Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
14. dec 2011

@kalman
myslela som skor znacku alebo material plienok

kalman
14. dec 2011

@etuska Plienky babyland

zhrkz
14. dec 2011

Dievcata, musim si povzdychnut: preco uz rok a pol neperiem v mydlovych orechoch?!?!? Som dnes pozberala prve plienky oprate v MO a neviem si to vynachvalit! Ciste, bez akehokolvek odoru, proste skvela cistota a makkucke... jedna basen.
Chcem sa vas opytat, ktora mate dlhodobejsie skusenosti s pranim v MO, aky to ma ucinok na pracku? ci sa nezanasa, alebo nieco... Tiez sa chcem opytat, aku mate skusenost s bieliacim perkarbonatom (este som neskusala) - mozem to dat do prania, ak mam na tmavomodro bielom tricku skvrnu v tej bielej casti, aby mi ju vybielilo? Nestane sa nic tej tmmodrej? Vdaka! Latkovanie zdar! Musim updatnut moj fotoblog.... ze zacinam byt ekobioradioaktivna zienka ;)

etuska
14. dec 2011

@zhrkz
ja som prala v orechoch asi rok a nejak som nezbadala zeby to pracke skodilo.Tie orechy predsa aj tak davas do plateneho vrecuska,ci? 😕

etuska
14. dec 2011

@kalman
s touto znackou nemam skusenost,ale moze to byt teda aj zmenou prasku resp. materialom plienky.ked ma Simon trochu cervenu ritku,okamzite davam biobavlnu resp. este skor bambusovu plienku-predsa -niet nad prirodne materialy.pripadne dam celuloz.separacku a zadok mu natriem Sudokremom

kalman
14. dec 2011

@etuska Ďakujem za radu , budem šiť plienky tak ich ušijem z bambusu a tie umeliny potom vyradím 🙂

katka888
15. dec 2011

@jatopinka
s cim lanolinujes? my mame anavy vlniaky a tiez neprevlhaju, len ako pise @zfidorka , aj ked su zapnute na mensiu velkost, okolo noziciek maju fugu a netesnia, a to je nas buntos teda riadne stehienkovy valibuk

ajkaslniecko
15. dec 2011

Ahojte látkarôčky, mám na Vás otázku ohľadom širokého balenia: máme teraz dva týždne a v látkovaní som začiatočníčka. Používame viacvrstvové plienočky BMio zložené na riedku stolicu (vid. obrázok) prichytené snappy sponkou a na tom vrchné pul od BambinoMio. Plienočka má šírku medzi nožičkami 12-13cm, ale zdá sa mi že je to o dosť širšie ako keď má iba jednorázovu plienku. Myslíte si že je to dosť široko kedže musíme baliť na šírku.
Pri prvej dcérke som začala látkovať vlastne až teraz a to dávame len na noc. Pri nej som balila do pampersky a na to klasickú komunistickú plienku zloženú na tretiny ale keď teraz zložím plienku na tretiny a dám ju mladšej tak sa mi to zdá až príliš široké.
Poradte budem moc rada. Keď sa mala zobudím skúsim odfotiť ako ma postavené nožičky keď je zabalená v tej vv plienočke.

luba41
15. dec 2011

a mne nikto neporadí? včera som sa pýtala na impregnáciu švov na plienke. Že, ako na to ? 🙂

zfidorka
15. dec 2011

@luba41 ja viem len teoreticky ako by to malo fungovat... 😉
z vnutornej strany natries primeranu vrstvu (ja by som dala tensiu a ked to nebude slabe, tak natrela este raz), po chvili presusis fenon...

luba41
15. dec 2011

@zfidorka ďakujem. A mám tie gumičky natiahnuť a tak natierať? A malo by to vydržať niekoľko praní? Nemusím to asi robiť po každom použití.

zfidorka
15. dec 2011

@luba41 ja by asi natiahla, aby bol ten pul vyrovnany... malo by to vydrzat niekolko prani... ak by to bolo slabe, tak je potrebne postup zopakovat...

zfidorka
15. dec 2011

@kalman moze to byt reakcia na vnutorny material... babyland maju tusim flis(mikroflis), ine kapsovky s flisom uz mala niekedy na sebe?

kalman
15. dec 2011

@zfidorka Ahoj , včera som u švagrinej použila vlhčené parfumované obrúsky tak sa mi zdá že to bude stoho. Šila som plienky z suedeclothom , ale nepáči sa mi tá látka takže teraz šijem z bambusového askamitu, ten bi nemal robiť problém.

zfidorka
15. dec 2011

@kalman no, tak to je velka pravdepodobnost ze je to z tych obruskov...

majka1981
15. dec 2011

@anelisa bodynka od h&m su super, su sice drahsie - ale bavlna sa nezbehne do sirky a cvoky su super. tie su moje oblubene 🙂 .

lumimi
16. dec 2011

zdravim. myslíte že používanie látkových plien je dobré ako alternatíva balenia na široko?

zlobinka
16. dec 2011

prosim vas kolko a akych plienok mam kupit na zaciatok - viem,ze je tu toho dost popisane,ale prejst 1000stran je aj na mna moc..je to pre mna spanielska dedina, ale chcela by som latkovat...vopred dakujem za akukolvek radu

zfidorka
16. dec 2011

@lumimi jasne, s latkovami mozes tiez balit nasiroko...
teraz balis ako?

latea1
16. dec 2011

Ahojte baby, ake mate skusenosti s wonderoo V2 minky? objednala som si ju, lebo je velmi pekna (ved uznajte), no mali sme ju vonku asi 3krat a z toho 2krat mi okolo noziciek presiakla 😠 neviete preco? mala ju cca 3 hod., nic podobne sa nam s BG onesize 4.0 nestalo 😒

zfidorka
16. dec 2011

@latea1mozno jej vytrcal vnutorny flis okolo noziek a pod tlakom to prevlhlo... skus nabuduce zahnut kridelka dovnutra (ani tak nie uplne zahnut, len dohliadnut, aby sa flis nevytocil von)...
bg ma inak riesenie gumicky okolo noziek, tam sa nema co vytocit 🙂

latea1
16. dec 2011

@zfidorka
mozno flis naozaj vytrcal 😒 ked niekedy je tazke vobec plienku rychlo nasadit, ked moja je ako male sidielko, uz sa kruti, vytaca, chce mi utiect 🙂 no ale musim si dat naozaj asi viac zalezat, vdaka za radu

sladkasue
16. dec 2011

@zlobinka http://www.latkovky.info/jak-si-vybrat/kolik-ceho/ cela stranka stoji za precitanie... je toho menej ako tychto 1265stran 🙂

tinika
17. dec 2011

@katka888 tu ti davam foto, bo do IP mi to nechce dat, tu su tri vkladačky zlava do easyfit rainbow, v strede ta čo som nevedla kam a ta napravo do anavy, takze vychadza ze ta v strede ide do flexitots nohavičkove ano?

janulkan
17. dec 2011

baby uz 3x mi mierne pretiekla IB Tutto vzdy na lavom boku z vrchu, je to velmi malicko ale maly mal mierne vlhke pancuchy. Davam dve vkladacky, myslite ze je to vela alebo zle zapinam? kde moze byt chyba? zatial mi ziadna ina plienka nepretiekla 😖

sladkasue
17. dec 2011

idem sa pochvalit🙂 tak uz ich mame doma: nohavickove bambusove "lentilky" od Rambi Roxy... uvidime, ci ta slovenska vyroba dokaze konkurovat! lebo cenu maju perfektnu... i ked, nie je to 100% bambus, ale vsetko vyriesi spravna vkladacka. som si ich kupila na noc. dnes vecer ideme este len testovat... samozrejme, vkladacku dam uz nejaku zabehnutu 😎
na pohlad su velmi pekne, prijemne na dotyk, uvidime casom a pranim.. inak, zdaju sa mi trosku velkostne vacsie...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/al...

zuzanamolnarova
17. dec 2011

@sladkasue Daj potom vedieť aké sú, cenu majú naozaj dobrú 🙂

sima.p
17. dec 2011

@sladkasue daj vedieť, už som ich videla v Tvojom fotoblogu, vyzerajú veľmi pekne

janka830
17. dec 2011

Ahojte baby, chcela by som začať i ja používať látkové plienky..a preto by som sa chcela spýtať čo všetko potrebujem..myslím koľko kusov, ktoré sú podľa vás najlepšie..ako to znášali vaše detičky keď ste prechádzali z jednorázových na látkovky?
za odpovede vopred ďakujem...

čo som si všimla tak sú aj ceny látkoviek dosť vysoké, oplatí sa látkovať? musia sa vyvárať ako sa perú?

zfidorka
17. dec 2011

@janka830 nemusia sa vyvarat, peru sa vacsinou na 60 stupnov v pracke - to je dostatocna teplota na znicenie bakterii...
vybava je individualna zalezitost, 1 najlepsia plienka pre vsetkych neexistuje 🙂 ale to je dobre, lebo si mozes vybrat presne take plienky ake budu vyhovovat tebe a babatku 😉
latkovat sa urcite oplati, minimalne to vyjde rovnako ako jednorazovky (vacsinou lacnejsie)... poznam mamicky, ktore zacali davat latkovky aj rocnym detom...