Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
29. sep 2010

@labutka podla mna ked budes tie tricka prat na dlhsom programe tak to vyperie 😉

michaela80
29. sep 2010

@zojec aj tu aspon jednu by som chcela robim si zalusk na baby blooms.. 😀 😀

michaela80
29. sep 2010

@anlu tak cudne ako zatuchnuto ale iba jemne

sulky
29. sep 2010

@labutka , tak to potom vratis 🙂
ale ked to vyperie smrad z mocu a kaka,malo by to vyprat aj pot 🙂 Ja davam ten dlhy pogram na pranie,pri kratkom sa mi to dobre nevyperie.

miruss
29. sep 2010

@zojec: a @anlu: Ďakujem.

alusha
29. sep 2010

@zojec super fotka, dobre vyzeraju 🙂
@michaela80 kukam na bazariku, ze uz rozpredavate pomaly vasu bohatu plienkovu vybavu 🙂

zojec
29. sep 2010

@michaela80 ja som ju povodne chcela.. ale uz bolo vela vzorov vypredanych.. ale jedna bohate staci.. 😉 neoslovila ma az tak aby som chcela dalsiu... dve rovnake mam len flipky.. a v pohode by som prijala aj tretiu, ale netreba mi zatial 😉

izabelkak
29. sep 2010

@labutka a čím vyperieš tie prepotené tričká?

ja som práve dnes testovala ulricha aktivefresh prací gél, kúpila som včera u Olinky, no a vyzerá to nádejne, lenže dala som len polovičnú náplň, ostali mi trochu smradlavé len dve tričká, kt. neboli z bavlny, také tie technické tričká.... som s tým skúsila oprať aj plienky, tak som zvedavá či mi budú lepšie voňať... niežeby mi smrdeli ale majú určitú špeci.voňu...

som inak kukala že tie pracie gely čo sú drahšie ako frosch - napr. ulrich a sonett majú skoro o polovicu nižšie dávkovanie, takže v princípe je to cenovo asi rovnako len sa ich dávam menej a menej toho budem vláčiť domov....

michaela80
29. sep 2010

@alusha chystam sa na novy zatah..to preto... viac nam sedia kapsovky tak pomaly sa zbavujem ostatnych co nam nesedia...nechavam iba ittybitty M a gro na den okrem kapsovych

michaela80
29. sep 2010

@zojec ked tie flipky maju taky nudny design ☹

avila
29. sep 2010

Moj muz sa tiez riadne poti a avivaz nepouzivam. Orechy to vyperu, necitit tam nic potove 😉 Obcas som davaka tea tree oil, ale uz ani to nedavam.

izabelkak
29. sep 2010

@avila fakt, tak mne to orechy nevyperú ešte tak na 60-tke ale na 40-tke nehrozí... a aviváž to len prekrije, takže sa to zmieša pot citím stála.... 😖 ale ja mám nos ako pes tak možno aj preto.. 😀

zojec
29. sep 2010

@izabelkak mne tiez eko prasky nevyperu na 40tke muzove tricka a ani ponozky ked vonku kosi... na 60tke neperiem nase veci..doteraz som na 60tke prala len periny z casu na cas.. ja mam inak tiez taky citlivy nos

dugyna
29. sep 2010

@lindauciatko to ma mrzi...mne velmi pomohlo ked som robila hromadnu objednavku z brany...vtedy si kocky objednali rozdne plenuchy..a ja som to pri triedeni pokukala 😉 nakolko vtedy este obchody neboli kamenne

dugyna
29. sep 2010

@avila
@izabelkak
kocky mozno zavisi aj od tvrdosti vody....mne sa to stalo zatial iba raz...ze bol citi pot...

izabelkak
29. sep 2010

@dugyna keďže bývame od seba 10 min. myslím že vodu máme rovnako tvrdú 😉

dugyna
29. sep 2010

@izabelkak 😀 tak ja neviem tie popoliny plienky co mam som kupili od jednej kocky co byva ako je drogerka na terase a pouzivala ich cca1-2mes ale aj s hnuskami a teda dost tvrde...a mne myslim trosku zmakli... 😉

labutka
29. sep 2010

@sulky @izabelkak manzelove veci periem v arieli color na 40 stupnov, lenze mi hovori, ze ked dam prat ja, tak mu tricka hned po prvom dni smrdia . ze on si ich opere tak, aby mu vonali. ja nedavam nejak vela prasku - davam kolko je napisane na kraici, a on si dava asi viac......

dugyna
29. sep 2010

@labutka a nedava viac avivazu? ci vy nepouzivate vobec avivaz?..lebo mne vona vydrzi aj podla znacky avivazu a dokonca aj podla druhu..a mnozstva ktore dam dnu....alebo este by mohol byt rozdiel v suseni...Hm?

izabelkak
29. sep 2010

ako sušenie isto vela spravý, ale u aviváže mám fakt pocit že len pach prekryje, no a čo si matne spomínam ked sme boli na chajde prali sme v persil sensitive, lebo tam je stará studna a žltá voda tak plienky prané v orechoch vyzerali hrozne, no a ani po persile to nebolo úplne vypraté, zase len ten parfem prekryl ten pach potu, kt. tam kdesi bolo cítiť.... som už aj chlapovi vynadala nech si častejšie mení tričká, kto to má akože vyprať 😀 a on že šak keď pereš bez prášku čo by si chela 😒 😝

labutka
29. sep 2010

@dugyna moze byt ze si tam nakyda viac avivaze... mam teraz silan a lenor.

dugyna
29. sep 2010

@labutka no lenor mam..a viem ze napr.modry vydrzi dlhsie ako zeleny , ale teraz som objavila zlty..a ten je asi najlepsi zatial...ja viem ze to nie je eko..ale ja som zavisla na tom aby pradlo krasne vonalo..to je moja zavislot vytiahnut z pracky mokre a vonave pradlo 😉
no ja davam asi tak polku vrchnaku mozno trosku pod polkou....a pradlo vydrzi vonave...

@izabelkak skus dat fakt miesto avivaze ocot daj 1dcl to by mao stacit ak ak nie nabuduce daj aj 2dcl vklude a nakvapkaj aspon 5 kvapiek vonneho olejceka..to by malo zabrat

dugyna
29. sep 2010

@labutka ty pouzivas na vsetky plienky sliz?aj tie s fleesom?

sulky
29. sep 2010

@dugyna , existuju aj eko avivaze 🙂

dugyna
29. sep 2010

@sulky sulky ja viem ale ecover mi smrdi... 😒

avila
30. sep 2010

@michaela80 no normalne v kauflande, maju krasne farby, my mame slabunko zeleny a dobre sa s nim manipuluje.

labutka
30. sep 2010

@dugyna hej vsetky pleny idu do pracky spolu, nemam pocit ze by bol ten flis nejaky "polepeny" alebo ze by plienka nesala tak jak ma a niekde pretiekla. Flis davam vzdy.

petah82
30. sep 2010

ahojte, este som tu k vam neprispela, ale uz vas dlhsie citam a na zaklade vasich referencii mam uz doma aj zaklad latkovo/plienkovej vybavy 🙂
@michaela80 ja mam tuto praciu gulu http://www.praciegulicky.sk/product/pracia-guli...
niekedy periem s avivazou, niekedy bez, podla toho, co to je a ci chcem aby to vonalo a aj preto, ze mam este zasoby avivaze doma... s touto gulou sa avivaz moze. vyperie dobre a manzel nosi spotene tricka tiez a este pripadny zapach nereklamoval...

katka888
30. sep 2010

@petah82
ahoj, vitaj 🙂 tesime sa

dugyna
30. sep 2010

@labutka ok diky...tak ja periem v orechoch ale asi si spravim po dlhej dobe sliz alebo rozmyslam na gelom z orechov 😉