Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
5. apr 2011

@karaa hej mame 1 plavky. Pouzivali sme ich hlavne tuto do bazena; ked sme boli pri mori, manzel chcel krpca kupat holeho, aj ked mne sa to moc nepacilo.

Asi ti stacia jedny, a mimo bazena plienku. Lebo zas oni nevyschnu nejak extra rychlo, ved to ziadne plavky, a v mokrych by som krpca (ani seba) nejak extra dlho nenechavala...

karaa
5. apr 2011

@labutka a ake plienky boli na taketo behanie cisto v plienke najlepsie? mala je chuducka, tak nech jej to nepada stale ...

labutka
5. apr 2011

@karaa teraz celkom nerozumiem co sa pytas...
plavky sme mali Sko, pouzivali sme asi do roka, potom sme presli na Lko. Vam by som volila Mko, pripadne pridi vyskusat na Liscie nivy.
Plienky som mala normalne, co do nich prebalujem aj doma.

miskatn
5. apr 2011

prosim ta @zfidorka to ty si raz pisala, ze tvoje baby kaka do nocnika, do plienky len cika?! alebo si to nebola ty?!
ak ano, prosim ta, kedy sa vam to asi podarilo nastavit? pripadne neporadis nejaku fintu? 😵

limoni
5. apr 2011

@zojec neviem, ci este barborke vadi mokro, ale asi to prislo aj na mojho maleho ☹ teda neviem to zatial posudit, zacali sme prikrmovat klasika mrkva, potom zemiak a teraz aj broko, asi od druheho dna prikrmovania ma take cervene bodocky, akoby stipance, nad pipikom a na stehienkach, cize tam kde sa dotyka s mokrou plienkou, dala som sudocrem a tiez caste prebalovanie kazda druha plienocka so sty dry vrstvou, pomohlo, tak som na druhy den dala len bambus a sa to vecer vratilo, tak som kupila niveu sos a mastime, no nejako sa to stale vrati, ked dam bavlnenu ci bambusovu plienocku 😒
neviem ci to moze byt spojene s prvymi prikrmami, prikrmujem tyzden, ze ten moc je uz agresivnejsi alebo mu vadi mokro v plienocke
zajtra ideme k urologovi, tak asi dnes dam alany, aby sa to skludnilo

mimuka
5. apr 2011

ahojte...PULky sa tiež môžu sušiť na slnku??

divoska
5. apr 2011

@mimuka jasne, slnko nie je kyselina 😉

miskatn
5. apr 2011

@limoni ides s malickym k urologovi kvoli tym cervenym bodkam ? moj ma citlivu pokozku, a sem tam sa nam objavia tiez, ale riesili sme to zatial len s koznou lekarkou ...

limoni
5. apr 2011

@divoska 😀
@miskatn nie kvoli tym bodkam nie, kvoli hydrokele, ale uz zmizla, dufam, ze koznu nebudeme musiet zatial riesit, zapareniny sme doteraz mali iba mozno trikrat, tak preto mi to je cudne, ze sa to taha uz tyzden s prestavkou jedneho dna 😒

katka888
5. apr 2011

@miskatn
u nasej zvacsa vidime, ze ide kakat, sa sustredi a vtedy ju davam na nocnik.... ked mala vyse 6 mes, tak som ju zvykla davat sadnut na nocnik preventivne a tak nejak sme odsledovali ako sa sprava ked ide kakat. ale uz nepamatam od kolkych mesiacov kaka vylucne do nocnika..

hhenike
5. apr 2011

dievcata, nove vlniaky (homemade) staci nalanolinovat raz? ci mam dvakrat? a ked dvakrat, tak medzi dvoma kurami ich mám uplne vysusit? ci stací den susit na uteraku a potom vecer zase zopakovat kúru?

katka888
5. apr 2011

@hhenike
ked som lanolinovala vlniaky,. zvykla som pockat kym vyschli a vyskusat, naliat kavovu lyzicku vody ci ostanu kvapky na povrchu, alebo vsiakne. ale nestalo sa mi, zeby som musela lanolinovat 2x.

hhenike
5. apr 2011

@katka888 wow, aky jednoduchy a samozrejmý dápad 😉 , to je hrozné ako mi samej nenapdnú takéto jednoduchosti 😒

katka888
5. apr 2011

@hhenike
a neuveris odkial ho mam 😀 tu z MK 😀 😀
tak vitaj v klube nemysliacich 😉 / srandujem 😉 /

hhenike
5. apr 2011

@katka888 toto je fakt "katastrofa" 😒 ja som si myslela, ze tie reci o kejeneckej demencii su len take nafuknute bla-bla, no zistujem.... ach jaj, radsej pomlcim 😀

zfidorka
5. apr 2011

@miskatn ja som po niekolkych tyzdnoch spozorovala ze kaka hned po zobudeni a po dojceni... tak som ju od 2 mesiacov davala stale po zobudeni a po dojceni nad misku, a stale sa vykakala... nemusela som cakat, vzdy sa vykakala hned..
nejaku extra fintu na to nemam, u natalky to platilo takto...
teraz kaka rano po prebudeni vzdy, pri prebalovani ju zvyknem davat na nocnik a este sa zvykne vykakat aj pocas dna...

miskatn
5. apr 2011

dakujem @zfidorka dakujem @katka888
kym bol len na mliecku, tak kakal raz za 4 dni, odkedy prikrmujeme, tak aj 2x za den a neviem si nato zvyknut 🙂 , kazdu chvilku cistim plienky, lebo je to teraz tak nepredvidatelne ... cika celkom pekne, vzdy po zobudeni, no musim aj toto nejako odsledovat, pekne dakujem !

divoska
5. apr 2011

😀 co jaaaa bych za to dala 😀

majkafer
5. apr 2011

aj ja by som rada vystihla, ked kaka, no to by som ho musela krmit holeho, lebo on kaka ešte nie je ani najedený 🙂 plienky sa čistia tažko.

katka888
5. apr 2011

@majkafer
nasa bola taka..... este nedojedla a dala taku davku, az to bolo pocut 😀

hhenike
5. apr 2011

@majkafer aj nás to bolo zo zaciatku uplne pocas kazdeho jedla..... a potom sa to nejak ustalilo. Teraz uz pocká, kým doje (vacsinou :D ). A uz nakaká pri kazdom jedle ale len rano a na obed 🙂. Tiez som si este pred mesiacom myslela, ze sa to nedá odsledovat, ale teraz uz to odchytavame so 70 % uspesnostou ... ono to chce asi cas

peliroja
6. apr 2011

ahojte maminky latkarky, vedeli by ste mi prosim poradit? rada by som nase baboso balila do latkovych plienok a zatial len skladam zakladnu zostavu, vacsinou hladam po bazarikoch lebo na nove nemam, no velmi ma oslovili plienky ITTI BITTI. Ake s nimi mate skusenosti? Su lepsie tie viacvelkostne, alebo radsej jednovelkostne? Vkladali ste do nich aj nieco ine ako original vkladacky? A este som sa chcela spytat, ci sa vam osvedcili aj na noc. Ked bude babo vacsie asi poriesim vlniacky ale zo zaciatku sa mi to podla toho co som v rychlosti tuna precitala zda zbytocne.

Inak ak mate niektora na predaj tuto znacku, mozete mi dat vediet do IP.

Dakujeem za akukovlek info ci radu 😵
Pekny dnik.

zfidorka
6. apr 2011

@peliroja ja som itti bitti nekupovala kvoli roznym, a v mnohych pripadoch negativnych skusenostiach s nimi... pre malo babo su dost nevhodne, ved ti mozno napisu napr. @zojec, @michaela80, zvyknu velmi casto pretekat... na vacsie babo, tak po pol roku, uz sedia lepsie, jednovelkostne pri takychto typoch plienok - snap in one - maju problem s vkladackami, nedaju da dobre zmensit na najmensiu velkost...
na noc uz vobec nie, na noc su najlepsie nohavickove a na to pul-ky alebo vlniaky...

lenka47
6. apr 2011

@zfidorka vidis a ja mam zas s itti bitti velmi dobru skusenost, pekne nam sadli od zaciatku a aj na noc ich davam a krasne vydrzia, ja prave na noc nohavickove nedavam vobec lebo tie su hned mokre tie len na den ked castejsie prebalujem 🙂 asi je to individualne

abnka
6. apr 2011

@peliroja ja práve testujem Itti bitti , mám len dve plienky a dokúpila som do nich vkladačky. Neviem aké zlé skúsenosti tu majú s nimi dievčatá, ale ja mám len tie najlepšie. Nepretiekli ani raz ! a testovala som ich aj v noci - zabudla som , že ju drobec má 😀 - a v pohode ju mal od 19tej do 6tej rána.
Mám viacveľkostné, teraz na 3mesačného mám M veľkosť, je mu akurát. Druhá plienka je L, tá mu je zatiaľ veľká ale čoskoro to doženieme. Nevkladám do nich nič naviac, iba to čo tam je - vkladačka a ešte jedna vkladačka na udržanie zadočku v suchu - a separačný papier na kako.
Jediné , kedy by mohli pretiecť je keď máš drobca v šatke kde má naširoko nožičky. To som neskúšala , ale ani nebudem 😀 Na cesty vždy dostane pampersku.
Ináč sú to úzke a také kompaktné plienky, nerobia "mravčekovský zadoček " čo mi je na nich sympatické. Ale ak chcú mamičky baliť na široko, tak tento typ plienky na to zrovna nie je vhodný .
Ja osobne odporúčam 🙂

zojec
6. apr 2011

@peliroja ja osobne IB na zaciatok neodporucam, vzdy mi pretiekli.. ale nie preto ze by malo sali, ale proste uslo kako okolo gumicky.. mala som jedny vo velkosti S a nebola som vobec spokojna 😒 teraz som zakupila vo velkosti L a uz je to lepsie, aj ked vcera sa mi stalo, ze zas pretiekla popri gumicke.. ale mala som ju na chvilu v manduce.. takez ne nosenie a do autosedacky nie ani pri vacsom babe!! kupila by som ich len vo velkosti L, vacsinou sadnu uz od 5. mesiaca (cca 6-7kg) a len do kocika, alebo na doma 😉

michaela80
6. apr 2011

@peliroja ja som pouzivala itti bitty SIO asi do 3 mesiacov..na novoska boli perfektne, ale potom to uz prestavali zvladat a pretekali... takze som to vsetko predala no teraz som kupila zase jednu Lvu na skusku tak uvidime...

blovitc120
6. apr 2011

Dievcata, ktore si ma pamatate, tak plienky mam doma, uz schnu, ale este sa chcem opytat, kolko tych prefold/twofold jej mam napchat dnu? Dve, tri? Pytam sa ako pako, ale vazne neviem, ona spi 12 hodin a dost cika, lebo dost pije, jednorazovka je uplne plna vacsinou. Inak suche budu asi az zajtra ☹. A este otazka, na kolko otacok max. mozem zmykat? Aj 1300 ci radsej len 900?

wvwvw
6. apr 2011

ahojte. do BL bamboo treba davat aj tu original vkladacku, ktora bola k nej pribalena, alebo si vystaci aj samotna? na vrch pulky

a este jedna otazka - je mozne pouzit na noc klasicky stvorec spolu s vkladacou BL 40x40 plus pulky?

vdaka

peliroja
6. apr 2011

@zfidorka,, @zojec, dakujem pekne za vase odpovede, celkom ste ma prekvapili, by ma nenapadlo, ze taketo plienocky mozu pretekat 😒
@michaela80 miska a nevies preco potom neskor pretekali? nepomohli by navrch este nejake gatky? mozno blba otazka, ale ja v tom mam celkom hokej 😀

@abnka moja a ty mas nejake vacsie babo? som myslela ze M ko nam aspon do polroka bude, ale takto neviem neviem. cakame sice dievcatako no v 28t plus 3tt vazi 1200g, neviem ci je to vela ci malo 🙂