Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
3. júl 2012

@susul ano, ja obcas tiez davam jednorazovku, hlavne na cestovanie v autosedacke, lebo tam ked maly cikne, tak jaci o stosest a potom musime zastat razom a prebalit 😀 snazim sa pouzivat len kikko, lebo tie su 100% rozlozitelne a aj najjemnejsie,ale obcas sa podari aj dm natur. horsie je to v tychto horucavach, vo vanicke mi uz nevydrzi, navyse ju uz vo svojich 4 mesiacoch a 70cm vyrastol, ale do sportiaku ho este nedam, lebo sa tam topi. v satke nam je moc teplo a tak jedina moznost kocikovat je autosedacka... mrzi ma to, ale zatial sa inak neda ☹

kkl82
3. júl 2012

@ivanka.7 @wewe22 @lume mne sa maly v noci o pol druhej zobudil s placom, tak ze ho rovno aj prebalim a on mal uplne suchu plienku. takze dnes namiesto bamoozle stretch isiel len jeden bambusovy stvorec a na to tenke vlniaciky. uvidime do rana, resp. do prebalenia cca o 4 (vtedy sa zacina rozcikavat)...
cez den sme dnes boli na nahaca prikryty malym uteracikom (pre pripad nehody, horsie je, ze uz si ho dava do ust 😀) a max. som mu davala stvorec so snappi sponkou bez vrchnych nohaviciek a menila som to hned ako nacikal.

lume
3. júl 2012

@wewe22
@kkl82 Ja davam stale vrchne nohavicky PUL, zacat davat vlniaky som neskusala,kedze to treba nejako impregnovat a na to som asi trochu pohodlna... 🙄 Dnes som dala na noc jednorazovku a mala zaspala o 21:00, ale pri tom som ju aj ovievala vejarom. Zajtra jej asi skusim dat na noc opat latkovku a uvidim.

ivanka.7
4. júl 2012

@kkl82 uz druhu noc spi mala nanic, viac so mnou ako v postielke (to by mi ani nevadilo) a napriek takmer nonstop kojeniu sa teraz rozhodla ze uz ma rano a mrvila sa a mrvila sa, az kym som ju neodniesla prebalit. Prebalila som ju (sucha plienka) vycikala sa do umyvadla, tak som myslela, ze fajn, znovu jej dam pit a zaspi... ale nie, mlada dama zacala komunikovat a viditelne sme dnes dospali... super. Nevadilo by to, keby sla spat ako normalne deti okolo osmej... ale ona klasika zaspala o jedenastej a kolkokrat bola odvtedy hore ani nepocitam.

latkove_plienky
4. júl 2012

@ivanka.7 moje chodievaju spavat o desiatej, pol jedenastej...a starsia toto praktizuje od narodenia....som sa trosku pobavila, ze ako normalne deti 😀 to je tiez moj sen 🙂

tunylyk
4. júl 2012

@ivanka.7
@latkove_plienky tie moje normalne ficia naplno od 6-tej do 22-hej 😝

ivanka.7
4. júl 2012

@latkove_plienky tak to "normalne" som myslela, ako tak pocuvam od inych co maju deti tak trojmesacne :D ja by som sa tak nestazovala normalne asi, ale som tento tyzden cela nervozna - teplo je, pes chory, malu stale kontrolujem co jej teplota beha medzi 36,5-37,3, manzel zajtra odchadza na 2+2 dni (na jednu noc pride domov) a keby som mala len malu, tak sa nejako pretlcieme, ale kedze mam aj psa, tak sa bez pomoci nezaobidem, takze asi pojdem k svokrovcom - to zas znamena prestahovat plno veci vzdy kvoli jednemu dnu; (ja chapem, ze je plno supermatiek ktore to zvladaju), takze celkovo nie som v pohode a mala to asi citi a potom je aj ona nervnejsia az je z toho taka blba spirala

Tak som si aspon nalanolinovala druhe vlniaciky. Tak!

ianitka
4. júl 2012

@ivanka.7
@latkove_plienky
a ja som sa mala za krkavciu matku, ze moje dieta nejde spat o 8 - keby som tu napisala ako skutocne chodi spavat, tak socialku na mna asi 😉

ianitka
4. júl 2012

@vavrenka - ja tak isto - minimalne 12 a viac jednorazoviek padlo denne za obet... 😉 ked ich bolo menej, to znamenalo, ze v nestrazenej chvili ocikal mna

latkove_plienky
4. júl 2012

@ivanka.7 neboj sa, to zvladnes. Ja osobne tiez nie som ziadny supermatka, len uz vela veci ignorujem, lebo by som sa zblaznila....
mas len jedno dietatko a mozno ti to teraz pripada tazke, ver tomu, ze ja uz hovorim mat jedno dieta je ako nemat ziadne. Ale to clovek pochopi az ked ma dve. Ale drzim ti palce, drz si nadhlad a bude to 😉

susul
4. júl 2012

@ivanka.7 ja ta uplne chapem, ja neznasam take to prevlacanie veci, v hlave milion drobnosti, ktore treba zobrat pre jedneho pre druheho a v mojom pripade aj pre manzela, ked sa niekam ide :D Aj ked na druhej strane, ak mam byt uprimna, ked niecom zabudnem tak sa bez toho aj zaobideme, ale cestovnu horucku mam vzdy poriadnu.
A ja som bola viac v strese pri prvorodenom ako teraz,i ked povinnosti je viac, ale akosi ich lepsie zvladam a neriesim toho tolko 😀, ked sa chce kojit kazdu hodinu nakojim, ked sa chce nosit ponosim, ked chce revat nech reve, pri starsom som bola viac znervovanam . A hlavne som zistila, ze starosti je sice 2x viac ale radosti aspon 10x viac .

ivanka.7
4. júl 2012

@susul keby som aj nieco zabudla, nic sa nedeje, svokrovci byvaju 5 minut autom... ja len fakt nemam rada taketo situacie, ja by som bola najradsej pekne doma, vsetko na poriadku a tak :D a keby som mala len malu, tak hovorim, nie je problem, vecer by som sa trochu ponervovala a inak ok... ale to ze musim mysliet na to, ze hafana treba vyvencit a realne to 3x denne nemam sancu zvladnut, to ma stve a nervuje; lebo aj ked ho zvladnem vyvencit rano a poobede, tak vecer s malou von nepojdem, aj keby co bolo

a k latkovkam (skor ako ma admini zmazu) - tak sa mi mala zobudila uplne sucha, tak som ju sla nakojit... stacilo jedno ciknutie a MaM stvorec dokonale mokry a kojaci vankus na vypratie :D som to ja ale naivka... aspon ze s kakanim pockala do tej kupelne :D

vojann
4. júl 2012

@ianitka my sme zo spanim rovnako na tom. Teraz maly nemoze spat v noci - uplne vazne vcera zaspal o 6 rano - skoro ma drblo. - ale to je extrem- vacsinou zaspi od desiatej do pol dvanastej.

tunylyk
4. júl 2012

babule,kuk,lepsia zabava,ako hrazdicka s hrackami 😀 multifunkcne latkovky 😀

miracle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labutka
4. júl 2012

@tunylyk dobreee. Ja mam tiez jednu taku podobnu fotku, jak mi krpec (mal asi rok) "pomaha" davat plienky dole zo susiaku. Mama ked ju videla, hovori ze to jaky bordel mame doma. 😀

risolino
4. júl 2012

prvá noc s látkovou plienočkou dopadla super 🙂 ďakujeme za rady 🙂

naturalnarodinka
5. júl 2012

Baby, tak ja hlasim, ze Maxo je uz treti tyzden bez plienok ! 🙂 Na dovolenke prisiel na to, ako cikat na travu a je to ohromna zabava. Odvtedy ma plienku len na spanie, ale to uz druhy tyzden tocime jednu, lebo je stale sucha ! 🙂 Takze uz len sup na druhe, aby bolo kde maxove plienky zuzitkovat 🙂

anelisa
5. júl 2012

ahojte 🙂 malej sa zase vysypala krizova oblast 😖 Vyradila som vlniaky kvoli podozreniu, ze to ma reakciu na lanolin, ale asi to bude predsa reakcia na pul alebo proste reakcia na extremne teplo bez ohladu na material 😝 Skusim zaradit pre zmenu len vlniaky a uvidim, co to spravi.

olivia6
5. júl 2012

@blovitc120 😀 😀 😀 len tak si tu citam a naraz tvoja veta o ropovode, rehocem sa uz pat minut 😀 😀 😀 perfektne! Vystihuje to aj mojho dracika, 8 mesacneho, akurat som sem prisla hladat rady ake vkladacky pre neustale cikajuce dieta 🙂
Sadla som si totiz pred dvomi hodinami k PC ze urobim objednavku dalsich potrebnych latkoviek na dalsie obdobie a sedim, vyberam, porovnavam a cumim a neviem sa rozhodnut.
Mam uz overene, tie doobjednam, ale aj nove lakaju a zaplo mi, ze ved aj vkladacky treba nejake, no mam zas co robit do polnoci.

lyongirl
5. júl 2012

@olivia6 ktorá veta o ropovode, že by som nepostrehla? aj ja sa chcem rehotať 🙂

blovitc120
6. júl 2012

@ivanka.7 ja si teraz hovorim, ze co som preboha robila, kym som mala len jedno dieta, ale to naozaj zistis, az ked mas dve 😀. Plus ta potesim, ze som na tie dve sama, MM je na sluzobke v Azii 3 tyzdne a to chodi stylom ze 2 tyzdne doma a 2-3 tyzdne prec, som z toho na maslu obcas. A vdaka bohu, mojim detom teplo nevadi, naopak spia lepsie, su z neho asi otapene.

@olivia6 no ropovod 😀

olivia6
6. júl 2012

@lyongirl tato:
to ako robis, ze necika? Moj drak cura ako ropovod a este sa zvykne aj zo 2-3x pos...

to spojenie slov ma proste dostalo 😀 😀 😀

latkove_plienky
6. júl 2012

od pondelka sa končia u mna zlavy, tak ak nieco chcete, vyuzite to.

tinika
6. júl 2012

@latkove_plienky jooj ja som este nezistila z ktorych plienok sme otlačeny, aby som kupila ine :( a zlavy su fuč

tinika
6. júl 2012

@blovitc120 to tisko zavidim moj mladsi nespi inde len na balkone v kočiku az po 22 ho s kočikom supneme do obyvyk, a ked vstane na papanie tak potom do postielky tak mozno do 5 a zase smer kočik :(

tinika
6. júl 2012

@latkove_plienky uplne suhlasim a to som prve mala ovela poslusnejsie :D

blovitc120
6. júl 2012

@tinika tak to nezavidim, by ma rachlo. My by sme ho nepoculi, keby bol v kociku na balkone 😀. On inak kocik nema moc rad vseobecne

tinika
7. júl 2012

@blovitc120 no ja mam otvorene okno min. na vetračku ak fuka alebo uplne otvorene a ked tak davam vysielačku tak počujem

artemissska
7. júl 2012

Ahojte, viete mi prosím poradiť, či by sa mohli použiť na bambusové plienky Lollipop č. 2 ( 8-16 kg) aj vrchné PUL nohavičky veľkosť S (pre najmenšie bábätká)? Hlavne ma zaujíma, či by plienka nepretekala cez tie PULky, či by PUL nohavičky neboli malé? Ďakujem za odpovede 🙂 Lea