Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
2. sep 2011

@sima.p tak potom sa tesim, mozno aj u nas to uz tak je, ale pred dvoma rokmi aj este teraz par bab vravelo ze na siroko tak uvidime čo mi povedia vn emocke .)

zojec
2. sep 2011

@sasettka neboj, cierny pul nepusta farbu 😉 resp. ziaden pul , mozno na prve pranie, tie velmi syte farby, ale potom uz nie, tak isto ani farebny suedecloth (semis) farbu nepusta

misic
2. sep 2011

@sasettka tie plienky su uzasneee, nadherne!!! Ja sa skor priklanam k svetlejsim farbam, ale ak by nepustala, zase je prakticka a elegantna 🙂

sasettka
2. sep 2011

@zojec dakujeeeeeem 🙂
@misic no veru, su krasne, clovek tazko odolava nekupit dalsiu a dalsiu a dalsiu, ked stale vyrabaju tie plenuchy krajsie a krajsie 🙂)) tieto su take... reprezentativne 😀

katka888
2. sep 2011

@sasettka
nam nejak zatial nesadli, ale @sulky si ich chvali. anavy je dobra znacka. ratam s tym, ze mozno ked maly podrastie, aj nam sadnu

sasettka
2. sep 2011

@katka888 ja mam drobca dost macatuckeho, ma 8,5 mesiaca a vyse 11 kil, tucnucke nozicky... vlastne, cely je tucnucky 😅 nosime uz na poslednej velkosti vsetky plienky, preto sa uz zacinam obzerat po tych jednovelkostnych, ci ako sa volaju, teda velkost M, L... ale tieto su takeee kraaaasne 😵 tazko im odolat 🙂)) ... vam nesadli kvoli comu?

estterka
2. sep 2011

@sasettka vies co nasa je rovnako vacsia a teda tie obrazkove nezapla ziadne 😒

iron
2. sep 2011

no mne sa strasne pacia tmave farby. Bud teda kvietocky, syte farby alebo potom cierna a tak..mne sa to zda strasne elegantne. Nemam ani jednu bielu napr...lebo to sa mi zda prilis plienkoidne. 😀

sulky
2. sep 2011

@katka888, a nesadli ani viktorii? Totizto ked sa babo zacne viac hybat, meni proporcie. Vtedy sedi ako uliata. Ivuska spominala, ze pri nasadzovani, treba rtu plirnku dobre ponatahovat ,a pojde zapnut.

sulky
2. sep 2011

@sasettka , uz su objednane, a na ceste. Ved ked dorazia, pridi vyskusat 😀

katka888
2. sep 2011

@sulky
ony ondrejkovi pretekaju po bokoch, ale uz zase pribral valibuk a posledne 2 nosenia bez nehody... asi mu "dotucneli " do nich stehienka... boli mu volnejsie, urcite budu fajne neskor.. mne s ana nich paci, ake su tenucke a lahunke, take fajne , nemam z nich pocit objemnosti ako napr u wonderoo

zojec
2. sep 2011

@sulky ja som anavy easy tiez poslala dalej, strihovo super, ale aj mojej pretekali, napriek dotahovaniu. zo zaciatku nie, sedeli super aj v manduce, ale ako zacala piskat vacsie davky , tak navlhli okolo noziciek pri gumicke :( no a to ze nie su stay dry je pre barboru tiez nic moc 😒 no podobne sa mi deje aj pri IB, dokonca aj pri Tutto, kde sa da velkost nastavit, cize nepreteka popri nozicke, ako som si najskor mysela, ale tam kde nie je vkladacka. jasne ze na hodku je v pohode, ale akonahle ju ma dlhsie tak je pretecena
vela bab sa tu stazovalo aj na minilala.. myslim, ze pretekaju nielen preto, ze je vrch bavlneny a natahuje vlhkost, ale aj preto, ze ta vkladacka je velmi uzka... ak sa pri pohybe posunie na stranu, moc ide bokom a potom su mokre gate 😒 skuste vymenit vkladacku a dajte vediet ci pretekaju dalej 😉
wonderoo, je u nas stale oblubena plienocka, hlavne na noc 🙂 ta vkladacka je super a v noci ani objemnost nevadi 😉 no najvacsie favority su stale a aj do odplienkovania budu - BG kapsovky 😉

estterka
3. sep 2011

ahojte,mozno nieco so mnou vymyslite..ideme do domov na par tyzdnov a neviem ako poriesit plienky,ked ich vezmem ,tak mam polku kufru plneho..mam zobrat par a kombinovat alebo vobec..ked mne uz jednorazovky smrdia 😔 a do lietadla tiez neviem co vziat 😒

leishmania
3. sep 2011

@estterka ja by som vzala do lietadla jednorazovku, aj na vylety, na doma flipky so staydry, plus dake 2 nocne. ale ja jednorazovky zvyknem pouzivat na dlhsie vylety. Alana z DMka nesmrdia.

sladkasue
3. sep 2011

@estterka my pouzivame tiez eko-jednorazovky alana 🙂
ale ak mas flipky, kup si jednorazove jadra a nemas co riesit 😎
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/bum-geniu...

zojec
3. sep 2011

@estterka u nas tiez alany, kupis v DM ale aj jadra, su dobre aj do kapsoviek, kapsovky vecer preperies v ruke a ficis dalej 😉 raz za tyzden hodis do pracky.kludne staci aj na 40 😉

estterka
3. sep 2011

@leishmania
@sladkasue ako su cenovo tie alany?

@zojec kapsovky schnu celkom rychlo,aj to vnutro,ja mam original BG,len zaberu tiez vela miesta. a tie vymenitelne jadra,nepisal tu niekto,ze nie su az take dobre? ze sa potom neda odstranit to lepidlo z flipiek?

leishmania
3. sep 2011

@estterka jak pampersky 🙂

leishmania
3. sep 2011

myslim ze ednorazovky od BG vyjdu viac

estterka
3. sep 2011

@leishmania preto sa pytam 😅 zas ideme na takmer mesiac.. a noc vydrzia tie alany?

leishmania
3. sep 2011

@estterka vydrzia. len zober radsej vacsie ako mensie ked sa budes rozhodovat medzi vlkostami nahodou. aspon simimu zacali tie midi pretekat tpri nohe tak musi mat vacsie, a to nema ani 8kg

blovitc120
3. sep 2011

@estterka nasej malej Alany v noci vzdy pretiekli (cez den v pohode) a latkova nocna jej nepretiekla ani raz jej vinou (len mojou, ked som zle odhadla, kolko pila pred spanim). Ale mozno vasej nepretecu. Nikdy mi naopak neprecikala Babylove a vzdy precikala Pampers (tie som nepouzivala, len jedno male balenie na dovolenke, ine tam nemali a nemali sme dost plienok)

zojec
3. sep 2011

@estterka ani b. nepretecu alany na noc, ale ona vela nepisa. ale mas pravdu, jadra vyjdu ovela drahsie.. alany budu fajn 😉

zfidorka
4. sep 2011

@estterka ja som mala na dovolenke vymenitelne jadra BG a alany...
tie jadra sa nelepia, len vkladaju, na moj vkus su dost uzke a celkovo dost tenke, tak som ich davala len na den, ked sme boli na izbe,
na noc a na vonku som davala alany a tie boli v pohode (v noci som 1x prebalila, tak ako prebalujem aj latkove)...

kloranebb
4. sep 2011

@zfidorka ahoj, pouzivas aj vlniaciky od BI. neviem si predstavit ake su hrube. Ja mam len loveybums jersey. Da sa dat na ne pyzamko? Ci su ako strikovany svetrik?

zfidorka
4. sep 2011

@kloranebb ako tensi strikovany svetrik... ja na ne davam pyzamko len v zime...

samila1
4. sep 2011

@labutka
ake mate skusenosti s plienkami od firmy alva?

zfidorka
4. sep 2011

@kloranebb spatne som docitavala ako si lanolinovala... ja ked som davala kuru imse vimse, tak som nemala ziaden problem, vzdy sa mi pekne rozpustila, davala som ju do vriacej vody... minule som 1x lanolinovala s kupovanym lanolinom z lekarne, tam som dala malo samponu, takze sa mi to tiez podobne lepilo, ale nakoniec bolo vsetko ok, ani vlniaky neboli na koniec velmi lepkave...

zfidorka
4. sep 2011

@hirrina no obdobie prikrmov je zvycajne obdobie smradku 😉 u nas to bolo cca 2 mesiace, pomohlo namocit plienky na noc/den do prasku (davam lovelu), vyplachat a tak vyprat... predtym som este plienky preplachala s octom, aby to vymylo moc (to robim doteraz)...

kloranebb
4. sep 2011

@zfidorka dakujem za prispevok. Tu kuru som dala do horucej vody aku som vo vani trafila. Mohla byt aj teplejsia urcite. Budem vediet ze treba aby bola poriadne horuca. Inak som rada ze si uz zase tu. Tvoje prispevky mam velmi rada, nemusim si ich este desat krat preverovat u inych 😉