Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miskatn
20. feb 2011

@noraf zlcove mydlo funguje vyborne, tiez som nevedela ako cistit flaky. ja som ho kupila v BA na Liscich nivach v obchode latkovky.sk, to je vyborne. ale potom dievcata tu na MK mi poradili, ze ho predavaju aj v DM drogerii, mam ho uz kupene, ale este som ho neodskusala.

velrybous
20. feb 2011

ahoj maminky,prosím poradíte jaká je nejlepší noční plenka??? mám 3m chlapečka, kojím ho 3-4 za noc a začala jsem látkovat před týdnem, zkoušela jsem kombinaci BE+konopná vkládačka a EH bum hugger + konopná vkládačka a ráno durch promočené..samo svrchní kalhotky IV organic..plínku má tak 6-7 hodin. Tak nevím co mu dát. Objednala jsem si BI bamboo prefold, že mu zkusím ty plínky vycpat, ale mám vel. S, tak to mu tam asi nenarvu..děkuju za odpovědi..Lenka

zojec
20. feb 2011

@noraf a ake mas plienky? znacka?? ja mam rovnako staru dceru a teda v pohode ked ideme vonku vydrzi tie 3-4 hodky.. ale treba mat fakt dobru plienku ... plienky sa peru na 60tke.. nic sa im nestane a aj flaky sa vyperu, pomaha aj namacanie pred pranim na cca 12 hodin.. zlcove mydlo kupis v DM tekute 😉 ak mas pocit ze su volne okolo noziciek, tak je mozne ze mu cika vyjde popri plienke von.. treba poriadne zapnut a aj dobre zmensit ak je treba.. a ak si z blavy, urcite este prezentacii bude veeela.. alebo navstiv kamenny obchod, su dva.. latkovky.sk, a latkoveplienky.sk 😉 aj tam ti urcite velmi radi pomozu a poradia

zojec
20. feb 2011

@velrybous do Bum Hugger v pohode narves BI prefold, aj do Siek na tretiny zlozeny po dlzke.. lepsiu kombinaciu nepoznam, pouzivam na noc len BH a BI prefold , mala cicka zhurba tiez 3-4x a nie je rano premocena... pouzivam vlniaky disany natahovacie 🙂

adkoalauri
20. feb 2011

Baby, asi týždeň som študovala typy látkových plienok, a vybrala som tieto druhy:babyidea bamboo extra,
Bitti D´lish Snap in one, bum genius onesize v4.0, Tots bamboozle, Bum Genius Flip Stay-dry, Bum Genius Organic,
Imse Vinse2v1, Wonderoo - ešte som ich nekúpila, ale chcela by som. Čo hovoríte na túto zostavu? Ktorú by som mala vynechať, popr. ešte pridať? Keďže som zo Šale a manžel ma nemôže týždenne vyvážať do BA na kúpu plienok, asi by som ich kúpila naraz, preto vás poprosím o radu. Ďakujem

🙂

noraf
20. feb 2011

@zojec dakujem, si zlata...ja mam este chaos aj v tych nazvoch, vkladacka, stvorce...separacky...niekedy sa citim ako idiot ze sa stale nevyznam :(. Mam Tots Botsky, pacili sa mi, tak som si kupila 7 ks, cez net som objednala nejake AIO ale zabudla som nazov, mali by prist buduci tyzden.To ze existuje kamenny obchod pocujem prvy krat a strasne si ma potesila, hned ako sa decka daju dokopy vyrazam na nakupy 🙂
Dik este raz!

anaj_janka
20. feb 2011

@mneme dakujem velmi pekne 🙂

zojec
20. feb 2011

@noraf a tots boots ktore? bamboo alebo fluffle? a tie nove ci stare? tak ich dovypchaj viac niecim, ked ich precikava.. ja ich pouzivam na doma, a v pohode potiahnu 2-3 hodky s vkladackou mam bamboo ten stary tip a jednu novu. .. mne 3-4 hodiny vydrzi wonderoo a BG 4.0 kapsovka, ked miesto tej malej mikroflesovej dam malu bambusovu 😉 a tie aio z netu, to asi budu tie cinske za 6 libier jedna, vsak?
@adkoalauri ja by som na novoska nekupila Itti bitti...mne sa neosvedcili.. radsej potom neskor.. 😉 inak dobra zostava, chybaju mi tam nohavickove plienky na noc, nejake vkladacky a vlniaky 😉 ale ak sa chystas do kamenneho obchodu, tak ti snad poradia konkretne aj tam.. 😉

noraf
20. feb 2011

@zojec no to neviem ktory typ...vidis, ja mam v tom total chaos 🙂 Tots Bots som kupovala od kamosky , mala ich pre malu kupele minuly rok,ale nakoniec nepouzila. takze predpokladam ze stary typ...existuje teda aj novy som pochopila...no musim ist do toho obchodu a cele to popozerat. a tie AIO co maju prist stali na eura cca 10 Eur na kus,aj s vkladackou...to bude nejaka blbost, co? som si myslela ze som nasla dobru cenu 😲

zojec
20. feb 2011

@noraf no neviem.. AIO Je siroky pojem.. 🙂 a tie tots boots co mas, maju aj extra vkladacku? ostavju po ocikani mokre ci suche ked sa ich dotknes? precitaj si fotoblogy o plienkach @zfidorka, @emjee @labutka moj.. 🙂 a mozno sa zas nieco nove dozvies :D

emjee
21. feb 2011

@adkoalauri chybaju mi tam stvorce, vrchnaky (pulky - daju sa pouzit z flipiek, ale este aspon jedny by sa hodili aj ine), vkladacky (na vypchanie, ked potrebujes zvysit savost), separacky (na zachytavanie stolice, nie je nevyhnutne) a napis aj kolko ks z ktorej chces zobrat, lebo si vymenovala 8 druhov, ale neber z kazdeho druhu viac ako 2-3ks - spolu budes potrebovat minimalne 25ks plienok (vratane stvorcov, idealne aspon 35ks aby si stihala tocit ich)

adkoalauri
21. feb 2011

@emjee Štvorcové klasické mám asi 10 ks, to by som mala ešte dokúpiť,vrchné nohavičky mám 4 ks, separačné mám 1 balík a Baby Lucy mám s vkladačkami asi 9 ks( to som predtým písala na fórum, preto som to tu nespomenula).A koľko ks? Myslela som, že na začiatok kúpim len po jednom z týchto druhov, popr. sa popýtam v obchode, lebo ich nepoznám...Čo ty nato?

adkoalauri
21. feb 2011

@zojec Nohavičkové si myslela aké? Nepísala som že mám Baby Lucy + aj vrchné 4 ks, a separačky jeden balík.A na noc by si mi mohla niečo odporučiť? ďakujem

emjee
21. feb 2011

@adkoalauri tak potom ano - po jednom z kazdej co si vyssie napisala (8ks) a tieto k tomu - na zaciatok dobre, potom uvidis, co dokupit, co predat 😀

sima.p
21. feb 2011

Baby, rozmýšlam, že by som to predsa len skúsila aj na noc. Už ste mi tu niečo odporúčali, ale nejako som si to nevedela predstaviť, tak som tomu nevenovala až takú pozornosť.
Mám flipky stay dry, viacvrstvové popoliny, 4 kapsovky (3 čínanské, 1 mi príde wonderoo), BL štvorce, BL bamboo vkladačky. Malá spí celú noc, v noci nepije, pred spaním fľašu mlieka. Sú nevyhnutné vlniaky? Na bazáriku je teraz v ponuke jedna tá "hamburgerka" ako ju voláte.... Čo by ste mi teda odporučili na noc? Máme 19 mesiacov....

emjee
21. feb 2011

@adkoalauri na noc babyidea bamboo extra (len maju trosku zvlastny strih), ellas house bumhugger (fakt super), babybehinds bambusove - kuk moj clanok https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... prve 2 su tam aj odfotene, blizsie popisane

emjee
21. feb 2011

@sima.p ja v noci neprebalujem, davam hamburger vypchaty twofoldom (na tretiny po sirke poskladany), navrch disany vlniaky resp. bbh bambusovu s oboma original vkladackami plus bl 30x30

zojec
21. feb 2011

@sima.p ja podobne ako
@emjee bum hugger vypchaty BI prefoldom, nepretecie zarucene, ale aj doma sie vkladacky z bmb latok pekne drzia 😉 na vrch vlniaky

hhenike
21. feb 2011

.... a začali sme prvý deň látkovania 🙂. Jedna katastrofa, co som sa natrápila s novoskladom, ani nie s poskladaním, ako potom so zalozením, ale uz to asi pôjde. A pozerám, co by som si mala este doobjednat. Urcite chcem doplnit pár nohavickových. Zatial mám len Anavy jednovelkostnú. Poradte aké. Ked pozerám na velkosti, väcsina sa "láme" pri 7 kg. My máme 5,5 kg a dost rýchlo rastieme 🙂 Nechcela by som, aby som objednala také, co by nám boli o mesiac malé. Myslíte, ze ked objednám 7 - ... kg, tak nám budú teraz velmi velké?
A este chcem vyskusat vlniaky. Ktoré doporucujete?

zojec
21. feb 2011

@hhenike neboj, nebudu velke, a ak aj ano, rychlo do nich dorastie 😉 a nohavickovu chces na noc? alebo na den? tak isto vlniaky na noc na den? .. natahovacie su dobre na nohavickove plienky, alebo novosklad na patentky su zas dobre na plienky na rovno.. pokukaj nase fotoblogy, mame tam popisane ktore su dobre 😉

zojec
21. feb 2011

@sima.p treba pozerat zlozenie.. najlepsie saje bambus..:D tieto su konopno - bavlnene.. konope tiez celkom dobre saje, ale straaaaaaasne tvrdne :(

hhenike
21. feb 2011

@zojec takze mozem kludne objednavat L-ká, resp. M/L-ká? Tie nohavickové na noc som myslela, ze budem pouzívat tie Anavy a este dokúpim Bum Hugger (Prefold uz mám doma 🙂 ). Takze este by som chela nejaké nohavickové na den. A tie vlniaky no ani neviem :D, len som mylsela, ze nejaké vyskúsam. Malý zatial v noci stále kaká, tak sa aj trosku obávam, ci sa hned nezaspinia v noci. Keby som ja vedela..... :D

hhenike
21. feb 2011

@zojec alebo, ze by som si tie nohavickové na den usila nejaké? vyjde ma to o dost lacnejsie?

zuzkaro
21. feb 2011

ja som vcera na navstevu 1. krat zalozila BG kapsu, ze vsak maly nekakal uz 3 dni tak asi ani nebude a co sa nestalo pokakal sa a poriadne, tak krasna BG kapsa bola okrstena ako sa patri :D cize ak dlhsie nebudeme kakat tak mu dam novu plienocku a pokaka sa, len to aby som ich pokupila kopec :D

zojec
21. feb 2011

@hhenike ja som si sila zo starej frote obliecky a z flisu nohavickovu kapsovku.. do vnutra prefold z bmb flisu stredneho.. a super potiahne noc.. plienka ma vysla asi na 2€ lebo je tam mnozstvo patentiek 😀 dolezita je vkladacka.. a tie sa usiju supom.. to len pozosivas .. anavy casom na noc nestaci :( aspon teda nam nie.. pouzivam cez den.. ale ja mam uz teraz vsetky nohavickove plienky posite doma.. urcite sa to oplati ich sit, a este si ich urobis aj podla svojich predstav 😀 plienky Mka ti vydrzia cca do toho 10mesiaca.. zavisi od kg... niektore mensie deti ich maju aj v roku.. napr. bum hugger Sko malej vydrzalo do 7.mesiaca..

katka888
21. feb 2011

@sima.p
a piska ti este v noci? nasa mala ked pisala, tak som jej davala bambusove nohavickove plienky / anavy, tots bots a BB / a na vrch najprv vrchne nohavicky od LL, neskor vlniaciky, odkedy nepisa, len vynimocne tak BG flip organic, alebo stay dry vkladacku. no bezne sa nam stava, ze zaspi aj v socik stvorci .... ale zas ja sa vtedy budim a kontrolujem plienku ci necikala 😀 .....
takze asi od toho ci piska a ak ano, ci vela, alebo nie, ci potrebujes nejaku s vysokovou savostou, do ktorej sa zmesti riadna davka , alebo nie ... 🙂
napis potom co si si vybrala 😉

sima.p
21. feb 2011

Toto by mohlo byť na noc + niečo? :https://https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/bljx/ba...

sima.p
21. feb 2011

@katka888 Práveže ciká aj v noci, aj prvá dcéra cikala v noci, tú doteraz musím dávať aspon raz za noc dať vycikať, aby sa nepocila. Inak tá kým mala v noci plienku (cca do 3 rokov), tak do nej cikala, nikdy ju nemávala suchú a ked si sama povedala, že ju nechce, tak ju nemala mokrú, ale cca 2 - 3 krát za noc sme ju dávali cikať, teraz stačí raz. Proste som tým chcela povedať, že kým mala tp plienku, akoby nemala vôbec potrebu to v noci ovládať.

katka888
21. feb 2011

@sima.p
ten link co si hodila na tu bambusku, tak tu sme pouzivali tiez... tots bots.
z tych savejsich potom baby odporucaju napr tuto znacku a tieto vkladacky:
bum-hugger-patentky
babyidea-bamboo-prefold