Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kili
17. jan 2009

oli, tak to áno 😀 , to v podstate stále tvrdí MM 🙄

olinka6226
17. jan 2009

samko odoslal skor ako som dopisala...

ze su drahe. ako chapem ze cena za kus je niekedy ohromujuca, ale ked sa to rozrata stale to vyjde ovela lacnejsie a to ostatni akosi nechcu vidiet.

kili
17. jan 2009

no u nás budú na UM dlho hlavne kôli lenivosti, je predsa tak jednoduché ráno zohriať vodu v mikrovlnke a nasypať tam UM ako prevárať kravské a potom to nechať vychladnúť 😝 😀

a čo sa týka okolia, tak mne sa páčilo ako jedna kamoška s MK, ktorá normálne papieruje ma v tom podporuje, teda ona nekritizuje a povedala, že je to fakt o vôbli, lebo ona napr. na látkovanie vôbec ani nepomyslela, lebo však určite je pracné, a napokon to víde aj drahšie, ale obdivuje, že si niekto zoberie tú náhamu a pozbiera informácie a nie, že to zavrhne tak ako ona 🙂

bambusko
17. jan 2009

lilly, daj mame nazorny priklad, kolko stoji balik pampersiek a kolko ti to vydrzi, vyrataj na mesiac a vynasob a potom uvidis, co povie. ci sa oplati vyhodit tolko penazi na smetisko 😒

mna by napr. na stvorce nikto nepresvedcil 😝 nemal aby som to kde susit a zehlenie je moj nepriatel. ale ked som videla na fotkach nohavickove plienky, rozhodla som sa mna 99% hned. a musim povedat, ze jednrazovky presli riadnym vyvojom. este pred 7,5 rokmi pri eme to neboli tie super suche tenke gelove. vnutri bola nejaka celuloza, bunicina, ci co a navrchu igelit, zapinali sa na take lepiace pasky 😕 az potom prisli suchace a gumicky okolo pasa ap. a verte tomu, ze som sa naprala dost. o alici ani nehovorim, ta kakala raz za 2 tyzdne a vzdy bola osr...a az po krk a vsetko okolo tiez.

a co sa tyka manzela, tomu som to v tehu oznamila ako svoje rozhodnutie, jeho zaujimalo, co to bude stat. zaplatil a ked ich videl, bol prekvapeny. takisto babky, akurat mame sa nevidela ta natur farba. a dnes, ked maleho daval drahy na nocnik a vybalil ho z modrej hemp hour stripe od verulky 😉 😅 normalne sa tesil, ze aku krasnu plienku ma marek 😀 😀 😀 no, ocinko, co vidi dieta rano a vecer a potom pride vikend... on potom vsetko zistuje tak narazovo, ako napredujeme 😎

arizona
17. jan 2009

čaute odvážne mamičky 😀

sory, že som vám sem vtrhla, ale o pár týždňov začíname látkovať 😵 a potrebovala by som poradiť... som v tom úplný amatér, lebo nikoho v okolí s látkovkami nepoznám, tak sa chcem opýtať na pár (pre vás 😀 ) jednoduchých vecí... asi sa budem opakovať, ako iné maminy predomnou, ale ako tak listujem, nikde neviem nájsť presne to, čo potrebujem vedieť 😅 a neviem, či je veľký rozdiel medzi klasickým látkovaním (s ktorým by mi pomohla ešte napr. mamina 😅 ) a týmto "novým". pre začiatok idem kombinovať staré klasické plienky (80 x 80 cm) s novými doplnkami 😅

na jedno prebaľovanie potrebujem vrchné gaťky, plienku do toho a niektorú z vložiek (flanelku, separačku, froté)? tie vložky nie sú povinné, ale pre istotu... ktoré vrchné gaťuše odporúčate novorodencovi - pul, bavlňáky (to asi nie) alebo nejaké iné? sú niektoré z nich aj ortopedické?

tak pre začiatok ďakujem za rady, ak sa niekto vyjadrí 😀

ozaj, a aby som pochválila môjho manžela, zatiaľ mi to schvaľuje 😀 dohodli sme sa, že nebudeme striehnuť na skvelé akcie ešte ohromujúcejších papieroviek a navyše nechcem nášho drobca baliť do igelitu, lebo som si odžila ekzémy, ktoré mi spravili skvelé nepremokavé vložky (a princíp je asi rovnaký) 😖 a myslím, že malému to k šťastiu chýbať nebude 😅

bambusko
17. jan 2009

arizona, vitaj 🙂 ja ta beriem, aj s manzelom 😀

na jednio prebalovanie potrebujes plienku a vrchne nohavicky. pre novorodenca radsej pul, vlniaky radsej az po prikrmoch 😉
ak mas klasicke stvorce, je viac sposobov skladania, mysli, ze kili by mohla dat linky 🙂 na to vrchne gate. ak mas nohavickovu-tvarovanu plienku, jej sucastou je vlozka alebo ina sacia vrstva, napr. poskladany maly stvorec. na to tiez vrchne gate. vlozky sa kombinuju rozn epodla potreby a reguluje sa nimi sacia kapacita plienky.

separacna plienka - je to taky obdlznik netkanej textilie, sa pouziva kvoli tomu, ze zachyti stolicu a plienka sa lahsie operie. separacku s obsahom splachnes do wc. je ich viac druhov, obycajne polypropylenove sa predavaju v zdravotnickych potrebach, rozlozitelne celulozove su rozne znacky ako plienky. pouzivaju sa aj flisove, nastrihas z deky alebo z flisky 😀 zalezi len, ci to dieta toleruje. ja teraz davam na noc do bambusovej plienky flisovu a maly prespi celu noc bez prebalovania, je v suchu.

arizona
17. jan 2009

bambusko, ďakujem za odpoveď 😀

skladanie som si už našla na linkách, ktoré som tu vysnorila 😀 pre začiatok teda dokúpim nejaké plienky a gaťky, nech si to omrkám 😎 žiadne 2 v 1 alebo 3 v 1, lebo som z toho zatiaľ úplne vymetená 😀 a čo budem ešte potrebovať na široké balenie (ak sa to ešte robí)? kedysi to boli 2 veľké štvorcovky, teraz 1 plienka + 1 papierovka (ak sa pampersuje). dá sa s plienkami 40 x 40 baliť na široko? že by som dávala 1 klasiku a 1 takúto menšiu...

labutka
17. jan 2009

mna ste zase nalomili na tieto latkove plienky, cchcem to vyskusat, aj ked drahy neviem ci to schvali. ale skusit chcem.
poradite teda nejaku znacku alebo www stranku, kde sa daju objednat? ja som v nemocnici, takze kamenne obchody asi nestihnem obehat. :/
a jaku znacku odporucite? treba tie popoliny alebo aj slovenske sa daju porovnat? niekto tu spominal baby lucy.... dakujem.
a neviem si predstavit jak do toho maly bude kakat. alebo na zaciatku bude mat asi skor take tekute kakanie?

bambusko
17. jan 2009

arizona, 2v1 su plienky s integrovanymi vrchnymi nohavickami, jednoduchsie prebalovanie 🙂 3v1 sa zase tyka velkosti, su to plienky, ktore sa prisposobia velkostne dietatu, takze vydrzia cele prebalovacie obdobie a nemusis kupovat vecsie plienky, len vrchne gate. latkovky zabezpecuju spravne postavenie klbikov, cim menisie dieta, tym ma nozky viac nasiroko, ako saciu vrstvu myslim ze mozes pouzivat aj do klasickych stvrocov hocico, napr. bambus 40x40cm

http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=2&cln=9

labutka, babylucy su kvalitne plienky, vsetko kupis cez net. na riedku stolicu som pisala vyssie o separackach 😉

www.plienka.sk
www.latkoveplienky.sk
www.latkovky.sk

labutka
17. jan 2009

bambsko diky, uz od vcera pozeram tu plienka.sk,
a kebyze si mas vybrat medzi popolinami a baby lucy je to velky roziel? alebo ide len o priplatenie za znacku? alebo je rozdiel aj v kvalite? neviem podla coho by som sa mala rozhodnut pre znacku, ja som skor typ cloveka, ktory si potrebuje vec chytit do ruky, ale tu asi taku moznost nemam.....

bihan
17. jan 2009

Popoliny by som nebrala ani zadara 😅

kili
17. jan 2009

labutka, popolinky aj babylusy sa dajú osahať v predajni živica na vysokej www.zivica.sk
a ostatné, tak sa napr. spýtaj olinky, že kde bude mať najbližšie prezentáciu.

labutka
17. jan 2009

uz vyberam BL, zatial vrchne nohavky. lepsie na suchy zips alebo gumickove? asi pre nefaldove babetko stacia gumickove, ze?
a tu separacnu vlozku potrebujem hned od zaciatku?

bihan
17. jan 2009

Labutka, Baby Lucy nohavičky vezmi fix a skôr také "do zásoby".. Pulky by som radšej brala Imse Vimse alebo Bummies.

labutka
17. jan 2009

Pulky su co? ja sa este nevyznam......

a ked vyhodim tu separacnu vlozku, na plienke este nieco ostane? bude tak trochu ocikana alebo okakana?

manzel sa boji toho, ze bude pracka plna kakania, a ze jak potom budeme prat normalne veci...

bihan
17. jan 2009

PUL je polyuretánový záter, to sú tie tenké nepriepustné nohavičky ako majú napr. Baby Lucy, existujú ešte fleesové a vlnené, ale tie musíš hľadať na nejakej inej stránke.

Bambu, zabudla si na www.nosime.sk 😀

Pokakané plienky do práčky neidú 😅 Teda idú, ale len tak mierne okakané, čo ostane...väčšinu chytí separačka a čo nechytí, min. opláchneš vodou, v lepšom prípade trošku preperieš žlčovým mydlom, to už je na tebe.. nám sa určite žiadne hovňajsy v bubne netočia a periem všetko spolu - plienky s ostatným prádlom 😉

kili
17. jan 2009

labutka, ak zostane na plienke, tak najlepšie je vysprchovať, tak odstrániš najlepšie všetko a rozhodne v práčke nič nebude 🙂 , je to rýchlovka 😉 Keď sa používa separačka, tak sa plienky tuším len zafarbia.

labutka
17. jan 2009

a preco sa robia tie plienky farebne, ked na ne sa daju biele vrchne nohavky? to mi moc nedava zmysel... ci da sa mat babo aj len v plienke, bez vrchnych nohaviciek? to asi nie, ze?
bihan, co mas v albume taku fotku rozlozenej modrej plienky hapy baby (ci ake to boli), na tie sa tiez davaju tie vrchne nohavky?

kili
17. jan 2009

labutka, tak tie farebné plienky som nepochopila ani ja 😀
ale predpokladám, že na nich je asi menej vidno prípadné škvrny a tiež, že je to paráda k doktorke, a keď sú za rovnakú cenu, tak nech sa človek aspoň okom poteší pri prebalovaní 😀 . Alebo ešte v lete, že dieťa má len samostatnú plienku a napr. tričko (nie body), čiže nič, čo by mhlo od toho navlhnúť.

bihan
17. jan 2009

nekafrite do farebných plienok, to je na to, aby mohli šialené susedy očumovať, čo to všetko za nádheru máte na sušiaku 😀 Praktický význam nie je žiadny.

Hapy Heinies sú kapsové plienky - to je niečo ako "všetko v jednom (AIO-all in one) - tá nepriepustná vrstva je zošitá s fleesovou (flees udržuje zadok v suchu a používa sa ako separačka) a dovnútra (do kapsy) vkladáš nejakú vložku podľa vlastného uváženia a aktuálnej potreby. Sama o sebe tá plienka veľa nenacucá.

kili
17. jan 2009

bihan, no a čo susedia, závidia? 😀

bihan
17. jan 2009

Teraz nezávidia, lebo nám sušiak nevidieť 😅 ale zato si to vychutnávam, keď má malá na sebe len šatočky 😀

quika
17. jan 2009

arizona, ak pouzivas latkovky tak sa na siroke balenie mozes vykaslat, lebo s latkovkami je skor problem nebalit nasiroko 😎 ale myslim ze teraz od noveho roka mali zrusit to ze sa odporuca pausalne vsetkym.
mne sa zda popolini material (frote aj biofrote) trochu lepsi ako babylucy organic, taky prijemnejsi, maksi, menej tvrdne ako BL. ale ten strih 😖 oni maju svoje vyhody, napr. si neviem predstavit ze by pretiekla popolinka, navyse biofrote je super sava plienka, kludne porovnatelna s bamboo extra. nie su zle, ale za tu cenu nestoja, a je kopa lepsich plienok 😵
labutka, podla mna su babylucy fix pohodlnejsie na pouzivanie ako tie uni, maly sa tak meta (od narodenia) ze si neviem predstavit ho rvat do niecoho nerozopinacieho 😅
a hovienka zachyti separacka (aspon vacsinu), co zostane ja zoskrabavam skrabkou (takou klasickou plastovou na cesto) v umyvadle pod tecucou vodou, ide mi to podstatne rychlejsie nez sprchou. do spinaveho ide plienka uz bez hovienok, takze sa v pracke nelepia na muzove trenky 😀

kili
17. jan 2009

ale sa bude aj tak vyhovárať, že tá hrdzavá korčula na tých trenkách je kôli plienkam 😀

labutka
17. jan 2009

jeeeej baby dakujem za rady, uz objednavam tie baby lucy... 🙂

ale este by ste mohli trosku poradit. 🙂 robi niekto aj tie vrchne gatky farebne? to by sa mi este viac pacilo... 🙂 ja cakam chalosa, takze nemame tu moznost aby mu nieco vytrcalo spod satociek.... ;)

sirinka
17. jan 2009

ahojte...tak aj ja som dnes presvedcila mm na latkove 😀 takze idem si urobit obraz o znackach a o tom, kolko toho potrebujem do kompletnej vybavicky... 🙂 od baby lucy mam iba jedne vrchne nohavicky, ale tie sa mi nepacia, mozno maju aj ine v ponuke, ale tie, co mate skusenosti, s ktorou znackou ste spokojne?

sirinka
17. jan 2009

a neviete, ci vyjde kupa tychto plienok lacnejsie na sk alebo v cz? alebo je to jedno?

bambusko
17. jan 2009

sirinka, cau 🙂 pocitaj 2-3-4 strany dozadu 😉 posledne dni pribuda novych zaujemkyn o latkovanie, tak sme toho tam dost popisali pre zaciatocnicky

bihan
17. jan 2009

Labutka, veď ti to hovorím 😅 Imse Vimse, Bummies alebo Thisties... ale neviem presne, v ktorom shope ich predávajú.. skús si to pozrieť, možno natrafíš na niečo, čo ťa zaujme 😉 Práve PUL-ky bývajú často veľmi krásne, barebné, pásikavé, so zvieratkami.. alebo chlpaté 😀

Sirinka, vitaj 😀 To isté pre teba a čo sa týka ceny, tak ako ktoré.. v princípe je to o tom istom, v niektorých prípadoch sa oplatí viac v Čechách.. alebo si zriadiš m-bank konto, aktivuješ paypal a budeš nakupovať po celom svete priamo u výrobcov 😉

sirinka
17. jan 2009

bambusko ok...popozeram...teraz som pozerala tie linky a cim dalej tym menej sa v tom vyznam 😅