Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
24. jún 2008

LVB mali určitého času aj na eplenka.cz, ale rozpredali sa rýchlosťou blesku 😀

bambusko
24. jún 2008

bihan, som si myslela, ze sa to pripina, len mi to neslo celkom do hlavy 😵 veru, si ma navnadila 😀 este pred rokom som netusila, ze daco take existuje, ale kebyze zacnem nakupovat vsetko, co sa mi paci a vyzera super, tak maly musi plienkovat aspon 5 rokov 😀 alebo musim mat dalsie babo kvoli plienkam 😕

bihan
25. jún 2008

Bambu, hovor mi o tom 😀 ale u nás to ďalšie ešte rozhodne v pláne je, tak potom sa vyšantím ešte viac... so Sárou som načala neskoro 😝

marcelka11
30. jún 2008

Odkedy pouzivame latkove plienky, dcere sa vyhadzuju take male cervene vyrazky. S jednorazovkami tento problem nebol. Prebalujem aj kazdu hodinu, pouzivam separacky, do prania davam ocot, natieram rybilkou, no nechapem. Riesili ste podobny problem? Ako? Nechcem kvoli tomu zase prejst na jednorazovky, no ani sposobovat dietatu kozne neprijemnosti. Poradte. Vdaka.

venonna
30. jún 2008

caf! dovodov moze byt viac, mozno by pomohla zmena pracieho prostriedku alebo vrch. nohaviciek (flisove, vlnene) alebo skus drobcovi dat do kupela odvar z alchemilky 😉

kili
30. jún 2008

marcelka, ja by som tiež povedala, že to môže byť tými vrchnými nohavičkami, aké používaš? Flisové sú na tvojho malého už nevhodné, skús vlnené. A ak používaš len nejaké obyčajné s obchodu, ktoré nie sú pul ale igelitové, tak môžeš skúsiť aj tie pul, sú síce drahšie, ale viac dýchajú.

marcelka11
30. jún 2008

Nohavicky mam Imse Vimse organic a Haipa Daipa pul, no a periem v Lovele

kili
30. jún 2008

tak skús fakt tie vlnené. A možno, že ste nemali problémi s jednorázovkami, lebo nebolo tak teplo, čo viem, tak písali, že v týchto teplách sa im deti pod plienkami vyhadzujú.

marcelka11
30. jún 2008

Mam v plane pouzivat vlnene, len cakam na lanolin. Mozno to pomoze.

marcelka11
30. jún 2008

Pravdou je ze na noc davam jednorazovky, no rano ma pokozku uplne v pohode, ale ked potom nasadim latkovku, tak po hodine su tam vyrazky.

venonna
30. jún 2008

niekde (tusim v CR) som citala eko-debatu a jedna mamina mala velmi zle skusenosti prave s Lovelou... tak by som skusila zmenit... trebars skus vyrobit trocha toho slizu na pranie, albo aspon mydlove vlocky...

kkaattkkaa
30. jún 2008

neviete, kde sa da v Bratislave kupit 100% vlna ? Myslim v kamennom obchode, nie cez inet postou. Diky

taanak
30. jún 2008

Ja som minuly rok kupila na Obchodnej v ULUVe (myslim) - je to v takej ulicke na strane ako je maly Bata

bambusko
30. jún 2008

marcelka, aj moj maly to mal, na brusku vsak? pomohlo nam umyvat to roztokom sody bikarbony /2 lyzciky na 1/2 litra vody do malej pet flasky/ a obcas natriet indulonou, lebo ma velmi suchu kozu. este mu dobre robila termalna voda, ked sme chodili plavat do aquacity, to mu vzdy vsetky vyrazky zmizli ale vracalo sa to. uplne to zmizlo odkedy davam na noc vlniaciky 🙂 pritom tiez mal rano kozu uplne super, aj ked v noci neprebalujem, ja som mala pocit, ze sa to vyhadzuje na vzduchu, ked ho odbalim. teraz ked je teplo ho nechavam aj dost vela bez plienky

marcelka11
1. júl 2008

bambusko, mala to ma hlavne vpredu na cikulke, take drobne, trochu aj na nozicke /neviem ci to nie je z nohaviciek/ a trochu na zadocku. Vlniaciky sa uz susia, tak vyskusam. Inak k vlniacikom - sestra mi jedny usila, vyzeraju byt super, tak som zvedava ako budu fungovat. Dam vediet 🙂

venonna
2. júl 2008

Bihan ako sa Ti osvecili tie LIOs Loveybums? Na branakdetem.cz ich maju...

bihan
2. júl 2008

Ven, skvele.. dokupujem ešte jedny Jersey - Crepe sú dosť hrubé, ale pod šatočky to nevadí 😀 Savé jadrá nám pokojne vydržia na noc.. čo viac si priať? 😀

indy
2. júl 2008

Ahojky zaujimalo by ma ake vlnene nohavicky pouzivate? Skoda ze na SK sa daju objednat len od troch vyrobcov. Objednavate niektora aj z Ciech?

taanak
2. júl 2008

Ak by niekto objednaval, rozmyslam, ze by som sa pridala 😎 Treba otestovat, ci ten "lovikovy" osial stoji za to 😀

bihan
2. júl 2008

Tana, ty chceš ešte testovať? 😀 ja som dúfala, že keď zkompletizujem výbavu, ak už testovať nebudem, kým odplienkujeme nakomplet 😀

taanak
2. júl 2008

Mam obchodik, tak by som mala 😎 A este jedno planujeme, tak vynosi ...

bihan
2. júl 2008

Ahaaa. tak profesionálne by si mala 😀 ja sa obávam len toho, že na druhé miniem ešte viac peńazí, lebo budem mať tie, čo máme doma a navyše určite niečo dokúpim 😝

bihan
3. júl 2008

kočky, ktorá máte farebné viacvrstvové Tots Bots (myslím)? Farbia či nefarbia?

indy
4. júl 2008

Ahoj ja som ich prala prave vcera spolu s bielymi plienkami a nic mi nezafarbili. Prvy krat som ich ale prala zvlast.

taanak
12. júl 2008

Kde ste vsetky latkarky, to som iba ja doma pri pocitaci? 😝

kili
12. júl 2008

taanak, to vieš, keď s tými látkovkami je toľko roboty 🙄 😀 😀 😀

taanak
12. júl 2008

Mas pravdu, vcera som ich vesala skoro 3 hodky 😀

martina46
13. júl 2008

inac, mne fakt trva, kym to povesiam. asi 15 min. no mam same stvorce a kyzdu pred zavesenim povystieram.
ale niekedy mi to trva aj hodinu, ked furt odskakujem za pc 😀

taanak
13. júl 2008

Ale na druhej strane, ako rychlo sa daju zvesit - hlavne ked sa blizi taka burka ako vcera vecer 😀

bihan
13. júl 2008

Ja vešiam väčšinou večer a fakt mi to zaberie príšerných 7m 😀
Resp. predvčerom som impregnovala a teraz mi vlňáky lepia ako šialené, ale aspoň viem, že nepretečú 😅

Indy, dík 😉

Kočky, neviem ako vy, ale ja som tak rada, že som sa na látku dala 😵 Je to hrozná sranda a veľké hobby.. aj keď minule som bola nútená dať jednorázovky a tá miniriťka vyzerala skvele, ale už som sa tešila domov a na to, ako Sáre zase zapnem lovíky 😀