Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
7. okt 2012

@biba321 flísovku myslela vkladačku na pocit sucha, lebo vrchné flísové nohavičky by už také veľké bábo precikalo. AIO ti budú teraz v zime dlho schnúť. nechceš radšej kapsovky alebo SIO? z kapsovky vyberieš vkladačku a zo SIO vkladačky pekne poodopínaš, takže ti rýchlo preschnú a môžeš rýchlejšie točiť. ja preto v podstate ani nemám žiadne AIO plienky. z kapsoviek mám wonderoo, BG, B´bies a SIO Anavy, Max Bamboo.ešte sa chystám na Easyfitku 😀

biba321
7. okt 2012

@juliam
dik baby za rady,takze normalne na vsetky tie plienky dam aj na noc tu pul,napriklad pop n grow alebo tak ze?
easyfit je znacka? som este nepocula
takze namiesto AIO radsej SIO ?
kapsovky-to su SIO ? to su tie stay dray,ci som zas uplne mimo? 😀

baby prosim vas, a stay dray nie su take umele ako jednorazove plienky nahodou?

juliam
7. okt 2012

@biba321 ak máš na noc nohavičkové plienky alebo len vkladačky, tak na tie potrebuješ vrchné pul nohavičky alebo vlniaky. easyfit vyrába Tots Bots. kapsovky majú takú kapsu, do ktorej vložíš vkladačku. a SIO sú také, kde tie vkladačky pripínaš patentkami na vrchné nohavičky. väčšina kapsoviek má sty dry vrstvu, čo je vlastne umelinka. niektorým detičkám to môže vadiť, niektoré naopak to znášajú v pohode a necítia vlhko.

rolla20
7. okt 2012

@biba321 aku mas doma zostavu?? a kolko mesacne babetko??ja napr.mam doma little lamb kapsovku, ale pouzivam ju vynimocne, stale ficime na stvorcoch, na noc sem tam dam nohavickou, to je dobra volba, AIO ani SIO nemam a ani mi nejak nechybaju 😵 ja som spokojna, akurat, ze pojdem este prikupovat dalsie stvorce, vkladackyy a jedny vrchne pulky

lyongirl
7. okt 2012

@biba321 používam jednorazovky na noc preto, že som si nejak nezvykla na ten balík omotaný okolo drobca, v lete mu to neuveriteľne vadilo, potom nám každé ráno smrdela spálňa močom, to vadilo mne, v noci som si veľakrát myslela, že je pokakaný, taký smrad mal v plienke a vždy som ho zbytočne rozbalila, lebo pokakaný nebol, proste viac vecí, čo mi vadilo, tak dávam jednorazovky, proste mi to tak nejak vyhovuje. Aj na von dávam momentálne jednorazovky, lebo mi všetko vonku preciká a počasie mi nedovoľuje ho už vonku prebaľovať...vadí mi to, že nie je celý deň v látkovke, lebo ich mám dosť a takto musím kupovať aj jednorazovky, ale tak čo narobím...nie som úplný látkový maniak, 2 deti som odchovala na jednorazovkách, ale som rada, že 3 je na látkových a že som sa na to dala, aj keď nie na 100%

biba321
7. okt 2012

@rolla20 no ja zatial ziadnu zostavu nemam 😀 iba zbieram tipy
idem prave objednat pop n grow a bambusove plienky 2 ks
potom objednam vrchne wonderoo a thiersties alebou bueberry (hadam pisem dobre tie znacky)
a separacky
a to ostatne este postudujem,ze kolko vkladacie a bambusovyh a tak,to mam este hokej 😉
babo 8 mesiacov cerstvo , 9 kg skoro

rolla20
7. okt 2012

@biba321 ahaa tak. Na zaciatok si kup radsej po jednom kuse, ci vam budu sediet (bo niektore plienky nemusia strihovo pasovat)a potom uz sprav velku objednavku toho, co sa ti najviac osvedci. Co sa tyka poctu kusov, zavisi od toho ako casto chces prat a ako ti cika. Vyskusaj kapsove, nohavickove a SIO a pokial chces aj stvorce - to su moje naj. Ved ked si nebudes niecim ista, pis, ved sme tu nato

sonkab
7. okt 2012

@biba321 moje najoblubenejsie plienky su kapsovky : vyhovuje mi, ze drobec neciti vlhko, su dostatocne save (tak do roka, potom ich treba dovypchat bambusovou vkladackou), ak nie je vkladacka such, do kapsy mozes vlozit akukolvek inu vkladacku a hlavne sa daju pouzivat od narodenia az po odlplienkovanie (zacinali sme s BG ked mal maly 2 tyzdne a vydrzali az po odplienkovanie). Nase naj znacky : Bum Genius, WOnderoo, B´bies.
AIO : Itti Bitti AIO, Max Bambou.
Mali sme aj ine plienky, aj nohavickove, ale tie sa u nas dlho neohriali - posunuli sme dalej (anavy nohavickove, bum hugger, nohavickova tots bots, kapsovka minilala, Itti bitti SIO . . )

miroslavusienka
7. okt 2012

@shopvick tiez som rozmyslala ze radsej by som tie patentkove zobrala. diky za odpoved 🙂

lyongirl
7. okt 2012

baby, aký je rozdiel v savosti v plienkach Tots Bots Easyfit V3 a bamboozle stretch? Kto ich má? Že by Katka @peluskovo ?

marta222
7. okt 2012

@lyongirl pokiaľ viem, Easyfit V3 je mikrovláknová a je to AIO a bamboozle stretch je nohavičková bambusová a treba na ňu vrchné gate

lyongirl
7. okt 2012

@marta222 to viem 🙂, ale chcem vedieť v savosti, ktorá saje lepšie, alebo či je vidieť rozdiel a tak, lebo ak nie je veľký rozdiel, tak by som si určite zobrala stretch, lebo je lacnejšia a vrchných gaťuší mám dosť a mám aj rada nohavičkové plienky...

marta222
7. okt 2012

@lyongirl mám obidve - teda vlastne Easyfit mám V2 - tá je ešte bambusová, ale už sa vraj nevyrábajú...

lyongirl
7. okt 2012

@marta222 a ako si spokojná so stretch? Odporúčaš? Akú má savosť?

marta222
7. okt 2012

@lyongirl ja som s nimi spokojná (mám 2 ks), používam ich na noc, ale ešte ich dovypchávam poväčšine BI prefoldom a do rána vydrží 🙂

sonkab
7. okt 2012

@lyongirl domi, ja tusim jednu stretchku mam a nepouzivam. Ked chces, pridi ju pozriet

lyongirl
7. okt 2012

@sonkab Soni prídem teda niekedy, len mám Alexa chorého teraz...

sonkab
7. okt 2012

@lyongirl ok, hocikedy. Aj my od vcera teplotujeme ☹

lyongirl
7. okt 2012

@sonkab

biba321
7. okt 2012

Babule,prosim vas,mate skusenost s pulkou Pop n grow,kupit ci je zla?
tu mam prvu v poradi na nakup,tak si radšej overim...

kkl82
7. okt 2012

@lyongirl pri v3 a bamboozle stretch porovnavas neporovnatelne 😉 jasne, ze bamboozle je savejsia, lebo je hrubsia a je to nohavickova a ma aj vlastnu extra vkladacku. takze je tam toho materialu podstatne viac, ako len ten jazyk vo v3. je idealna na noc, ja ju od 6. mesiaca musim dovypchavat este jednou bambusovou vkladackou, lebo maly mi v noci extra vela curka. v3 je super na von, saje dobre, dava pocit sucha, ale na dlhsie radsej s extra vkladackou. ja ju davam do satky, ked viem, ze budeme dlhsie vonku bez moznosti prebalenia (nad 2 hodky). na noc by nam ale nestacila ani so styrmi vkladackami 😉

lyongirl
7. okt 2012

@kkl82 super, toto som chcela počuť/čítať/ 🙂
Neviem, aké sú naživo, preto sa pýtam na porovnanie...potrebujem jednoducho plienku, ktorá je extra savá a vydrží vonku aspoň 2 hodky, takže malému by V3 nepasovala ani náhodou a stretch mi podľa tvojho popisu príde super/ak ju dovypchám/, ja používam na deň aj nohavičkové, aj Bambi roxy, aj Lolipop bmb, AIO nám na von nestačia/samozrejme dovypchaté/, ani kapsovka moc nepodrží...

lyongirl
7. okt 2012

a vie mi teda ešte niekto porovnať TB bamboozle stretch, Lolipop bambusovú a Bambi roxy? Aby som zas nekúpila a zistím, že savosťou je taká, ako mám doma nohavičkové plienky...

ella1980
7. okt 2012

Dobry den, toto je teda riadna diskusia, to nemam sancu precitat, tak len by som sa chcela opytat, moj syn ma uz skoro rok aj pol a stale som mu davala jednorazovky, a az teraz som si precitala viac info ☹((, a tak by som sa chcela opytat, existuju nejake latkove, ktore by som mu dala na noc a nepretecu?alebo prebalujete v noci? pripadne myslite, ze by som mu mohla dat nejake jednorazove ekoplienky, ktore nepretecu? dakujem za kazdu konkretnu radu, je tu toho strasne vela...nasla som radu, ze dat plienku(bamboozle strech), do nej vkladacku a na to vrchne nohavicky. Nema to taku riadnu hrcu na zadku? na to by si uz syn asi nezvykol, ze?

handricky
7. okt 2012

@lyongirl Bambi Roxy (tie mas)
samotne gatky maju 3 vrstvy:
1, bavlneny velur (teda nic moc)
2, bambusovy aksamit (aksamit – toto prevedenie nenasaje tolko co flis alebo frote), niektore verzie maju bambus frote – co je o nieco lepsie..
3, biobavlneny barancek (teda zase nic moc).
Vkladacka – ak mas tu dlhu, to mas po poskladani na polovicu: 4 vrstvy bambus frote a 2 vrstvy biobavlneneho baranceka..

Lepsiu sluzbu ti teda urobi, ak mas co i len 2 vrstvovu bambusovu plienku a 6 vrstvovu wonderoo vkladacku z hrubeho frote.

Bamboozle, samotne gatky su 3 vrstvove:
1, bambus frote pletene
2, bambus frote pletene
3, stred je tusim nejaka syntetika pre rychle schnutie
Vkladacka je z 3 vrstiev bambus frote..
Cele su materialovo podobne wonderoo vkladacke.cize materialovo o nieco lepsie, ale zas mensi pocet vrstiev.

A lolipopky mas tusim doma.. to mas rovnake ako bamboozle, akurat lolipoky su tkane, cize saju trochu inak, tkane potrebuju vyssiu gramaz, aby nasali tolko co pletene . preto su aj hrubsie nez bamboozle

Vsetko je to o materialoch, prevedeni, hustote pletenia a pod..

Ak chces kupovat Bamboozle strech kvoli savosti, tak myslim, ze ak das Bambi roxy vrchne a wonderoo alebo moju flisy 100, tak je to rozhodne savejsie ako komplet Bamboozle .. resp. mozes kupit bamboozle ale budes musiet dovypchat...

Ak ti precura lolipopku, littlelambku nohavickovu alebo B bies s tou mojou 9 vrstvovou vkaldackou zo 100% bambusoveho flisu, tak sa obavam sa ze uz nic lepsie nevyspekulujes na toho tvojho ucuranca..
Iba dovypchavat, dovypchavat, dovypchavat...
A nejde mu to nejako povedla vsetko? Ci ta vkladacka je ozaj taka, ze sa da zmyyyykat..?

handricky
7. okt 2012

@ella1980 ahoj, na noc sa dava vacsinou nohavickova plienka (vyzera ako jednorazovka), niekore treba este dovypchat nejakou dalsou vkladacou (podla toho ci ti v noci este cura alebo nie).. na vrch das PUL-ky, polyesterove gatky laminovane polyuretanom - cize su nepremokave. Lepsia verzia na noc nez Pulky su vlniaky. Vlnene vrchne nohavicky zo 100% merino vlny, su piedusne, dychaju. Vlna sama o sebe ma schopnost absorbovat az 30% svojej vlhkosti, ci je kvazi nepremokava a navyse sa lanolinuje, aby sa zabezpecila vacsia nepremokavost. Je to teda trocha pracnejsie (cca raz za mesiac hodit do roztoku s lanolinom), ale mamicky kt, presi na vlniaky si ich len pochvaluju..
Je to na zadku rozhodne vacsi balik ako s jednorazovkou, zalezi vsak ci v noci este cura, ci mu je taky balik treba🙂
Prebalujes podla potreby. Mozes a nemusis. Ak mu nevadi mokro, neprebalujes, ak hej, prebalis. Ak nechces aby mal mokro - das pod zadok stay dry separacku - teda zadok bude v suchu. A teda nemusis prebalit.

rolla20
7. okt 2012

@handricky krasne si to rozpisala, mohla by som teda aj ja poprosit zlozenie Little lamb bambusova nohavickova plienka?? Bo vaham, ci ju kupit alebo nie. Lebo inak davam bambus stvorec a babyidea prefold bambus. A uz hadam vyse 2mesiacov sa strojim od teba kupit nejaky ten prefoldik, bud flisy 100 alebo flisy 75/25 ci ako to tam mas, uz si nepamatam presne.
Dakujem za odpoved. Samozrejme mam na mysli nejaku kombinaciu na nocnu plienku, aby vydrzala co najdlhsie do raana

ivanka.7
7. okt 2012

@handricky moje dieta asi nejako divne cura, lebo mam Bambi roxy, TB stretch, anavy bambus a mam dojem, ze je to tak narovnako u nas. Ona ani necika kazdu noc rovnako, lebo plienky su rozne nacikane, uz som mala BR aj skor suchu aj poriadne mokru... a tie ostatne detto. BR pouzivam s original uzkou vkladackou a BL stvorcom 30*30, TB tiez original + bl stvorec a Anavy pouzivam s obomi original vkladackami. Ale... nestazujem sa :D

handricky
7. okt 2012

@ivanka.7 a ved hej, to sa tazko hodnoti, ktora ako saje, to by si musela pol roka zapisovat, ze co ako kazdu noc ktora plienka.. 😀 . ale ked vsetko dovypchavas na pozadovany pocet vrstiev tak to vsetko zhruba vyjde na rovnako 😝

ivanka.7
7. okt 2012

@handricky tak tak a ked bude zle, este stale mam v zalohe wonderoo vkladacky a teba za tromi rohmi! :D