Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miskaska
25. jún 2012

Ahojte...je niekde v BA kamenny obchod zamerany na latkove plienky? Chcela by som si to vsetko obzriet nazivo, prip. pokecat s predavackou 🙂 Nasla som jeden v Petrzalke na Namesti Hraniciarov, len to mi je dost od ruky...neviete este o niecom? Dakujem.

latkove_plienky
25. jún 2012
kkl82
25. jún 2012

@zuzanamolnarova ano zuzi, to je ono... podla stranky, u vas v kn vraj tiez maju v lekarni A-Z na Petöfiho 7 😀

ivanka.7
25. jún 2012

@miskaska este je jeden na Liscich Nivach pri Mileticke, dokonca tam mavaju aj kazdu druhu stredu prezentacie, je to taky maly obchodik v jednom dome; ja som si u nich kupovala teda satku a nosic, plienok len par, ale ten sortiment maju zrovna tie BA obchody v podstate totozne (podla webky)

klaudia74
25. jún 2012

@miskaska Ešte toto: Líščie Nivy 8 - http://www.latkovky.sk/

kkl82
25. jún 2012

@susul ak je to cisty lanolin, tak kludne, ale co ja viem, tak avent ma len krem s obsahom lanolinu (obsahuje aj nejaky olej, aloe vera a nejake chemicke primesy, ktore sa bezne davaju do kremov).

zuzanamolnarova
25. jún 2012

@kkl82 áno, ďakujem - dopátrala som sa k tomu aj ja 🙂 ešte mám niečo z disany ale potom idem kúpiť tieto 🙂 super typy dávaš ĎAKUJEM 🙂 vlniaky ešte nevybrané?

miskaska
25. jún 2012

@ivanka.7
@klaudia74 Ďakujem 😉 .

kkl82
25. jún 2012

@zuzanamolnarova vlniaky som objednala z bionosu, ale malemu su este velke na pase. nosime ich, ale ked sa moc mrvi, tak mu na zliezaju kamsi az na pol zadku 😀 mama mi mala sit jedny natahovacie, no sekla sa v strihu a spravila Lko, takze zase nic a musim cakat, kym zas bude mat cas a spravi Mka... velmi chcem vyskusat tie merinostar, co som sem davala link, ale tie chlapcenske farby budu mat az na jesen. takze asi este objednam jedny loviky az ich budu mat zas niekedy na sklade...

zuzanamolnarova
25. jún 2012

@kkl82 hmmm, keď budeš objednávať lovíky možno by som sa pripojila (ak sa dá) - musím skúsiť tie crepe lebo tieto lightweightky nám nie sú dobré na plienočky na rovno - v noci áno (lebo vtedy neštovrnožkuje, nemrví sa toľko ale cez deň jej odstávajú medzi nožičkami a cika jej vytečie popri nožičkách (máme Lko) Mám aj jedny organic - tie sú super však dosť hrubé - dávam ich radšej na noc 😝

kkl82
25. jún 2012

@zuzanamolnarova crepe mam, ale kupila som Lko a to malemu este nie je. keby si mala cestu okolo nitry, tak mozes prist osahat a vyskusat 😉

risolino
25. jún 2012

Aký je rozdiel medzi plienkami Blueberry a Swaddlebees? Alebo sú to tie isté?

anelisa
25. jún 2012

@blovitc120 @kkl82 @zfidorka diky, ze ste mi pripomenuli ten lanolin, ja som bola v tom, ze vlniaky ako take by jej mohli vadit, ale naozaj to moze byt lanolinom.
Chcela som sa Ta spytat, kde si zohnala lansinoh, ale akurat mi padol zrak, na prispevok, kde to pises. Ja mam na bradavky multi mam balm (http://www.mojalekaren.sk/multi-mam-balm-30ml/#...), tiez by to mal byt cisty lanolin, vyskusam pouzit, ved horsie ako lanolin po zaruke z lekarne to hadam nebude 😝 😀

zfidorka
25. jún 2012

@risolino medzi ktorymi konkretne? su to 2 rozne znacky, ale niektore plienky maju strihovo rovnake 🙂

anelisa
25. jún 2012

@zuzanamolnarova aj ja som uvazovala nad crepe lovikmi na plienku na rovno. Myslis, ze je medzi nimi a lightweightkami nejaky zasadny rozdiel a crepe budu dobre na plienku na rovno? 😕 Aj ked teda, kym sa nevyriesi problem s pupacikmi a ich povodom, tak o novych vlniakoch mozem len snivat 😅

zuzanamolnarova
25. jún 2012

@anelisa áno myslím si to kvôli tomuto článku https://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/clan...
🙂

risolino
25. jún 2012

@zfidorka vrchné nohavičky 🙂

anelisa
25. jún 2012

@zuzanamolnarova 😀 aj ja som citala ten clanok, preto som sa pre crepe rozhodla 😀

zfidorka
25. jún 2012

@risolino tie neviem porovnat...

handricky
25. jún 2012

zeny.. a aky je vas nazor na vlniaky so zmensovanim na patentky? isli by ste do toho? cisto teoreticky? rozmyslam, ze preco sa loviky napr. nerobia jednovelkostne .. ci preto aby mohli predavat toho viac, alebo aby malo dieta v noci komfort - pri spani na brusku, aby ho neotlacali patentky a pod..
pytam sa z cisto vyvojarskeho hladiska🙂 dik za kazdu odpoved🙂

wewe22
25. jún 2012

@handricky asi by to slo len by som asi patentky nabuchala nizsie od okraja (pasa) aby sa dal trocha prelomit a tym ich skoval ak si pochopila co som chcela povedat 😀

zfidorka
25. jún 2012

@handricky anavy to tak maju, merino okolo tych patentiek sa dost natahuje...
riesenie od @wewe22 je dobry napad 😉 tak to ma napr. plienka baby beehinds bamboo

zojec
25. jún 2012

@handricky pokial by boli z tenkeho merina, tak v pohode mozu byt aj jednovelkostne. aj anavy robia jednovelkostne, ale s tymi som spokojna nebola, nemali dobry strih, boli strasne velke, ale niektore baby tu si ich pochvaluju. no noc asi nie su velmi vhodne, lebo su velmi tenke, ale myslim, ze na bruchu by netlacili :D
ja osobne preferujem radsej viacvelkostne, lepsie sedia 🙂 napr. LVB Mka mala moja mala do odplienkovania a momentalne su dobre aj 6 tyzdnovemu drobcovi 🙂 takze zmensovacie zatial nepotrebujem 😉 ale tiez ma napadlo uz take sit.. u mna je problem, ze ked usijem z tenkeho merina na patentky, strasne zle sa odopinaju :( aj ked su podlozene suedeclothom :(.. takze nabuduce sijem radsej na metrazovy suchac 😉

tinika
25. jún 2012

čafte tak po dlhsej dobe som tu znova :D kolko plienočiek priemerne mate pre cca 8mesačne babatka? niektore nam su uz akosi male, niektore nam nevyhovuju lebo otlačaju maleho okolo nožiciek, uvazujem ze predam a dokupim nejake ine, mate skusenosti s nejakymi fajnymi čo netlačia okolo noziciek? vdaka

tinika
25. jún 2012

@latkove_plienky tieto su krasne, mam doma nejake, ale su este velke, prečuravame :( a to mame tlste nozicky

kkl82
25. jún 2012

@handricky na tej stranke, co som sem minule davala boli vacsina jednovelkostnych, dokonca som si skoro aj nejake objednala... myslim, ze patentky nebudu tlacit viac ako na pule, takze by to bolo ok. ale urcite radsej tenke merino, lebo by to bolo extra velke balenie, keby boli zo svetroviny 😀

kkl82
25. jún 2012

@anelisa no s tym multi mam neviem, pisu ze "Unikátne rastlinné zloženie pomáha predchádzať poškodeniu bradavky a udržiava pokožku jemnú, pružnú a zdravú." a "Čisto prírodný produkt rastlinného pôvodu neobsahujúci žiadne chemikálie a konzervačné látky" - asi to nebude az tak cisty lanolin 😀 alebo sa pri opise sekli?

janulkan
25. jún 2012

@tinika my mame 10 AIO a kapsoviek a na doma pouzivam bud bambusove plienky alebo viacvrstvove (nejakych 15ks mam spolu), pripadne mam do zasoby 5 BL classic ale tie velmi nevytahujem...a mame 4 bambusove na noc samozrejme ale to asi neriesis.inak ale my minieme cca 5 plienok za 24h 😅 (nocnu ma skoro 12h)

kkl82
25. jún 2012

@anelisa aha, uz som nasla, co si asi myslela - http://www.mojalekaren.sk/multi-mam-lanolin-30ml/ ale aj tam maju blby popis - mal by to naozaj byt cisty lanolin ako pisu tu http://www.multi-mam.com/multi-mamlanolin.html
skus nalanolinovat tymto a uvidis, ci ta reakcia bude tiez. drzim palce 😉