Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
24. feb 2012

kocky, pomooc, prisiel mi balicek s plienkami, vsetko som to capla do pracky a az ked som to vybrala som zistila, ze neviem, ake vkladacky do akych plienok idu 🙄 😀 , ta še pobavime.. nez to skompletizujem..
a plis... dosla mi kura imsevimse lanolin a ja netusim ako lanolinovat, hoci som si precitala horeuvedeny link - ten je pre nejaky lekarensky lanolin ci co. a na mojej flasticke su dva navody pre :a)kalhotky
b) pradlo a ovci kuze.
a neviem sa rozhodnut, ci vlniaciky patria do kategorie kalhotky alebo pradlo 😕 😝 , pomoztee...

zfidorka
24. feb 2012

@vavrenka kalhotky 😉
tu mam napisane ako som kuru robila ja:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

vavrenka
24. feb 2012

@zfidorka si poklad, diiikkkk 😵

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
napis ake plienocky mas a my ti popiseme ako maju vyzeratvkladacky, alebo aj dame foto 😀

katka888
25. feb 2012

@alenka600
flanel by som nekupovala ale ked ho mate doma, nech ti mamka osije par kusov a vyskusas... skus napisat sem, ci ti poradia ako sili , ci nejake viacvrst alebo klasicke.. https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/

zuzanamolnarova
25. feb 2012

ahojte, prišla som pre radu. Došli nám BumGenius Freetimeky ale nemám s ními rady. So tých záklopov čo sú na tých krídelkách zo spodu sa dajú dovypchať? Ďakujem

katka888
25. feb 2012

@zuzanamolnarova
a com je zadrhel? nerozumiem ...

alenka600
25. feb 2012

@katka888 dakujem!!!!!!

zuzanamolnarova
25. feb 2012

@katka888 katka myslím na záklopy na vnútornej strane krídiel

katka888
25. feb 2012

@zuzanamolnarova
ano, len nerozumiem, ze co je s nimi zle 🙂

zuzanamolnarova
25. feb 2012

@katka888 nie, nie zlé, len som sa pýtala či sa do tých záklapov sa môžu dať nejaké vkladačky na výšenie savosti? asi áno, blbá otázka že?

katka888
25. feb 2012

@zuzanamolnarova
jááj .. 🙂
jasnacka, mali by postacovat ako AIO tak ako su, ale pre pripad potreby tam mozes nieco vsunut..... ja ich vyskusam az po 1.3., vtedy pridu posledne, takze aj mne mozno nieco ostane 😀

zuzanamolnarova
25. feb 2012

@katka888 super 🙂 moja malá veeeeľmi veeeeľmi veľa ciká, tak preto sa pýtam 😀 (ďakujeme za ne 🙂 )

katka888
25. feb 2012

@zuzanamolnarova
ja cakam albertku, lebo tie neposlali naraz a co doslo, tak som samozrejme najrpv poslala babam 🙂
ale sa na nu tesim

vavrenka
25. feb 2012

@katka888 jeeej, superr! uz som prave po rannom zamysleni nad susiakom a nie som si ista vysledkom..
takze ako som sparovala vlozky a plienky:
anavy XL - ide tam taky stvorec v strede spevneny s bielym svok? a este nieco?
tb bamboo strech -kolko vloziek? jedna taka podlhovasta maslovo biela, ci?
wonderoo v2 - s tym som sa zapotila - taka stvorcova plienocka? este cosi?
no a s ib dish sa mi pomstili 😢 maju tam byt tri vkladacky, iba dve su oznacene, cize tretiu neviem
a mam tam desat takych jemnych chlpatych obdlznikov - asi separacne flisove vlozky, ze? a este tam ma nejake obdlzniky, ale tie neviem priradit 😀 😀 😀

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
toto je k wonderoo, neviem najst subor s nafotenymi plienkami ked najdem poslem dalsie

zojec
25. feb 2012

@alenka600 si sa pytala na flanel... osobne s nim nemam ziadnu plienkovu skusenost, no suhlasim s tym, ze je malo savy.. teda oproti bambusu napr. 🙂 predavaju (resp. predavali, neviem ci este niekto take vyraba) sa plienky nasite aj z flanelu, ak by ti mamina usila z 3 vrstiev flanelu len ten "obal" a do vnutra by si davala napr. bmb. vkladacky (alebo kombinaciu bambusu a flanelu) tak by ti mohli dobre posluzit 😉 navrch vlniaky, alebo pulky 😉 a tu su nejake navody ako sit plienocky 😉 https://sites.google.com/site/latkovky/na

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
na vkladacke od TB bamboozle mas stitok s napisom a je na cvoky / 1. foto / anavy mas 2. foto a
tie jemne chlpate budu separacky flisove, mas od Little lamb? myslis asi take ake su ku wondero, ta mensia uzka chlpata s cvokom, len ta ma trosilinku hruskovyty tvar

alenka600
25. feb 2012

@zojec Dakujem 😀

anelisa
25. feb 2012

ahojte 🙂 v akom pomere mozem namiesat octovy koktail, do ktoreho chcem namocit smradlave plienky? Malej som dala na noc wonderku a po par hodinach bol v celom byte smrad na grcanie. Nebola pokakana, len posledne dni papala kalerab a brokolicu, tak asi z toho jej smrdel moc 😝 Bolo to fakt katastroficke, asi vylucim na noc latkovky, lebo v noci som pol hodku vetrala, preprala som v lovele a namocila do octovej vody (dala som od oka, ale bala som sa, aby sa neposkodila pul vrstva, preto som sa aj prisla radsej spytat na pomer 😅 ) a este aj teraz tie plienky smrdia 🙄

zojec
25. feb 2012

@anelisa ocot neodporucam ( na smrad velmi nepomoze), skus namocit do komercneho prasku na celu noc a aj v nom prat. po par praniach smrad zmizne.. na PUL ocot vobec NIEEE... znama robila test s PULOM, z 5tich kusov pulu, po jednom namoceni prezii len 2.. ostatne zacali prepustat..

zfidorka
25. feb 2012

@anelisa brokolica je u nas najvacsi pachovy "zabijak" 🙂

anelisa
25. feb 2012

@zojec diky, dokelu, dufam, ze to wonderka prezila, bola tam len par hodin a nebol to velmi silny koncentrat 😖 Hned rano som kapsovku radsej vybrala a nechala tam len vkladacky.

tortelinka
25. feb 2012

@alenka600 tak to mas super, ja som ich kupovala...mne sa velmi pacia

katka888
25. feb 2012

@tortelinka
a si s nimi psokojna? ako by si porovnala savost? mne pride flanel akoby nejaky "nesavy" .. ale je to moj pocit, neskusala som preto ziadnu taku plienku

tortelinka
25. feb 2012

@katka888 urcite saju viac ako bavlnene plienky na den ich pouzivam najviac s viazackou disana, mam ich rada

tinika
25. feb 2012

@vavrenka hehe si tak dopadla jak ja s poslednou varkou ze neveis ktore vkladačky ku ktorej plienke? :D

tinika
25. feb 2012

@zuzanamolnarova tiez som na to kukala ale otvor je len do polovice tak neviem aky t oma učel:D

tinika
25. feb 2012

@matapet ja prave tiez posledne dni uvazujem co s bg flipkami, lebo pri starsom som pouzivala aj s latkovymi stvortcami ale to som este mala malo plienok kupenych, tak som to kombinovala, ale teraz pouzivam skor vlniaky, bg flip len uz ked vlniaky mokre abo vyprate a cez dne davam kapsy alebo aio tak tiez uvazujem čo s nimi najma s vkladačkami, ale mozno ked bude vačši este pouzijem, hoci zase neubdme musiet tak často prebalovat, tak by mi mali stačit tie ostatne plienky, takze tie neviem čo s nimi

tinika
25. feb 2012

@dadenka1 ja som bola prekvapena ale svokra bola nadsena, dokonca mi dost prispela a aj mamka nejake kupila a to som bola najma prekvapena ze nevravela ze vymyslam take, ze nestačia obyčajne ake pouziva svagrina a ake sme mali my :D