Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzkakach
18. mar 2011

@zojec a este ako robis sliz? ja som skusala raz robit podla netu a mala som tam dost hrudiek tak som to potom vyhodila 🙂 a periem v Lovele ale vobe niesom spokojna... dakujem 🙂

zojec
18. mar 2011

@zuzkakach nastruham mydlo, ale na tom jemnom struhadle, nech sa co najrychlejsie roztopi.. zalejem horucou vodou cca 2 litre a miesam kym sa neroztopi, minule som nemala trpezlivost tak som pouzivla ponorny mixer :D :D :D , pouzivam lanza mydlo.. potom dolejem zvysok teplej vody a dam krystalicku sodu a znovu premiesam, zavriem a rano je sliz :D
na 20 litrov: kocka lanzy,pol kila krystalickej sody....

sima.p
18. mar 2011

Inak ja periem v Lanze prášku a plienky zostanú krásne vypraté, bez akýchkoľvek fľakov. Ak sa nám stane kako do plienky, tak ho len dám dole z plienky a zaperiem aby tam to kako nezostalo, ale nie nejaké špeciálne, a pekne sa to vyperie v tej Lanze. Ale asi mimnkovská praženička neviem akoby zišla, kedže vtedy sme ešte nelátkovali a vtedy som prala v Persile Sensitive. Občas bolo vtedy okakané body - po viacerých opraniach v tom Persile zišli aj odtiaľ praženičkové kaky....

michaela80
18. mar 2011

@zojec a kde sa kupuje ta krystalicka soda? ja to nemam kde skaldovat ten sliz ako to robit..dalo by sa to dat napr do flase z persilu?

zojec
18. mar 2011

@michaela80 dostat v kazdej drogerke, ale v DM som nevidela, kupila som v tescu. vo flasi velmi nie, lebo by si to nemala ako davkovat, ono je to dost huste. ja to mam v 20l vedre od farby pri pracke. ale mozes si to urobit aj do 5l. vedierka. chce to otvor aby si tam strcila ruku.
@sima.p prazenickove kaky zidu na prvy sup na slnku 😉

katka888
18. mar 2011

@zojec
ked namocis plienocky, a ostanu na noc, necitit to v kupelke?

zuzkaro
18. mar 2011

baby co pouzivate na dezinfekciu okrem MIo freshu alebo Nappy freshu? lebo nemam daku velku objednavku aby som to kupovala z e-shopu :P tak ak mate dake rady na nieco bezne kupitelne v obycajnych drogerkach budem rada za kazdu radu, diky 🙂

erika12345
18. mar 2011

@zojec dakujem, ja mam totiz objednane len 70*70 a nechcem investovat do vacsich, ked aj tak chcem neskor prejst na kapsove plienky.

erika12345
18. mar 2011

dievcata, to zlcove mydlo sa da kupit aj v v beznych drogeriach? Pozerala som to v DM a nenasla som, pri com to mavaju?

alusha
18. mar 2011

@erika12345 v DM ho maju pri praskoch na pranie, aj tuhe aj tekute 🙂

erika12345
18. mar 2011

@alusha No ja som tam pevnu nasla len myslim ze Lanzu..Ako sa vola to mydlo, ma nejaku konktretnu znacku?

alusha
18. mar 2011

@erika12345 je v takej krabicke, myslim, ze denk mit znacka... ved sa opytaj predavaciek, urcite ho maju...

alusha
18. mar 2011

@erika12345 ale Lanza je tiez dobra, ja pouzivam to, oplati sa ovela viac a ovela dlhsie vydrzi, zlcove je malinke a predrazene...

katka888
18. mar 2011

@erika12345
neviem odkial si, u nas sa da v KE kupit zlcove mydlo v predajni SONETT je to v jednom dvore z hlavnej.
a neviem ci baby nespominali nejake zlcove aj v DMku, nie som si ista

zojec
18. mar 2011

@zuzkaro poradim ocot 😉 nic lepsie co sa da dostat v beznom obchode ma nenapada, ale vraj v tescu dostat aj mio fresh, ale asi len v bratislavskom.. alebo takom vacsom.. mozno v BB by mohli mat..

erika12345
18. mar 2011

@alusha ja som to chcela na tie "prazenicky" ako to tu volate a citala som, ze tym dobre zidu dole.. 😉 A potom by som to normalne vyprala v pracke. Denk mit som tam videla, dakujem, kupim ho. 😉 A Lanza by tiez dobre vycistila take flaky?

erika12345
18. mar 2011

@katka888 dakujem, skusim to dm. 😉

zojec
18. mar 2011

@katka888 nie necitit, mne plienky velmi nesmrdia.. a nevyberam ich von z vedra, nalejem sprchou do vodu dam pol odmerky cca 30ml pracieho gelu, premiesam sprchou a je 😉 a raz za cas nappy fresh k tomu

zojec
18. mar 2011

@erika12345 uz som tp tu dnes pisala, ale na prazenicu najlepsie zabera slnko. a ty mas termin v lete, takze ak je moznost treba susit vonku 😉 ja mam vsetky stvorce nadherne biele

alusha
18. mar 2011

@erika12345 ja pouzivam na zapieranie kakanice lanzu, uz sice nemusim tak casto, ale podla mna je dobre aj to mydlo...

erika12345
18. mar 2011

@zojec dakujem, ale ja nemozem davat na slnko, lebo suseda zhora casto prasi a plienky by boli hociake, len nie ciste. ☹ Keby sme byvali v dome , tak je to ine.
@alusha dobre vediet, dakujem, vsak mozem vyskusat postupne oboje a uvidim, co mi bude lepsie vyhovovat. 😉

katka888
18. mar 2011

@zojec
jasne, uz chapem 🙂 myslela som, ze ich prekladas do lavora alebo vane alebo tak nejak

katka888
18. mar 2011

@erika12345
nechodite napr k rodicom alebo svokrovcom na vikend? my chodievame a zvyknem prat aj tam, ked mi vyjde pranie na vikend, tak ak mas taku moznost, mozes tam vyprat a vyvesat 😉 myslim na slnku

erika12345
18. mar 2011

@katka888 byvaju nedaleko, svokra tiez v panelaku, tak tam to nehrozi a nasi maju rodinny dom, ale zas je ich tam dost, tak im nebudem obsadzovat susiak, napr. brat chodi domov na vikend a vtedy ma dost veci na pranie..A nebudem k nim vozit spinave plienky, ale dik za tip. 😉

zfidorka
18. mar 2011

ja plienky namacam v pracke, nemusim ich potom mokre prekladat, len dam potom vyplachat a normalne vyprat...

zfidorka
18. mar 2011

@erika12345 ja som zo zaciatku pouzivala na kaku zlcove mydlo, strasne rychlo sa minulo, tak som kupila Lanzu ako ti pisala @alusha a podla mna to vyperie rovnako...

katka888
18. mar 2011

@erika12345
mna to len tak napadlo, lebo my ideme k svokrovcom s vypratymi plienkami a svokra vecer hodi aj tych 7 po jednom dni do prania 😀 takze sa vraciam zas s vypratymi .-D

erika12345
18. mar 2011

@zfidorka dakujem, tak v podstate este usetrim, kedze je lacnejsie. 😉 Nerozumiem celkom tomu ako ich namacas v pracke..To tam das nejaky ten dezinf. prasok a napustis pracku a nechas posobit a az potom vyplakas a peries?

erika12345
18. mar 2011

@katka888 sikovne. 😀

zfidorka
18. mar 2011

@erika12345 podla navodu k pracke namacam tak, ze pustim na 10-15 min. praci cyklus, dam normalne do davkovaca prasok (dezinfekcny davam do prania, na niekolko hodinove namacanie sa ho bojim davat, aby neposkodil napr. PUL vrstvu plienok, no mozno sa bojim zbytocne 😅 ), cize pracka si zoberie prasok, napusti vodu, chvilu perie a potom ju vypnem a necham niekolko hodin tak namacat...