Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mneme
8. jún 2010

ale vazne, vsak mu na plienku hod lahucke bavlnene kratasky a mas po problemoch. teplejsie mu v nich urcite nebude a vlniaky uchranis.

emjee
8. jún 2010

😅 ani kratasky nemame 😅 som nejak nekupovala, ze naco 😅

dobry album https://www.modrykonik.sk/fotoblog/quaxi/album/...

emjee
8. jún 2010

inak trochu mimo temu - som kupila krpcovi to body vlna/hodvab od engel farby "serik" a je to tak trochen do ruzova a je mi ho luto davat cez den, lebo m. prezliekam 2-3x denne (hlavne vela slinta a tiez si barskde sadne, zababre sa keksom a pod.) a tak som ho supla dnes namiesto pyzamka 😀

sulky
8. jún 2010

ja nedavam ziadne vchnaky, iba plienku samotnu.

sulky
8. jún 2010

@emjee ,fiiha, drahe pyzamko 😎 V takom sa mu musi dobre spinkat 😉

sulky
8. jún 2010

ozaj, co davate teraz na spanie v takom horku? My mame trojstvrtove pyzamko, a zatial bez prikryvky.Ked idem spat tak ho lahko prikryjem. Sa mi zda ze mu je horko.

emjee
8. jún 2010

no ja doteraz bavlnene pyzamko, az dnes som nahodila to body; navrch spaci vak (zatial taky stredne hruby, ked budu total horucavy dam taky fluspapierovy 😀)

taanak
9. jún 2010

prave som dala prat popovak (taky vak iba od pasa nadol), tak uvidime, ako sa nam na spinkanie osvedci. 😉

izabelkak
9. jún 2010

@emjee a čo také to body s dlhou nohavičkou? ja som podedila snáď 6 kusov, a sú parádne, aj v tom spíme aj sme cez deň a zakrije to aj vlniaky disany .... ale tie mi prídu nateraz fakt hrubé, tak čakám kým mi uschnú LVB a BBH, zvažujem že budem musieť na leto dokúpiť jersey alebo daŤ vlnený obdlžnik do zavazovačky, no nemám ho, neviete baby nie je na webe kdesi návod ako štrikovaŤ?))))

izabelkak
9. jún 2010

@mneme a načo čakáš kým BBH uschnú a potom budeš lanolínovať? ja som tak lanolínovala len BI shorties aj to len na začiatku, inak lanolínujem mokré.... periem však v práčke tak sú predsa viac vyžmýkané ako ked som prala ručne... ale na BBH sa ten lanolín lepí parádne to fakt nemusíš čakať na uschnutie...

izabelkak
9. jún 2010

@labutka prosím Ťa mohla by si mi potom napísať ako to dopadlo s tými vkladacími jednorázovkami.... tiež o tom uvažujem... len taká otázka prečo nechceš hnusky ale toto? ako pýtam sa pre zaujímavosť aký je v tom vlastne rozdiel? je použitého menej materiálu, neobsahuje tolko chémie?

tiež by sme mali ísť na týždeň preč a zvažujem že by som pol týždňa dávala tie jednorázové a pol látkovky tie by som prala až doma.... miofresh mám kúpený ale nebudeme mať na izbe sociálku, takže bez vane, tak neviem ako by to s tým praním šlo, rovnako bez balkona a povešaŤ plenuchy von vrámci areálu - neviem či by som mala odvahu... no možno to moc riešim - kto by už kradol plienky🙂))

ešte by som sa chcela opýtať keď si prala na dovolenke, tak si plienky len namočila do miofresh, ráno vyplákala v studenej vode a dala sušiť či si pridávala do vody aj prášok či ako prosím?

zajaciq
9. jún 2010

@zfidorka ma dcerku. Gratulujem a wela zdrawia 🙂

kaktusik007
9. jún 2010

@izabelkak - no ano, kto by uz kradol plienky... lenze stalo sa uz aj to, ze mamicke ukradli spodok kociara, ked s vanickou a babom sla do bytu na poschodie bez vytahu, s tym, ze po spodok sa hned vrati...

labutka
9. jún 2010

@izabelkak ked som latkovala minuly rok na dovolenke, tak vecer isiel do kybla miofresh s horucou vodou, do toho plienky co sme pocurali cez den. rano som vyplachala (niekolkokrat), jemne vyzmychala a dala susit. nieje to take, ako ked vyperies v slize alebo prasku, ale na tych par dni OK.
teraz tie jednorazove jadra - nakoniec som si zobrala jeden balik flipiek. su to len take obdlzniky, pripominaju mi zvacsene porodnicke vlozky (pouzivala som Samu od Hartmanu http://www.mojalekaren.sk/samu-porodnicke-vlozk...). tym ze su dlhe, tak sa daju zohnut a mas viac sacej vrstvy.
gro baby mam 2 kusky - paci sa mi, ze maju okolo noh gumicky (takze mensia pravdepodobnost pretecenia kakanice), ale vonkajsia vrstva je taky "igelit" (aspon na dotyk). takze na leto je podla mna lepsie riesenie ta flipka. a baba z ceskeho konika mi pisala, ze urcite ich nemam nalepovat, lebo lepidlo ma este teraz na vrchnych gatiach a nejde dole.
to je ale len teoria, k praxi sa dostanem za 2 tyzdne, a vysledky napisem za 3 tyzdne. 😉
jednorazovky ja nemusim ako take. pouzivala som pampersky, ale mne smrdeli uz ked som ich rozbalila.
a alany som pozerala v DMke, ale maju len velke balenia, ja potrebujem plienky na max. 3 dni - cesta do chorvatska, a ked budeme chodit niekde po meste. ideme na katamaran, takze predpokladam ze krpec bude vacsinu dna bud v plavkach, alebo naostro. posledne 3 dni budem uz balit do latkovych a dam oprat doma.

labutka
9. jún 2010

inak, vcera ma inspiorvala @etnicka a dnes ficim na VV a na tom vlniaky. 🙂

mneme
9. jún 2010

@izabelkak ano, ja nechvavam pred lanolinovanim vlniaky trochu presusit, do kury ich davam az ked su vlhke, nie mokre 😉

@zajaciq vyborne spravy, zfidorke gratulujem 🙂

sulky
9. jún 2010

@izabelkak , ekovkladacky neobsahuju farbiva, parfemy, obsahuju menej toho SAP gelu vo vnutri.
nieje tam žiadny plast. Je to len vonkajšia vrstva a absorpčna vrstva. Ak použijš jednorázové plienky, tak balíš malého do plastovej gule.

sulky
9. jún 2010

a ekovkladky sa mozu pouzivat aj do BG kapsoviek. Vlozis do vnutra kapsy, potom len vyberies a zahodis. Plienku operies a je rychlo sucha 😎

etuska
9. jún 2010

ahojte kočky,
dávno som tu nebola,ale uz sa teším ,ze konecne budem moct vyskusat plienocky na krasnom syncekovi 😵
Šimonko(4080g,58cm) sa nam narodil 7.6.2010 o 6:37. 🙂

Čítam,ze Zfidorka ma uz tiez babatko pri sebe-tak dodatocne blahozelam 🙂

crysmile
9. jún 2010

@etuska, jeeej, gratulujeme, krasne miery.. 🙂

sulky
9. jún 2010

@etuska ,riadny chlapisko 🙂 dufam ze si nenakupila vela XS-S plienociek, asi ich nebudes potrebovat 😀

dorotka77
9. jún 2010

Ahojte kočky,
chcela by som sa spýtať, či náhodou nebudete robiť nejakú hromadnú objednávku z Brány k dětem? Chcela by som "pár" vecí. Dík, d.

mneme
9. jún 2010

@etuska gratulujem k syncekovi a zelam mu pohodovu cestu zivotom 🙂

crysmile
9. jún 2010

@julia30, sranda, na brane uz maju nobilis 🙂

zajaciq
9. jún 2010

@etuska pripajam sa, brutalneho dlhana mas doma, rovno mozete 62ky nosit hehe ako my teraz 😀 😀 😀

julia30
9. jún 2010

crycs tak to mas vyriesene :D

julia30
9. jún 2010

@etuska gratulujeme ;) a drzte sa 🙂 mate o 10cm viac ako my 🙂 ked sa mala narodila uzivajte si 🙂

miruss
9. jún 2010

@etuska: Gratulujem, to je riadny kus chlapa. Aj Zuzka mala pri narodení o 10 cm menej. 🙂

taanak
9. jún 2010

@etuska aj ja gratulujem, my sme tiez ani z daleka neboli taky dlhy 😉

emjee
9. jún 2010

@etuska gratulujem k valibukovi 😉
@zfidorka gratulujem k slecne

@izabelkak zahajili sme kupaciu sezonu, takze docasne rusime prechadzky 😀 (aj tak ho nebavia) a doma na dvore moze byt aj naholo 😀 ocikal nam sice auto 😀 ale do bazenika sa myslim nevycikal, vzdy vyliezol von 😀

@labutka ked pridam do prania miofresh tak mozem prat trebars na 40 miesto na 60?