Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mamutka
10. dec 2009

jaandy, velmi pekne dakujem 😉
no, ustrikuje ich mamina, ja radsej nie a ona to strasne rada robi, cez zimu navyse nemoze po zahrade santit v tych tonach biozeleniny co nam dodava, tak sa moze okrem luftovania psa realizovat aj takto 🙂

emmka3
10. dec 2009

jaady, tak to ma nenapadlo pozret na youtube ... no mozno raz aj ta chut bude 😎

katka.carska
10. dec 2009

nedavno som citala o nevyhodach latkovych plienok a natrafila som na toto:
Alergie na ovčí vlnu, přehřívání pohlavních orgánů u chlapců u nevhodně zvolených materiálů
stretli ste sa s tym niekto ? Alebo je to len dalsi mytus?
Este by som sa vratila k pleteniu vlniacikov - uplietla som ich vela, ale na zapinanie sa mi nepodarili ani jedny - ked som ich chcela pouzivat na stvorcove plienky narovno, nedrzali, alebo pretekali bokom preto som jedny vlniaciky aj kupila.
Ak viete niekto o osvedcenom postupe na pletenie rozopinacich, velmi sa potesim.K

majkas
10. dec 2009

ahojte,

ja som si plienku gro baby objednala, zajtra by som ju uz mala mat tak potom napisem jaka sa mi zda

inac mne sa pre mimi z nohavickovych plienok osvedcili pandy od popoliny (mali sme z tencelu), su za prijatelnu cenu a boli fakt dobre. len na baculate babenko nevydrzia urcite az do odplienkovania aj ked su jednovelkostne
momnetalne mame 7,5 kila a uz su nam male 😒

sissik
10. dec 2009

emjee TB easyfit bamboozle su AIO. ja ich mam a neschnu dlho, lebo sa daju krasne rozobrat.

ja uz do prania ocot nedavam, nezaberal ani ten. zacala som davat normalne calgon a ten rozdiel je teda citit. po 3 vypraniach s calgonom sa oranzovym BL bamboo stvorcom vratila takmer povodna makkost
musim pohladat nejake eko zmakcovace a mozno objednam tie. muz ma zabije 😀
a plienky budem kupovat len vo vynimocnom pripade, na ceste mam balik zo sijemdetem, takze idem sit

jaandy
10. dec 2009

katka.carska

nemyslim ze plienka a vlniaky prehrievaju, to je isto nejaka kacica 😉 , doteraz sa tak balilo a bolo to ok a zrazu je igelit vsetko!

zapinacie vlniaky som nerobila, natahovacie mi pridu pre utekajuce babo praktickejsie ale niekde som citala ze okolo noziciek natahovali klobukovu gumku...

emjee
10. dec 2009

a co loveybums? mate? spokojne?

tynushqa
10. dec 2009

Emmka pastelky sa mi praveze lahsie a rychlejsie obliekaju 😉 a krasne sedia. Ja ked davam napr. BL tak kym to nastelujem tak uz mala "utecie". Tak asi skusim tie vlnaky, ono ked sa neoperu a len osusia tak nesmrdia mocom? lebo ked plienky nevyperiem hned na druhy den, tak to by ste mali citit 🤐

Este k IB SIO podla mna cekom dobre saju a aj su na pocit suche ale tym ze je to take hrube, tie sacie vrstvy tak malej tie gumy az tak nedoliehaju a pretecie to z boku.. alebo su jej male? 😕 aj vam to tak akokeby odstava?

emmka3
11. dec 2009

majka, sa tesim na tvoje postrehy ohladne gro baby 🙂

ejmee, ak myslis loveybums - loviky - vlnaky na patentky, tak ja mam jersey a som veeeeeelmi spokojna, su najtensie a nosili sme ich v lete ako kratasy 😉

tynuska, tie SIO aj nam odstavaju a je to asi uzsimi stehienkami, keby boli silnejsie, tak by ich pekne obopli .... a vlnaky staci vysusit, nesmrdia mocom ale vonaju tym lanolinom, aspon mne ale ked uz ich mas dlhoooo, a niesu zaspinene, tak ten moc uz moze prerazat a to je indikacia na pranie

sissik
11. dec 2009

zuzka teda nema chudunke stehienka a IB jej tiez odstavaju. ked ich vypcham BL stvorcom, tak tolko neodstavaju. ale zas nevydrzia tak dlho ako s original IB vkladackami.

crysmile
11. dec 2009

baby aj ja potrebujem zmakcit plienky.. pomoze na to sonnet? neviete poradit? http://www.bioshop.sk/obchod/pracie-prostriedky...

bihan, inak gratulujem k tehu 🙂 tak teraz sa mozes vyblaznit na druhom dietatku s plienkami..

sissik
11. dec 2009

crysmile aj ja ho chcem vyskusat, len nech uz domminam ten calgonit, ked som ho kupila.
tu je lacnejsi😉
http://biologika.sk/e-produkt-655-68-zmakcovac-...

mamutka
11. dec 2009

prave som zabsolvovala kulturny zazitok, kokos to je ako na vystave moderneho umenia, tie farby! 😀
http://www.pinstripesandpolkadots.com/products/...

jaandy
11. dec 2009

okrem toho ze je to krasa su tie plienky super! absolutne suchy pocit aj ked tu vlozku vo vnutri mozem zmykat, som s nou veeeelmi spokojna

izabelkak
11. dec 2009

a to je tá istá plienka? http://www.babykind.co.uk/blueberryonesizepocke... lebo cena totál iná, aj ked je fakt žena babykind nemajú všetky vzory...
dnes sa nám inak ráno podarilo vykakat do umyvadla🙂)) bolo to o chlp len som tam prišla už to šlo🙂)) tak som rovno objednala nočníček uvidíme či viac pochytáme....

majkas
11. dec 2009

tak gro baby na prvy dojem vyzera fajn a celkom sympaticky, tie vkladacky su dostatocne hrube, dufam ze aj dobre budu sat, je to nieco na styl IB SIO, len je troska sirsia medzi nozickami a je aj vyssia. cez vikend ju vyperiem a po odskusani podam referencie 🙂

katka.carska
11. dec 2009

idem si ku vam opat po radu - pri chystani veciciek pre mrnousa som dnes oprala dvoje Pul nohavicky, co lezali 2 roky v skrini. Na Popolinkach sa a Pul vrstva na mnohych miestach akoby odlepila, na Bambino Mio sa az potrhla - pranim to nebolo, lebo som s nimi prala aj Matusove Pulky, co pouzivame uz 1,5 roka, tym nic nie je.
Mate niekto podobnu skusenost ? Je zivotnost Pul nohaviciek naozaj le jedno babo a neoplati sa odkladat na dalsie ? Pripadne jeden rok ? A casom sa to rozpadne ?
Tych Bambino Mio mi nie je luto, aj tak boli iba ako zeleza rezerva, ale tie Popoliny ma prekvapili. A to neboli pouzivane velmi dlho.

sissik
11. dec 2009

katka to ani nezartuj, vsak potom sa to moze stat aj s AIO plienkami. a ja ich veru planujem pre druhe babo 🤐

majkas
11. dec 2009

a nemohlo to byt zlym skladovanim?
aj ked jak sa to asi skladuje, vyperem, vyschnu a odlozim 🙂

emjee
11. dec 2009

tak uz mam prvy nakup za sebou, cakam na balik 😀

ale mam samozrejme dalsie otazky (urcite uz 100x zodpovedane 😀 ):
chcem si kupit ten sacek na plienky, ze to v tom budem skladovat nasucho - staci jeden vacsi, alebo radsej dva male? a ocikanu plienku tam supnem rovno po prebaleni, alebo ju musim najprv nechat vyschnut / vyvetrat / preprat ... ?

kolko plienok budem potrebovat? zatial mam vyhliadnutych 12 (z toho 3 SIO a 1 AIO) plus jedny pulky a jedny vlnaky - bude mi to stacit? na noc budem zatial davat jednorazovku (maly mi prespi vacsinou celu noc, aj ked sa zobudi neprebalujem, len dam cicik a hned spi dalej), cize tych 12 mi vyjde ltt na dva dni, s tym ze 2. vecer ich hodim vyprat a prva co do rana vyschne sa opat pouzije 😀 dobry plan? 😀 ale asi este 2-3 kupim pre istotu 🙂

bezplienkova - mne je maly strasne tazky, ma sice len 9,3kg, ale ledva ho udrzim, rano som skusala nad vanou a ked do 5 min nebolo nic, som to vzdala, lebo som si uz ruky necitila 😝 ale on uz bol prevdepodobne vycurkany, lebo my sa este hodnu chvilu po zobudeni prevalujeme v posteli 😀 asi by som mala vystartovat davat cikat hned po zobudeni, co?

majkas
11. dec 2009

ahoj emjee,

ja skaldujem v plastovom kosi s vrchnakom z ikei. sacok mam a nepouzivam, ked chces ti predam
no a pocikane skladujem na sucho a pokakane preperem a prihodim do kosa. periem cca kazdy 3-4 den

a s tym poctom plienok ja by som urcite dokupila aspon 3, lebo mne schnu plienky zvycajne cely den, bambusove od BL aj dlhsie
ale tie IB schnu celkom rychlo. pripadne ak sa ti B SIO osvedcia tak dokup len tie vkladacky do nich, vyjde ta to lacnejsie 😉

tynushqa
11. dec 2009

Ahoj emjee,
tak ja som si kupila na zaciatok a na skusku 15 plienok 2 pul nohavicky a z toho su 2 plienky viacvrstvove. Niekedy nemusim vobec vyuzit jednorazovku, alebo ked nemam latkovku, dam len klasicke bavlnene stvorce. Celkom to vystaci, ale idem dokupit este dalsie, lebo musim takto kazdy vecer prat a nie vzdy plienky uschnu do dalsieho pouzivania 😉
Mooja doterajsia vybava : 3x pastelka, 1x BL organic, 1x BL classic, 1x BL 3v1, 2 viacvrstv. popoliny, 1x Ella s House, 1x Bum Hugger, 1x Mommy s touch AIO, 1x Bum Genius AIO, 1x Tots Bots Easy fit AIO, 2x IB SIO Mam to vreco na plienky, pocikane plienky davam mokre, nemam ich kde susit 😉 a pokakane preperiem mydlom a supnem tiez tam.

Baby chcem sa opytat na tie PULky Thirties, oni boli predtym z vnutra take leskle a makke? alebo som s nimi daco porobila? bo si uz nepamatam. Oproti Bummis Super su take jemne a makke 😕

majkas
11. dec 2009

tynushqa u mna skladovanie na sucho znamena bez vody, cize mokre pocikane iba hodim do kosa 😉

dahlia23
11. dec 2009

baby, mne na to zmäkčenie plienok (a aj uterákov) doporučili kyselinu citrónovú. vraj sa to normálne dá kúpiť v potravinách. u nás majú len také balíčky ako kypriaci prášok, ale vraj to existuje aj v 250 g balení. tak ju chcem kúpiť, lebo niektoré plienky sú už fakt desné, tak aby mal malý fajnové 🙂 máte s tým aj tu niektorá skúsenosť?

dahlia23
11. dec 2009

aj som našla popis tej kyseliny citrónovej http://www.kreidezeit.sk/doc/olejeavosky/TL Kys...
skúsim im napísať, či mi ju vedia poslať

emjee
11. dec 2009

dahlia v lepsich potravinach ju urcite kupis aj v takom plastovom tegliku 😉

tynushqa
11. dec 2009

majkas ahaaaa 😀 uz pojde radsej spat

emjee
11. dec 2009

este mi napadlo:
vacsina z vas kupuje vselijake farebne tieto plienocky - ako to periete? a nepresvita vam to cez pancusky, nohavice?
pranie celkovo - periete len samotne plienky (cize nic ine s plienkami)? ako dlho - staci hodinovy program, prip. polhodinovy?

dahlia23
11. dec 2009

emjee, aké sú to lepšie potraviny? 😉

tynushqa
11. dec 2009

emjee ja som zo zaciatku prala plienky same, program bavlna na 60 st. Trva to zhruba 1a pol a tiez som sa bala ze sa mi vsteko pofarbi ale vobec. Teraz aj prihodim k plienkam nejake veci malinkej, davam tam aj ocot, ze je dobry na zmakcenie vody a aj na dezinfikaciu. Plienocky presvitaju iba cez pancusky 😉