Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katela
19. aug 2010

@mamama11 ja tiež používam hlavne štvorce - bambusové a vv,ale mám aj nohavičkové bambinex,swaddlebees a bg organic a bambus. So všetkými veľká spokojnosť.

katka888
19. aug 2010

@izabelkak
dakujem
a ak nemam resp nepouzivam zlcove mydlo? mozem zatial trosku s praskom? klasicke latkove socikovske som narychlo len v rukach preprala , to najhrubsie, a este take nevyprate "zlte " som hodila aj s kuskom prasku, ktorym som prepierala , do kosa na plienky. a pracka pekne na 60tke vyprala.

tie flip stay dry sme este neskusali, ale tiez planujem tie pouzivat na von a doma tie organic resp klasicke socikovske. na noc dnes ideme skusat bambusku a kapsovku ma teraz, tak som zvedava.

dnes este nekakala, tak ocakavam, ktora nova plienocka to schyta :D

katka888
19. aug 2010

@petrinka
dakujem, vidis, klasickeho mydla mam do aleluja v kumbale. asi kuknem, ci je este pouzitelne 😉

kaktusik007
19. aug 2010

@labutka
@prsky ja nemam markizu... 😠

henushka
19. aug 2010

@kaktusik007 ved si to vies pozriet potom v archive cez net 😉

izabelkak
19. aug 2010

@katka888 myslím že zfidorka zapieral lanzou a nesťažuje sa... inak pri tom fleese opatrne s mydlom radšej snažiť dostať čo najviac kaku preč vodou či mechanicky a mydlo len jemne, flees sa može polepiť tým mydlom a može začať plienka pretekať.....

chjo tak kukám že wonderos aj fuzzi buns sú vnútri z mikroflísu,tak neviem či to budem mať odvahu oskúšať, kočky aj to velký rozdiel napr. ked sa porovná BBH magic vnútro a tie kapsy s mikroflísom? lebo mne sa zdá že v BBH magic je trolinku iný polyester ako v BG kapse, lebo tam sa zožmolkoval trochu zato v kapse BG vobec....

zfidorka
19. aug 2010

@katka888 presne ako pisala @izabelkak zapieram lanzou, vysledok ten isty ako ked som pouzivala zlcove z DM... len to zlcove je mensie a drahsie 🙂

alusha
19. aug 2010

ja zapieram prave jadrovym a to stoji nejakych 30centov a v pohode 🙂

katka888
19. aug 2010

dakujem 🙂

petrinka
19. aug 2010

@zfidorka aj ja mam dobru skusenost s lanzou a cenovo je neporovnatelna so zlcovym z DM

petrinka
19. aug 2010

@katka888 ak malinku este v noci kojis a teda aj cika viac, mozes jej pre istotu dat este jednu vkladacku naviac do tej bambusky... ale to zvaz ty podla toho aku ma plnu plienocku rano.

zojec
19. aug 2010

@katka888 ja tiez pouzivam obyckove jadrove mydlo.. ked vyperies plienocky, tak sup s nimi na slniecko... donesies ich dnu ako nove.. 😉 zlcove mydlo sa mi osvedcilo na flaky od ovocia.. malej ho este nedavam samozrejme, ale ja sa vzdy okydam 😀 😀

brisilda
19. aug 2010

kocky konecne mi prisli plienocky a su uzasne 😀 nebadam ziadnu umelinku su nieco ako wonderky len s tym ze regulacia velkosti plienky ma 3 patentky na zmensenie 😉 kuk album

zojec
19. aug 2010

@brisilda xi xi.. panecku!! myslim, ze uz nepotrebujes ziadnu dokupit 😀 😀 😀 a tu ruzovu tam nevidim... 🙂

katka888
19. aug 2010

@brisilda
ako ratam , tak ratam, mate doma dvojcatka ? 😅 😅 😅 kraaaasne plienocky . nech sluzia 😎

zojec
19. aug 2010

@katka888 😀 😀 😀 no veru by sa aj dve deti popri Sebastiankovi poprebalovali.. 🙂 my mame dnes spotrebu plienok 5ks.. som v soku.. mala skoro cely den prespala.... som zvedava co bude robit v noci...

brisilda
19. aug 2010

@zojec ruzova fialova a cervena je na prtedaj preto tam neni 😀

zojec
19. aug 2010

@brisilda 🙂 uz som kukla... vyzeraju fajn tie plienocky.. tak si ich krasne uzi.. potom daj vediet ako si spokojna 😉

cinocka
19. aug 2010

@brisilda - jeej, tie plienky su uzasne 😵 nebudes este objednavat??? 🙂 zeby som sa pridala 😅

petal
19. aug 2010

ahojte, mam taku otazku. mam 14 mesacneho syna a od narodenia je v latkovkach. mam rozne druhy, itti bitti, bum hunger bumb genoius,popolinky. tie pouzivam najcastejie a davam do nich ako vkladacku stvorcovu baby lucy bambusku. Popolinky mam flanelove este po dcere. Ta mala latkovky do 1 roka, potom ju chodila zabavat svokra a ta je zasadne proti latkockam, tak mi ju naucila na jednorazovky, proste mala mi latkovky potom odmietla. syn uz chodi a stale pocuvam narazky okolia na to, aky ma velky zadok v tej plienke a ze sa nenauci normalne chodit, ze bude chodit nasiroko, ze bude mat ocka nohy. ste tu nejake baby, co latkujete aj starsie deti? a malo to nejaky vplyv na chodzu a tvar noh? dik za odpoved.

matja
19. aug 2010

@cinocka - ak chceš, môžem ti tie plienky objednať.

@petal - malý chodí síce naširoko, dokonca aj keď je bez plienky, ale nohy sa mu do O netvarujú. Tak neviem

cinocka
19. aug 2010

@matja - IP 😉

alusha
19. aug 2010

@brisilda kukala som plienky, su uzasne 🙂

izabelkak
19. aug 2010

@petal mne príde že má malá velký zadok a nohy od seba len ak jej dám nočnú plenuchu, doma dávam štvorcové plienky narovno do vlniakov LVB a von rozne AIO a ked vidím svoju dcéru nemám pocit že by mala o moc vačší zadok ako tie na jednorázovkách... ani nikto ešte na to nenarážal, skor dnes na ihrisku všetci obdivovali ako je šikovná....

petrinka
19. aug 2010

@petal vobec by som sa nebala toho, ze kedze su plienky sirsie ako jednorazovky, tak bude mat maly krive nohy alebo sa mu bude horsie chodit... ved aj my sme vyrastali na latkovych plienkach a tie aby nieco zachytili, tak boli poriadne objemne... a chodime vsetci a nohy tiez nemame krive. teda vacsina😀
skus svokre vysvetit, ze je skor pre jeho dobre, ze je v prirodnych materialoch, kde sa mu neprehrievaju semenniky a pod... snad pochopi a podpori tvoje usilie davat latkovky!

brisilda
19. aug 2010

@petal a tovoja svokra odchovala deti na akych plienkach? 😀 podla mna prirodzeny material sa neda nahradit umelinou mne sa praveze ta tucna riculka v latkovke paci 😀 no nebadam zeby medzi nozickami bola extre siroka cize na chodzu a tvar noh to isto nema ziadne vedlajsie ucinky 😀

taanak
19. aug 2010

ahojte
@dugyna , myslim, ze tebe som radila, ze misku tvarovanu podobne ako cinsky nocnik kedysi predavali v Hypernove. Vcera som tam bola a nenasla som ju. 😒

@labutka super s tym Reflexom, myslim, ze august mozeme nazvat mesiacom propagacie latkovych plienok - najskor clanok, teraz nieco v telke... 😉

taanak
19. aug 2010

a co som sa chvalila suchou plienkou po celej noci, tak to bola skutocne vynimka, uz je zasa vsetko po starom. 😀 Ale par kakanic uz skoncilo v nocnicku 😎

taanak
19. aug 2010

Este som chcela k tym plienkam Bambino Mio, vkladacky su naozaj velmi podobne ako vv od Popolini, ale ich vrchne nohavicky su pouzitelne iba na vv plienky. Ak by ste ich chceli pouzit na nohavickove plienky, tak strihovo moc nesedia.

izabelkak
19. aug 2010

@taanak lebo tú misku majú v kauflande🙂)) presne tá istá kt. predávvajú na bráne pod názvom čínsky nočník europsky... a stojí v prepočte 59 korún teda o polovicu menej ako na bráne....

kelu sa stále k Tebe chystám ale nevychádza mi to ☹