladackou 70%bamboo a 30% polyester, to je najidealnejsia kombinacia, su makucke a rychlo schnu. Pop-in, ktore pouzivam, by nemali konkurenciu, keby mali taketo vkladacky🙂

duratlicka
30. sep 2012

To vazne este niekto na tejto zemeguli sklada plienky na novosklad? Som to teraz pozerala, vsak by ma porazilo, kym by som poskladala 1 plienku a to nekonecne zehlenie. Dakujem pekne. Alebo to skladate z bambusovych plienok?
Pre mna bolo pri novorodeniatku ovela jednoduchsie zaprat vkladacku a dat druhu. Zvladol to aj manzel.

duratlicka
30. sep 2012

@uzovicka Ja som zo zaciatku kupovala tie separacky, ale su priserne drahe. Tak som oprala balik vlhcenych utierok a davala tie. Su ovela lacnejsie (ekologicke moc nie su), ale posluzili rovnako dobre. A casom som len kefou pod tecucou vodou dala dolu kaku a potrela zlcovym mydlom. Teraz mi to pripada ako pred tisic rokmi, lebo mala uz od cca 5 mesiacov kaka do lavorika a teraz uz do nocnika🙂

kaja73
30. sep 2012

@duratlicka ja som neprala zakazdym-jedno prebalenie som vzdy menila len vkladacku-ta bola mokra- a obal este jedno prebalenie vydrzal-ten bol suchy- mal tu dry vrstvu-,ale pri druhom prebalovani uz smrdel-aj kede bol zas suchy-taze som ho pri tom 2 prebalovani uz menila.

indys
30. sep 2012

dievcata ako najdlhsie vam deticky nekakali? My sme zatial prekonali osobny rekord 10 dni.