Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
12. jan 2012

@larosa
tak rychlo som Ti sla odpovedat ze som az netaktne zabudla napisat to hlavne, ze blahozelam ku krasnej princeznicke a prajem vela vela zdravicka a stasticka a mamke mliecka 😉

ondrika naozaj niekedy prebalujem kazdych 30 min mam pocit 🙂 minie mi tak cca 10 stvorcov denne, plus nejaka kapsa ked sme von a plus na noc 1-2 nohavickove. ale ako som pisala, ked sa narodil, dost sme behali hore dole po vonku, tak vtedy ten prvy mesiac bol viac v kapsach ako stvorcoch a prvy mesiac mal na noc miesto stvorocov vkladaky stay dry.prebalovala som ho aj 4x v noci, stvorce nepostacovali ale nohavickove sa mi zdalo zbytocne ho v nich nechavat dlhsie, ked sme aj tak boli hore kvoli kojeniu, nerada nechavam v plienke hoc len pisknute, ak sa da v noci prebalit 🙂

sima.p
12. jan 2012

Baby, ja som neodolala a na skúšku som kúpila 2 plienky Bambi roxy....

zfidorka
12. jan 2012

@larosa aj ja blahozelam k Amalke 😵
ked je novosklad velky, tak sa da zahnut vzadu na chrbatiku,aj okolo noziek... do novoskladu daj dalsiu vkladacku - bambusovovu na zvysenie savosti, alebo stay dry pre pocit sucha... novosklad len z 1 plienky je tak na 1 ciknutie...

katka888
12. jan 2012

@sima.p
aj ja mam v plane ich vyskusat, potom napis dojmy, pojmy

sima.p
12. jan 2012

@katka888 prvý dojem úžasný... strihovo nám sedia, sú jemnučké, uvidíme časom...

katka888
12. jan 2012

@sima.p
ja uz tyzdne sa chystam zadat objednavku... urcite ju dokopem, celkom sa na ne tesim, ktore mas 2velk alebo jednovelk? a mas aj z biobavlny? aj vrchne, ci nie?

sima.p
12. jan 2012

@katka888 dvojveľkostné, veľkosť M-L bambusové lentilky a žlté velúrové, myslím, že tieto nie sú z biobavlny. Vrchné som neobjednávala.

larosa
13. jan 2012

@zfidorka @katka888 @janulkan ďakujem za odpovede, asi tie štvorce nechám na neskôr, lebo ju nechcem budiť 🙂 spí teraz dosť veľa a prespí mi skoro celú noc- dnešnú noc spala od deviatej do piatej ráno, minulú od polnoci do pol deviatej ráno a ak bude ako tie staršie, tak bude takto spať 😀

katka888
13. jan 2012

@larosa
ticho zavidim taky spanok 😀 😀 nech vydrzi a mas cas aj na seba 😉

larosa
13. jan 2012

@katka888 zatiaľ je to naozaj super 🙂

wewe22
13. jan 2012

@larosa pridavam sa k blahozelaniam k tym stvorcom ja davam nohavickovi sklad lepsie sedi okolo noziciek tiz sa mi novo sklad zdal velky tiez davam este vkladacku
ten spanok normalne zavidim

este k tym navlekom vcera som dala malej prvy krat navleky strasne sa mi to paci co sa tyka prebalovania ale bojim sa aby jej nebolo zima na tie suncicky co neprekryju davali ste aj takto malinkym v zime?

katka888
13. jan 2012

@wewe22
davala som navleky len v lete, teraz ich davam ondrikov na dupacky na nozky, tam su tie patentky a medzi nimi fugy, tak aby mu netahalo cez tie dierky.

zuzanamolnarova
13. jan 2012

@larosa blahoželám, je kráááásna 😀

ladytt
13. jan 2012

Babuľky prosím viete mi poradiť, či sa dajú separačné plienky kúpiť aj niekde v obchode alebo len na nete?

katka888
13. jan 2012

@ladytt
mozno v BA v kamennych obchodoch / su 2 / a v KE je dorucenie vramci mesta zadarmo... asi som nepomohla

ladytt
13. jan 2012

@katka888 Ďakujem, škoda, látkové plienky a príslušenstvo nejak v kamenných obchodoch neletia :/

lenka_l
13. jan 2012

ahojte maminy, viete mi prosim poradit v com periete plienky bum hugger? ja som doteraz prala v mydlovom slize, ale na tych bum huggerk-ach pre pokynoch na pranie je napisane ze "pri prani plienok so 100% polyesterom sa nema pouzivat mydlo, lebo znizuje priepustnost polyesteru" tak teraz neviem... BG kapsovky tiez maju stay dry vrstvu, co je vlastne polyester a doteraz som ich prala v slize... mate s tym niektora skusenosti? 😖

katka888
13. jan 2012

@ladytt
asi tym, ze je to dost specificky tovar. ja ked som ich hladala v kamen. predajnach tak mi v 2 povedali, ze by im plienky 15 eur za kus nikto nekupoval 😀 😀 😀 😀 obchodnicky 😀 😀 😀 😀

katka888
13. jan 2012

@lenka_l
to neviem, jedne vyrobca odporuca , ak je znizena savost, dat vyprat plienky s tabletou do umyvacky riadu a nechat 3x preplakat, aby prepralo ciastocky z prasko, ktore mozu upchat "pory" v latke.

lenka_l
13. jan 2012

@katka888 a skusala si to uz?

katka888
13. jan 2012
lenka_l
13. jan 2012

tak baby, ktore pouzivate plienky bum hugger, v com ich periete?

sladkasue
13. jan 2012

no, uz to zacina... :( od rana plienocky na susiaku(asi som ho mala dat k radiatoru) a vsetky mokre!!! aj obycajne balvnene stvorce... normalne nechapem...
esteze na noc mame... ale na den nejako na tesnotku tentokrat :( mam este v zalohe bavlnene stvorce,ale tie na ritku nedavam 🙂

zuzanockamt
13. jan 2012

@sladkasue a na kolko otacok davas zmykat? ... ja davam na 900 a z vecera do rana zvyknu stvorce uschnut a nohavickove bambusky davam na radiator a uschnu tiez za jeden den, su uplne v pohode, vobec netvrdnu a su dokonca mäksie ako ked schli na vzduchu vonku v lete

zuzanockamt
13. jan 2012

@sladkasue ozaj a preco nedavas bavlnu priamo na ritku? ... ja cez den, ked sme doma, tak davam len bavlnene stvorce, davala som aj separacku, lebo zo zaciatku maval trosku cerveny zadocek, ale teraz uz nedavam a ma zadocek pekny ... mam ale nakupeny bambus, musim usit vkladacky, lebo zacal cikat menej casto, ale väcsie mnozstva

matja
13. jan 2012

@lenka_l - plienky periem s pracími guľami

lenka_l
13. jan 2012

@matja a vyperie ti ta pracia gula dobre? lebo tiez mam jednu ale nepouzivam, po par pokusoch sa mi zdalo ze ako keby v pracke ani nebola a prala som to len vteplej vode... 😒

marianas
13. jan 2012

@lenka_l Ahoj, ja periem už dlhší čas na striedačku v slize a v orechoch a nič sa žiadnej plienke nestalo, ani Bum Hugeru. Kľudne per aj Ty.

matja
14. jan 2012

@lenka_l - keď mám moc špinavé plienky, tak pridám puer alebo iný perkarbonát sodný na odstránenie škvŕn...

wewe22
14. jan 2012

tak vlniaky mali v noci premieru no moje dievcatko precurka uplne vsetko a vlniaky nie su vynimka a o zapachajucom moci ani nehovorim dufala som ze vlniaky to zmiernia ale je to rovnake dokonca aj tie vlniaky po jednom pouziti zapachaju na celu kupelku som s toho na nerv pre ten zapach mam chut s latkovkami seknut uz citim moc uplne vsade proste mi zacina hrabat