Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
11. apr 2011

@norikk kazda znacka ma aj vacsie velkosti, jednovelkostne plienky by mali vydrzat do odplienkovania, vekom sa menia proporcie dietatka... mozno ti viac poradi @miruss, @taanak, @labutka

majka1981
11. apr 2011

@limoni ja mam tots bots vrchne pulky v 2ke a vyzeraju byt dost velke, len tie flipky sa mi zdaju male.
a cim cistis zadocek? vlhcenymi utierkami? tie mozu tiez sposobovat zapareninu. Alebo zeby prasok na pranie?

norikk
11. apr 2011

ked my uz teraz pouzivame jednovelkostne a bez patentiek... :( ma siroke stehienka,,minule ho jedna otlacila az dofialova

labutka
11. apr 2011

@norikk @limoni teraz narychlo ma napada ze napriklad fuzzi bunz su vecsie oproti ostatnym plienkam. Kamoska co nosi bezne Lko - fuzzi bunz velkost L vratila, ze je mega velka.
teraz sa ficim venovat dietatu a este porozmyslam.
ale pravda je aj to co pisala @zfidorka, ze neskor uz babo tak rychlo nerastie, a ked vam zscnu krpci lozit a chodit, tak sa trochu zostihlia. 😉

miruss
11. apr 2011

@norikk: Z tých väčších plienok sú z nohavičkových : Bum Hugger XL, z kapsových: econappi swaddlebees, fuzzi bunz perfect size veľ. L je fakt veľká.

zfidorka
11. apr 2011

@limoni skor to vyzera na neznasanlivost mokra... kym to nepreliecis, davaj mu len stay dry, potom postupne sleduj reakciu.. niektore deticky maju takuto citlivu pokozku...

norikk
11. apr 2011

dnes som mu chcela dat Little Lamb L, no bieda zapnut,dalsie co vyradujem :( ...a poradili by ste mi, ktore z tych co mam v albume su dobre na noc..v nedelu mi dojdu aj Bumgenius AIO a FLip

zfidorka
11. apr 2011

@norikk little lamb maju male strihy... mas aj nejake vkladacky na dovypchatie? zalezi kolko cika, baby lucy bambus s dalsou vkladackou by mohla zvladnut noc...

divoska
11. apr 2011

@norikk little lamb 3jka mi dojde dost velka inak, zvlastne. hamburger takisto zapnete aj Lkovy ale patentkovy. suchozipsovy mi pripadal mensi.

miruss
11. apr 2011

@norikk: Tie plienky čo som vyššie menovala som skúšala na svojom 4 ročnom synovi, má 15 kg a sú mu dobré.

zojec
12. apr 2011

@limoni b. ma tiez dost problem s mokrom na ritke, niekedy je to lepsie niekedy horsie, ale uz si netrufnem ju napr. cely den nechat len v stvorcoch, alebo bmb plienke. tak isto noc :( kym sa to neustali davaj len sty dry plienky. b. to mala naozaj velmi citlive skoro az do krvi, cely mesiac sme ficali na alanach, kym sa to ako tak upravilo. dolezite je to to vyliecit, lebo ak je to len preliecene, tak sa to so zalozenim prirodnej plienky zas zhorsi.. je to des, viem o com pises.. ale cca za 2 mesiace to preslo 😉

sima.p
12. apr 2011

@zojec tak ma napadlo, že moja síce nemá z bavlny zaparenú riťku, ale stále sa sťažuje, že ju bolí riťka a ked sedí na nočníku, tak si ju chytá a hovorí "bolí riťka". A chytá si hlavne "cikaciu" časť. Teraz neviem, či skúsiť jej dávať istý čas tiež len stay dry? Alebo čím by to mohlo byť?

zojec
12. apr 2011

@sima.p no pokial to nema zaparene, zacervenane, ani ziadnu reakciu na kozi , tak podla mna to nebude plienkami.. mozno ju len "boli" ked sedi na nocnicku 🙂

sima.p
12. apr 2011

@zojec no stažuje sa aj ked jej dám čistú plienku alebo ked ju prebalujem, nielen pri sedení na nočníčku, no vtedy ju má "po ruke", tak si ju okamžite chytá. Ale na pohľad nevyzerá zaparená, skôr mi to pripadá, že ju bolí no akoby som to napísala, resp. mi nedojde na mysel akurát ako sa to volá, no prosto to čím ciká.

sladkasue
12. apr 2011

@limoni ja som sa dala na latkovanie cca 3-4masiace dozadu... na noc a von pouzovame jednorazovky... ked periem plienky-periem vsetky, teda pouzivam jednorazovky...
nas maly je citlivy ako kedy 🙂
presla som na latkovky a vyhadzal sa mi uplne -trvalo to asi 2 dni...
stalo sa nam, ze aj na kvalitnych dlhodobo odskusanych jednorazovkach sa mi vyhadzal...
jemu vadi to prechodne obdobie z latkoviek na jednorazovky a naopak...

pouzivame na to len cistu kozmeticku vazelinu... 🙂

algon
12. apr 2011

@sima.p rozmyslam, ze mozno moze mat aj zapal mocovych ciest, ked hovori, ze ju to boli, mozno by bolo dobre zajst k doktorke a vysetrit moc...neviem teda

sima.p
12. apr 2011

@algon no rozmýšľala som už nad tým, že zobrať moč dokyne, ale mám pocit že ju to svrbí a nie bolí, len ešte nevie rozdiel... Myslím si, že keby ju to bolelo a nie svrbelo, že by hocikedy povedala, že ju to bolí alebo aj priamo pri cikaní, ale ona skôr ako ju rozbalím, tak sa začne chytať a stažovať, následne sedí na nočníku a ked jej dám čistú plienku... ale medzi prebalovaním si ani nespomenie, že ju bolí riťka.

algon
12. apr 2011

@sima.p ved aj svrbenie moze byt znamkou zapalu, asi by som ten moc dala pre istotu vysetrit...no ale ty vies lepsie posudit 🙂

mathyasko
12. apr 2011

Ahoj, aj my sme zacali latkovat kvoli ekzemu z jednorazovych plienok. Vsetko bolo ok a teraz po 3 mesiacoch sa mi maly zacal vyhadzovat na ritke. Z coho to moze mat. Periem v tom istom prasku, stvorce zehlim a plienky pouzivam AIO. Poradte mi🙂

lucinka83
12. apr 2011

@norikk neboj, kamoskin maly mal tiez v polroku 10 a teraz v roku len 11 , n

gangulienka
12. apr 2011

ahojte, baby ktore separacky su najlepsie ? Ja mam popoliny a nemam pocit ze by zadrzali stolicu, cele mi to pretecie do plienky. okrem toho sa vzdy ta separacka cela pokrci takze aj tak nemoze nic zachytit 😖

katka888
12. apr 2011

@mathyasko
nemenila si utierky na zadocek? znamej sa mala vyhadzala prave z jednorazovych utierok, tak umyva zadocek latkou. a rozmyslam, ci to nemoze mat z casti suvis napr s jedlom, ak teraz papa viac normalnej stravy, c to neovplyvnuje trosku aj moc a ked sa vypiska, plienka sice tekutinu pohlti, ale predsa len tam kusok so sykom s pokozkou je.

mathyasko
12. apr 2011

@katka888 Asi to bude skor tym jedlom, lebo vlhcene pouzivam tie iste. Dufam, ze to coskoro prejde. Ale dakujem za radu

izabelkak
12. apr 2011

@sima.p a používaš krémik? možno ju to pri cikaní štípe a ako si sadne na šerblík tá pokožka pri končeník sa napne podľa mňa a ak sa aj vtedy vyciká tak to štípe... asi by som skúsila len na konečník natrieť nejakú osvedčenú masť čo máte....

moninka1
12. apr 2011

ahojte, chcela by som doplnit nejake PUL-ky. Najma na stvorcove, ale aj na nohavickove plienky. Len aby nepretekali 😖 . Mame cez 8kg, stehienka chuducke nema, ale ani nejake robustne? Co by ste poradili? A co sa vam osvedcilo viacej-patentky alebo suchace? (zatial mam odskusane len suchace). A co doporucujete na noc pre riadneho poziarnika (a strasne tvrdu vodu)? dakujem

katka888
12. apr 2011

@moninka1 na nohavickove plienky su dobre vrchne nohavicky Little lamb, a co sa tyka patentky, suchace, ja mam sice radsej patentky, no malá sa uz riadne vrti ked ju prebalujem, nechce ostat na mieste, takze rychlejsie zapnem so suchacom, s patentkami niekedy nemam sancu

miruss
12. apr 2011

@moninka1: Supre vrchné nohavičky na nohavičkové plienky sú Thirsties duo wrpa, Bummis super whisper wrap, Bummis super brite a Tots wrap.
A nočné plienky pre moc cikajúce dieťa sú dobré Anavy bambusové nohavičkové plienky a Bum Hugger dovypchatý prefoldom babyidea.

miruss
12. apr 2011

@gangulienka: Moje obľúbené separačky sú popolini. Ja som s nimi bola spokojná. Dobré separačky sú podľa mňa aj Tots Bots.

taanak
12. apr 2011

@moninka1 mne sa na noc osvedcila TB stretch + babyidea prefold 😉 Nerobi to az taky velky zadok a saje to dostatocne (aspon na nasho rocneho prcka)

moninka1
12. apr 2011

@taanak
@miruss
@katka888 dakujem za rady. Co si myslite o weehuggers PUL-kach? Paci sa mi na nich, ze chlopne su z prirodneho materialu...