Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
25. okt 2010

@milvasik ja mam taky do aromalampy.. 🙂 a v pohode ucinkuje 😉 ale nepouzivam to nejak extra casto.. nesmrdia mi plienky

egyptanka
25. okt 2010

@milvasik neboj aj na mna v par lekarniach kukali ako pedofil do kocika, ze co vlastne od nich chcem 🙂

stija
25. okt 2010

ahojte mamicky 🙂
chcela by som sa poradit. zacala som sa zaujimat o latkovky, len neviem, ci to este ma zmysel, kedza mala ma o chvilku 1,5 roka. no na druhej strane, nechceme zostat pri jednom. co myslite? oplati sa mi to este? zdravotne problemy nemame, za ten rok a pol nemala nasa bambulka ani raz zapareninu ani nic pod.
a tiez sa chcem spytat na nejake rady, lebo som z toho "Matej". citam vselico, ale asi fakt nie je nad osobnu skusenost. len skusat vsetko... no niet nad pohodlie popytat sa. nemam ziadnu velku vybavu, len som par krat vyskusala, ale mala sa mi vkoro vzdy precikala. mala som kapsove. mozte mi hodit aspon par rad? dakujem

zojec
25. okt 2010

@stija precitaj si nase fotoblogy.. skoro kazda nejaky mame co to napisane o plienockach 😉 a oplati sa vzdy.. a ak planujete druhe tak nie je o com 😉 a ake kapsove si mala? tych je milion druhov ...

katka888
25. okt 2010

@stija
urcite odporucam, ak planujete druhe babo. ak budes mat nejake menej pouzivane plienocky, predas cez bazar.
ani my sme nemali az tak cervene v pamperskach, ja som do latkovania sla najprv kvoli usetreniu a to, ze je to prirodnejsie, az ked som zistovala viac info, uz by som malej jednorazvky nedala. nejde ani o zapareninky, ale aj o choroby mocovych ciest u dievcatiek , a celkovo ten pocit.... jednorazovky su zvacsa z materialov klasifikovanych ako plast... latkovky bud z prirodnyc matrosov, alebo z umeloviniek , ktore sa pouzivaju ako normalne textilie, ci uz na deky, plavky, lyz nohavice a pod. tak je na zvazeni, ci davat babo do plastu, alebo bavlny, bambusu a pod. 😉
a ak piskate uz aj do nocnika, nebude ti take mnozstvo treba, a verim, ze ich ani nebudete tak prekakavat, tak aj menej prace.

katka888
25. okt 2010

@zuzubabo
ako som pisala vyssie / pre stiju /, zmysel to ma... 😉
ale urcite nedavaj poštolky, to je igelit na zadocku, a si tam kde s jednorazovkami 😉
je kopec inych vrchnych nohaviciek, do ktorych mozes davat klasicke plienky, alebo vkladackove plienky tvarovo ako klasicke, ci uz z vlny, flisu, alebo tzv PULky, material pouzivany na vyrobu plaviek, lyz bund a pod. cize neklasifikovany ako plast ako pri jednorazovkach 😉

petrinka
25. okt 2010

@katka888 pekne si to napisala: ci davat babo do plastu alebo do bavlny... fakt sa mi to lubilo, to je ako slogan do reklamy na latkovky 😉

katka888
25. okt 2010

@petrinka
diky, vidis, ideme otvorit e-shop a slogan nie a nie vymysliet 😀 😀 😀 😀 😀

petrinka
25. okt 2010

@katka888 tak uz ho mas!🙂 a fakt budes mat e-shop alebo srandujes?

avila
25. okt 2010

@zuba dik, ano to 🙂 Musim si kupit a posit. Kolko metrov ste bralo na zaciatku?

@zfidorka narovno. Rozmyslam dokupit, teraz budu pomalsie schnut, ked ide zima. A ako vidim, mnohe pouzivaju stvorcove aj po roku babetka.

katka888
25. okt 2010

@petrinka
fakt, len iteligentny ujo nam meska so strankou 😒

petrinka
25. okt 2010

@katka888 tak potom, ked bude, tak posli link🙂

katka888
25. okt 2010

@petrinka
😉

zfidorka
25. okt 2010

@avila ja teraz najviac pouzivam viacvrstvove + bambusova vkladacka 🙂

etuska
25. okt 2010

@sulky
tusim si mi to uz spominala-ake su dobre bambusky?LL 2-ka sa mi uz zda akasi mala 😝 -spominala si bambinex-ci nejaku inu znacku?Na noc mame teraz 4hamburgery a 1 bambusku-ale rada by som objednala nejake bambusky,lebo super Šimimu liecia prdelku ak ma obcas cervenu

stija
26. okt 2010

@zojec @katka888 dakujem za rady, vselico som sa dozvedela z blogov.

este sa chcem ale spytat ako je to s kombinovanim plienok a vrchnych nohaviciek roznych znaciek. da sa to, alebo treba ku kazdemu zvlast. dakujem

zojec
26. okt 2010

@stija vo vacsine pripadov sa daju v pohode kombinovat rozne znacky.. vacsina PULiek sa da pouzivat na plienky narovno, a pasuju aj skoro na vsetky nohavickove plienky..akurat v pripade ked mas PUL nohavicky Sko a dietatko uz nie je velkost S tak to nepasuje😉 ale pul nohavicky pekne sedia aj viacvelkostne uz uplne od narodenia.. nohavickove plienky viacvelkostne vacsinou az tak od 5-6 kg.. tam by som zvazila nakup velkosti S .. ale teraz pozeram, ze to nie je tvoj problem... to len keby si mala novoska maleho

sulky
26. okt 2010

@stija , nieje to neskoro. Jedna mamicka zacala s latkovanim v roku a 9 mesiacov, aby sa jej mala naucila na nocnik. A nebanuje 😉

sulky
26. okt 2010

@etuska , ano, sominala som bambinex, alebo BBH. ALe BBH sa casom zrazi, takze bude mensia. ALebo baby spominali BI bambusove, tie ale nemam.Alebo este ma napadli Anavy, tie mas?
Inak, ved mate este len 4 mesiace 😉 To ste taki velki? Alebo tucnucki?

katka888
26. okt 2010

@etuska
suhlas so @sulky , my mame BBH a aj ANAVY, a s tymi som spokojna, potom aj tots bots su fajn, a napriklad my mame 8 mesiacov, a este stale pouzivame LL 2ky. 😉

my pouzivame na noc len bambusky, no stava sa ze ostane aj vo flipkach alebo socik stvorcoch, ked zaspi pred prebalenim.. ale uz v noci nepiska, takze je to u nas v pohode

miruss
26. okt 2010

@etuska: dobré sú Anavy bambusové aj BBH a aj Tb stretch sú dobré.

zuzubabo
26. okt 2010

ahojte, ďakujem všetkým za rady
a toto sú vzdušné vrchné nohavičky?
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/nfr5/vr...

etuska
26. okt 2010

@sulky
no Simi je fakt velke babo.Nie je ani tucny,skor nohy stehna ma ako valibuk-tak uz ma aj tu LL2 skoro na pol zadku 😝

cinocka
26. okt 2010

@sulky - prosim ta kedy budes mat ten nappy fresh?? 🙂

labutka
26. okt 2010

Ja som nieco pohadzala do bazaru, co nepouzivame...

katka.carska
26. okt 2010

@zuzubabo Ano, nohavicky su priedusne, od slov. vyrobcu BabyLucy - robi aj plienky.
urcite sa oplati zacat aj neskor - staci kupit par stvorcovych klasickych plienok (mozno i mate doma) a 2-3 vrchne nohavicky. A mozete zacat cez den. Na noc by som odporucala 4 nohavickove plienky, najlepsie su bambusove.
Vyber je velky, zalezi na poziadavkach - ci uz cena, vzhlad, strih, material (bavlna, bambus, konope, umelinka), lokalnost - mne sa nejako prieci kupovat si plienky z Ciny, ked rovnako dobre su k dispoziciii v Europe.
Ak mas poruke mamicku, co plienocky pouziva, oplati sa ich vidiet nazivo - lepsie sa vybera, nez podla monitora...

zuba
26. okt 2010

@zuzubabo Ak hľadáš niečo vzdušné tak potom vlniaky alebo keď tak flisové nohavičky, tieto sú tzv. PUL-ky.

zuba
26. okt 2010

@zuzubabo No a ako ti píše @katka.carska najlepšie je ich vidieť naživo tak sa lepšie vyberá - v KAlnici ma obchod miruss, takže môžeš zbehnúť pozrieť k nej, no a ak je to ďaleko tak ja som z DCA, môžeš v pohode aj ku mne.

zuzubabo
26. okt 2010

a koľko plienok asi potrebujem?

katka.carska
26. okt 2010

@zuzubabo zalezi, ake chcete pouzivat - ak aj klasiky, staci na den 20-30 stvorcovych a 4 nohavickove na noc. Alebo 12-15 nohavickovych, ked budes prat kazde 2-3 dni.