Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
8. aug 2011

@tinika
hej, su plienky viacvelkostne a ine , od ineho vyrobcu mozu byt jednovelkostne 😉

tinika
8. aug 2011

@katka888 http://www.klingacik.sk/catalog/1997/all-in-one... tieto ma kamoska ale kukam ze asi musim dokupovat potom vačšie

katka888
8. aug 2011

@tinika
hej, tie su viacvelkostne, od tej znacky su púotom kapsovky http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/bumgeni... a tie su jednovelkostne

adui
8. aug 2011

Ahojte maminky. Chcem sa vás spýtať. Kúpila som malej emulziu na umývanie zadočka Medvídek a neviem či to rozrobené má nejakú dobu spotreby, alebo nie. Viete mi poradiť?

kmiroslava
8. aug 2011

@kattum Tak toto je sila ,ako može niekto napísať , že dieta je vo vlhkom pri latkovych plienkach ? z tohto som usudila, že latkove plienky ste nikdy nevyskušala . Ja vam poviem iba jednu vec vo vlhkom je v papierovych plienkach . Ked som prišla z porodnice mala som, taku menšiu vybavu bambinomio plienok a nebola som o tom presvedčena čo budem používat, ale ked som zistila rozdiel okamžite som si kupila dalšie plienky a dnes mam dost slušnu vybavu. V papierovych plienkach zadok neskutočne smrdi čo pri latkovych neexistuje, papierove plienky sa vyrabaju z ropy, pokožka v nich absolutne nedycha. Naozaj viem o čom hovorím ,pretože to mám vyskúšane ,ked som ešte zo začiatku sem tam použila pampersku malej sa okamžite zaparil zadok a to nehovorím , že som použila sudokrem . Pri latkovych plienkach absolutne nepoužívam žiaden sudokrem. prosím nepíšte sem niečo čo ste nikdy nevysúšali. Vždy som si myslela , že každa matka chce pre svoje dieta to najlepšie , ale po prečítaní príspevkou zistujem , že každa chce najlepšie len pre seba . Nechapem ako sa može niekto bat prania ved peru pračky . Je to cele len o presvedčení dat svojmu dietatku to najlepšie, no a to asi každa nechce.

marianas
8. aug 2011

Ahojte. Chcem prvý krát prať plienky v slize, no som na pochybách: Doteraz som prala v orechoch, dlhý cyklus (cca 2,5 hod.) plus predpierka. No ak dám do bubna dávku slizu, zapnem predpierku, ten sliz sa vyperie a vyžmýka a na hlavné pranie mi už nezostane. Alebo ako to vlastne je? Ako periete so slizom Vy? A môžem v ňom prať úplne všetko, aj naše veci?

zojec
8. aug 2011

@marianas tak daj sliz do nadobky, len ho trosku pomackaj v ruke, aby zisiel dole 🙂 ja som v nom prala aj nase veci, ale po dlhsom pouzivani zacali smrdiet potuchlinou :( takze som presla na komercny prasok a periem so slizom na striedacku 😉 dobry je vsak na monterky a mm veci co nosi okolo domu. 😉

marianas
8. aug 2011

@zojec Ja viem, že do nádobky, len ma zaujíma, či môžem dať aj predpierku, lebo podľa mňa sa potom voda aj so slizom vyžmýka a na hlavné pranie zostane len čistá voda bez slizu.

zojec
8. aug 2011

@marianas ved na predpierku a na hlavne pranie su dve nadobky nie A a B? na predpierku fukni do pracky a na hlavne do nadobky B. z nadobky B to voda vezme az ked doperie predpierka.. teda aspon na mojej whirpoolke to tak funguje 😉

marianas
8. aug 2011

@zojec ale ja som čítala, že sliz nesmie ísť do tej nádobky, lebo veľmi pení. Mám ho vraj dať priamo do bubna práčky.

zojec
8. aug 2011

@marianas mne sliz vobec nepeni.. do nadobky by nemal ist preto, lebo je dost hutny a nemusela by ho tam voda splachnut, preto som pisala, aby si ho v hrsti pretlacila 😉

marianas
8. aug 2011

@zojec Super, vďaka za ochotu a rady. Si poklad 😀 .

tinika
8. aug 2011

neda mi to študujem a stale som nerozhodna .)) na stranke http://www.latkoveplienky.sk/ je krasne popisany aj system plienkovy aj druhy ale stale je toho vela a neviem, ako s čitania mi čosi hovori pop in system a bumgenius by som povedala ze medzi tymi aj pozeram ale neviem....

tinika
8. aug 2011

ked pozeram kapsove ake to su wonderoo? a wonderoo minky? je tu niekto z prešova? daju sa tu niekde kupit? Lebo najlepsie asi vidiet nazivo

tinika
8. aug 2011

a čo toto? mate niekto?

careamell
8. aug 2011

@tinika my používame bumgenius a máme aj wondervoo minky. Obe si nemôžem vynachváliť. Bumgenius používam na doma so štvorcovými plienkami, na von dávam originál vkladačky. Wondervoo používame tiež von, je krásne jemná a vydrží pomerne dlho, ale náš malý veľa neciká. My látkujeme asi mesiac a všetko čo viem, som vyčítala z tejto témy a naučila som sa od dievčat, ako píšu. Mala som z toho rovnaký hokej ako ty ale mňa to tak chytilo, že som čítala všetko a rýchlo som sa do toho dostala. Tiež som mala pocit, že je toho strašne veľa, ale teraz som dokonca radila aj kamarátke, ktorá tiež vďaka mne prešla na látkovky. Popozeraj aj niekoľko strán dozadu a ak ťa to chytí, budeš zachvílu ,,odborníčka na plienky".

tinika
8. aug 2011

@careamell no ja uz troska ziskavam prehlad, ukladam si linky na plienky čo ma oslovili .) určite si skombinujem aj AIO aj kapsove 🙂 a nejake vklady dokupim, na doma stačia tie sockove .)) a nejaky bambusovy vklad na noc aby vydrzala dlhsie ak sa rozhodnem aj v noci latkovat .) zatila som vo faze rozhodovania .)

tinika
8. aug 2011

a BG mas ktore? flip organic alebo econobum?

tinika
8. aug 2011

a separačne vlozky pouzivate? kedy? alebo a noc to ako riesite? vdaka vsetkym

taanak
8. aug 2011

@crysmile gratulujem k babatku a vitaj medzi nami dvojdetnymi 😉

estterka
8. aug 2011

@tinika BG flip su vrchne nohavick,ktore maju vpredu aj vzadu zaklapky,do ktorych vlozis vkladacku. stay dry alebo organic,ja mam radsej organic. potom su BG kapsove plienky. econobum neviem,nemam 😅 separacky pouivam,na flip organic vkladacku tieto http://www.latkovky.sk/produkt-detail/stay-dry-...
a pouzivam okrem toho do kazdej plienky,okrem nocnej(vtedy nekaka nikdy) toto http://www.latkovky.sk/produkt-detail/separacne... .to len splachnem do zachoda a ked nie je okakane,operiem spolu s plienkami,parkrat sa da,kym sa neroztrha.

taanak
8. aug 2011

@tinika econobum nie, radsej flip, ta vyssia cena je na plienke vidiet 😉
Separacky mamicky pouzivaju, ale je to individualne a zavisi to aj od dietatka, ci bude casto kakat. Moj maly kakal kazdy druhy den rano, tak mne sa nechcelo separacky pouzivat, ale ked ti bude babo kakat castejsie, tak ich ocenis. Na zaciatok urcite kup balik a uvidis, navlhcene sa daju pouzit aj ako utierky na zadocek 😉
Na noc davame dobre save plienky, ale zo zaciatku to neries, malicke babo budes prebalovat aj v noci a to ti budu postacovat normalne plienky.

estterka
8. aug 2011

@sladkasue http://www.latkovky.sk/produkt-detail/separacne... toto som myslela,ze to davam namiesto prefoldu do nocnej,ked nie je suchy a nepretecie rovnako.

taanak
8. aug 2011

@tinika separacky pre novorodenca su najlepsie tieto: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/pop.... Stolica dojceneho dietatka je ako riedka prazenicka a tieto separacky vyborne prepustaju vlhko zo stolice do plienky 😉

tinika
8. aug 2011

@taanak ten econobum som sa len pytala, tiez mi vychadza lepsie to flip .) hej viem ze zo začiatku aj v noci budem prebalovat, ale aby som vedela čo dokupit potom 🙂

@estterka organic je lepsie sava ale dlhsie schne vsak?

tinika
8. aug 2011

@taanak take separačky to pasuju do vsetkych plienok ze?

@taanak aj tie kapsove maju ten system zaklapky? a aky je rozdiel medzi AIO BG a kapsovymi? kedze ako vidim vsade sa davaju vklady

taanak
8. aug 2011

@tinika separacky mozes davat do vsetkych plienok

kapsove zaklapky nemaju - vkladacku davas do kapsy a po pouziti musis celu plienku oprat, to je nevyhoda oproti flipkam, kde nohavicky mozes pouzit viackrat. Kapsovky su podla mna super na von, a vsade tam, kde potrebujes prebalit co najrychlejsie a najjednoduchsie
BG AIO - maju kapsu ale zaroven maju prisitu k plienke aj savu cast, cize ked nepotrebujes velmi savu plienku, tak do kapsy uz nemusis vlozit nic. Nevyhody - dlho schne a predava sa podla velkosti
Kapsovky - bez vkladacky to su iba nohavicky s tenkou vnutornou vrstou, vkladacku musis pouzit vzdy. Vyhody - rastu s dietatom a aj doba susenia je ovela kratsia 😉

tinika
9. aug 2011

@taanak vdaka, ale ja som nasla aj AIO bez velkosti aspon tam nepise ze si treba vybrat velkost 🙂

hamptonka
9. aug 2011

petrinka taanak dakujem pojdem pozriet

sima.p
9. aug 2011

@tinika aj v prešove je eshop s plienkami a myslím, že tam majú napísané, že po dohovore sa plienky dajú ísť k nim pozrieť http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/20-1-NO...