Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
3. feb 2009

tak teda keby ste si mali kupit vysokogramazne, tak odporucate najviac happy squares?

bihan, no ja som uz podlahla zavislosti.. niekto ma tu vkuse este k tomu aj nakazi nejakymi novinkami a ja potom neviem odolat..

crysmile
3. feb 2009

kajark, myslis tieto stvorce ze su dobre? ked ono na obrazku vzdy vyzeraju plienky pekne, a nakoniec je to sieťka... http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2074830

lilly
3. feb 2009

cry, no ja by som ti odporucala tie happy squares, mam ich doma, tak viem, ze su dobre. Je to aj taky trochu iny matros, ako su klasicke plieny, tie stvorce na nich su vacsie a su take makksie, jemnejsie ako tie klasikus.. S tymi detex ich neviem porovnat..

kajark
3. feb 2009

crysmile, to su tie co som spominala... detex na plienku 89 gr. a stoja cca 30/ks kdezto happy square na plienku maju 93 gr. a stoja cca 76/ks, tak uz si musis uvazit ci tych par gramov stoji za ten penazny rozdiel, i ked musim povedat ze som ich este nedrzala v ruke.... tiez rozmyslam ake kupit...a vychadza mi to na tie detex

labutka
3. feb 2009

ja ich mam doma (podla obrazku), ale vyrobca je Hybler textil, ceska firma, kupila som ich tu, inak fotka je presne ta ista...
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
niesu to uplne sietky, ale ani tie dobre socikovske plienky. ale zatial som ich este neoprala, tak uvidim ake budu, ked sa operu.
asi ich budem pouzivat hlavne pod hlavu, a ked nebudem mat ine, tak supnem aj ako plienku.

eriqe
3. feb 2009

cavte, ja len k stvorcom. Mam aj tie kikko aj IV tie vysokogramazove a neda sa to porovnat. Takze ak sa daju zohnat tie IV, tak doporucujem. Hybleracke sa mi nepacili, lebo po case hrozne tvrdli. To su potom lepsie aj tie kikko 😉

kajark
3. feb 2009

k ceskym hybler som nasla info a sice... uvadzaju ze su to tetra plienky.. ale maju len 118 gr/m2

taanak
3. feb 2009

baby, bohuzial tie happy squares su uz tiez dlhsie vypredane, tak jedine ak u niekoho najdete este zo starsich zasob... zatial dovozca nedal vediet, kedy budu znova skladom 😒

crysmile
3. feb 2009

eriqe, ale tie kikko mas tie de luxe alebo klasicke? lebo klasicke mam aj ja, ale chcem pre svagrinu tie lepsie, co maju vyssiu gramaz..

taanak, no to si ma nepotesila teda, uz som rozmyslala teda ze happy squares..

quika
3. feb 2009

ahojte, tak sa hlasim zo Svajcu 🙂 zavislacka sa nezapre, uz mi ide pracka 😀
kto chce vysokogramazne stvorce - pozrite si POPO, robia okrem frote stvorcov aj take klasicke hrube, gramaz 140. http://www.prebalovanie.sk/NEW/index.php?page=s...
videla som ich nazivo a vyzerali celkom dobre.
Detexove (ak sa to nezmenilo) su cca rovnaka gramaz, ale iba jednoducho tkane (napr. socikove su dvojito tkane), a straaaasne tvrdnu. Kikko "vysokogramazne" su o nicom, trosicku hustejsia sietka nez klasicke 😠 Hybler su najredsie.

Keby ste niekto chceli, nechala som v BA par plienok co sme uz pouzivali uplne minimalne kedze ich mame strasne vela a muz mi nedovolil vsetko prestahovat 😀 takze ak by bol zaujem o par ojazdenych nohavickovych plienok vo fajn stave, poslite mi IP.

bezaz
3. feb 2009

baby, mate niekto skusenosti s tymito pulkami? http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-Vrchn...

marcelka11
3. feb 2009

bezaz, vygoogluj kalhotky Thirsties a najdes info na ceskych strankach

andrea100
3. feb 2009

Bezaz ja mám pulky thirsties ale mám ich kupované z druhej ruky. Sú moje najoblúbenejšie, pekne nám sadnú, nepretekajú. Sú veľmi tenučké. Ale všimla som si že ten materiál pul nám pri suchých zipsoch popraskal. Zatiaľ nám to tam nepreteká ale časom asi bude. Neviem ako dlho ich používali pred nami tak nemôžem povedať akú majú životnosť. Ja by som ti však neodporúčala kupovať velkosť XS, ja mám velkosť L a Jakubko má 9,5 kg a sú nám dobré.

bambusko
3. feb 2009

quika 🙂 si sa bala 😉 aspon nam das nove infosky

jancia
3. feb 2009

ahojte baby, prisla som nakuknut,
bezaz poviem ti ked ich odskusam, ja som si ich objednala... 😉

bezaz
4. feb 2009

jani supis dik 😉

telinka
4. feb 2009

kocky , neskusali ste na zavazovaciu plienku nasit suchy zips , aby bola lahsia manipulacia...myslim hemp hour strap???

bezaz
4. feb 2009

tel ee, akurat uvazujem, ze prave hemp hour predam, lebo som si nejako neoblbila to uvazovanie 😅

telinka
4. feb 2009

ja tam asi nasijem ten suchac , kraje sa dost prekryvaju a mne sa pacia ale peti sa moc nepaci to zavazovanie 😅

dudri
4. feb 2009

hlasim taky postup ?

1 stvorcove plienky
2 plienkove vlozky
3 nohavickove plienky
4 vrchne nohavicky.....

podla mna hrube? este studujem latkove plienky

jana3
4. feb 2009

Ja som z tych plienok jelen...
Aky je rozdiel medzi nohavickovymi a kapsovymi?
Ak tomu dobre rozumiem do obidvoch idu nejake vkladacie plienky a navrch vrchne nohavicky?
Pomoooc
Dakujem...

crysmile
4. feb 2009

jana, nohavickove su tieto napr. http://www.nosime.sk/tovar1319-plienka_ultrafit... to su plienky, ktore na vrch potrebuju este vrchne nohavicky, bud pul, flisove alebo vlnene..

kapsove su uz s integrovanou vrstvou vrchnych nohaviciek, teda uz ziadne vrchne nepotrebujes, je to nieco ako toto http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/2-Kapso...
a preto sa volaju kapsove, lebo v plienocke je kapsa, do ktorej sa vklada ta vkladacia plienka, ktoru spominas.. nejde na vrch ako v nohavickovych plienkach, ale dovnutra

jana3
4. feb 2009

Inak, este mam par otazok...
tym plienkam naozaj staci ked sa vyperu na 40? Nie su po par pouzitiach zazltnute a spinave? A staci to aj z hyg, dovodov, predsalen moc a stolica... ja neviem...
A radsej plienky na cele obdobie, alebo len take, kym z nich dieta nevyrastie?
A aka znacka?
Cosi som si dozadu precitala, ale vsetko nestiham... Ja sa urcite este ozvem....
Dakujem moc

taanak
4. feb 2009

do kapsovych vkladas vkladacky do "kapsy" a uz na ne nemusis davat vrchne nohavicky. Samotna kapsova plienka nema ziadnu saciu vrstvu - su to akoby vrchne nohavicky s nasitou vnutornou vrstvou a do priestoru medzi tymito vrstvami vkladas nieco save. Takto pripravenu kapsovu plienku uz pri prebalovani pouzijes jednoducho ako jednorazovku. Popis nic moc, ale hadam sa z toho vysomaris 😀
Nohavickove plienky - sluzia ako plienky aj bez vkladacky, vkladacku pouzivas na zvysenie ich savosti. Na ne musia ist vrchne nohavicky.

jana3
4. feb 2009

OK, dik
a teraz ktore su lepsie?

crysmile
4. feb 2009

ja periem stale na 40 a nemam pocit, ze by boli zazltnute alebo spinave, davam ale dlhy program 2 hod. 20 min.
ja mam niektore plienky aj na cele obdobie, aj presne na vahu dietatka.. vyhovuju mi obe, kedze ma 10kg, ale horsie je to na 3,5kg dietatku, ta plienka je potom trosku velka
znaciek je vela, rozhodne nie celu sadu od jedneho, lebo sa ti to nemusi pacit a horsie sa to potom predava, takze radsej jednu plienku od viacerych..

crysmile
4. feb 2009

ja mam na doma nohavickove plienky a ked niekam idem, kde viem ze bude plienku pekne vidiet, napr. u doktora, davam kapsovu.. alebo sa tesim na leto, ked dam plienku pod satocky

zuzana26
4. feb 2009

ahojte baby, poraďte mi, čo dať na noc, aby vydržalo tú zásobu, čo malá naciká, keď ju niekoľkokrát za noc kojím? doteraz dávam jednorazovky, ale chcela by som sa ich zbaviť úplne. len raz som skúsila popoliny - s najvyššou savosťou, ale ráno bola mokrá a aj všetko ostatné naokolo... alebo prebaľujete aj v noci?

crysmile
4. feb 2009

zuzka, no ja davam bum hugger od ellas house, dam este jednu bambusovu vkladacku navyse a vlniaciky navrch, to vydrzi, ale niekedy sa mi preberie, ked ju trapia zubky a vtedy tiez prebalim.. a ja kojim aj 6x za noc

bihan
4. feb 2009

Oli, ty máš EcoBubs, však? čo na ne hovoríš?

na noc tiež odporúčam Bum Hugger (u nás suprová nočná plienuša) alebo jednoveľkostné SWB