Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
25. júl 2011

@estterka podla mna len kvoli smradku 😉 ked ho mam vonku, tak je pootvoreny, aby sa plienky trochu vetrali...

leishmania
25. júl 2011

@hirrina kup babylegs, tie maju fajn gumku hore co natlaci, nekupuj design socks
@estterka podla mna len kvoli pachu

hirrina
26. júl 2011

@zfidorka
@leishmania Dík ste zlaté, už som objednala na skúšku tie čo poradila fidorka, uvidíme aké budú 😉 .

pusinqa
26. júl 2011

@leishmania my vyskúšame babylegsy 😉

adui
26. júl 2011

ahojte maminky. Viem, že sa tu vlniačiky už preberali, ale nemám čas to tu hľadať. Môžte mi poradiť? Chcem malej kúpiť prvé vlniaky a neviem ktoré nám budú vhodné. malá má 5 a pol mesiaca a 6,7kg. Videla som teraz nejaké swadleebes, sú dobré? Používate ich niektorá? Vlniaky chcem zatiaľ iba na deň a na štvorcové plienky.

ameanda
26. júl 2011

Ahojte kocky,
ako riesite uskladnenie spinavych plienok? Nie pokakanych, ale len precikanych. Preplachnete, presusite a date potom prat? Alebo len hodite do nejakeho kosa a kazdy druhy den vyperiete? Ak ano, nehnije to zatial a nezapacha prilis, ak je to vlhke?
Dakujem.

ellysa
26. júl 2011

@ameanda ja mám vedro s vekom, periem na tretí deň ráno nesmrdia keď sú vo vedre, ale keď ich už dávam do pračky, tak je to už iný čpavok , mám ešte na vrchnáku nalepený vatový tampón a na ňom kvapnutú nejakú esencie

ellysa
26. júl 2011

@ellysa a dávam ich rovno z ritky pocikané, prepieram len pokadené

majka1981
26. júl 2011

@ameanda netreba preplachnut, len hodit do kosa, zatvorit a ja periem po 2 dnoch. prvy den necitit vobec, druhy trochu ked otvaram vrchnak 😉

zuzanockamt
26. júl 2011

dievcata, mam otazku ... davam krpcovi na doma stvorce narovno alebo viacvrstvove plienky ... da sa takto plienkovat aj ked bude chodit? ... vydrzi mu tam ta plienka? ... nebude sa mu to posuvat? ... a este sa chcem spytat, kolko vlniakov by som mala mat, ak by som ako vrchne gate pouzivala iba tie? .... budu mi stacit 3 - 4 ks?

ameanda
26. júl 2011

@majka1981
@ellysa
dakujem! 🙂

lubi09
26. júl 2011

Ahojte, uz niekolko tyzdnov rozmyslam nad latkovanim, maly mal 4 mesiace a tak googlim vsetko mozne na webe, ale stale mam v tom dost hokej:( Ak je tu nejaka mamicka, ktoru by som mohla otravovat aj cez IP, budem rada ak sa ozve a poradi ako zacat... Vacsina mojich znamych fici na jednorazovkach, takze ziadna znama dusa ktoru by som mohla vyspovedat🙂) Vdaka

zfidorka
26. júl 2011

@zuzanockamt zavisi od vrchnych nohaviciek, jedine co sa trochu posuva su natahovacie vlniaky styl gatiek, ale tam sa to da cakat kvoli strihu... zapinacie vrchniaky drzia...
vlniaky - to zalezi od kakania, ak ti ich neokaka, stacia 2 na prestriedavanie a 1 zalozne...

martina05
27. júl 2011

Ahojte potrebovala by som radu... kúpila som si naťahovacie lovíky a aj po nalanolínovaní ich dnes v premiere Vanda úplne precikala/od pyžama, cez spací vak až na posteľ/... Som z toho nešťastná, dobre jej sedia a páčia sami..Kde je chyba... Zle som lanolínovala.. /pol káv. lyž. lanolínu, šampón a voda ..je pravda že som v tom močila trojo vlaniakov/ alebo veľa cikala a mala som ju prebaliť aj v noci..to už nerobím dlllho...Neviem ☹ ☹
Keď som na BBH používala origoš kúru nikdy sa mi to nestalo

martina05
27. júl 2011

Ozaj a ešte jedna otázka v akých pracích guličkách periete plienky...A čo pachy, vyperú sa plienky v guliach dostatočne???

kiya
27. júl 2011

ahojte, tusim uz raz polozila otazku, zacali sme pred casom pouzivat latkove stvorce, len neviem kde na ne zohnat vrchne nohavicky, ked ich pytam v detskych obchodoch, pozeraju, co od nich chcem, len v jednom sa mi podarilo ozhnat take obycajne a malej sa zarezavaju do stehienok.. inak jej plienky nevadia (pouzivame cez den, na von a noc jej davam papierovu) nechcem uz kupovat drahu vybavu takych peknych 🙂 plienok, malu davam casto na nocnik a obcas sa aj sama vypyta... poradite? vrchne nohavicky (na nete sa mi celkom pacia tusim kikko sa volaju? ale ako hoorim, u nas nic take nemaju....:(

zfidorka
27. júl 2011

@kiya v tescu maju znacku bambino mio, mali by sediet na stvorce, nevyhoda je ze su dost gumene a nie su jednovelkostne, cize budes potrebovat z kazdej velkosti...
kamenne obchody s latkovymi plienkami su len v bratislave, inak ostavaju len e-shopy (das si do googlu latkove plienky a vyhodi ti stranky 🙂)
moje najoblubenejsie vrchne su bum genius flip, sedia dobre aj na plienky narovno a maju zapinanie bud na patentky alebo na suchy zips:
ekoplienky.sk/product/nohavicky-bum-genius-flip-468/

zfidorka
27. júl 2011

@martina05 ja by som ich nalanolinovala este raz, nove vlniaky vzdy lanolinujem 2x... plienka bola nacucana? nemohlo jej to pretiect napr. pri nozicke?

wzorcek
27. júl 2011

baby, chcem sa opytat na tu BG kapsovku... ona ma stay dry povrch? ten material vo vnutri je taky ako pri stay dry vkladackach do flipiek? pouzivate ju niekto aj na noc?

zfidorka
27. júl 2011

@wzorcek bg kapsa ma vo vnutri suedecloth, takisto ako stay dry vkladka do flipiek...
na noc ju nepouzivam, v kazdom pripade by som original vkladacky vymenila v noci za bambusove, najlepsie bambusovy flaus - babyidea bamboo prefold, little lamb...

wzorcek
27. júl 2011

@zfidorka diky, tak to ja ju na noc nebudem moct davat, lebo ten suedecloth nam asi nerobi barz dobre 😢 ked to ma kus dlhsie na sebe, tak ma hned cerveny pipik... budem musiet vymysliet daco ine

martina05
27. júl 2011

@zfidorka plienku pod lovíkmi mala Anavy jednoveľkostnú bambusku a mokrý mala celý zadoček....Plienka bola mokrá totálne, akže asi to tie vlniaky nezvládli... Myslíš že je nejaký rozdiel v tom či lanolínujem kúrou alebo obyč lanolínom so šampónom?? Nie je kúra "silnejšia"??

labutka
27. júl 2011

@martina05 kura a lanolin z lekarne su stale taky isty lanolin, zalezi len od toho, aku silnu si lanolinovu kuru urobis ty.
Vlniaky by mali ostat po uschnuti lepkave, a kvapka vody by sa mala udrzat na povrchu, nie vcucnut do vlniakov.

katka888
27. júl 2011

@martina05
ako pise labutka, ked nalanolinujes, kvapni tam kavovu lyz vody, mala by byt na vrchu. tak skusam ja ci som spravne laqnolinovala. mne raz pretiekli, ked som lanolinovala v jednej kure 2 vlniaky naraz

martina05
27. júl 2011

@katka888 no vidíš ak v tom to môže byť ja som lanolínovala naraz 3 ks....
Robila som test a všetka voda vsiakla 😠 😠 😠 😠 😠

@katka888 ako zarábaš kúru?????

katka888
27. júl 2011

@martina05
ja manm tuto od disany : peluskovo.sk/latkove-plienky/disana-lanolinova-kura-na-vlnu

katka888
27. júl 2011

@martina05
asi si fakt mala málo lanolinu na 3 vlniaky... ☹ podstatne, ze asi vieme kde nastala "chyba" a nabuduce bude lepise a nakoniec sa budes z vlniakov tesit 🙂

hirrina
27. júl 2011

Prosím Vás, asi sa blbo pýtam, ale ako a čím vypchávate Bum hugger? Mám ten najmenší. Kapsa sa mi zdá malá na bežnú vkladačku a keď ju dám len tak na riťulu, tak potom stráca význam tá stay dry flísová vrstva...