Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sladkasue
13. mar 2012

@katka888 nam to akoze staci, ale on sa pocika, ked si napr. cvrkne a oznami mi to... este sa nevie dopredu vypytat, ze sa mu chce 🙂 preto tych stvorcov miniem vela - na kusy... niekedy su ocikane, ze len aby sa nepovedalo... 😠

blovitc120
13. mar 2012

@kloranebb prave citam na miofresh-i, ze obsahuje okrem viac nez 30% kyslikovych bieliacich zloziek, co by mohol byt per. sodny aj ine zlozky, to bude asi rozdiel, len krabicu mam prelepenu slovenskym navodom, na ktorom zlozenie vobec nie je napisane 😠

luba41
13. mar 2012

@sladkasue a nechceš už odplienkovať malého? Ked už takto hlási, za pár dní to máte zmáknuté. Nedáš plienku, častejšie posadíš na nočník, ked sa pociká- prezlečieš. Naša má 16 mesiacov, používame aj nočník, tiež takto hlási. Ale ja už len čakám na to, aby bolo teplejšie a ideme bez plienok /som si dala záväzok, že okolo Velkej noci/ My máme doma chladno,dlažbu a ona začala poriadne chodiť tak pred 2 mesiacmi, dovtedy len po podlahe lozila. Inak by som už skôr začala. A plienkovú výbavu som pomaly rozpredala. Používame asi 20ks štvorcov, 3 vkladačky do flipiek, 4Pul gaťky, 5 bambusových nohavičkových a 2 kapsovky. Ak ideme von na 1-1 1/2 hod, aj tak dám štvorec. A periem raz za 3 dni.

sladkasue
13. mar 2012

@luba41 jasne ze by som chcela odplienkovat... ale az po jari, v lete... nie, ze by sme mali doma chladno, ale mame doma koberce, tak dockam, az budeme chodievat k vode a tam nech je holaty furt 🙂 na nocnik sa obcas posadi a vycikal sa len 1x 🙂

luba41
13. mar 2012

@sladkasue skús pozrieť toto https://www.modrykonik.sk/fotoblog/macocha/clan... treba trochu individuálne prispôsobiť, ale funguje.

labutka
13. mar 2012

@blovitc120 @kloranebb miofresh funguje od 40stupnov, perkarbonat tusim az od 60.

limoni
13. mar 2012

@sliver dnes som ho do plaviek opat navliekla a v predu to nie je na neoprene az tak obtiahnute, ale tie lemu to je teda na veeelmi tesno, bol v nich taky nesvoj, chcel si ich dat dole, som ho aj nafotila, tak zhodnotte prosim Vas

sladkasue
13. mar 2012

@limoni co som ja pocula, citala - tieto plavky sa kupuju podla obvodu bruska a noziciek 🙂
kuk sem http://www.najplavky.sk/product_info.php?manufa...

iron
13. mar 2012

@vavrenka super brite podla mna..

kkl82
13. mar 2012

dobre spravy... na stranke tots bots uz maju nove vzory easyfitu a vyrabaju uz aj na patentky. som zvedava, kedy sa dostanu do slovenskych obchodikov 😎

tinika
13. mar 2012

ahojte, tak uz som sa tesila, ze vlniaky po 2 lanolinovaniach budu ok mal ich celu noc, troska boli vlhke vpredu ale rano cely zadok premočeny az matrac bol mokry :/ ja uz to vzdavam

tinika
13. mar 2012

@kkl82 nepiste mi take :D bo budem si musiet obchod otvorit aby som ich mala hehe kedze to moji nestihnu vynosit :D

monhla
13. mar 2012

Prosím o radu !!! Som asi jeleň. Kúpila som si konečne originál vkladačky do kapsovej plienky a neviem ktorou stanou to dať hore /k ritke/ Jedna strana je vždy taká mäkšia, huňatejšia.

limoni
13. mar 2012

@sladkasue no som ho premerala, az teraz po kupe, podla vahy je XL, podla mier XXL (tak na stehienku mu chybaju cca 3 mm), ale na eshope pisali: riadte sa vahou dietata!! 😉 som sa neopovazila spekulovat, ked tam boli tie dva vykricniky

zfidorka
13. mar 2012

@monhla vkladacky do kapsovej plienky sa davaju do kapsy, nie na ritku...
asi myslis stay dry vkladacku bum genius flip, tak ide tou hladkou stranou na ritku, je to napisane aj na stitku ktorou stranou kam...

kloranebb
13. mar 2012

Neviete ci by slo pouzit vkladacky z ib d lish M do L vrchnych nohaviciek?

monhla
13. mar 2012

@zfidorka Vďaka za poučenie. Lístok som nečítala, myslela som, že sú tam iba údake o praní a tak... 🙂

labutka
13. mar 2012

@kloranebb vkladky mozes pouzit, ale vpredu a vzadu ti bude kusok "chybat". Ak ti dieta vela necika, myslim ze to vadit nebude. 😉 Rozdiel medzi vkladkami M a L je asi 2cm.

kloranebb
13. mar 2012

@labutka praveze po oprati to cini az 6 cm - ups... Porovnavajuc nove a pouzite.

ekoplienky
13. mar 2012

@kloranebb: Ja som tak používala. Savosť bola o čosi nižšia ako keď som použila L, ale bolo to v pohode.

vavrenka
13. mar 2012

ma niekto econappi swaddeblees? ake su? hladam kapsovky stihleho strihu. dakujem

labutka
13. mar 2012

@kloranebb 6cm sa mi zda straaasne vela, ja som porovnavala moje pouzivane Mka a Lka... Bambusove vkladky sa vsetky zrazia, mozno ked porovnas oprate Mko a nove Lko, tak tam tych 6cm moze byt. 😉
Ja mam moje plienky zatial zavakuovane, takze overit ti to neviem. 😉

zfidorka
13. mar 2012

@vavrenka maju podobny strih ako bg kapsa...

vavrenka
14. mar 2012

@zfidorka a sw kapsove su stihejsie ako sw econappi?

sladkasue
14. mar 2012

@limoni no vidis... 🙂 sak snad ked mas este aj visacku na plavkach, nebude problem vratit, resp. vymenit 🙂

mmacca
14. mar 2012

Aké vrchné nohavičky/plienky sú dobré pre dieťa väčších proporcií? Upresním na 6 mesiacov má cca. 9kg.

katka888
14. mar 2012

@mmacca
napr blueberry alebo totsbots wraps, chces na plienku narovno, alebo na nohavickove plienky?

zfidorka
14. mar 2012

@vavrenka swb kapsove nemam, skus sa spytat bab co maju e-shopy a maju ich v ponuke...

mmacca
14. mar 2012

@katka888 Tak min. jedny na noc - na nohavičkové a tiež na plienky na rovno. Happy Heinys plienky sú aké? Dajú sa porovnať s BG?

zojec
14. mar 2012

@mmacca HH su velmi velke, asi o 5 cm(ak nie viac) dlhsie po rozlozeni ako BG, maju vo vnutri miesto suedeclothu flis. vkladacky take iste, mne nevyhovovali, lebo zacali skoro pretekat a patentkove mali prilis vela patentiek na zapinanie :(