Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
8. sep 2011

@crysmile a prečo by nemohli mat chlapci zltu abo oranzovu hhm? 🙂

crysmile
8. sep 2011

@tinika ja zboznujem na chlapcoch aj peknu cervenu, aj oranzovu a bezovu, ale tieto mi pripadaju viac dievcenske odtiene..

tinika
8. sep 2011

@crysmile jaj ano červena 🙂 malemu velmi pristane, aj riško bude mat nejake červene bodynko 🙂) sa tesim na fesaka

crysmile
8. sep 2011

@tinika 🙂 a k tomu neejaku krasnu plienocku..

tinika
8. sep 2011

@crysmile jojo .)) tato si vybral kravičkovu

iron
8. sep 2011

no ja som vcera dala krpatej dalmatina, a ona to hned pokakala...no hruza s nou.
A moja favourite plienka je Smartipants,...to tak rychlo schne...

crysmile
8. sep 2011

@tinika tato potom pekne vybral.. a chysta sa prebalovat? moj prebali vsetko, on to uz berie tak normalne, ze novosklad dava.. ja som len kukala, lebo pri dcerke niekedy robilo problem dat aj nohavickovu.. a teraz machruje este aj u rodicov ze ako prebali..

@iron no tak do takych sa musi fajne kakat.. moj kaka bez rozdielu, ale najradsej do cistej.. behom pol hodiny som vymenila 5 plienok a raz bol na nocniku..

tinika
8. sep 2011

@crysmile no on bezne prebaluje, sice novosklad a predtym nasiroko asi nebalil, ae jednorazovky a teraz latkovky uplne v phode .) on je sikulko 🙂)) a sa tesim ze hoci bol povodne proti kvoli cene plienok ze sa nadchol aj on, preto som mu kazala vybrat nejake čo sa aj jemu lubia, nech ma aj on zabavu .))

tinika
8. sep 2011

@iron no tu sa chystam vyskusat a verim ze nesklame .)) a ja som dala flipku so stvorcom a hned okakal este ze uz nema taku hnačku tak flipka sluzi dalej 🙂)

crysmile
8. sep 2011

@tinika mne sa paci ked vie aj chlap prebalit.. ved je to aj jeho dieta.. moj bol proti latkovkam ked som este pri malej zacinala s latkovkami, ale som povedala ze musime, ked mala cervenu ritku ako pavian z jednorazoviek... a teraz to uz ani neriesil, jasne ze budu latkovky.. som rada ze jednorazovky nemusim riesit..
a aku ides smartypants kupovat? aku farbu? ja mam radsej bambus..

tinika
8. sep 2011

@crysmile este neviem, ma mi iron doniest ukazat rozne tak uvidim aku vyberiem na skusku a potom dokupim 🙂)
no nas tato je super, on sa uplne o maleho postarat, ked som v aprili lezala v nemocke, tak s nim bol aj v noci sam a zvladli v pohode, on nema problem mu dat jest, obliect ho ,zahrat sa s nim atd a ako pises, ved je aj jeho a on ho ma velmi rad .) aj ked chcel dievku 🙂))) a nevyslo mu to ani teraz :D

crysmile
8. sep 2011

@tinika tak potom do tretice bude dievka.. aha, tak ty ich budes vidiet nazivo, tie farby.. to sa lepsie potom vybera..

tinika
8. sep 2011

@crysmile jojo a aj ine uvidim tak som zvedava kolko evry pojde preč 🙂) no uvazujeme ze este skusime do tretice ale to si dam dlhsiu pauzu teraz

crysmile
8. sep 2011

@tinika ohoo, no to ked ich budes vidiet "nazivo" tak to asi bude ina palka.. potom podas hlasenie? ze ktora sa ti ako pozdavala..

tinika
8. sep 2011

@crysmile sak minule som bola tu u as kuk, kupila som 4 plus vaky dva a prasok a 109 teraz čo počitam dalsia 100 pojde a to este mam isttam kde minule bo maju dosta tovar:((( a to stale ze na skusku a potom dokupim čo mi vyhovuje hihi ta to bude suma jak bejk 🙂))

crysmile
8. sep 2011

@tinika aky mas vak? lebo ja mam popolini a pop in z ruky, ale ten preteka, potrebovala by som nieco na cely den, ked niekam idem.. na viac plienok ako ten na popolini, ten mi nestaci..

tinika
8. sep 2011

@crysmile ja mam imse vimse a popoliny, do jedneho davam čiste ked idem niekam a do druheho spinave, doma mam vedro

crysmile
8. sep 2011

@tinika ja ked niekam idem, napr. na vikend k nasim, tak to ide do envirosaxky - najma stvorce.. potom spinave davam do igelitky, no fuj.. ale musim to zmenit, ale na to som si kupila este ako tehulka pop in vrece, je dost velke, ale zacala sa supat pul vrstva, tak mi preteka, dokelu.. a ked uz teda, tak nejake repre by som brala, nejake peknucke..

tinika
8. sep 2011

@crysmile a čo je envirosaxky?

tinika
8. sep 2011

a ake ty mas plienky? nemas skusenosti s baba+boo a ecobu?

crysmile
8. sep 2011

@tinika envirosax su tasky, take tenke, skladatelne do takeho šulka.. je to velka taska, ja ju mam uz skoro dva roky... a odnesie az 20kg.. maju ju aj na latkoveplienky.. len sa mi teraz neda otvorit ich stranka.. ked poskladam stvorce na maly stvorec, tak to je presny rozmer ako ma ta envirosax a takto je to najmenej objemne na prenesenie..

crysmile
8. sep 2011

@tinika tak ja mam najma stvorce - kikko lux, lux eco, bambus, popolini 70*70 a 80*80 a ikea... no a potom par stvorcov BL bambusovych, par viacvrstvovych plienok (este nevyuzivam), z tych repre mam BG kapsovku, BG flip stay dry, wonderoo v2, gro via.. a mam aj haipa daipa pastelky - nevyuzivam (po malej) a BL bambusky (nevyuzivam teraz).. z tych reprezentativnych mam podla mna dost, aj tak neprebalujem u doktorky tak casto - ked prideme, tak uz jednu na sebe mame a druhu mu prebalim, najviac vyuzijem tri... ale mam skusenost pri dcerke s IB, mummys touch, swb econappi, BG aio.. tie ma ale ine babo z rodiny teraz..

tinika
8. sep 2011

@crysmile ja mam BG flipku tu čo ty, kapsovku idem kupit, a mam aj mummys´touch ale uz ju nema ta pani čo som od nej brala a este mam jednu patapum a jednu pop-in zatial

crysmile
8. sep 2011

@tinika ja by som isla po prirodnych matrošoch tentoraz... predsa len moze byt babo aj nachylnejsie na umelinku.. a tie baba boo a ecobu su s umelinkou, ze? pop in je s bambusom? a patapum, to ani neviem ktora je..

katka888
8. sep 2011

@tinika
s plienkami periem aj uteraky z kuchyne a utierky a mm oblecenie ked maka manualne, alebo z cvicenia, spolu na 60, takze nabuduce mozes take prihodit ked budes mat menej plienok 😉

tinika
8. sep 2011

@crysmile ako myslis ze s umelinkou? a ake prirodne?
inac teraz neviem narychlo ale ste sa tu minule bavili ktore plienky su činskej vyroby? aby som take nekupila

tinika
8. sep 2011

joj uz dva tyzdne min. hladam tu mensiu vkladačku do flipky a niet jej .(( inac co davate na noc? ja pop-in ale mam len jednu a neviem čo dat ine, aby vydrzalo celu noc, teraz som anchystla flipku so stvorcom a na to ten druhy vklad original ale dlhy mi tam je musim stale prehnut na tej časti kde sa da prehnut

katka888
8. sep 2011

@tinika
malej davam na noc organic vkladacku z bum genius flip rady s flipkami alebo weehugerkami , ma rok a pol, malemu davam bambusove nohavickove flexitots, bamboozle strech, anavy, BBH a na to anavy vlniaciky, ma 2 mesiace

crysmile
8. sep 2011

@tinika stay dry vrstvy su vacsinou z umelych materialov - flis, suedecloth a tak.. a prirodne - to su bavlna, konope, bambus atd.. takze ja radsej tieto prirodne, lebo na umele materialy maju niektore deti alergicku reakciu, ale niektore zas aj na prirodne, lebo tie su vlhke.. ale to neznamena ze ked je to umelinka, tak ze to nie je priedusne.. len proste je to vytvorene nie z prirodnych vlakien..
ja som pri malej davala na noc bambusku s dvomi vkladackami, takze cca 8 vrstiev bambusu.. a aku myslis malu vkladacku do flipky? ja mam len tie stay dry.. su este aj ine?

tinika
8. sep 2011

@crysmile jojo tie som myslela stay dry, jedna strana taka frote a druha taka neviem aka ale suchu dupu ma potom 🙂 aha uz chapem ako myslis, no moj nema problem zatial s ničim uvidime ako mladsi