Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
29. máj 2011

@petrinka: Na nohavičkové plienky sú určite lepšie Coveralls. WeeHuggers majú bavlnené okraje a často navlhnú, tak ich treba častejšie prať.

petrinka
30. máj 2011

@miruss dakujem za tip. to som nevedela, ze weehuggers maju bavlnene okraje 😒

virivka
30. máj 2011

@smejkoh
@katka888
Dakujem. Tuto noc sme mali prvykrat vlniaciky a naozaj nic nezanechali. Ked som ich v sobotu skusala, este asi neboli poriadne uschnute, bo vcera na dotyk uz boli menej mastne.

labutka
30. máj 2011

Plienkovy workshop, zajtra o 10:00 v RC Klbko v Bratislave - Karlovej vsi. 🙂

zojec
30. máj 2011

baby, mali by ste zaujem o prezentaciu v BB?? ak ano, piste sem alebo do IP, nech viem, ci sa mi tam oplati vycestovat 😉

mrkvicke
30. máj 2011

Ahojte dievcata,
latkujeme treti tyzden a maly ma (asi) zapareniny. Doteraz som nikdy zapareniny neriesila (nevidela), tak si nie som ista. V piatok mal pisuliaka aj vajka cele cervene - v lekarni mi na to odporucili rybaciu mast (Detska pasta) a cez vikend to preslo.
Dnes to ma zase a uz aj cervene bodecky na zadocku, bokoch a aj pod pupkom. Uz som sa tesila, ze sme sa toho zbavili a je to tu opat. Som velmi nestastna a neviem ako sa mam toho zbavit natrvalo. Maleho mam cez den vacsinou iba v klasickych stvorcoch (vetra sa holucky tak casto ako sa da), prebalujem kazde max. 2 hodiny. Vonku AIO, alebo kapsove - rozne druhy, nakupila som z kazdeho po 1 ks na skusku. V noci pouzivam konopne ella`s house alebo bum hugger (od 19.00 do 7.00). Plienky periem v orechoch na 60-tke. Mozete mi,prosim, poradit v com je problem? Co robit, aby sa maly nezaparoval? Manzel nebol latkovkami velmi
Este mam jeden problem s vlniacikmi. Kupila som Disany, lanolinovala som ich uz 2 krat a aj tak mi v noci prepustili. Kuru pouzivam doma robenu 1/2 lyz. lanolinu, 1 lyz. samponu, voda - lanolinovalo sa to cely den.
Dakujem vopred za rady.

diocka
30. máj 2011

@mrkvicke so zapareninami neporadim 😖 ale ta kura co si robis tak mne sa zda ze davas vela samponu - ja davam 1 maly lyzicku lanolinu a asi tak 3-5 kvapiek detskeho samponu, zalejem horucou vodou, pomiesam kym sa nerozpusti a dolejem studenou aby to bolo take prijemne na ruku a potom tam dam obratene disany (ta strana ktora je v styku s plienkou aby bola pri lanol;inovani vonkajsia). este mi zatial nikdy neprevlhli.

katka888
30. máj 2011

@mrkvicke
nas zapareninky netrapili, ale viem ze tu su baby, ktore to riesili.... mozno by bolo vhodne zistit, ci to ma skor z prirodnych materialov, alebo mu to sposobuje umelinka.... skus 1-2 dni napriklad len prirodne materialy a potom len tie plienocky, ktore maju pri styku s pokozkou umely material.
nasa mala cerveny zadocek cca 2-3 dni ako sme presli na latky, ale potom to preslo.

a k lanolinu, ja pouzivam original od zn DISANA, takze neviem pomer doma robeneho, ale skus ked nalanolinujes naliat na ne lyziccku vody a uvidis, ci je to dobre nalanolinovane alebo nie
ja davam vlniaky do kury neobratene, ale toto urcite nema nejaky vplyv, kedze je to cele namocene v kure

katka888
30. máj 2011

@lenka2912
gro via shell mas vrch do ktoreho patentkami pripnes original sacie jadro, to je z bavlny. ak sa neznecisti ten vrch, to mokre jadro odopnes a pripnes nove suche.
bum genius flip su vrchne nohavicky do ktorych mozes vlozit bud nejake original vkladacky alebo aj obycajne poskladane stvorcove plienky na obdlznik, kuk moj fotoblog: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...
osobne mam z vrchnych nohaviciek najradsej bum genius flip, mam pocit, ze 90% latkariek ich ma.
gro via je zase specificky system, kd emas k tomu original pripinacie jadra, takze mas peknu plienocku a kym sa neprepisa, neprekaka na ten vrch, tak staci menit len tie jadra.

lenka2912
30. máj 2011

@katka888 Ďakujem veľmi pekne za radu 🙂

witchka
30. máj 2011

baby latkujem 5 dni a je to super, este na noc mame hnusky, ale to poriesime tiez, musim este mat aj vlniaky 🙂 ale to som sa chcela opytat, je lepsie prat plienose v Ecover-i?

estterka
30. máj 2011

a ja doplnim otazku,mozem pouzit na plienky odstranovac skvrn ecover? teda zatial nepotrebujem,ale keby raz.

sissik
31. máj 2011

ecover je super aj na pranie plienok aj odstranovac skvrn😉 obcas preperiem v ecoveri, ked chcem, aby vonali😉

smejkoh
31. máj 2011

@mrkvicke Presne to mame teraz aj my. Latkujeme uz pol roka, ale taku cervenu ritku nikdy nemala ako teraz ako zacali tie horucavy. Tiez mazeme rybacou mastickou, prebalujem po kazdom cvrknuti, stale ju davam na nocnik, potom nechame holu ritulu a vyhybam sa klasickym stvorcom, lebo z toho sa jej to este zhorsuje. Cez vikend sa nam to tiez zlepsilo, lebo bolo chladno. A teraz to tu mame zas. Jedine co nam pomaha (baby nehnevajte sa) su jednorazovky. Tie davam na noc. Takze jej asi vadi pocit mokra, ked je horuco. Idem skusit sty dry vrstvu, lebo k hnusnym chemickym jednorazovkam sa nechcem vratit 😝 . Chcem si objednat suedecloth z detivbavlnke, to nastriham, dam do plienky a uvidime, snad to pomoze.

witchka
31. máj 2011

@sissik a nie je na vhodny na pranie zakazdym? Resp. je nejaky tekuty prasok vyslovene super na plienky? Dakujem

sissik
31. máj 2011

@witchka je vhodny aj zakazdym, ale take mydlove orechy su lacnejsie😉

mrkvicke
31. máj 2011

@diocka dakujem za tip, skusim teda dat len par kvapiek samponu

mrkvicke
31. máj 2011

@katka888 dakujem, no vyskusam aj to... len neviem, ktore presne plienky maju umelinku? su to asi vacsinou kapsovky a AIO? ze? Wonderoo?

katka888
31. máj 2011

@mrkvicke
ano, ale kludne sem napis ake mas plienocky. wonderoo v 2, BG 4.0 maju umelinku, ak mas BG flip original vkladacky stay dry, tak aj tie...

mrkvicke
31. máj 2011

@smejkoh ahoj, mna tiez napadlo, ze by to mohlo byt aj z horucav. No uvidim, skusim este nejako pokombinovat vsetky tieto rady a uvidime. Dnes mal v noci Tots Bots a predtym som mu vsetko natrela s rybacou mastickou a rano to vyzeralo celkom fajn. Skusim tu stay dry vrstvu aj ja.. Dakujem. A dufam, ze sa vam to coskoro zlepsi..

smejkoh
31. máj 2011

@mrkvicke Dakujem a tiez prajem rychlo peknucky zadocek. 🙂

katka888
31. máj 2011

@mrkvicke
tots bots easy fit ste mali alebo bamboozle strech? ked to spominas ma este napadlo, ze nasej, ak jej trosku scervenal zadocek dobre robil bambus, tak aj ten skus davat castejsie akobavlnu

katka888
31. máj 2011

@mrkvicke
p.s. ale jasne, my sme nemali extremne cerveny zadocek a zapareninky, tak je to ine

lowike
31. máj 2011

ahojte, keď spomínate pranie plienok, používate niekto aj guľu na pranie? a osvedčila sa vám? ja mám jednu guľu na pranie doma od mamy, ale nejak veľmi jej neverím a nepoužívala som ju zatiaľ (aj preto, že kedysi som používala sliz a dosť mi zošedli veci, tak som si povedala, že hoci mi je ekológia sympatická, mám rada žiarivé farby, ozjstnú bielu, atď...tak aj preto tú guľu zatiaľ nie, lebo nemá optické zjasňovače)...no ale u plienok by mi to nevadilo, keby(AK) boli dobre vypraté a aj by trochu stratili farbu a bolo by to ekologické a dobré pre pokožku bába 🙂 - len si chcem byť istá,či budú po guli naozaj dosť čisté a zbavené baktérií...

matja
31. máj 2011

@lowike - moje pracie gule čakajú na odskúšanie, včera som ich dostala. Myslím, že dosť záleží od značky, aby to nebola len nejaká napodobenina. Doteraz som prala v slize, neskôr v orechoch, tak budem vedieť onedlho porovnať aj pracie gule. Určite netreba po nich očakávať žiarivo bielu bielizeň, keďže to nie je chémia a súčasťou nie sú optické zjasňovače. Tiež som si ich kúpila hlavne na plienky. Ty však píšeš, že máš jednu, ja mám 3 ks, ktoré sa dávajú naraz do pračky.

lowike
31. máj 2011

@matja toto je taká veľká zelená, na ktorej je na obale "poznate z TV" a je na 1000 praní (4,5kg prádla) - mama s ňou perie už pol roka a je spokojná (teda bola, teraz, keď jej zošedlo prádlo už taká spokojná nie je a začala pridávať trochu prášku, aby boli zjasňovače...) - viac ako o vizuálnu čistotu mi ide hlavne o to, či je to pravda s tým ph, že ho tak zvýši, že zničí baktérie ....

matja
31. máj 2011

@lowike - to neviem, či je to pravda, ale ja tomu verím, aj preto som si tie gule kúpila.

sulky
31. máj 2011

ahojte baby, prosim vas, kto balite novosklad, stacia vam stvorce s rozmermi 70x70cm? Na 6 kilove babatko? Alebo treba uz tie vacsie, 80x80cm.

sladkasue
31. máj 2011

@lowike periem len s gulou-od narodenia... maly je alergicky na detske prasky. vlastne uz ziadne doma nemame 🙂 bezne veci periem na 40°C s nou ( http://www.praciegulicky.sk/product/pracia-guli... ), plienky v mydlovych orechoch na 60°C. do plienok pridavam prekarbonat sodny🙂

lenka47
31. máj 2011

@mrkvicke aj my sme nedavno riesili cervenu ritulu, dr. povedala ze to je plienk.dermatitida 😒 latkujeme od narodenia, vsetko bolo v pohode a medzi 3-4 mesiacom sa nam to zacalo. dr. mi hovorila ze babo ma cim je starsie tym viac koncentrovany moc a moze to byt aj z jedla-teda ja este plne kojim tak je mozne ze nieco take drazdive ked zjem ze z toho... dala nam masticu imazol, to krasne pomaha a kazala davat na noc kedze prespi celu noc, hrubu vrstvu sudocremu. no a tiez prebalujem cim castejsie sa da, myslim ze jej vadi mokro tak som nakupila stay dry vkladacky a separacky a sme v pohode, sem tam zacervena ale v pohode to zmizne, striedam plienky tiez rozne aj prirodne aj umelinku