Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

uzovicka
30. sep 2012

@duratlicka sikulka 🙂 , takze BKM?? na to si asi netrufnem, hned od zaciatku asi nie, ved budem este jelen z latkovania 😀 . separacky su drahe? myslis take celulozove ze 100ks v rolke za 4,50 eur? ja to neviem posudit, kolko toho cez den miniem, ale tak vraj sa daju 3-4krat aj oprat, ak su len ciknute. ci aj okakane sa peru?? Asi nie 😕 tak ale bez separaciek su tie plienky dost vystavene kakanicke, to neviem, ci bez pouzitia vanishu ap. vyperiem... no a vanish asi urcite nemozem na latkovky nohavickove pouzit 😔

handricky
30. sep 2012

@uzovicka pokym je kojene, ma prazenicu. ani taka separacka ti to niekedy nezachrani, proste to zabehne za roh. vsetko das dole zlcovym mydlom. to pekne vytiahne vsetko zlte. stoji tusim 2e a mas ho na 2-4 tyzdne. ja som si kupila prve separacky, ked mala mala 7 mes, pouzila som asi 20 ks, aj som ich prala, ale vobec ma to nebavilo to tam zakazdym davat. navyse radsej ju budem mat v bambuse, nez pod zadkom celulozu alebo viskozu. Separacky peries ked su ciknute ked su okadene, tak samozrejme vyhodis. Celulozove vydzia menej prani (na redsiu stolicu - pre mensie deti), viskozove viac (pre vacsie deti).

uzovicka
30. sep 2012

@handricky asi hej, ved preto chceme latkovat, aby boli deti v prirodnom materiali, cize nech okadi, radsej oprat a kaslat na separacku, hm??? a ked separacku, tak teda az okolo pol roka? hmmm, ostatne baby, co vy na to??

handricky
30. sep 2012

@uzovicka ale ved skus aj na zaciatok. ak ti nie je vela tych 4,50. vyskusas uvidis.

kkl82
30. sep 2012

@handricky @uzovicka pridavam sa k vasmu nazoru na separacky, tiez sa mi nezdaju prakticke. kym mal maly prazenicku, parkrat sme skusili, no ritku mal po nich cervenu, aj ked prave nekakal. tak sme to nechali tak. potom ked sme zacali prikrmovat, tak som ich asi tyzden pouzivala, lebo uz sa to nedalo len vysprchovat. potom sa malemu stolica ustalila na 1-2x denne a zacal sa krasne hlasit, takze uz vyse mesiaca kakame iba mimo plienku...

kkl82
30. sep 2012

@duratlicka ja este aj teraz obcas dam novosklad, ked sa to naucis, je to rovnako rychle ako hocico ine 😉 skladam s kikko bmb stvorcov. najma v lete to bolo na nezaplatenie, mnohokrat cez den spinkal len takto, bez vrchnych gatusiek. a nezehlim ziadne plienky 😀

keziah
30. sep 2012

@uzovicka pripajam sa k chvale zlcoveho mydla, ak nemas, zozenies v DM, daju sa aj rozne drahsie znackove, ale to DMkove je uplne v poho, zial neviem najst obrazok. Stalo ma nieco medzi 1-2 eurami a pouzivam ho asi 6 mesiacov a prave mi dochadza prve.

uzovicka
30. sep 2012

@kkl82 a to sa nemusia zehlit??
@keziah uz ho mam kupene z dm 😉

biba321
30. sep 2012

Baby prosim mam otazku-ked pouzivate latkove plienky,oni ked sa zabalia su asi vacsia ako plienky pampers?? ze ako s oblecenim,to mam kupovat nejake ine oblecko na latkove plienky,alebo vacsiu velkost-len to bude na rucickach a nozickach velke..?!
a tie latkove plienky aj zehlite?
dakujem vopred moc

shopvick
30. sep 2012

@biba321 ja kupujem malemu rovnake oblecko, nekupujem mu vacsie, ale je pravda, ze v niektorych latkovych plienkach ma vacsi zadocek...ak je problem so zapnutim bodynka, tak existuju take extendory, ktore predlzia body

http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/5-1-Dop...

latkove plienky sa nezehlia (teda stvorcove sa mozu zehlit ak chces, ale ja nezehlim ani tie)

ivanka.7
30. sep 2012

@duratlicka pridavam sa k @kkl82 - novosklad skladam na malu od 3 tyzdnov doteraz a trva mi to rovnako dlho, ako jej davat ine veci; a malej nezehlim ani oblecenie, tak neviem naco zehlit plienky - nemala ziadny problem s tym este.
@uzovicka ja som ozehlila dve plienky do porodnice a tym to u mna zhaslo :D

@biba321 nemusis kupovat nic speci... mozno budes na vacsie velkosti prechadzat trosku skor a nebudes moct kupovat super slimky rifliky z nextu ci zary :D Na body inak existuje cosi, co sa vola extendor - to ti predlzi body cca o velkost, sem tam ho pouzivam, ale nepasuje mi na vsetky body 🙂 Keby si velmi chcela su aj speci veci na latkovky, napr. bionos ma v ponuke, mam ich par, su fajn, rada ich malej davam, ale obliekam jej aj "normalne" - leginy, pancusky, rifle.
A hlavne sa nenechaj odradit kecmi o tom, ze deti v jednorazovkach su pohyblivejsie :D moje necelopolrocne lezuce dieta je absolutnym popretim tohoto dristu 🙂

uzovicka
30. sep 2012

@ivanka.7 tak ani socik stvorce nemusim zehlit? 😵 ale teda asi to chce specialne bio pranie teda...

ivanka.7
30. sep 2012

@uzovicka Nie, nezehlim ich vobec. Periem na baby care program (je tam speci "zdravotnicke" plachanie) a davam predpierku, na sestdesiatke. Periem v lovele a v persile sensitive, plus davam mio fresh, ten je na dezinfekciu. Ked mi vadi nejaky flak, preperiem rucne zlcovym mydlom. Takze ano, je to trochu specialne pranie, ale prosto len postlacam gombiky pracke a trva to dlhsie ako klasika pranie :D

ianitka
30. sep 2012

@indys asi 8 dni 🙂 a soklo ma to, lebo dovtedy (aj ked plne kojeny) kazducky den aj viackrat ...

v tom case bol o tyzden starsi ako Tvoje babo

taanak
30. sep 2012

@uzovicka ahoj, nemusis hned robit plnohodnotne BKM, staci dat babatku moznost pri prebalovani ciknut do vedierka. Na malickych babatkach to super funguje (teda aspon u nas to tak bolo). A hned som bola spokojnejsia, ze cerstvo prebalena plienka nebude hned ocikana 😉

peluskovo
30. sep 2012

@duratlicka ano skalda, ja syncekovi do 7-8 mesiacov a nemenila by som :D
naucis sa to raz dva, poskaldanu som mala za par sekund aj rychlejsie, uzasne zachytavala prazenicku / nas bol vyhradne kojeny snad do 7-8 mesiacov / , vysusene raz dva, davala som mu to s vlniacikmi, pokozka jedna basen... nemenila by som pri novorodencoch novosklad za nic....

peluskovo
30. sep 2012

@uzovicka u nas bola spotreba separaciek riadna, kedze kakal skoro do kazdej plienky, tak som to vzdala, davala som iba k lekarovi, alebo ked sme sli na navstevu / pre istotu vtedy nekakal 😀 / zvysne mame doma, teraz sme vyuzili, ked mu sli zubky a opat mal riedku stolicu... cize jedno balenie by som brala, ak nebudes pouzivat do kazdej plienky, das iba v pripadoch ako lekar, navsteva, aby si to cele jednoducho dala dole z plienky a splachla.

peluskovo
30. sep 2012

@biba321 nam pri oboch detoch oblecenie sedelo normalne podla velkosti, neriesila som nic vacsie, ak by dietatko bolo vyssie, mozes pouzit spominany extendor, da sa usit aj zo starych bodyciek.
zehlenie- vacsina plienok sa nesmie kvoli pouzitemu materialu zehlit, klasicke stvorce som zehlila, kedze ich bolo tak 30 ks za tri dni, tak to nebolo vela. vedela som dovody latkovania a obec mi neprislo, ze je to nejaka extra praca navyse, skor som bola rada, ze deti nechodia v igelite naplnenom chemiou 🙂 takze to bol pre mna relax

brumka111
30. sep 2012

mamina mi raz velmi iniciativne ozehlila bambusobe plienky / pop in a tots bots /. Vadi, ci nevadi? 🙂

mahalo
30. sep 2012

mne sa do toho moc nechcelo..latkovky mi prisla ako velka praca navysse, ale kedze sme eko rodinka, tak som nechcela vybocovat z mojej pohodlnosti. No a teraz musim povedat, ze to naozaj nie je ziadna extra praca navysse..a to som teda celkom leniva na veci ktore netreba 🙂 ked sa clovek do toho dostane, tak je to ze uuuuplne nic..najskor som to tak divne balila, babo malo velku ritulu a bola som gramblavejsia..ale to sa rychlo napravilo a teraz doporucujem. Ja mam teda pokupenych vela stvorcov, aj kapsoviek, aj AIO plienok..ale zatial furt pouzivam klasicke stvorce na novosklad plus vkladacka a na to vrchne nohavicky. Tie sa nezehlia a ja teda nezehlim ani stvorce, ale manzel ich pozehli za mna, lebo su jemnejsie, ale ja ten rozdiel citim minimalne..takze je skor vo vyzehlenych, ale ked muz nestihne ide pekne v leniviych plienkach, teda nevyzehlenych..uplne v pohodicke..neperem vo vlkych otackach a dam to pekne vysusit..poskladam a akoro ako vyzehlene 😉 niekto dava na jemnost este ocot do plakania, ale k tomu sa neviem vyjadrit. Perieme v mydlovych orechoch s levandulovou silicou pre lepsiu vonu. Mydlove orechy pouzivame bud klasicke, alebo tekute, ci v prasku. A tiez som sem tam pozila tie separacne vlozky na kakanicu do plienok..te ocikane sme prali viackrat. Teraz ked mi zacala kakat raz denne rpo zobudeni, neriesim ani tie separacky. Na von inak beriem vak na plienky, nezapacha to 😉

mahalo
30. sep 2012

@peluskovo ahoj, dokedy si skladala na novosklad? Potom si presla na co?

mahalo
30. sep 2012

@uzovicka tiez sa priklanam kaslat na separacku..ja osobne som prazenicu v poho vyprala..a dokonca aj bez ziadneho prostiredku..len ich teda hned po nalozeni oplachnem stolicu vodou. Pouzivala som nehemcike bielidlo na baze kysliku, ale naposledz som zistila, ze mi to zlte vypralo aj bez neho.

mahalo
30. sep 2012

@handricky ja mam temer za 500 ale to len preto, ze som nakupila bez rozmyslu a teraz uz viem, ze vela veci ani nepouzijem, takze to asi predam, lebo fakt nepotrebujem napr 5 vrchnych nohaviciek ako som si kupila ja 😝 ani milion vkladaciek..lenze ja som uz taka vsetko chcem naraz a potom sa s tym nezatazovat. Ja by som si teraz vedela urobit v poho vybavicku do 200 eu

baska1
1. okt 2012

potrebovala by som poradit, resp. ci aj iným sa stava to, že ak dam AIO Sweetmonkey minky verzia, ktoru zapinam na 10týzdnove babo a on sa vrti, tak tie konce, co su zalozene (snad sa to da pochopit) mu skratka sa zosuchnu z pasu dole na nozicky a prevlhavaju mi tam:o( bud budem musiet cakat, kým dorastie laebo davat na ne asi Pulky

baska1
1. okt 2012

@keziah mala som aj zlcove mydlo z DM, ale ich sol na skvrny je na prazenicu este lepsia.o)

baska1
1. okt 2012

@duratlicka ver, že novosklad je najlepsi pre male babo a zachyti vsetko, co inak nevydrzi ani pamperska, aj na tu davam pre istotu Flipky, ak niekde ideme

duratlicka
1. okt 2012

@uzovicka 4,50 za 100ks je strasne vela, lebo babo Ti pokaka takmer kazdu, ked je to novorodenec, to znamena, ze to mas 4,50 na 10 dni, co je nehorazna cena. Tak som radsej separacky nedavala, kazdu plienku som osprchovala silnym prudom vody a potrela tym zlcovym mydlom z DMky, potom naraz oprala. Vacsinou mi skvrny vysli na prve opranie, v lete stacilo dat na slniecko, ak nieco nevyslo.

baska1
1. okt 2012

@duratlicka skus tie separacky prestrihnut po sirke, mas hned 200ks, sadnu presne na novosklad, mne takto 1 rolka vydrzala 2 mesiace:o)

kkl82
1. okt 2012

@uzovicka ja som malemu tiez okrem veci, co som brala do porodnice, nezehlila nic. ani plienky. ale zas, ja pouzivam susicku, takze mam vsetko velmi jemne a "nacochrane", takze nehrozi ani stvrdnutie z vody. bambusove stvorce sa navyse ani zehlit nemaju 😉

duratlicka
1. okt 2012

No ja schvalne na stare kolena skusim ten novosklad😀 Zda sa mi vyhodne, ze to ma aj okolo noziciek, len mi to prislo ako strasne zlozite skladanie. A inak detom do 3 mesiacoch sa ma vsetko zehlit. (Jasne, ze nohavickove plienky nie.) Ja som zehlila dlhsie, ale islo mi to riadne na nervy, kazdy den zehlit 20 plienok.