Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
13. máj 2012

@sonkab no ja som rozmyslala, ze na kom budem skusat plienky, az sa mala odplienkuje. a odpoved: no budeme musiet rychlo zarobit na druhe 😅 , aby som mala cvicnu modelecku 😀 . Inak to plienkovanie je vlastne velmi prospesne, ja som napr. na materskej dost osprostela a takto si aspon cvicim kombinatoriku, ze co s cim dohromady kombinovat, vzdelavam sa v novych systemoch zapinania a pod. jednoducho same prospesne veci

shopvick
13. máj 2012

@evening_star ja mam doma 11 mesacneho synceka a na doma pouzivame prevazne stvorce Kikko, lebo tie rychlo schnu, nezehlim ich, iba ich pekne vyvesim a potom na obdlznik poskladam a mam na to vrchne gatky Flipky a Blueberry...stvorcov mam 30 a periem kazdy druhy den... ked ideme vonku alebo ide spinkat, tak mu davam bud kapsovku alebo AIO, podla nalady ... na noc pouzivame nohavickove plienocky, v noci ho neprebalujem, lebo by sa mi uplne prebral, ale plienocka vydrzi, malo kedy je mokry rano (vacsinou len ak sa velmi vrti a mu navlhne pyzamko od mokrej plienocky)

shopvick
13. máj 2012

@evening_star este k objemu svorcakov, podla mna babatko nema vacsi zadocek v stvorcovych plienockach ako pri kapsovkach alebo AIO, ked malemu zapinam bodynka tak pri stvorcovych este ma volu, ale pri kapsovkach alebo AIO niekedy su mu kratke 🙂 a tiez ako tu kocky spominali, kapsovky vzdy davam cele prat aj ked su len pocikane...

peluskovo
14. máj 2012

@vavrenka
zlcovym mydlom , jemne , a potom som preprala / vlniaciky /

peluskovo
14. máj 2012

@kkl82
zakaz dvojiteho zdanenia nie je len pre krajiny europy?

susul
14. máj 2012

@lyongirl na temu manzel a latkovky... u nas manzel nema ani tusenia, kolko stoji jedna plienka, ani kolko ich mame. On to nastastie neriesi 🙂 ,prebalit prebali, vie v ktorom sufleti su kapsovky, dokonca raz velice improvizovane naskladal malemu novosklad. Muzi idu na to zivelne, tí chytia a nejako s bozou pomocou to dieta obalia, my tu kombinujeme, studujeme..... Niekedy sa viem na tom schuti zasmiat aku vedu sme vyrobli z latkovania 😀

kkl82
14. máj 2012

@peluskovo to netusim, ale zatial mi na nic z usa nevyrubili dph pokial bolo na fakture sales tax... ani pri vysich sumach okolo 400 eur (objednavala som elektroniku). ale clo na taketo vyrubia normalne...

ramzesa
14. máj 2012

@susul presne, my to tu rozoberame zlava, sprava...zhora, zdola 😅 ... moj tiez nema problem malu prebalit a to mu nic nemusim ukazovat, vysvetlovat... najviac sa mu asi z toho vsetkeho zapacila snappi sponka 🙂. Minule som cosi, ze mam malo plienok na noc a on, ze vsak das do tych, co mas nejaku plnku a bude 😅 ...ci cosi podobne 😅 .

Sa chcem opytat, keby sme sa rozhodli ist niekam na dovolenku, ako to riesit s plienkami? Citala som tu uz nejake rady, ze bud ekovkladacky a na koniec pouzit latkove, co az doma vyperiem. Prip. ze niekto ich macal vo vedre a prepieral v rukach... al. hotel mal pracku 😅 . Cize ak by nebola pracka, tak mi treba nejaky mensi lavorik, prasok, zlcove mydlo,(spagat, stipce 😀 )... a ktore plienky su naj? kapsovky (aby rychlo schli) alebo nejake co len vymenim vnutro?

juliam
14. máj 2012

@mary939 zo začiatku budeš na doma frčať na štvorcoch (teda predpokladám, keďže ich ideš kupovať) a kapsovky, AIO alebo SIO budeš používať na von, na návštevu, k doktorke... takže ti ich nebude treba veľa. a hlavne uvidíš, ktorý systém ti bude vyhovovať a potom dokúpiš neskôr. vkladačky sú úžasná vec, určite ti ich bude treba, hlavne na noc a dlhšie prechádzky. flipky som moc nepoužívala, kým sme mali novosklad - lepšie mi ho prekryli thirsties alebo LL pulky. dávam ich skôr teraz na plienku narovno. separačky - celulózové - lepšie zachytia riedku kaku malých detičiek. na plienku ti vlastne prejde len akoby tá "pokakaná vodička" 😀 neviem, ako to lepšie napísať. no a separačku buď vyhodíš alebo ju osprchuješ a môžeš ju párkrát vyprať. tiež trošku slúži aj ako stay dry. no a viskózové separačky sú pre väčšie deti, ktoré už majú tuhú kaku 😉 ja mám len staré socík štvorce, do ktorých som ešte ja pišala 🙂 nové som nekupovala, keďže som ich mala dosť. pulky ti budú stačiť 3-4 ks. v noci budeš malé bábo prebaľovať zrejme, takže možno tak po 1-2 mesiaci ti bude treba nohavičkové, buď TB stretch alebo Bambi roxy. ak mimi bude veľmi malinké, tak možno LL veľ.1.

juliam
14. máj 2012

@evening_star novosklad zo štvorcov poskladáš za pár sekúnd, fakt to nie je žiadna veda. výhodou je, že naozaj super rýchlo vyschnú a môžeš ich používať veľmi dlho. skús zobrať na vyskúšanie a uvidíš 😉 ja som štvorce nežehlila. ak sú trošku drsné, stačí ich pošúchať v rukách. ako píše @ramzesa, aj ja si ich hneď pri vešaní preložím na polovicu, ponaťahujem a pri zvešiavaní rovno poskladám narovno. keď ideme von, tak plienku dobre dovypchám, aby som ho nemusela hneď prebalovať a inak mám nepremokavý vak na plienky (využiješ napr. aj na mokré plavky).

juliam
14. máj 2012

@lyongirl tých plienok vôbec nemáš veľa, tak akurát. a manželovi povedz, že sa to tak či tak oplatí a keď budete bez plienky, tak ich ešte aj predáš 😉 môj našťastie netuší, koľko som za ne dala, lebo som to platila z môjho účtu 😀 ale tiež si myslím, že ich nemáme veľa.

ramzesa
14. máj 2012

@juliam a nemas niekde nafotenu al. popisanu svoju vybavicku? 🙂

juliam
14. máj 2012

@ramzesa tuším @zdiforka alebo @labutka s tým majú skúsenosť. a plienky asi podľa toho, koľko miesta v kufri máš na ne 😀 niekto spomínal aj tak, že kúpil ekojednorázovky a posledné 2-3 dni používal plienky. podľa mňa asi najlepšie nejaké vkladačky + vrchné nohavičky, aby si toho nemala veľa 😉

ramzesa
14. máj 2012

@juliam no este je otazne, ci sa nam vobec niekam podari ist 😅 ... no ale chcem mat prehlad, ak sa podari 😅 .
No miesto v kufri, ak bude treba ta hoci na strechu prilepim 😅 .
A tie ekovkladacky su spolahlive? A su naozaj eko? Zeby som mala aspon ako rezervu, keby cosi 😝 .

juliam
14. máj 2012

@ramzesa no mohla by som aj dáky ten album o plienkach urobiť, keď bude čas. ale ešte čakám na zásielku od Mirky 🙂 potom dám vedieť.
skúsenosť s eko-vkladačkami nemám, tak neviem poradiť. popis je aj tu: http://www.ekoplienky.sk/product/grovia-jednora... aj BG majú ekovkladačky. možno aj tie ekoplienky by neboli od veci.

olivia6
14. máj 2012

@juliam ja len k pulkam - maly mi okadi aj troje denne, takze potrebujem viac, lebo mi nestihnu uschnut 🙂
To len tak na okraj, ze aj ja som si myslela ze staci par a teraz som doobjednavala.

ramzesa
14. máj 2012

@olivia6 mne nastastie novosklad pekne posluzi, cize mi pulky stacia.

ramzesa
14. máj 2012

@juliam tak sa tesim na album 🙂. No cosi vymyslim s tymi plienkami 🙂. Mne sa pozdavaju BG kapsy, dost rychlo schnu 🙂. Prip. by som dokupila vkladacky do nich, keby mi nahodou nestihali schnut 😝 . A min. jeden balik ekovkladaciek pre pripad. 🙂

handricky
14. máj 2012

@ramzesa ja som na dovolenke prala babusove stvorce 2 vrstvove a vrchne nohavicky. lavor (to sme mali aj na riady, lebo my kempujeme), prasok a zlcove mydlo.. je to pohoda. a potom spagat a kolicky. ono v lete, ked je teplo a svieti slnko uschne vsetko rychle. teda nie nejaka viacvrstvova nohavickova a pod. ale Vsetko co ma 2 vrstvy alebo pulky (teda nie na priamom slnku) schne rychlo.

Mam aj BG jednorazove jadra, ale pouzila som 3 x . Sa mi zda, ze je v tom dako mokro, tym ze su take eko, su dost vlhke na omak. To uz lepsi stay dry je latka.

handricky
14. máj 2012

@ramzesa a este ma napadlo. je jedno ci si vezmes samotne vrchne nohavicky z 1 vrstvy pul, kapsovku z pulky a suedeclothu alebo kapsovku z pulky a microfleecu. Vsetko je to polyester a ten nenasava, takze schne velmi rychlo.

Dlhsie ti budu schnut prirodne materialy (bambus, biobavlna, konope). A dlzka schnutia zavisi od gramaze vkladaciek a poctu vrstiev 🙂 Samozrejme bavlna najkratsie. Ja napr. bavlnu nepouzivam. lebo ten pojem kratsie je vlastne rozdiel par hodin. A to mi jedno, ci mi bambus uschne za 6 alebo 9 hodin. Ale bavlna je na dovolenku fajn, ked je leto da sa v pohode vonku a casto prebalovat.

ivanka.7
14. máj 2012

@olivia6 aj mne sa sem tam prekaka az na pulky, ale vtedy preperiem a dam ususit a za pol dna vacsinou mozem pouzit znovu... takze ja pouzivam thirsties na novosklad a ked treba aj flipky, baby lucy pulky uz len na nohavickovy, novosklad do toho sice narvem, ale mam dojem, ze mala v tom uz praska :D a ked do toho mam plne zuby, dam jej na to flisaciky, tie su makkucke a nikde ju neotlacia :D

nenocka
14. máj 2012
lyongirl
14. máj 2012

@vavrenka nejak nepotrebujem asi ani nič, vystačím si zatiaľ s tým čo mám, môj neciká veľa, len som doobjednala 3 kapsovky a to tie lacné tu z MK po 6,50€ a chcela som či mi schváli farebné prevedenia a vyskočil na mňa tak, že čo ešte dokupujem, či to treba, že som už prekročila sumu, normálne ma zaskočil a som sa naštvala. Na druhý deň mi to nedalo, tak som mu to polopate vysvetlila a spravila mu kázeň ohľadne plienok, nech vie, čo má kedy dať a ako prebaľovať, lebo mal paniku a stále sa ma vypytoval, čo kam, kde, ako a už mi to liezlo na nervy...

lyongirl
14. máj 2012

@susul MM dal novosklad v pohode, normálne som sa čudovala, okukal odo mňa a dal pekne, nemal žiadny problém, ale ja som sa minule nasmiala na švagrinej. Má 1 dieťa, ktoré má 6 rokov, vyrastalo na Huggieskach...my sme išli na nákup a nechali jej naše deti s tým, že medzitým mi ona malého prebalila do jednorazovky. Hovorí mi, že malý je už prebalený, že doma mu už môžem dať len pyžamko a môže ísť spať, tak si hovorím jak dobre, pomohla mi ako sa len dalo. Doma ho prezliekam do pyžama a skoro som sa od smiechu počúrala, ona mu dala plienku naopak, zapla mu ju na chrbátiku, neviem, ako ho prebaľovala, či v stoji, za pochodu, ale asi neležal, keď sa jej toto podarilo, doteraz mi to vyčarí úsmev na tvári, lebo mi to nejde do hlavy, ako to dokázala 😀, ale hlavné je, že mal plienku...

sonkab
14. máj 2012

@ramzesa velmi zalezi od destinacie kam pojdete. My sme boli s malym v grecku, je tam velmi vlhko, brala som so sebou len prefoldy, stay dry flip a stvorce a vobec mi to tam neschlo. Stvorec uschol az po niekolkych hodinach (5 a viac) a prefoldy schli aj 2 dni.

mary939
14. máj 2012

dnes som vyskusala dat namiesto prasku mydlove orechy. ked som rozbalila sacok, moje nadsenie trochu opadlo, zdalo sa mi podla davkovania tych orechov malo do celej pracky, ale musim povedat, ze oprali vyborne. som zvedava, ci tak operu aj pokakane plienky🙂

lyongirl
14. máj 2012

baby no tak ja nie som až taká zaujatá maniačka látkoviek 😀, začala som nedávno, 2 deti vyrástli na jednorazovkách a Domčo pol roka tiež, takže my budeme dovolenku riešiť jednorazovkami. Ja viem, je to humus, ale stále som "pohodlná" mamina 3 detí... a dovolenke budem môcť povedať dovolenka až keď tam pôjdem sama s mužom a bude all inclusive, takže ja by som zošalela pri 3 deťoch to tam ešte aj prať...

lume
14. máj 2012

@lyongirl Ja budem takisto riesit dovolenku jednorazovymi plienkami. To snad mala vydrzi. Nechcelo by sa mi trepat samostatnu tasku s plienkami 😠

latkove_plienky
14. máj 2012

@lyongirl plne ta chapem...ja na dovolenke pouzivam eko jednorazovky, pre rovnake dovody ako ty...

peluskovo
14. máj 2012

@lyongirl
jednorazove plienky su skvely vynalez na obdobia ako dovolenka.
horsie je, ze mnohe mamicky si nimi zlahcuju zivot tym, ze ich pouzivaju nonstop ... na ukor zdravia a poviem ze aj pohodlia dietata. je ine pohodlie mat bavlnu , vn=lnu a bambus ako ropu, bielidlo a parfem na pokozke.

pre mna je to asi takto, doma papam z porcelanu, no ked mam raz za rok big gril party na chate s 20timi ludmi, tak vytiahnem jednorazove plastaky.