Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

albao
28. nov 2010

Este mam mesiac do porodu a privela energie, tak ma napadlo, ci sa neda nejak zuzitkovat zvysny fleese, co mam doma. Daju sa z neho usit vkladacky do Flipiek? Alebo je to nezmysel? Salo by to nieco? 😅

Inak moja inventura stvorcov je az 48 plienociek 😕 Trosicku som to neustriehla, chcela som len takych 30 😅 😀

emjee
28. nov 2010

@albao z flisu jedine separacky; vkladacky ti nebudu sat (ak nedas aj inu vrstvu okrem flisu); ak ho mas vela, skus flisove vrchnaky 😉

albao
28. nov 2010

@emjee ahaaa, dakujem. Cize usijem z toho jedine gatusky, navod som niekde na internete zahliadla. Ale predpokladam, ze na to este budem potrebovat PULky, vsak? 😉

emjee
28. nov 2010

@albao nie, flisove gatky mozes davat namiesto puliek - ale len mensiemu babatku, pre sediace deti su flisaky uz nevhodne (pod tlakom totiz prepustaju)

zojec
28. nov 2010

@albao na flisaky uz nebudes Pulky potrebovat.. pre novoska su flisaky fajn.. pri vacsich detoch pod tlakom prevlhaju.. cize usi si take malicke.. uricte sa ti na stvorce zidu.. lebo prvy mesiac vam bude vseeetko velke..

albao
28. nov 2010

@emjee jej, vdaka! Pomalicky sa ucim, ale asi najlepsie to bude potom uz "nazivo" 😅

@zojec skvele! Aj tak mam pocit, ze mi chybaju tie mini velkosti, tak aspon nieco usijem 😝 Bude mat kraasnu ruzovucku prdelku s ruzovym flisom 😀

luciferova
28. nov 2010

poradite mi? dnes som si vsimla, ze staci, ze raz cikne do plienky a uzasny smrad 😝 ako to mam vyprat? po vybrati z pracky a vysuseni je ich vona uplne neutralna...

zojec
28. nov 2010

@luciferova do konopnych a bambusovych? skus pred pranim namocit na noc do nappy freshu ,alebo do nejakeho bio dezinfecneho pripravku na plienky, potom dat vyplakat a vyzmykat a az potom zapnut pranie, ja davam este aj dvojite zmykanie.. cize jednu varku plienok periem aj 4 hodiny 😀 ale proceduru s namacanim robim len 2-3x do mesiaca.. mohlo by to pomoct.. ale tie prirodne materialy tak smrdia... a v com peries?

luciferova
28. nov 2010

gro baby mi tak zasmradli, to je tusim bavlna. a mali aj predpierku (bez nicoho, len voda). periem inak v Ecoveri

diocka
28. nov 2010

@luciferova mne jedine co pomohlo bolo vyprat plienky na 95. neskusala som ziadne prasky, ani predpierku. ale toto hned zabralo. poradili mi to tuto baby na konikovi a pomohlo. tak teraz raz za mesiac, dva preperiem plienky na 95tke. inak periem na 60tke.

luciferova
28. nov 2010

Ja periem na 40, mozno je to tym. Ale vsade v navode pisu, zd max 60 tAk neviem... Moze sa aj 95?

zojec
29. nov 2010

@luciferova no urcite treba prat aspon na 60.. ja by som 95 neriskla... aj ked bambus a konope by teoreticky mohli vydrzat, ale radsej neriskujem 🙂 a stvorce nezvyknu smrdiet 🙂 AIO plienky by to nemuseli prezit, hlavne pul vrstva .. a skus ich vyprat v nejakom komercnom prasku.. ja tiez prave kvoli smradu a flakom striedam.. raz za cas vyperiem v persile sensitive

labutka
29. nov 2010

@dankakk na zaciatok ako cast vybavy ano, ale urcite k tomu treba nieco dokupit, pocas celeho plienkovania ti iba VV urcite nebudu stacit. Aj ked mne sa zda 12 VV vela, ja mam 5 a staci mi to, mam aj stvorce k tomu. Ale osobnu skusenost s plienkami znacky bambino mio nemam.

labutka
29. nov 2010

@luciferova 40 sa mi zda na plienky malo.

luciferova
29. nov 2010

Dik, vzdy tam prihodim este cosi, tak preto 40 😅

jonki
29. nov 2010

ahojte 😵 tak uz latkujeme s vami 🙂 chcem sa podakovat za vsetky vase rady pri robeni plienkovej vybavy 😉

hned prva plienka po prichode z nemocky co sla na zadok bola latkovka 😉 ....po pokuse s disanami sme skoncili pri novosklade a k tomu jeden velky IV stvorec na 12 vrstiev....na to pulky(zatial nie je problem ze by sa to zaparovalo)
je to sice na takom mrnavom zadku poriadny balik 😀 ....ale zvladame to v poho a dokonca to aj vyzera pekne na siroko co sa iste bude pacit nasej pediatricke...zajtra ideme prvy krat 😉
mm sa zatial len prizera....ale predpokladam ze ked zabali prvu potom to uz pojde 🙂 (ma skusenosti z mladi)

kaktusik007
29. nov 2010

@luciferova ja periem max na 60, a som zistila ze ked dam plnu pracku tak sa nestihnu dobre oprat, takze davam s predpierkou.... ale pravam vacsinou len na 40tku, a iba s praskom komercnym, teda persil sensitive 😀

kaktusik007
29. nov 2010

@jonki no gratulko k babatku 😀 tak ono ten novosklad je uplne najviac super pre tak malinke babatko... ake ste mali miery??? a ten dalsi IV stvorec... nie je to zbytocne velike potom??? 😉 sa pytam, ja som davala iba jeden stvorec na novosklad a potom hned pulky 😉 akurat ked mal tak 2-3 tyzdne, tak to sme uz obliekli aj baby lucy classic xs/s, alebo bambusove, ale to mal strasne veliky zadocek.... takze to som davala fakt az neskor a ficali sme iba na stvorcoch 😉

jonki
29. nov 2010

@kaktusik007 dakujeme 😵 akurat sa kojime a jednym prstom pisem 😀 ....miery 51cm/3750g pri odchode z nemocky 3550g ale uz sme stagnovali 🙂 (prepacte viem je to trochu mimo plienkovu temu 😉 ) ooooooooo nie bez toho IV by to neslo 😀 nasa hviezdicka je asi velky spotrebic 😀

kaktusik007
29. nov 2010

@jonki uff... tak teda.. riadne miery, na babu 😉 my sme mali 3330g 😀 a pri odchode 3150g 🙂
tak to potom chapem ten dalsi stvorec.... no ostava uz len naucit vsetkych, ako sa plienky zapinaju.... viem ze ma to stalo dost usilia, kym som mojej mame vysvetlila, ako sa zapina snappi sponka 😀 😀 😀

jonki
29. nov 2010

@kaktusik007 ja to nezapinam....koniec cipu zalozim pod vrstvu novoskladu opacnej strany ta potom to prekryjem dalsou plienkou....pekne to drzi netlaci, ostava rovnako az do dalsieho prebalenia...nie dovod na snappi zatial....ale mam 2....teda mam pocit ze uz len jednu 😵 fakt sa stracaju 😀

divoska
29. nov 2010

tak to mna nenapadlo davat viac stvorcov ani napriek tomu ze sme sa narodili 2800 😀 ja furt len ten jeden. na ja, uz budem mudrejsia 😀

anlu
29. nov 2010

@sulky medvidek je super, zadocek je uplne hladucky bez zaparenin a vyrazok. Uplne lahko vycisti, zatial ho davam tak ze si namocim obrusok do roztoku lebo som zistila ze ten rozprasovac co mam je asi len na vodu lebo dost jemne rozprasuje a olej nim asi neprejde, lebo mi nechce striekat. A namocila som si aj obrusky a mam ich v taske, tak uvidim co sa s nimi stane, lebo vonku uz takmer neprebalujem... uvidim ako dlho vydrzia 🙂

dankakk
29. nov 2010

@labutka tak som ich nakoniec nekupila... Ale našla som si babylucy plienocky a hned som objednala z každého druhu po jednej🙂 objednávka za 70€ 🙂) aj vrchne gatky. Chcem si aj ustrikovat vlniaky ale nemám predstavu aké veľké by mali byt, tak to budem robiť na veľkosť tých plienociek... Síce som už nejaké strikovala podla navodu, ale zdajú sa mi hrozne malicke:(

vanesska
1. dec 2010

caute baby prisla som sa poradit.
malej sa nejako zacali vyhadzovat vyrazky na ritke... ☹
zistovala som z coho tak som na skusku dala na 2 dni jednorazovky babylove z DM no a vyrazky zmizli uplne tak som potom zacala znova pouzivat latkove a vyrazky do jedneho dna boli naspat... 🙄
robi sa jej to na takom faldiku co ma na stehienkach tam kde su gumicky od plienok ale uz sa to zacalo robit aj hore nad cikulkou a aj vzadu na ritke... a evidentne je to z latkoviek lebo ked jej dam na striedacku jednorazovky tak to zmizne alebo aspon to je menej cervene a potom to zmizne...
zacalo sa to tusim ako som jej davala bambusove plienky na noc ale uz sa jej to robi aj z obycajnych stvorcov...
vsetky plienky som preto znova vyprala a pouzila som aj mio fresh na dezinfekciu periem vo frosch aloe vera.
doteraz to nemavala vobec a ani jej nejdu zubky ani nie je chora tak fakt neviem z coho sa to zacalo takto robit...
fakt by ma mrzelo keby sme museli s latkovkami prestat... nemate nejaku skusenost alebo neviete nieco poradit??
dakujem

zojec
1. dec 2010

@vanesska presne tento problem sme mali aj my.. je to plienkova dermatitida.. skusala si imazol, ten vzdy zabral, ale ked som ho prestala pouzivat, tak sa to vratilo naspat. malej vadi mokro.. u nas sa to spustilo po druhom ockovani.. mesiac sme sa trapili, nakoniec skoncili na koznom. dostali sme fucidin, imazol plus a zabralo konecne.. 😉 uz ma ritku krasnu... ja som sa latkoviek odmietla vzdat.. treba menit plienky veelmi casto, vetrat ritku , a skus viskozove separacky na stvorce.. mne sa velmi osvedcili, ritka nie je tak v mokre.. ked ideme na dlhsie vonku, tak jej ritku poriadne natriem sudokremom, alebo rybou mastou.. ale fakt fest nahrubo.. aby ta mast oddelila pokozku od mokra.. preliec ritku s imazolom v jednorazovkach a ak sa to znovu vrati chod s tym na kozne 😉 stvorce mozes aj vybatit.. inak ja som na noc 2 tyzdne pouzivala alany... a teraz davam bum hugger alebo bambusku so sty dry vkladackou TB ..

emjee
1. dec 2010

moj krpec chce pri kazdom prebalovani nakremovat zadok 😀 ale ma ho ukazkovy, takze mu strcim krem do ruky a kremuje si licka (najprv sebe, potom aj mne 😀)

michaela80
1. dec 2010

Mate niektora info kedy budu lie timitovane plinocky BG k odberu?

janefonda
1. dec 2010

@vanesska aj naša maličká mala vyrážky a nám pomohol bepanten krém. Pekne sa to preliečilo a odvtedy jej krémujem zadoček len na noc a je to v poriadku, Alebo keď sa objaví začervenanie, tak jej nakrémujem to miesto a vždy to pekne zmizne. Dúfam, že sa Vám podarí prekonať toto obdobie.

zabka4
1. dec 2010

ahojte baby , vedeli by ste mi poradit , kde by som kupila separačné plienky?su bezne dostupne v drogerii?