Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lilly
18. jan 2009

ja som pouzivala novosklad + do toho vv, no stale som mala tu super stvorcovu plienku MaM happy squares a nikdy nic nepretieklo, aj to dost nasalo, mne sa tato kombinacia paci celkom dodnes, ked sa mi minu vsetky lepsie plienky, pouzivam to 😉

bambusko
18. jan 2009

myslela, som vrecka na pouzite plienky, niekto dava aj do vedra. periem s plienkami na 60, plienky sa vyberu.

bihan
19. jan 2009

SWB majú ešte viac vzorov PUL-iek.. majú dokonca s kontrasntým lemom a tak, to bola nejaká limitovaná edícia, a potom tie kolieskové martiny..no krásne farbičky 😵

Lili, hovoríš, že SWB vlniaky sú tenšie v rozkroku ako LVB, SWB som ani nedržala v ruke, ale LVB mi prídu dosť tenké, dobre ti sedia aj na štvorcoch?

Vrecko na plienky je skôr na prepravu mimo domova... ono totiž pocikané plienky po nejakom čase na vzduchu začínajú nebezpečne cítiť a vtom vrecku by nemali.

A ešte, vy dávate na kapsy separačku? Ja teda vôbec 😅 a ani my to nenapadlo... ten flees-mikroneviem čo (v BG a IB) predsa odvádzajú vlhkosť a hovňajsy na tom nedržia ako na obyčajnej látke.

lilly
19. jan 2009

bihan, vlniaky ani jedny som ani raz nedala na stvorce, tam som dala radsej pulky, takze ti neviem povedat. Stvorce v sucasnosti pouzivam len obcas, ked uz nic ine nie je, pouzivala som ich 1. mesiac a vtedy som este nemala tie vlniaky. No mozem skusit, ci by drzali aj na stvorcoch 🙂
LVB ma tiez viac druhov vlniakov, ja mam tie rucne farbene fialove, tie jersey by boli asi tensie, no tych som sa bala, ze rychlo prevlhnu aj napriek lanolinovaniu 😨

quika
19. jan 2009

ak niekto sijete plienky, v CR jedna baba organizuje hromadnu objednavku latok, info tu http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
ja to uz bohuzial nestiham ☹ ale jedna moja kamoska nad tym uvazuje, este sa nerozhodla, tak keby ste niekto chceli ozvite sa mi, dam vam na nu kontakt a usetrite na postovnom CR->SR.

labutka
19. jan 2009

neviem to nejak najst... tusim ze ste spominali ze v Januarovom Dieta su rozobrate tie latkove pleny? tu v nemocke je trosku nuda, ze by som si este nieco pocitala... 🙂

sirinka
19. jan 2009

labutka ja som si to prave vcera kupila a celkom zrozumitelne je to tam popisane 🙂

labutka
19. jan 2009

ano, uz som to nasla, idem kupit a postudovat.
a prerobit zoznam.
inak v tom obchode zivica na hodzovom sa daju tie plienky normalne kupit? rozmyslala som, ze ked sa maly narodi, ze tam skocim a dokupim, co bude treba. a teraz objednam len menej...

kkaattkkaa
19. jan 2009

ahojte, mamicky mate niektora vacsie skusenosti s latkovymi vlozkami ? Myslim pouzivanie aj v praci, pripadne na cestach, a starostnivost o ne. Mate kupene alebo doma site ?

quika
19. jan 2009

v zivici toho prilis vela nemaju, ja som tam bola 2x, a mali tak po 2 kusy, kopu veci vobec, pani nemala tusenie o com, teda zjavne mala nejake skolenie kedysi davno, ale kedze to nepouziva tak pozabudala a hovorila odveci...a ceny dost vysoke, teda ked by si mala kvoli jednej plienke platit postovne tak sa to este oplati, ale inac uz nie. maju len popolini a babylucy. v BA sa skor dohodni s Olinkou alebo Tanou 😉

katka, ja mam par kusov BL single (namiesto intimiek) a pouzivala som ich hlavne ako poistku ku kalichu ale uz nepotrebujem. aj som nad tym rozmyslala ze pouzivat ich normalne, ale kalich je lepsi 😎

bambusko
19. jan 2009

katka, o latkovych vlozkach je tema vo volnej diskusii 😉

bihan, myslis ze z kapsoviek sa aj ta riedka stolica plne kojenych deti da tak lahko dat prec? ja teda nedavam separacky, ale u nas staci uz len vysypat do wc-ka

bihan
19. jan 2009

Bambu, ja som nedávala ani keď bola ešte plne dojčená.. ale zase to sme mali nálož v plienke raz za týždeň 😀

quika
19. jan 2009

nam sa naloz poriadne lepi na tu latku, takze davam separacky aj do kapsy. hlavne do swd, tam to zaleze medzi tie chlpy 🙄 my mame naloze casto a nie tuhe 😖

angelik
19. jan 2009

aj ja davam stale separacky, mala kaka 2-3 krat za den a extra tuhe to teda nie je 😖

akurat vcera u mamy som namala separacku, a samozrejme, mala to nalozila...

sjuzocka
19. jan 2009

ahojte, dobre vela ste tu toho popisali! ste sa rozbehli 🙂 tak sa pridam aj ja.
tiez by som nebrala vela tych flaneliek color... aj ked su pekne farebne, ale v nasej vode dost stvrdli, malo nasaju a su studene, ako tu uz bolo pisane... mali sme 2 kusy k doktorke reprezentativne a bolo to tak akurat 🙂 po dvoch mesiacoch sme ich odlozili... je vela inych krasnych plienok ktore su farebne a mozu potesit nejedno oko... ja som sla hlavne do jednovelkostnych plienok, lebo pri malickom babätku robia siroke balenie a ako dieta rastie tak ta plienka je stale menej objemna... napriklad tie organic 3 v 1... a bambusky su fajn, aj ked na nas prietokovy ohrievac to musim dovypchavat a po dvoch hodinach davam dole plienku precuranu na durch 🙂 tiez nam bola uz v druhom mesiaci fajn velkoat M/L ale mam aj XS/S a na nase dosti baculate dite 4 mesacne je to este stale nositelne, uz zapinam na posledne patentky.
Tiez som sa zalubila do kapsoviek. Dokonca ako mi maly pribral tak na tie jeho faldikate nohy uz je aj babyidea growhour dobra 🙂) ale samozrejme the best su itti bitti. a M z nich by som pohodlne nacpala na novorodenca.
prvy mesiac ako mnohi aj my sme ficali na stvorcoch no potom ked robil naloze stale väcsie tak sme presedlali na nohavickove lebo nam to z tych stvorcov utekalo nech som to poskladala akokolvek. no stvorce clovek vyuzije aj na kadeco ine... je pravda ze za kvalitnejsie stvorce sa viac plati ale myslim ze sa to oplati. Dokonca sa to rymuje 🙂 najlepsie su VRAJ imse vimse stvorce 100 gramove, Ked som ja kupovala vybavu tak neboli nikde na sklade teraz neviem ako. Mam MAM HAPPY SQUARES a som velmi spokojna.
Ad separacky... disana je lepsia ako imse vimse aj podla mna. nas maly kadi stale, snad do kazdej plienky by to bolo keby som to neodchytavala do kadejakych nadob, umyvadiel a podobne 🙂) ako dojceny je to prazenica tekuta, ale nikdy som nemala problem dat ju dole z flisu, z veluru a aj z bambusoveho frote (babylucy) sa dobre odstranuje. takze do kapsoviek ja separacky nepouzivam... a po pravde som si odvykla aj separacky celkovo davat, no ked, tak radsej som mala flisove nastrihane z deky. teraz ich obcas pouzijem ked ideme von alebo na noc pre pocit sucha.
co mi chyba v tych vybavickach su sacie vlozky navyse - vkladacky. Bez nich si svoj zivot predstavit neviem :D najlepsie a najdrahsie su podla mna babyidea bambusove. Ked uz tak prefold, ale nepohrdnem ani bamboo hour... rada mam aj konopne vlozky, najlepsie tie co su long, lebo to sa da fajn vselijako poskladat. No a samozrejme bambusove stvorce od babylucy 40ky. to tiez poskladam ako sa mi raci.
Tie co babätka estelen cakate, ja som si sice nakupila vybavu predtym, ale nakoniec som ju aj tak dost akutalizovala ked bol uz maly na svete... je to presne o tom co komu viac vyhovuje. takze skuste z viacerych znaciek po jednom kuse, zasobte sa stvorcami a vkladackami - tie vyuzijete vzdy - a potom uvidite a doobjednate. lebo co ak kupite vela kusov z nejakeho druhu a zrazu zistite ze toto e e?

bambusko ty si sa pytala na tie nohavicky pul od SWD. ja ich mam od verulky a spokojnost velka 🙂 ale myslim ze nie su nicim extra vynimocne... take normalne nohavicky. nie su velmi objemne, co je fajn.

bezaz to ma tesi ze sa lavorova metoda u teba ujala 🙂 krpec ked je moc zasr... tak ho tam proste posadim celeho a mam pokoj, ale moj drahy radsej si tam namaca zinky a s tym ho utiera. Inak, bola si uz s malou pozriet do lucnice, pochvalit sa aky poklad mas? 🙂

bambusko
19. jan 2009

sjuzocka,no to kto ma take dlheeeeeeeeeee citat? 😀 som hodila do svojho zoznamu viacvrstvove plienky a bambusove stvorce - tie sa mi osvedcili najviac. vlozka je sucastou kazdej nohavickovej plienky, ine naviac nemam. u nas sa napr. konopna vlozka swb vobec neujala, saje o nicom a rozparala sa n aviacerych miestach 🙄 za tie peniaze to isto nestoji.

sjuzocka
19. jan 2009

bambu, ved ked sa budes pri troch detoch nudit, tak mozes citat :D taky shit od swd? teda... kto by to bol cakal... ja mam konopne babyidea a ellas house. s oboma som spokojna, myslim ze saju dobre, ale menej dobre ako bambusovy flaus, z ktoreho su zase tie babyidea prefold a hour.. viacvrstvove S sa dobre hodia do kapsoviek 🙂
no vkladacka navyse nie je sucastou kazdej plienky... a ako vravim, nam BL bambuska s tou prilozenou vkladackou sama o sebe nestacila. aj nocne plienky musim dovycpavat, kapsovky musim vypchavat... to je vkladacka sem, vkladacka tam... u nas ich tocim furt 🙂 teraz mava na zadku maly objem a vpredu pred pipikom ma taku velku gucu 🙂) vyzera ako keby chudacik moj maly mal neprestajne erekciu, taky objem tam je 😅 no co, ked stale cika na jedno miesto...

labutka
19. jan 2009

a viete mi poradit nejaku stranku, kde sa daju objednat plienky v rakusku? mam (skoro) svagrovku vo Viedni, hladam nejaky shop, ale nedari sa mi..... :-/

quika
19. jan 2009

u nas tiez jednu dobu ficali vkladacky vo velkom, ale tak 2 mesiace, teraz zase malicko lebo som obmenila plienky 😅 ale take bamboo hour, konopne nudle a pod., to sa uzivi.
sjuzi, kakoska z kojenia ide dolu v pohode, aj slusne bobky pekne opadaju, len ten moj exot musi produkovat take divne hmoty 🙄

crysmile
19. jan 2009

ahojte, tak ja sa pridavam, moja vybava od 5.mes., kedze od vtedy latkujeme, je:
5ks haipa daipa pastelky
10ks doma usite pastelky z bambusoveho frote od Babylucy
15ks vkladaciek doma usitych z bambusoveho frote
2 bum huggery
3 bambusky BL aj s vkladackami
7 organic BL 3v1 aj s vkladackami
5 clasic BL
1 itti bitka snap in one
1 kapsovka happy hainis
1 eko plienka swb
1 kapsovka wonderoos
1 AIO mumys touch
5 color folds velkost 2 viacvrstvovych
snapka
1 Pul haipa daipa
1 Pul BL fix
1 vlniaciky Loveybums crepe a 1 vlniaciky Loveybums jersey

tak to je hadam vsetko..

weronique1
19. jan 2009

crysmile: šiješ sama doma? 😲 vedela by si poslať obrázok resp.rovno aj strih?

crysmile
19. jan 2009

weronique, tak strihy mas na tej stranke baby-cafe.cz, z tade ich mam.. moja mama mi ich usila a vobec to nie je narocne.. no a oplati sa od baby lucy kupit si to bambusove frote.. na tej stranke je aj strih, ako usit vrchne flisove nohavicky, tie by si vyuzila dokym by ti dietatko nesedelo..

kkaattkkaa
19. jan 2009

weeonique
nam sadol z tych strihov prvym-Ottobre, sedia este aj teraz v skoro dvoch rokoch, na mensie dietko som plienku prekladala vpredu, totsbots nam bol uz po roku velkostne maly.
Zapinanie ziadne, jadro prisite ako chobot nie vsite.
http://picasaweb.google.sk/katka.carska/Latkove...
A tie fleesaky sme nosili od cca 4 mesiacov az po teraz -akurat som raz menila suche zipsy-tie ale treba kupit kvalitne a siroke aspon 4 cm-lepsie 5cm.

quika
19. jan 2009

ja mam strihy odtialto http://strihplinky.xf.cz/strihy.html
najcastejsie pouzivam strih haipa-daipa, z toho ottobre nam nesedeli velkosti, ale trochu som ho upravila a podla neho robim vrchne gatky. s dobrym matrosom si narobis uzasne plienky 😎

sirinka
19. jan 2009

inac ako je to s prebalovanim v noci? klarka nam vedela prespat celu noc od necelych styroch mesiacov, ale vtedy este dost vela piskala v noci.

quika
19. jan 2009

sirinka, ja som v noci neprebalovala uz od cca 4 tyzdnov, kedy prestal v noci kakat. davala som dobre savu plienku a v pohode. ked zacal prespavat noc, tak aj menej pil, takze zacal aj menej produkovat 😎

bambusko
19. jan 2009

sirinka, ked najdes vhodnu kombinaciu plienka + vnutorna sacia vrstva, nebude treba v noci prebalovat. my sme za ten rok prebalovali v noci mozno 20x, vecsinou kvoli kakaniu, to sa prebudil

sirinka
19. jan 2009

super baby...tak sa tesim 😀
inac co je ta skratka SWB?

olinka6226
19. jan 2009

sirinka to znamena swaddlebee