Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
19. aug 2012

@hhenike ohľadne štvorcov moc neporadím, lebo mám ešte staré komunistické po mne 🙂 ale baby dosť chválili tie kiko a aj MaM Happy Square - ale tie sú 80x80. nohavičkové sú super TB bamboozle a Bambi Roxy. mám aj Anavy, tiež sú fajn, ale sú drahšie a strihovo menšie ako BR. vrchné PULky na novosklad Thirsties duowrap alebo Blueberry, na plienku narovno BG Flipky. a vlniaky sú super BI longies alebo shorties.

juliam
19. aug 2012

@happy8051 ak balíš na novosklad, tak super pulky sú thirsties a blueberry, lebo majú dvojité gumičky, tak super zachytia kaku a prekryjú pekne plienočku. na plienku narovno BG flipky. a ak by si chcela niečo na noc (ked už nebudete v noci kakať), tak nohavičkové plienky Tots Bots bamboozle stretch alebo bambi roxy, alebo aj @handricky už nejaké šije a má aj dobré vkladačky 😉 ku doktorke, na návštevu a pod. na rýchle prebalenie sú dobré kapsovky alebo AIO plienky.

juliam
19. aug 2012

@nenocka @chichinka ohľadne reklamácie zatiaľ nič nové, ale dám určite vedieť 😉

naveen
19. aug 2012

baby, tak ja som nasemu krpcovi kupila na skusku zopar vkladaciek/plienok bambusovych a vzdy ked jej ich dam, tak ma rano zaparenu ritku, mate s tym niektora skusenost? 😠 ☹

ivanka.7
19. aug 2012

@naveen mozno jej nerobi dobre mokro... ja malej na noc davam stay dry vrstvu, bambus-nebambus

naveen
19. aug 2012

@ivanka.7 v bavlnenych, tych klasickych komunistickych, sa nam to nestava

susul
20. aug 2012

@naveen prebalujes aj v noci, lebo to moze byt reakcia na moc, ktoru je dlhsie v kontakte s pokozkou. Ja to riesim separackou a hrubsou vrstvou kremu.

tunylyk
20. aug 2012

@wewe22 blahozelam 😉

tunylyk
20. aug 2012

babule postrehla som,ze riesite patentky,tak vcera som si vsimla na flipkach,pod strednou patentkou,kde ich zmensujem,take mini predierania,normalne ma tiez najskor napadlo,ci to nie je preto,ze moj maly stale na bruchu a lozi o zivot

lin123
20. aug 2012

Ahojte. Ma niektora mamicka skusenosri s vrchnymi vlnenymi nohavickami Merinostar? Ak ano, viete mi napisat aku mate skusenost, prip. aj porovnanie s inymi vlniacikmi? Dakujem.

ivanka.7
20. aug 2012

@naveen a tie klasicke komunisticke pouzivas na noc? Ja som pochopila ze na noc davas bambusky... a tam podla mna nejde o material ale skor o to, ze tu jednu plienku ma prosto dlho 🙂 ale neviem, ja davam od zaciatku stay dry na noc a nemala som dovod to menit (akurat ze na zaciatku to bolo preto, lebo som nechcela mat okakanu plienku, ked mala kakala stale a teraz uz jej to nechavam kvoli suchu :D).

behulka
20. aug 2012

@susul k tým patentkám ma napadlo len podloženie nevhodnou veľmi tenkou látkou, no mohli si to odsledovať predtým, než ich začali predávať. 😖
@lin123 strihovo vyzerajú tie zapínacie veľmi fajn, pri troch vrstvách by nemuseli ani veľmi premokať. @handricky má v albume foto vlniakov z ježkov, i keď nie tejto značky, možno napíše skúsenosti s touto látkou. Gramáž je len o niečo menšia než pri slovenskom merine - to je pri troch vrstvách už veľmi spoľahlivé. Ešte by si mohla skúsiť napísať na český mk, keďže sú to české nohavky:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-...

@juliam mohla by si prosím odfotiť BambiRoxi a Anavy na porovnanie ? Hlavne kvôli veľkosti - vďaka 🙂
@naveen pamätám si, že sem písala mamina, ktorej bábätku vadili bambusové BabyLucy, iné nie. Akú maš značku?

anelisa
20. aug 2012

ahojte 🙂 myslite, ze by stacilo preprat pocikane stvorcove plienky v ruke len mydlom na pranie, prip. lovelou? 😕 Ideme na dovolenku a zatial sa mi nepodarilo zohnat miofresh 😒

baska1
20. aug 2012

@anelisa myslim, že v pohode staci, pripadne kupit si zlcove mydlo na skvrny v DM

susul
20. aug 2012

@behulka mne to vychadza na nejaku vadnu varku, moja mamina sila cele nase detstvo oblecko pre nas a tej ked som sa pytala, hovorila, ze jej sa to stavalo na kovovych patenkach, ked bola patentka zla, resp, ten hrot, ktorym ju nabijala do latky, tu latku poskodil. No mala som pocit, ze BG su asi kvalitou najlepsie, ale po poslednych skusenostiach sa im vylepsenia moc nepodarili, najprv presita feetimka, potom kapsovka vo vzore albert, teraz problemy s patentkou a vzdy s tou istou - stredna na zmensovani vo velkosti M.

myska2233
20. aug 2012

kočeny myslíte si, že je toto na reklamáciu? alebo si to mám zašiť, začalo sa to párať hore na chrbáte ako končí nariasenie....pulky som kúpila cca pred 3 mesiacmi a používam ich ozaj minimálne pri tom mojom šidle mám problém s prebalením a tak mi lepšie momentálne vyhovujú sucháče....vďaka

handricky
20. aug 2012

@behulka moje pulky su o 1,5 cm uzsie ako BG flip. nikdy som ich neskusala na nohavickove (na nohavickove su vhodne asi sirsie na zadku - aby spolahlivo prekryli). ja ich pouzivam s prefoldmi (teda stvorce skldane na tretiny. sirka 12-13 cm. resp strihovo som si ich spravila, aby sedeli na moje dieta a vsetky mozne vkladacky 😉

handricky
20. aug 2012

@lin123 ja mam posite vlniaky z toho jezkoveho merina: kuk sem (posledna fotka): https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
mam len 2 vrstvove a lanolinovaniu moc nedavam. cez noc cuckame, rano je nohavickova plienka aj vkladacka uplne napita, vlniaky su vlhke, ale nepremokaju.
tieto z merinostar su az z 3 vrstiev, cize podla mna budu urcite OK. potom uz zalezi na tom strihu. Ale s latkou som spokojna. Je to o nieco vyssia gramaz ako su najtensie loviky ale tensia ako tie hrube loviky.
a este mozes napisat do temy sijeme latkove plienky, biooblkecko atd.. kopec kociek tam ma toto merino, aj to hladke aj vrubkovane, z coho sije merinostar, urcite uz nejaka sila vlniaky.

kkl82
20. aug 2012

@anelisa kati, ved miofresh maju u nas v malom tescu, hore pri detskych veciach, ako su flasky, sterilizatory atd. ak surne potrebujes, mam jedno balenie kupene navyse, do zasoby. kludne si pon dobehni 😉

kkl82
20. aug 2012

@juliam @nenocka @chichinka mne sa to iste s patentkou stalo na vlniakoch loveybums crepe. su to Lka, maly mi ich akurat dorastol a po 5. pouziti mi odisla patentka rovnakym sposobom. idem to nafotit a skusit reklamovat, som zvedava, ako dopadnem 😒

baska1
20. aug 2012

kupila som 2 kapsoviek z Ciny a tam pisu, že prat len na 40st. a ostatne plienky periem na 60st., skusal to niekto prat aj na tejto teplote?

kkl82
20. aug 2012

@baska1 skus, uvidis 😉 vacsina pulu znesie 60-tku, ale s tymito konkretne tazko povedat. spytaj sa vyrobcu/predajcu, nech sa vyjadri. osobne by som bola s tymi z ciny opatrna, ved ani hracky nekupis dietatu lacne v cinskych obchodoch, ale pre istotu v normalnom obchode od overenych vyrobcov s certifikatmi materialovej nezavadnosti (aj ked vyrobene v cine). proste, v tychto plienkach moze byt tolko zdraviu skodlivych chemikalii, ktore tam zostali z vyroby, ze by som to neriskovala...

anelisa
20. aug 2012

@kkl82 dakujem, Kati, Ty si uplne megaochotna 😵 vyslem asi mamu do tesca, lebo to mam dost od ruky. Hladala som mio v hypaci a tam nemali.

priadka
20. aug 2012

@baska1 ja ich periem na 60 a v pohode. Teda vlastne len jednu s obyc hladkym povrchom. Tu minky sme este nepouzili, lebo je na nu horuco.

naveen
20. aug 2012

@susul prebalujeme aj v noci
@ivanka.7 klasicke komunisticke pouzivame skor cez den, aj v noci, kedze bambusove mame zatial len na skusku a nemam ich dost (kym vyperiem ozehlim) no nic skusim este, mozno to bola nejaka nahoda, ze fakt bola dhlsie v jednej plienke

a stay dry mame little lamb a to som tiez mala pocit, ze jej nerobi dobre na prdel 😀
@behulka mame z handriciek kupene

ivanka.7
21. aug 2012

@naveen mozno je tvoja mala narocny zakaznik 🙂 v kazdom pripade prajem, aby si prisla na to, cim to je a odstranila to 🙂

kkl82
21. aug 2012

dnes uspesne odskusana easyfit V3 😉 som celkom milo prekvapena, maly v nej krasne vydrzal nakupovanie v satke cca 2,5 hodiny a musim povedat, ze ta plienka toho nasala vela. napocudovanie sa bubovi ani prdolka nezacervenala, ani sa nevyhadzal, co nam predtym z umeliniek robilo. pri prani bola takmer sucha uz z pracky (1200 otacok) a do 2 hodin uz uplne sucha. ale pocitovo, niet nad V2 s bambusom, skoda, ze ich uz nebudu vyrabat, najma by mohli take z patentkami 😢

juliam
22. aug 2012

@behulka teraz nejak nestíham, ale porovnávala som ich a BR je o kúsok väčšia. ked bude čas, hodím to sem 😉

dadulajda
23. aug 2012

Kociny bolo mi poradene,ze vam sem mam napisat,ze mi tu urcite daktora poradi. 😉 Maly ma rok a nosime itti bitti L-ko. Ale na stehnach je mu to uz tesne.Pas je v poho...no tam su cvocky a to je jedine,co na malom udrzim. Lebo vsetok suchy zips si odopina a mava aj doskriabane nozky z toho,ked su uz plienocky starsie...Viete mi poradit nejaku vacsiu plienocku s cvockami?? vkladacky mam...dikes 🙂

lyongirl
23. aug 2012

@dadulajda B´bies Max Bambou 🙂, ale baby "maniačky" určite poradia aj niečo iné, Max Bambou sú tuším porovnateľné s Itti Bitti sa mi zdá, ale neviem to isto a veľkosťou neviem, aký je tam rozdieľ...