Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
25. feb 2012

@katka888 a tie tots easyfit su aj kapsovky? a su stihle?

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
su to AIO ale maju aj kapsu ak treba dovypchat, mne pridu, ze nerobia nejaky objemny zadocek

iron
25. feb 2012

@vavrenka easyfit su fajna ko pise @katka888 tie pouzivam aj ja. Potom mam velmi rada smartipants a bababoo. Tie robia aj najmensie zadocek.....
a kvoli comu chces uzke?

vavrenka
25. feb 2012

@iron nemusia byt uzke, ale stihlejsie na rituske - prechadzam z jednorazoviek na latkove a uz mam problem malu napchat do nejakych veci a potrebujem, aby sa vedela dobre hybat, lebo s nou musim cvicit, nerada yb som jej stazovala uz aj tak pomalsie napredovanie v motorike.

iron
25. feb 2012

@vavrenka tak som napisala. Ono to velmi v motorike neobmezduje...robis vojtovku?

vavrenka
25. feb 2012

@iron nastastie nie, to asi by som odmietla.. nerobim nic reflexne, ale stimulacne cviky. a to bababoo? to je co za znacku?

zfidorka
25. feb 2012

@vavrenka ja mam SWB econappi, strihom su velmi podobne BG kapsam, vnutro maju z biobavlneneho veluru, cize to nie je stay dry vrstva, ale prirodny material... maju 2 vkladacky, kratsiu a dlhsiu, z bambusu, cize su dobre save... ak uprednostnujes prirodny material, mne su sympatickejsie ako TB easyfit...

@mimuka uzke su Itti Bitti D'Lish, maju pripinacie vkladacky z bambusu, ta ktora je ale najblizsie pri zadocku je stay dry polyester...

iron
25. feb 2012

@vavrenka anglicka pozri sa do mojho shopu...

vavrenka
25. feb 2012

@iron uz pozeram a hovorim mnam na vzory 😉 , je ta bab fakt dobra?

vavrenka
25. feb 2012

@zfidorka jej super! dakujem za tip, mam taky rozpacity pocit z tych syntetickych vrstiev pri pokozke..

zfidorka
25. feb 2012

@vavrenka ja uprednostnujem tiez prirodne materialy 🙂 , ale ked som vedela ze budeme vonku napr. hodinu, hodinu a pol a nebudem moct prebalit, tak som davala stay dry umelinky, takisto aj na noc...

vavrenka
25. feb 2012

@zfidorka mala ma zapareny zadocek, prejde jej to pri latkovkach?

tinika
25. feb 2012

@vavrenka hehe asi si budem pytat proviziu za propagaciu :P

zfidorka
25. feb 2012

@vavrenka zalezi z coho to ma... moze to byt kvoli umelym materialom a chemii, vtedy zvyknu latkovky pomoct... urcite jej nebude dobre robit mokro, takze ked budes davat prirodne materialy budes sa musiet snazit prebalit co najskor...
ak je to napr. kvoli zubkom, tak to prejde casom bez ohladu na typ plienok...
mojej malej drazdila velmi pokozku stolica, davala som ju kakat mimo plienku a upravilo sa to...
takze tazko povedat ze urcite to prejde pri latkovkach, aj ked tu pisali viacere mamicky, ktore presli na latkovky a zaparenina sa vyliecila...

vavrenka
25. feb 2012

@zfidorka zo zubkov? jaaj, tak to sa mam na co tesit. uz ich ma 8 a dalsie zrejme na ceste..

zfidorka
25. feb 2012

@vavrenka niektore deticky mozu takto citlivo reagovat pri prerezavani zubkov.. nekaka ti casto a riedke?

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
mojej som davala na noc nohavickoe bambusky a ked sa jej zacervenal zadocek cez den, tak jej to bambus krasne prehojil. ale zapareninky az do vyrazok nemala, zvacsa to bolo stolicou, ak sme zo zaciatku nestihali nocnik.

vavrenka
25. feb 2012

@katka888 nohavickove bambusky, to su nohavickove plienky bambusove, ze? no, ja s ana ten bambus spolieham, lebo vzd ked som jej dala bambus. stvorce-kiko, tak nehlasila, ze cikala, bolo to sice vlhke, ale tak inak.. hm, na zaciatok jej tie nocne tb strech chcem davat na den, nech sa rozbehnu, vlniaciky su uz nalanolinovane, susia sa, takze hor sa do toho, som zvedava 🙂

katka888
26. feb 2012

@vavrenka
🙂 ano, aj ked bambus nie je stay dry, ozaj ak dieta napiska nemyslim zase mega dakuk, to by aj stay dry bolo na pocit mokre, tak necitit take mokro ako pro bavlne.

katka888
26. feb 2012

@tortelinka
ktore flanelove plienocky mas? zvazim, ci ich nevyskusam

vavrenka
26. feb 2012

@zfidorka casto nekaka, ale redsie stale... vsak uvidim, aj ju vela luftujem, tak snad sa to podda

zojec
26. feb 2012

ja len k tomu flanelu.. flanel je druh tkaniny, vyrabany tiez z bavlny (popr. z vlny, ale ten sa na plienky nepouziva), savejsi moze byt kvoli tomu, ze ma vyssiu gramaz ako napr. obyc. stvorec.. ked kupujete stvorce, tak pozerajte na gramaz latky, cim je vyssia, tym vyssia by mala byt savost. bambus a konope su specificky tym, ze su savejsie ako bavlna. pri bambuse sa hovori ze az 3x. cize ak je rovnaka gramaz na stvorci z bavlny a z bambusu, tak bambus viac nasaje 😉 preto je taky super na vyrobu plienok. konope ma tiez neocenitelnu savost, len ma jednu velku nevyhodu a to, ze po oprati a uschnuti ostava velmi tvrde (pri susickach tento problem odpada 😉 ).. no v kombinacii s bambusom (osvedcenyh 30%konope 70%bambus) je naozaj velmi dobry 😉
niekto sa tu pytal na stihle kapsovky, resp. AIO plienky.. osobne som mala vybornu skusenost s BG kapsovkami aj ked ich strih nie je vlemi uzky. .. pokial plienky pretekaju tak treba riesit vkladacky.. mikrovlaknove toho vela nenasaju, treba ich vymenit za bambusove, resp. konopne. alebo nakupovat rovno plienky s bmb. vkladackou. ak sa chce niekto velkostou co najviac priblizit k jednorazovkam , tak potom Itti Bitti, anavy easy. Itti bitti tuto.. dalej TB easy fit, swadlebess (tie odskusane nemam).
IB - neodporucam pre male a chude deti, su prilis male a uzke, preteka stolica a aj cika vacsinou popri nozicke,. ak uz vsak neodolate, tak potom sa riadit kilami kt. odporuca vyrobca.. na 4kg babatko sedi aj velkost M, ale je zarucene bude pretekat 😉
Anavy easy - super stihla plienka, avsak pre velkych ucurancov neodporucam, vzhladom k tomu, ze vnutro je cele bavlneno-bambusove a ked dieta viac pisne, tak je cele obalene v mokre a stane sa ze pul pri tejto velkej davke prepusti.. ( ani jeden pul nie je 100% nepriepustny, tiez ma urcitu schopnost drzat vlhko, ak je ho uz privela, tak proste pusti.. nie je to igelit )
TB easy fit, tato plienocka je naozaj fajn, da sa dovypchat podla potreby, nie je velka, ale ak dietatu vadi mokro neodporucam, tak ako ani anavy easy...
IB tutto... strih celkom v pohode (silnejsie gumicky okolo noziciek, aj sirsie medzi nohami), ale vkladacky su naozaj velmi zle.. vymenila som ich za vkladacky z obycajnej IB.
samozrejme kazda plienka ma svoje "muchy" bud je to vkladacka, alebo pripinanie, alebo material.. proste vzdy sa nieco najde :D osobne, by som necertifikovanu plienku nekupila (ebay a pod..) , ad 1: neviem co davam dietatu na zadok a ad 2. kvalita sa rychlo prejavi na pretekani :(
:D asi by som mala aktualizovat clanok vo fotoblogu 😀 😀

juliam
26. feb 2012

@zojec dobre si to popísala, dík. a áno, aktualizuj 😀 😉

lauricka
26. feb 2012

ahojte, ak by niekto chcel kupit nove fleecove Haipa Daipa vrchne gatky za lepsiu cenu, dajte vediet. Mam uplne nove, len vyprane. Su to velkost S = do 5kg, jedny cervene a jedny modre. Kym som sa spamatala, mali nasi 5,5 kg, nestihli sme ich pouzit 😅

iron
26. feb 2012

@vavrenka zatial som nedostala negativne referencie. Osobne mam dalmatinika a zatial ma nesklamala propagatorka @tinika 😀 ma kravicku, tak moze napisat svoj nazor.

vavrenka
26. feb 2012

@iron nasla som, ze tie baba dostali ocenenie The best resuable nappies od LBP /loved by parents/
http://lovedbyparents.com/babycareproducts/
asi su to dobre plienky 😉 objednam si, dobre si pamatam, ze su z tych stihlejsich?

tinika
26. feb 2012

@iron jojo ja mam kravičku :D pri starsom pohoda, maly este musi dorast do nej :D

luciavan
27. feb 2012

ahojte babenky, mám 2 otázočky na skúsené látkarôčky:
1. prečo sa nesmie používať aviváž pre deti pri obyčajných bavlnených a bambusových plienkach, prípadne vkladačkách a ocot áno ??? 😅
2. máte takú nočnú plienočku, ktorá nepreteká, neotláča, super saje a je už so stay dry vrstvou? 😀
3. aké vrchné nohavičky alebo vlniačiky vám prišli najuniverzálnejšie na rôzne plienky? 😨
veeeľmi pekne ďaaakujeeem 😉

luciavan
27. feb 2012

pardon to sú až 3 otázky 😀 😀

komisakpd
27. feb 2012

@zojec ano daj clanok do fotoblogu..je to poucne a pekne..