Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
9. júl 2010

@dahlia23 viem ja? mam ju prvy den 😀

zajaciq
9. júl 2010

@dahlia23 sice hej, ked nemam nic po ruke, aj flipka je dobra na nohavickove. kedy tedy prekypia, ale komu to doma vadi 😎

mneme
9. júl 2010

@emjee do flipky je najlepsie dat stvorec zlozeny na obdlznik. pekne tam drzi, my sme s flipkou este nehodu nemali.

avila
9. júl 2010

@martina05 posielam link, potom podam spravu 😉 http://www.klingacik.sk/detail/718/merino-vlnen...
Neviem, boli mi sympaticke 🙂

sulky
9. júl 2010

@avila , tak to si ty,s tym medvidkom? 🙂

sulky
9. júl 2010

@avila ,aspon ti nemusim pisat mail 😉 , este eone stale neprislo, takze az na buduci tyzden 😠

sulky
9. júl 2010

@zajaciq , pytas sa ci niekto nepredava bambusovu BBH, nechces magic BBH? 😎
Predavam hnedu mackovu Mko.

emjee
9. júl 2010

@zajaciq teraz som videla inzerat od @katka.carska ma tam aj bbh

zajaciq
10. júl 2010

@emjee ako kde?
@sulky ja potrebujem na noc, magic nie je 2v1? 😕

jkadankova
10. júl 2010

praktický pohľad na ekoplienky (používam zn. Babylucy pol roka, jedna stala okolo 250 Sk, okolo 8 €)
nechcem vas odradit, len pripravit na realitu
tiez som bola z ekoplienok cela bez seba zo zaciatku lebo:
1. ekologia je super vec
2. pri prepocte vysli aj s pranim lacnejsie ako jednorazove kupovane v akciach
3. nemusia sa zehlit a vyvarat

ale to som nedomyslela a nikto mi nepovedal, ze:
1. odporucanych 20 plienok nestaci (a to nas maly vydrzi v ocikanej plienke, nestazuje sa hned pri urobeni bodky), hlavne je problem na jar ked radiatory nekuria a vonku nie je dostatocne teplo, vtedy plienky schnu aj dva dni, za ten cas pouzivame jednorazove
2. ked idete vonku, k lekarovi, na navstevu, na vylet je lepsie si vziat jednorazove, po prebaleni ich vyhodite a nemusite sa tahat s okakanymi plienkami - zaberu vela miesta, su tazke a smrdia, co je problem hlavne v teplych mesiacoch, pri cestovani autobusom ani nehovorim
3. dovolenka je samozrejme na jednorazovkach
4. na detskom zadocku su tie plienky dost velke (najma jednovelkostne) male bábo ma problem sa v nich otacat, lozit, je dost nemotorne a najradsej len lezi na chrbtiku ci brusku. Akonahle date dietatu malicku jednorazovku okamzite vidite ten rozdiel. Myslim, ze pre vyvin motoriky nie su prakticke ekoplienky.
5. treba mat na pamati, ze ak pouzivate latkove plienky, musite kupovat oblecenie aspon o cislo vacsie, nas novorodenec s takou plienkou (51/3500) nam ltt (len tak-tak) vosiel do velkosti 62, 56-ky sme ani raz nepouzili

záver:
najlepsie riesenie je kombinacia ekoplienok s jednorazovymi
ekoplienky stale pouzivame, no len doma, lebo predsa len ten pocit zodpovednosti k prirode nepusti
(podla toho, ake plienky kupite) - v nasom pripade to nakoniec vyjde financne na rovnako, ci latkove alebo jednorazovky, akurat mate postarane o zabavu kazdy druhy den (prat)
k ekoplienkam zn. Babylucy - po vysuseni je dobre ich este vo vsetkych smeroch ponatahovat, velmi sa tym zjemnia, pretoze po vysuseni na radiatore su take plechove, na vzduchu su jemnejsie, ale aj tak je to potrebne

uff
snad vsetko 🙂

monr
10. júl 2010

baby, stále viac ma lomíte na tie flipky, normálne aspoň nad jednými rozmýšľam. 🙂

@jkadankova
nedá mi nereagovať aspoň na niektoré body, 4, naša nemala najmenší problém s otáčaním, s ničím.
bod 5, ani toto neplatí u nás,
bod 3, tiež ideme na dovolenku, a beriem látkovky, našťastie idem len k našim, nei je problém s praním.

je pravda, že výbave mám Baby Lucy 2ks, aj tom si ich upravila, ale zavrhovať látkovky kvôli jednému typu plienky nie je objektívne.
toť môj názor

alusha
10. júl 2010

@jkadankova aj ja si myslim, ze by ste mali vyskusat viacej druhov plienok, baby lucy su objemnejsie, su aj omnoho lepsie plienky, napr. spominane flipky, na tie tiez nedam dopustit 🙂

izabelkak
10. júl 2010

@jkadankova prepáč ale toto nie je objektívna realita, nič v zlom, ale plienky BL nepredstavujú špicu látkových plienok, áno sú lacné a presne to odzrkladujú, objemnosť, použíté materiály a podobne... viem že vás tu je kopec čo ich máte radi, ja k nim nepatrím a myslím si že možu látkarky odradiť....

ak chce človek ná látke zároveň ušetriť, lepšia varianta sú rovné plienky, ak poskladáš rovnú plienku na dvanástiny a dáš do vrchných gatí, alebo len do bodíčka ako má teraz moja malá, tak je pohyblivá akoby tam skoro nič nemala - aktuálne má bambus. kikko 70x70, sú to velmi jemné štvorcové plienky, je fakt že menia tvar ako tu bolo písané ale ani po mesiaci intenzívneho používania nemám problém poskladať aj draka, na rovno to ide v pohode... žmolky zatial nepozorujem a stále sú makkšie ako bavlnené Happy Square..

takže nevidím dovod načo doma baliť dieťa do objemnejších a horšie schnúcich BL plienok, buď treba kúpiť kvalitnejšie a strihovo namakanejšie plienky ako napr. české anavy, alebo voliť štovrec s nejakou štíhejšou vkladačkou.....

autobusom nechodíme takže tu objektívna nebudem ja, použitá plienka vo vrecku ma neobťažuje.... ale to je každého vec len som to chcela uviesť aj z iného konca, a to že nohavičkové plienky tiež nie sú vhodné na každú príležitosť - či už praktičnosť, cena, doba schnutia a podobne... samo sem-tam dám aj ja na doma nohavičkovú ale prevažne fičíme na rovných plienkach či už štvorce, vv spolu s inými vkladačkami.. ďieťa doma prebalujem po jednom počúraní....

jkadankova
10. júl 2010

joooj, dievcata
ja tieto plienky neosudzujem, naozaj, aj som s nimi spokojna az na zopar vynimiek
len som chcela pridat svoj pohlad pre buduce mamicky, ktore sa snazia v tych vsetkych plienkach zorientovat
je dobre, aby na to pomysleli pri vybere aj znacky (preto som ju tam uviedla) 😉
ja som tieto informacie nenasla nikde a preto som sa rozhodla pre danu znacku
a tiez je kazde babo ine aj mamicka ina , a preto niektore body, co som uviedla mozu niekomu vadit, ale aj nemusia. je na zvazeni kazdej mamicky, ci to je, alebo nie je ochotna akceptovat.
dolezite je, aby o tom vedela a sa sama rozhodla
ps: naozaj vam 20 plienok staci? ja perem kazdy druhy den a nevykryvam to ☹

alusha
10. júl 2010

@jkadankova 20 plienok hlavne v zime je podla mna velmi malo, ked davas len nohavickove, ja som zacala tiez pouzivat aj stvorce, tak teraz mam plienok aj vela 🙂 a nechces z tych baby lucy popredat a skusit aj ine znacky? neviem sice, aka velka je tvoja dcerka, ci sa ti to este oplati 🙂

izabelkak
10. júl 2010

@jkadankova je super že si sem napísala svoj postreh a hlavne z tých dovodov ktoré píšeš, ja som mala na úvod 5 ks BL plienok a narobili nám akurát šarapatu, a všetky šli z domu samo pod cenu ako som ich kúpila, neviem si predstaviť žeby som z fleku kúpila viac kusov, nám BL nesadli vobec ako materiálovo tak konštrukručne (strih, použitý typ gumičiek, ich pevnosť) ale každému dieťaťu a mamine vyhovuje niečo iné... treba byť však pri kúpe opatrný kúpiť radšej, ak sa človek chystá vyslovenene na nohavičkové tak asi opáčiť radšej použité tam už človek tolko neprerobí....

sulky
10. júl 2010

@zajaciq ,ano,magic je 2v1.Ale s vkladackou bambusovou ktora je v cene,je vhodna aj na noc. AjbumGenius v3.0 je 2v1 a je super na noc,takze toto je podobny styl.
Ale ak chces vyslovene nohavickovu, ako hovori emjee, kuk inzerat https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/3hbv/la...

sulky
10. júl 2010

@jkadankova , ja som presne tak ako ty, pred rokom a pol, nakupila 20 plienok BL bambusovych, a polovicu z nich predala.
Nieje dobre mat jeden druh, presne z dovodov ake uvadzas.Tiez sme ich striedali s jednorazovkami.
Teraz som uz o nieco mudrejsia co sa plienok tyka, a pri druhom babatku to urobim urcite inak.

sulky
10. júl 2010

a vdakabohu za flipky 🙂
Ozaj,baby co ich pouzivate od novoskov, nevadi Vam ze maju na telicku tu PUL vrstvu? Ja to davam uz velkemu chlapovi, mne to teraz neprekaza, ale viem ze ked bol Šimonko maly, mi vadila kazda blbost. 😎

jkadankova
10. júl 2010

dakujem za vase reakcie,
zacinam uvazovat nad tym, co ste poradili
mam aj stare klasicke stvorce (niekolkogeneracne 🙂 ), ktore pouzivam, aj ked manzel nie je ochotny naucit sa ich skladat 😖
co mne najviac vadi, je to nosenie pouzitych plienok v kabelke, ja ten puch citim aj cez sacik ☹
a k dovolenke: ved to ma byt dovolenka! predstava ako na chalupe rucne periem plienky a davam pozor, ci mi ich miestny osadnici necmajgnu z dvora... , tak takto si dovolenku nepredstavujem... 😉
ale kazdopadne, dievcata, dodali ste mi noveho entuziazmu. Zopar zmien a snad budem opat taka nadsena ako na zaciatku.
pozdravujem

izabelkak
10. júl 2010

@jkadankova tie komunistické štvorce sú úplne naj, škoda že nám žiadne neostali, menej objemné a šikovnejšie mi prídu 70 x 70 ale my sme taký skor pidi... ani vačšie nie sú problém... no a skladanie, u tuhej stolice skladám na dvanástiny - na také "nudličky" vznikne tým skladom dvanásť sacích vrstiev, najnovšie dokonca tak prebalujem v noci, keď je uprostred noci nohavičková mokrá tak sa mi spiace dieťa šikovnejšie prebalí ak pod ňu šupnem plienku poskladanú na rovno, dávam tam ešte bambus.vkladačku a hotovo tie 2 - 3 hod. dorána nám to vydrží...

ad priateľ, ten neskladá radšej s malou behá pol hodinu po byte nahou ako ju zabaliť alebo dá max. nohavičkovú či AIO najlepšie na sucháč no tých nemám veľa tieto dva type nerozlišuje teda vrchnáky nedáva 😀
tak ak kamsi idem najbezpečnejšie je nachystaŤ AIO plienky....

katka.carska
10. júl 2010

@emjee ten zavinac je dobry, to zabludim aj tam, kam nechcem 😀

add prakticky pohlad na ekoplienky -
mam 50 stvorcov, na noc 4 neznackove nohavickove , navrch vlniaky. Ostatneho sa snazim zbavit, chcela som poskusat, co bude sediet, ale ostali sme pri stvorcoch. Periem kazdy druhy-treti den. S touto zostavou som spokojna. Skusala som kade-co, ale moderne latkovky mi proste nesedia.
pouzivali sme ich flanelky na noc, kedze ine som vtedy nezohnala a oproti stvorcom to bol teda pokrok...
S cestovanim nie je problem - aj ked ja uprednostnujem vlak, oproti busu - na plienky mam vreco z igelitu, necitit nic, ked sa dobre zavrie. Spolucestujuci sa nikdy nestazovali 😅
Pranie sme si odskusali aj bez pracky, aj v zime v hrnci na peci a dalo sa - s novorodencom alebo dvojkami teda neviem 😖
Pohyblivost dietka posudit neviem, starsi sa zacal otacat okolo pol roka, ale potom sa to uz rozbehlo. Mladsi sa tiez este nerozhybal, ale aspon neutecie 😀 mesiac hore-dole

testla som pre porovnanie dvojo natahovacich vlniakov, ak by niekoho zaujimalo - Loveybums a Bundles of joy a vysledok ma teda prekvapil 😕 loviky pretiekli, Bundlesky nie. Obe som rovnako oprala, rovnako nalanolinovala, do oboch vopchala stvorcovku s dvomi deci vody a zatazila hromadou knih. Po pol hodke som porovnala papiere pod nimi - Bundles suchy, loviky vlhky celkom dost.
Pri beznom noseni (aj v noci)) vsak oboje sluzia fajn. Teda loviky raz prevlhli v satke.

katka.carska
10. júl 2010

Som sa to ale rozpisala, prepacte 😅

alusha
10. júl 2010

@jkadankova, ked mas tie stare stvorce, kup si tu flipku, do toho sa stvorec pekne zalozi, dobre tam pasuje a ritka je v tom mala, nebrani v pohybe... nas maly sa akurat pretacal, tak mu tiez nohavickove zacali prekazat, tak to riesime vacsinou takto cez den, flipka alebo gro baby 🙂

emjee
10. júl 2010

@katka.carska fiha aky test 😀 😀 😀

emjee
10. júl 2010

m. ma prave flipku s bambusovym kikko stvorcom a chrape mi tu v satke 😀

dahlia23
10. júl 2010

@mneme lenže vy ste už veľkí 🙂 my sme na tie nehody predsa len náchylnejší. inak, ja do flipky naskladám, čo sa zložiť dá 😀
@emjee potom mi povieš, aké sú tie bambusové štvorce. nie že by som mala málo plienok ale rozmýšľam čo na tú dovču 😅
@zajaciq hej, hej, poznám, ja tiež dávam flipky na nohavičkovú, dokonca aj ten vrch s GB, lebo máme vrchných gatí nespočet, ale furt sú niekde rozťahané 😅

dahlia23
10. júl 2010

@jkadankova keď dáš tie použité plienky do vrecka na plienky, puch necítiť 😉 mne to tiež v sáčku smrdelo 😔

mneme
10. júl 2010

@dahlia23 ale emjee ma starsie babo ako ja 😉 inak ak by som mala mat novoska, aj tomu sa asi pokusim davat stvorce narovno do flipky, akurat by som si tych vrchnakov zadovazila viacej 😵

dahlia23
10. júl 2010

@mneme ja tam malému dávam štvorce, nehoda málokedy, ale napríklad v autosedačke sa stať môže. nie že by pretiekli flipky bokom alebo čo, ono to preteká tade, ako je zašitá tá gumička okolo nožičiek. ale keď ho prebalím hneď "PO", tak v pohode, to môže mať aj štvorec + vlniaky 😀