Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
4. dec 2009

Ja prepieram ručne, alebo sem-tam pridám ešte Puer - soľ na škvrny do prania.

miruss
4. dec 2009

Andrea IP.

wwcko
4. dec 2009

ja mam tiez popoliny a zlc. mydlo na prepieranie v ruke 🙂 baby zlc. mydlo som mala zatial len v tekutej forme. existuje aj v tuhej? ktore je lepsie?

andrea12737
4. dec 2009

wwcko-ja som zasa nevedela ze je v tekutej 😅 😀 musim sa na to pozriet..kde to moja v dm? alebo v 101nicke? A uskladnujete plienocky na sucho, alebo namokro?ako je lepsie? alebo je to jedno?

brinzulka
4. dec 2009

z DM mame tuhe zlc.mydlo-prepierame prazen.kaku....a mam nastihanu deku Irmu z Ikea pod Imse Vimse separacky..tak polapi viac prazenice a plienka nie je taka spinava

mamutka
4. dec 2009

andrea, ja som zacala skladovat na mokro, ale to bol zbytocny humus kentus 😝
to ked bol maly 16 hod denne na mne a nespaval, nestihala som ani odoprat kaku, tak drb to do kybla, no ale to bol smrad...
tak skladujem radsej na sucho, vedro je na balkone a zapach tam nie je ziaden, periem tak kazdy druhy den. kaku odoperiem a z curancov sa taky zapach za dva dni sirit vonku nezacne, takze je to lepsie. a lahsie sa to dava do pracky, ako tie cvachtanice predtym

miruss
4. dec 2009

Ja tiež skladujem na sucho vo vaku na plienky. A kako zapieram hneď, ak sa dá žlčovým mydlom tuhým. Periem raz za 2 max. 3 dni.

andrea12737
4. dec 2009

Mamutka-ten balkon vam zavidim, ja mam vedro v kuplni 😝 😀 ale tak nejak sa to tam zatial nesmrdi-asi este vedro nestihlo nasiaknut ten smrad z plienok 😀 uvidime co bude neskor 🙂 ja periem tak kazdy 3ti den 😎 takze pohodicka.No tak dnes si pojdem zaobstarat to zlcove mydlo, som zvedava ci zrobi zazraky s tymi nasimi plienkami. 😒

wwcko
4. dec 2009

ja tiez na sucho. na zaciatku som vyskusala aj na mokro, ale presne ako pise mamutka smrad, bordel, clapkanica.... 😀

tak skusim v dm to tuhe a porovnam.

andrea to tekute bolo ulrich

izabelkak
4. dec 2009

ahoj dievčatá, akú velkost mám zobrat vlniakov disany 62/68 alebo už tie vačšie? malá má tak tých 62 cm max., zvyknutú sa tie vlniaky vytahat alebo skor zbehnút? dakujem Veronika

mamutka
4. dec 2009

andrea, tak tam kvapni dajaky ten aromaticky olejik, ak by vam to v kuchyni slo pripominat dajaku romanticku sceneriu z rakuskych serialov - sama luka a mastal a muskaty na oknach 😀

andrea12737
4. dec 2009

😀 😀 😀

dahlia23
4. dec 2009

mne sa na škvrny osvedčil bio stain remover of firmy eurona. objavili sme ho až po plienkovom období, ale kamarátka ho má od narodenia malej a nevie si vynachváliť. je to tekutá forma, dávam ho do fľašky s rozprašovačom. ja som mala hrozný problém so žlčovým mydlom kvôli ekzému na rukách, ale inak som s ním bola spokojná. 😉

katka.carska
4. dec 2009

Izabelka, mne sa vsetky vlniaky vytahali - jedny rastli s Matuskom pocas celch dvoch rokov - stale sa viac a viac natahovali-ale Disany som nemala, mozno prave tie sa zrazia.
Ja by som asi vzala tie vacsie-teraz na zimu to bude mat ako kratasy a v lete budu akurat...

matja
4. dec 2009

ahojte, začali mi veľmi zapáchať nočné plienky. Skúšal už niekto prať BL bamboo na 90? Možno by to pomohlo, len sa bojím, aby som si ich nezničila.

quika
4. dec 2009

matja, periem ich asi raz za mesiac na 95 a zatial sa im nic nestalo. inac tiez ich takto periem prave kvoli smradu, a celkom to pomaha.

sissik
4. dec 2009

matja ked pozries na visacku na plienkach, tak je tam,z e sa mozu prat pri 95😉
takze znicit by sa nemali

matja
4. dec 2009

quika super,ďakujem za odpoveď, zajtra pôjdu všetky BL do práčky. 😉

matja
4. dec 2009

sissik, ale pri BL Bamboo to nie je, tuším to bolo iba pri BL organic

sissik
4. dec 2009

matja omrkla som plienky a na niektorych mam ze 90 a na inych 60 a aj tu 95 som nasla. tak ako to potom nasivaju?
esteze periem vsetky pri 60.

brinzulka
5. dec 2009

plienka pop-in...obrazok:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

nam sa dieta cez to precikava..tie dve vrstvy sa mi zdaju malo...nakolko nohavicky su uz len pul..nemaju nasiakavu vrstvu ako je to napr. u CT plienky...strih je prijemny...
kupili sme k tomu aj "nocnu" vlozku...ktora je ale podla mojho nazoru dost hruba s kombinaciou povodnych vloziek...
Ja osobne nie som spokojna, zeby som chcela este jednu...ale cakam na odpoved holky, ktora ju ma rada...nech mate aj iny nazor

mamutka
5. dec 2009

pop-in...suhlas s brinzulkou, tie dve vlozky su malo, tu nocnu tam uz nenarvem, je prihruba. ale mam ju velmi rada, vypchavam s nou kadeco, aj hambac na noc..
osobne sa mi moc nepozdavaju tie patenty na pripinanie vloziek, su take moc vyrazne mam pocit ze tie na chrbte musia mimi tlacit ked lezi. ale junior sa nikdy nestazoval.
na mensie dieta je to vcelku OK, da sa to pouzit aj ako vrchne gate, ked je vnutro trochu opisane, hodim tam hocico este raz, ako u IB.
mam dva kusy a u jedneho mo odisiel ten jeden patent na chrbte.
ak ma niekto moc velky zaujem, predam za dajaku super cenu, lebo moj slonik z toho uz nadobro vyrasta 😀

matja
5. dec 2009

sissik, mala si pravdu, na niektorých BL je, že sa môže prať na 60, na niektorých, že na 90 🙂 už sú aj tak všetky v práčke 🙂

katka.carska
5. dec 2009

Matja, ja som ich par krat aj vyvarala v hrnci (ked nam zamrzla voda a pracka nemohla prat) a su v poriadku. Aj organic aj bamboo.
Jedine pri suseni na radiatore som znicila gumicky Organikom, nastastie len dvom kusom-uplne popraskali, ale nasila som nove a funguju.

wwcko
5. dec 2009

Baby nemate nahodou napisanu zakladnu vybavu? idem pomoct kamoske zostavit vybavicku a nejaka inspiracia sa hodi 🙂 alebo ja to spisem a mohla by som to niektorej z vas poslat na konzultaciu? 🙂

miruss
5. dec 2009

wwcko kľudne pošli.

dudri
5. dec 2009

wwcko, mas facebook, mozes kukat tam moderne latkove plienky... tam napisane zakladna vybava

wwcko
6. dec 2009

diky baby. cez tyzden sa do toho pustim 🙂

majkas
6. dec 2009

ahojte,

nechcete este niekto nieco z brany? ak hej pls piste do IP cca do tej 8 vecer

matja
6. dec 2009

ja len pre info, možno sa to niekomu zíde, po vypratí plienok na 90 už nesmrdia 😉