Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
19. okt 2010

@marecka my sme vo veku 4 až takých 7-8 mes., nepamätám presne využili IB na plno, mala som ďalšie deve jadrá, do kočíka som prakticky nepoužívala nič iné vydržala nám 4 hod. asi záleží ako je utiahnutá alebo čo...
mám veľkosť M, používame aj teraz, myslím že dosť veľký vplyv na pretekanie/nepretekanie v našom prípade na ňu malo aj pranie v mydlových prípravkoch, odkedy neperiem v mydlových orechoch či slíze, plienka mi nepreteká, ak nestíha kapacitne bývajú vlhké okraje, no zistila som že ak dám minibooster tak pohoda, tak som si nechala teraz ešte dva kúsky boostru došiť u Katky aby sme tú plienočku ešte mohli nosiť, na ihrisko mi príde ideálna.....

izabelkak
19. okt 2010

@anxuska ja tu kočkám trochu zakontrujem, každé dieťa je iné, môžu mu vadiť niečo iné, moja dcéra má citlivú pokožku a dievčatá čo tu chodia ca. ten rok vedia že sme to mali veselé, nemyslím nejaké vážne dermatitídy to nie, ale často mala dcéra podráždenú pokožku...
momentálne má pokožku exkluzívnu, bezproblémovú, či je to tým že som vychytala všetky muchy, došla na to čo jej primárne vadí, či je to vekom alebo tým že začala mať tuhú stolicu (ale inak 3 x za deň,žiadne kakanie do nočníka ale do plienky, našťastie však spravidla doma) naozaj neviem...
ale napíšem ako to funguje u nás:
cez deň doma balím do prírodných materiálov a navrch dávam skoro výlučne vlniaky - len ak čakák kako pul-ky, do plienočky však dávam viskózovú separačku, oveľa lepšie odizoluje pokožku od mokrej plienky ako celulozová, viem nemá na tele priamo bavlnku či bambus na druhej strane o prírodný materiál žiadna umelinka....
na noc a dlhodobejší pobyt vonku používam plienky s fleesom, mám najradšej ten hladký nechlpatý je napr. v BG kapsách či stay dry vkladačke...
odkedy dieťa takto balím + použíam preventívne sudokrem - teda len na doma ked dávam separačku, umelinkové plienky dávam bez separačky a krému nech je najviac využité sucho kt. vedia navodiť = bezproblémová pokožka..

a môj záver je že mojej dcére vadil dlhodobejší kontakt pokožky s mokrou plienkou, oslabovalo ju to a potom stačila napr. stolica a pokožka nebola schopná odolať tomu, zapálila sa, a to je potom začarovaný kruh, lebo ak máš oslabenú a zapálenú pokožku aj naďalej vo vlhku, má veľmi obmedzené šance na regeneráciu, niekedy by som odporučila preliečiť až v jednorázovkách, aby bola fakt v suchu a rýchlo sa zacelila....

ako poviete si častejšie prebaluje, áno cez deň prebalujem po každom ciku, vonku to žial nie je vždy možné najmä ak je chladno preto tam volím tú umelinku a na noc - som fakt lenivá a niekedy dcére v noci stačili 3 hoďky a beztak sa zaparila.....

niekedy to fakt chce prísť na to čo dieťaťu vadí, preto som napísala náš prípad, ako sme sa dostali k bezproblémovému látkovaniu....

zojec
19. okt 2010

@izabelkak a mala mala hned take zle reakcie, alebo to prislo casom ... viem ze nelatkujes od narodenia.. ze ci sa mam obavat, alebo nie.. 🙂 viem, ze to asi nesuvisi s latkovanim, ale moja ma strasne drsne nozicky.. uz tyzden ma aj take suche flaky na oboch nozkach.. drsne rozmyslam z coho to moze byt.. je to od kolienok dole... nie je to cervene, len suche a rapave na dotyk...

katka.carska
19. okt 2010

niekto sa pytal na porovnanie BG 3.0x4.0
http://crispymom.blogspot.com/2010/07/bumgenius...

izabelkak
19. okt 2010

@zojec heh no začali sme látkovať vo veku tvojej malej, a presne to čo opisuješ bol hneď provotný problém, mala som len BL plienky a tie jej ako sú tie pevné gumičky na tých suchých nožkách urobili červené zapálené miesta, kožná nám vtedy dala imazol a masť na premastenie pokožky, do kúpela oilatum.... a vraj má suchú pokožku a to má už na celý život 😨
no bola to haluz, teraz vôbec nemá suchú pokožku aj pediatrička mi vtedy hovorila že tá sobeora býva len v tom miminkovskom období že z toho vyrastie...
ale tej suchej pokožke to dalo zabrať tá zmena plienok, hlavne keď som to nemala vychytaná... nevedela som prísť na to čo jej vadí, myslela som práve že umelinka a podobne, liečba nebola velmi úspešná tak som skoro na mesiac prešla naspať na jednorázovky a potom som sa postupne vrátila k látke a už odvtedy látkujeme stále..
ako nikdy sme nemali nejaké extra problémi, nebolo to nič vážne, nejaký ten červený fliačik, podráždená pokožka, blbé je keď sa nevie z čoho to je...

dosť ma miatli aj tie zapareniny z noci, keďže nabiehali až 3 - 4 hod. po rannom rozbalení, ako ráno som ju rozbalila, krásna pokožka a za tie ca. 3 hod. červená flak na mieste kde bola plienka najviac premáčaná....

izabelkak
19. okt 2010

@katka.carska hmm tak predsa je tá nová verzia vačšia, a tuším lepšie sedí medzi nožkami tým že začiatok gumičiek je posunutý? akoby tým boli aj užšie medzi nožkami, ale to je zrejme práve tým že lepšie sedí...

izabelkak
19. okt 2010

@zojec inak práve tá suchá pokožka je nachýlnejšia takže poriadne premasťuj, ako mne vyhovovala tá masť na premastenie z lekárne, len neviem čo to obsahuje, napr. v tom oilatum by som dnes už malú vžiadnom prípade nekúpala, je to tekutý parafín... to radšej nejakú prírodnú kozmetiku, napr. weleda má vynikajúcu tú prísadu do kúpela, aby sa pokožka nevysušovala...
Iz mala presne na lýtkach skoro až šupinky, ako na hornej časti nožičiek to nebolo vidno volným okom ale isto mala suchú tu pokožku, tak si ju tými gumkami na BL obdrala, zapálila sa a bolo... ostatok tele nemala vôbec suchý...
kožná mi vtedy povedala že červené miesta na pokožke sú zapálené a treba ten zápal stiahnuť, dala nám imazol krém pastu, síce divné je to na mokvajúce rany, ale čo som čítala info aj o atopickom ekzéme používa sa to zníženie začervenania, keď to po týždni nezaberala dala nám namiešanú hnedú masť s ichtamolom, túto liečivú zložku obsahuje aj pytiol..

s čím sme potom mávali problém, urobilo sa malej kdesi červené suchšie kolečko, v plienkovej, a nevedeli sme sa toho snáĎ aj mesiac zbaviť...

ako možno kravina, že som to moc riešila, nebol to žiadny flačisko len malý fliačik... mňa skôr žrala tá červená podráždená pokožka čo občas bývala, teraz to nemávame vôbec... myslím že je to tým že pokožka nie je často vystavená dlhodobému pobytu v mokrej plienke tak je odolná...
preto je potrebné podľa mňa vykrývať najmä tie dlhodobejšie pobyty kedy nie je z nejakého dôvodu možné prebaliť, lebo práve vtedy sa pokožka môže narušiť a potom už to má krôčik k zápalu, vniknutiu kvasiniek a podobne...

ale berte toto s rezervou to sú také moje úvahy a pospájané nejaké info čo som hľadala keď som riešila naše podráždenie pokožky...

možno je to fakt nakoniec spojenie citlivej pokožky a veku, že musí len dozrieť a dospieť...

zojec
19. okt 2010

@izabelkak dakujem krasne.. 😉 ja mam tiez velmi suchu pokozku, hlavne na tvari.. takze to bude asi dedicne.. moj muz ma naopak strasne mastnu.. som si myslela, ze sa to nejak vykrizi a nie.. skoda.. :( malu mazem po kupkani prave weleda olejom, na tvaricku som kupila weleda mast a na ritku mame weleda kremik.. (ale ten je skor na prevenciu, ked uz je ritka cervena, nepomaha, takze ho velmi nepouzivam.. ) a cez den prebalujem veeelmi casto, ficim viac menej na stvorcoch, preto aj chcem veeeelmi dobre vlniaky, nech je ta koza zbytocne nepari.. 😉
@katka.carska dakujeme za clanok... inak tie farby by fakt mohli byt pestrejsie.. preco nerobia nejake kvietkovane, alebo s motivami? urcite by mali vacsi uspech.. ale ja som s BG 4 velmi spokoja.. mam tu levandulovu, to je jedina pekna farba z tych novych.. zo starych jednoznacne ruzova.. ta je krasavica 😉 a mozno by som sa dala nahovorit na tu vanilkovu ... 😉

alusha
19. okt 2010

@zojec mne sa pacia aj tie vlniaky, co mala labutka, ked boli v reflexe, boli to asi SWB, ktovie ake su... alebo aj tie stacinator su podobne...

dugyna
19. okt 2010

caute kocky takze chce sa s vami podelit o skusenost s eko wash ball 🙂
prala som v tom malej plienky, klasicke biele tie stare stvorce, bambusove farebne storce od kikko, kikko vv,
econabum vv, a potom cinske kapsy a klasiky nohavickove plienky

pracka naplnena do 3/4....plienky kalsicky trocha zaoprate zlcovym mydlom, ale dva stvorce som nezapierala od kaky mydlom len som presla cistou vodou a dalsi som potrela tym na flaky co bolo v baleni ku ekowaschball....a jednu kaspu na flese som tiez nezapierala kaku...chcela som vedeit ako to zvladne gula....

dala som do prania este 2 lyzice pueru /davam klasicky aj k orechom/
moj eko prigram na pranie na 60 stupnoch trva 2 hod a 55min

vysledok: bola som teda velmi prekvapena..necakala som taky vysledok...gulu som brala tak ze no sak nieco asi operie....ale oprala vsetko neostal mi na bielych farebnch stvorcoch ani jednen jedinky flak /ked periem v orechoch
tak na stvrochoch bielych ostava po kake obcas zlty fliacik....mam pocit ze aj ta zasedlost z orech zmizla...
fless na kapse co bola nezaprana...krasne biely
jedine minimalny skoro nevidiaci flacik ostal na vv kikko po kake ale po orechoch by svietil flak...

takze som velmi spokojna.

zabudla som pracku vypnut na plakanie a dat ocot....ale i napriek tomu boli plienocky velmi makke a prijemne vonaly tak cistotou.

divoska
19. okt 2010

@dugyna cool, dufam ze to tak rovnako aj zostane ucinne kym sa ta napln nevymina

zojec
19. okt 2010

@divoska tiez nad nimi uvazujes?

dugyna
19. okt 2010

@divoska ja som citala ze ked sa budu zmensovat gulicky vnutri alebo menej prat treba doplnit k tym starym este aj nove...

dugyna
19. okt 2010

vzapeti som spravila test:
Oblecenie dala som do pracky biele tricko ktore som obliala vinom cervenym, kecupom, pomarancovym sirupom,a maggi omackou....do pracky som dala aj malej ponozky co okakala...a aj mne okadila teplaky....
prala som na 40, skratila som program na 1,5h. Nedavala som ziadnu sol na skvrny ani puer a ani som pradlo nezapierala.
vysledok:
skrvny od magi a sirupu zmyzli, po cervenom vine ostal taky sedy fliaci ktory skoro nevidno a po kecupe slabo oranzovy flak....ponozky od kaky jedna je uplne cista druha ma malinky flak /povodne bol o dost vacsi/ a moje tepleky ostal na nich zlôyt flak od kaky- ale chyba bola si to ze som ich hodila do pracky take v gulicke/ako som ich prenasala aby nic nevytieklo/...podotym ze som nerpidavala nic na skvrny a nepredpierela zlcakom v rukach

v zapati som prala velu flesovu-chlpatu deku ...tiez ju mala okakala....a na 40 skrateny program na 1hod, a po skrvne ani stopy....

taanak
19. okt 2010

@izabelkak dakujem, to je pravda s tym sladkym, asi by som sa mala vratit k diete, ktoru som drzala, ked som mala tehu cukrovku 😉 Aj k zavazovacim plienkam som sa vratila, ale teda balit do nich maleho je dost na nervy, hned ako ho polozim na chrbatik, tak sa otaca a chce mi utiect, takze je to boj 😖

divoska
19. okt 2010

@zojec zatial fakt len zvazujem, praskov tu mam v zasobe do aleluja, ale uz ma dlho lakaju. cakam kym miniem a ake budeu recenzie 🙂

anlu
19. okt 2010

@dugyna previedla si super test 😉 😀 ja tie gule urcite chcem kupit a po tvojom hodnoteni uz ani niet o com rozmyslat

labutka
19. okt 2010

@dugyna ty si urcite @sulky, len si sa naburala dugyne do profilu, a teraz nas chces vsetky namotat na tie gule. 😀
@divoska viem ze si sa ma pred vyse tyznom pytaôa na nejake oblecko z olininho shopu. Nebola som na nete, tak az teraz. Netusim ake oblecko si mala na mysli, ma tam toho dost... Konkretizuj a skusim zistit.

labutka
19. okt 2010

@alusha @zojec v reflexe sme mali swb vlniaky, su namakaneee. 🙂 pouzivam na den, kedze su to M-ka a nocne plienky do nich nevpracem. Na noc mm loveybums a labut-farbene-babi-hand-made. 😉

zojec
19. okt 2010

@labutka 😉 a tie lvb mas ktore? dakuejm za recenziu na swb.. 🙂

zojec
19. okt 2010

@labutka xi xi som sa pobavila na tej dugyne - sulky 😀 😀 😀

labutka
19. okt 2010

@zojec natahovacie loveybums, stoja 25 e. Mam aj v albume. Aj lvb aj swb nekusu.

alusha
19. okt 2010

@labutka a tie vlniaky su dobre aj na stvorce?

labutka
19. okt 2010

@alusha do swb davam na doma vv alebo stvorec poskladany na rovno. Do lvb nie, to su Lka, tam by mi to lietalo. 😉 ale mensie lvb udrzia aj stvorce.

zojec
19. okt 2010

@labutka take podobne ako natahovacie lvb mam od katky, z merino upletu.. su super 😉 ale myslim, ze este lepsie budu, ked mala zacne behat... 😉 inak tvoj maly je aky zlaty na fotkach vypliesta okale, ako moja mala 😀

marecka
19. okt 2010

@taanak zrovna to prezivame..má to už hádam tri týždne. bola som s tým u kožnej, dala nám imazol aj imazol krémpasta a teraz mi ešte pridala holtovu masť. už to má celkom pekné. pokiaľ to mala červené, tak som jej dávala jednorázové, ono mokro na to moc dobre nerobí. potom sa jej to zošupilo a začala som s látkovými,ale mením každú hodinu, kým nebude isto zdravá.

marecka
19. okt 2010

@erika12345 ahoj, ja som z BY. mám zatiaľ flipku, gro baby, príde mi itti bitti, klasické a bambusové štvorce a uteráčiky.

divoska
19. okt 2010

@labutka tie gate na latkovky co su akoze univerzalne. zaujimalo ma od kolko do kolko sa do toho deti vlezu. ale uz to idem poriesit pancuchami a pokupila som aj nejake polodupacky do ktorych sa vlezie. inak mu vsetko bolo uzke.

marecka
19. okt 2010

máte odskúšané stay dry vložky tots bots čo má mirka na stránke?

sulky
19. okt 2010

@labutka , 😀 😀 😀 😀 😀 aka vtipna 😀 😀 😀 😀 ja som dugyne ziadne gulicky nepredala, @dugyna , odkial ich mas? 😎