Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
10. aug 2010

@sulky @petrinka @alusha presne tak kaslime na reci je to slepa zavost okolia....a mozno aj nevedomost mamiciek a zblbnutie vsetkymi reklamami......sulky presne tak dokedy to vyhovuje teba a dietatko tak je to super...do2rokov

lucinka83
10. aug 2010

moje poznatky o kojeni v tehu : Kojenie je podla najnovsich vyskumov uplne v pohode aj vo vyssom stadiu tehotenstva, ak samozrejme tehulkovanie nie je rizikove, a uplne normalne a super je aj tandemove kojenie. Pozrite si prednasky najvacsieho odbornika na kojenie Jacka Newmana, nedavno mal dvojdnovu konferenciu v Ba. :D

jonki
10. aug 2010

@petrinka IP 😉 nech nie som uplne mimo temu 😀

baby ten damsky magazin co ste tu riesili to bol vcerajsi? nech netaham na tom nasom superrychlom nete nieco zbytocne dve relacie 😀

sulky
10. aug 2010

uplne suhlasim s @lucinka83 😎

prsky
10. aug 2010

jj, tandemove dojcenie je uplne v pohode (ak sa nevyskytnu nejake tazkosti)...annag ma k tomu pekny clanok http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/12/tandem...
@alusha...vy ste mali nejaky problem, alebo preco lekar odporucil skoncit s dojcenim? pytam sa preto, ze planujeme tehu a nasa cucajka sa neodstavi hadam ani do puberty 😀 inak mam dojem, ze lekari casto odporucaju radsej skoncit, lebo velakrat nemaju dostatok info, tak idu radsej cestou mensieho rizika alebo co

prsky
10. aug 2010

@lucinka83 inak ma napadlo, ze najnovsie vyskumy sa mozu schovat...nase babky dojcili aj 3 deti a nikto sa nad tym nepozastavoval..proste ked sa dalo, tak sa dojcilo, to len teraz sa robi okolo toho halo 😀

crysmile
10. aug 2010

@petrinka, este kojim, s tymi neprijemnymi otazkami, typu ty este stale kojis sa stretavam stale.. aj u doktorov, ktori ma presviedcali ze mam v case hnaciek s kojenim prestat, lebo je predsa uz dost velka a moje mlieko nepotrebuje.. pokial vam obom to bude vyhovovat, kasli na vsetkych.. materske mlieko nie je len o vyzive.. ale to pochopi len ten, kto zazije.. take otazky davaju najma ludia, ktori s tym absolutne nemali skusenost..
@sulky, tesim tesim.. lebo kedze uz sa neplienkujeme, tak mam deficit a potrebujem aspon latkove vlozky a tie flisacky pre krsniatko.. inak kmotricka si latkovanie od novoška uplne uziva.. uz ju nahovaram aj na vlniaciky, tak mozno aj tie este zoberiem..

katka888
10. aug 2010

baby, aká to musí byť h.....dina, že neodporúčať kojenie..... čo je prirodzenejšie? materinské mlieko, ktoré stáročia ženy deťom dávali, kým sa dalo, alebo umeloviny, ktoré nám tu servírujú ? veď materinské mlieko je tvorba prírody, ak mám byť až taká vzletná, a ak by to bolo naškodu, príroda by to zariadila ináč, no nie?
u nás vo family skoro všetky deti sú kojené čo najdlhšie a vôbec im to neškodí. aj do 2 rokov , samozrejme popri štandardnej strave 😉

prsky
10. aug 2010

@katka888 ze aj do 2 rokov...ved do 2 rokov je to aj podla WHO uplne normalne, dokonca nabadaju aktivne ponukat prsnik do 2 rokov a potom prejst na dojcenie na poziadanie...prirodzene sa deticky odstavuju same okolo 4 roka 😉

brisilda
10. aug 2010

kocky mne tu daco uslo? 😀 ja som tiez za kojenie len vas nestiham citat 🙂 no uz som pocula nazor mladych bab ktore to maju v hlave popletene ze budu detom davat kravske mlieko 😀 😀 😀 trafene no im je tazko vysvetlit ze sa to nesmie 😠

katka888
10. aug 2010

@prsky
jasne, ja som tie roky dala preto, lebo tu niekto písal o 2 rokoch.

alusha
10. aug 2010

@prsky moje tehotenstva boli obidve bezproblemove, ale este pred tym som mala jeden potrat, tak som nechcela nic riskovat, tak som skoncila, ked som bola asi v 5 mesiaci, maly uz mal skoro 1,5 roka a bol tiez dost velky zavislacik, ale postupne som ho odstavovala, najprv som mu dala 2x denne, potom uz len vecer a nakoniec sme skoncili a vobec uz potom nepytal, a neskor, ked som mu ponukla, tak sa uz ksichtikoval, ze nechce 😀

katka888
10. aug 2010

@brisilda
sesterkina známa robí laktačnú poradkyňu. volala jej baba, že kedy môže s kojením skončiť, lebo už kojí 3 mesiace a jej to nevyhovuje / postava a pod... / .... no nesadneš na riť z takého prístupu? v škole by mala byť povinne výučba materstva a veci s tým súvisiacich / nie len veci s tým súvisiace v 7mej triede ZŠ 🙂 /

monr
10. aug 2010

idem reagovať tak trochu zchaosene 😀

ad dámsky magazín, chvalabohu, že som ho nevidela, by som iste penila, myslím, že kto skúsi kalíšok, neľutuje, ale verím, že vložky a tampóny sú dobrý biznis

kojenie, na noseni deti je skvelá fotka tandemového kojenia staršieho dietka a mimi. do 18 kojiť nebudeme 😀
ináč ja tu vo vchode mám jednu skvelú skúsenosť, teta, keď ma stretne, vždy sa pta, či kojím, zakaždým mi gratuluje. Ostatní neriešia, našťastie

látkovky, raz som spomínala, že doktorka mi na to zahlásila, že je to teraz moderné, ale takým ironickým štýlom, som mala pocit,

a zvažujem dokúpiť ešte flipky, mám jednu, ale bez vnútra, fičí u nás na starých štvorcoch, robí úžasne malú prdelku.

no a ešte všetkým novozačínajúcim by som poradila, nech si vždy prečítajú pár stránok vzad, dozvedia sa veľa, a potom sa môžu pýtať 😀

prsky
10. aug 2010

@katka888 sila. inak suhlas, tusim aj nejaka vychova k rodicovstvu sa kona, len je otazne, v akej kvalite a co sa tam uci a co si z toho deti zapamataju 🙂

inak v tom damskom magazine uz niekolkokrat trafili trochu mimo misu z "nasich" tem. a co bolo? nejak som to prepasla

brisilda
10. aug 2010

kocky ja by som kojila aj do 6 rokov kebyze je to mozne a realne mam doma 7 rocneho syna a ked som odsavala mliecko teraz pri mladsom lebo som ho mala strasne vela tak nieco som zamrazila a coto chcel starsi syn vraj ochutnat tak s odsavacky som mu preliala do salky a jemu to chutilo 😀 normalne zavidi Sebastiankovi ze on ma tak chutne mliecko a on velky musi to nechutne z krabice 😀 😀 😀

monr
10. aug 2010

henushka – Inak baby, mna v suvislosti s nasimi temami doost vytocili v damskom magazine.

Jednak tam bola tema o vyvoji pomocok k menstruacii a tam totalne zavrhli kalich, ze vraj sa v dnesnej dobe jeho znovuobjavenie neujalo - normalne ze antireklama!!! "Chapem" firmy, ze nebudu tlacit produkt, ktory im zadupe ich tucne zisky z vloziek a tamponov, ale tak zase ani nemusi to byt takto odpisane.

No a teraz uplne ze k nasej teme, asi ste to viacere aj videli (ja omylom 2x aj v letnej reprize), ked tam bola jedna teta mudra, tusim dermatologicka a rozpravala o koznych problemoch babatiek, ako ich riesit a tak. No a na otazku moderatorky, ze ako je to dnes s latkovymi plienkami, odpovedala, ze pocula o takychto pripadoch, ale ze sa jedna skor o mamicky, ktore si nemozu financne dovolit jednorazovky. Normalne ma az dvihlo zo sedacky. Ked niekto nevie, a teda ze dermatologicka od babatiek by sa o latkovky mala aktivne zaujimat, tak nech aspon cusi.

prsky, prekopčila som ti to

prsky
10. aug 2010

@monr dik 🙂

monr
10. aug 2010

@brisilda tak so takého veku by som nekojila, ale ak sa podarí, aspoň do tých 2 by som chcela

prsky
10. aug 2010

ja sa chystam dojcit kym sa sama neodstavi, tak uvidime do kedy to bude 🙂

ludmilabb
10. aug 2010

minule davali v telke zienku co kojila 11 rokov v kuse tak to fakt klobuk dole mala samozrejme viac deticiek a nebol problem dokonca aj adoptovane dieta vedia zeny ked chcu kojit, len treba stimulovat prsniky velmi sa mi ten prispevok pacil ja tiez kojim, skor sa stretavam s kladnymi reakciami alebo prekvapenymi ale to su vacsinou mladi chalani 😀 tak to este beriem ale od mamiciek mi to pride trosku odveci

monr
10. aug 2010

prvú som v 15-tich mesiacoch musela odstaviť, ale túto by som rada dlhšie, uvidíme

prsky
10. aug 2010

@ludmilabb to bolo tusim v reflexe - 1 zienka, co mala viac deti, ale tandemovo zacala az pri druhom ci tretom, lebo jej odporucili kvoli nejakym problemom babatka dojcit co najdlhsie a druha zena bola ta, co dojcila adoptovanu dcerku (na rozbeh jej dali nejaky liek - uz si nepamatam nazov - co ma vedlajsi ucinok laktaciu) a ta tvrdila, ze dojcenie je hlavne v hlave - tie reportaze som videla uplnou nahodou a strasne sa mi pacili 🙂

katka888
10. aug 2010

ale ináč baby, mňa sa veľa ľudí pýta, či kojím, susedky dôchodkyne, mamine kolegyne, rodina a zatial ma všetci chválili, že dobre , že kojím, aj detská lekárka ...

brisilda
10. aug 2010

kocky ved kojenie ma strasne vela vyhod ja si neviem predstavit o polnoci pripravovat mliecko ☹ podla mna kojene deti su nieloen zdravsie ale aj stastnejsie

brisilda
10. aug 2010

😀 pekna tema od plienok ste sa dostali ku kojeniu 😀 😀 😀 neze to aadmini zmazu 😠

kaktusik007
10. aug 2010

@sulky ja mam flexitot od tots bots ako AIO 😀

jonki
10. aug 2010

jeej ako ste pekne plynulo presli ku kojeniu 😵 ale super sa to cita 😵 ..je fakt povzbudive citat o tak odhodlanych maminach, lebo mi to dodava odvahu, ze sa to da 🙂 a aj ma to podporuje este viac v myslienke ze je to spravne 🙂
kedze som v oblasti kojenia plna neistoty ake to bude u nas. Bola som velmi smutna ked moja kamoska zacala prikrmovat svoje tretie babo UM asi v troch mesiacoch aby v noci lepsie spalo a potom zacala mat problemy asi so zapalom...ale nesla za lekarkou a povedala si, ze na kojenie kasle a odstavila ho v styroch uplne 😒 ...tak som si vravela dokelu ked to ona nezvladala tak ako to budem zvladat ja 😨

inak aj k latkovej teme...mne zase kamoska vravela, ze niekde v telke videla vyjadrenie urologa, ze latkove plienky zvysuju riziko uroinfekcie...stretli ste sa niektora s tymto nazorom 😕?

mna uz par ludi zotrelo pre moje podla nich "zidealizovane" nazory o plienkovani, ze potom az budem mat babo uvidim...ale tak su to ludia ktori nesuhlasia ani so satkou, slizom, kaliskom...takze to velmi neriesim 😀

prsky
10. aug 2010

@jonki ip 🙂
a cim podlozil to riziko infekcie? ved prave, ze sa casto latkove deticky prebaluju, takze prechladnutie nehrozi, dokonca je to podla mna lepsie, kedze dnes uz ma malokto koberce a pri zemi nie je tak teplo (teda ak nemas podlahove kurenie).

och
10. aug 2010

@monr tak dotycna dermatologicka asi nikdy nekupovala latkovky 😝 keby koza vedela ako to vie liezt do penazi, skor mam pocit, ze latkovky su pre tu "vysiu vrstvu" aspon pokial sa stanes maniackou 😀 😀 😀 😀 😀

inak mne dost vadi otazka: Mas dost mlieka? mozno preto, bo sa ma to stale pyta svokra 😀 😀 😀 😀 a kojenie je ta najkrajsia a najpohodlnesia vec na svete, minimalne raz do tyzdna sa mi stane, ze vynechame prikrm, bo to nemam kde zohriat a studeny, ani izbovej teploty, mi Rebeka prikrm nezje 😉

prsky
10. aug 2010

heh a mna sa uz skor pytaju: "ty ESTE dojcis?" ale samozrejme, ze sa stretavam aj s pozitivnymi reakciami 🙂