Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
11. sep 2013

@yasmin0001 to vazne su vam tots bots male? ved su to jedny z najuniverzalnejsie strihanych plienociek na trhu. my ich pouzivame od narodenia doteraz (maly ma 1,5 roka) a este chvilu urcite budeme. ake mate miery a ktore konkretne tots botsky mate?

behulka
11. sep 2013

@yasmin0001 a čo táto bambusová od BabyLucy M-L-XL? http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
Píšu, že ideálna na noc, no nemám doma, neviem. Cena i zloženie sú fajn.

yasmin0001
11. sep 2013

@kkl82 mame TB Easyfit tuto:
http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/9-1-Lat...
Ale inak su perfektne! Dobre saju, su krasne, ale tesne!
miery cca. 80 cm a 10 kg 😀 mame obra!

kkl82
11. sep 2013

@yasmin0001 80 cm v polroku???? preboha, to je fakt obor 😀. ja som si myslela, ze to moj drobec je dlhy (ma ale dlhe nohy, telo normalne), lebo som vzdy kupovala o cislo vacsie oblecko... ale aj tak sranda s tymi plienkami, moj drobec ma 86 cm a 11 kg a sedia mu perfektne...
chcem sa vsak spytat este k tej plienocke, najma na material. mne sa nezda ten popis na tej stranke, co si sem dala link. je to fakt bambus? lebo podla mojich informacii su aj tieto V3 z frugi collection mikrovlaknove ako vsetky V3. ci?

yasmin0001
11. sep 2013

@kkl82 jaj no neviem ci to viem ja posudit aky je to material, ale na bambus mi to nepripada. Je to take akokeby plysove, bude to asi umelina a je tam este aj flisova vkladacka.
Neviem presne tie cm, dozviem sa coskoro na poradni, ale pred mesiacom a pol (v necelych 5 mesiacoch) mal 74, takze sa bude blizit pomaly k tej 80ke, lebo 74 oblecko je uz male. My kupujeme teda az o 2 cisla vacsie oblecko.
Akoze zatial tu plienku oblecie, ale nie na dlho predpokladam....mam ale uvolnene vsetky tie cvoky uz...

majamat
11. sep 2013

@lyongirl mozno by sa dalo ueit vrecko tak, ze zvonku bude pul, ale znutra nejaka bavlna, najlepsie nefarbena. asi sa to rychlo znecisti, preto by bolo dobre usit viac takych vreciek a pravidelne prat.

majamat
11. sep 2013

@yasmin0001 uff, to mala moja v 2r.

yasmin0001
11. sep 2013

@majamat no ved toto, ja som tiez nemala jeho miery este ani ako rocna...mam problem mu aj kupit oblecenie 😅
Bude to kus chlapa!

kkl82
11. sep 2013

@yasmin0001 ja zapinam spodnu patentku na poslednu a vrchnu na druhu z oboch stran 😉. na tom oblecku zalezi aj aku znacku kupujes, ja som si zvykla hlavne na lindex a h&m, oni maju vseobecne take vacsie strihy a hlavne sa do kazdych gati (aj slimiek) zmesti latkova plienka, co je uplne super... ale ak ta potesim, tak moj drobec extra rychlo rastol do cca 9 mesiacov, odvtedy to ide pomalsie. aj ked cm pribudaju, vahovo to ide velmi slabo hore. ale v polroku mal 73 cm a 8,5 kg.

yasmin0001
11. sep 2013

@kkl82 ja si uz od jeho narodenia hovorim, ze uz sa tie vahove aj cm prirastky musia zacat spomalovat, ale stale nic.
On neni tucny, ale dlhy. Ano som spokojna aj ja s HM vecami a hlavne Next ma super tie velkosti, ze nam tak najviac zodpovedaju. Tesco je najhorsie....to vobec nesedi.

majamat
12. sep 2013

@yasmin0001 :D no tesco ma veci uplne nanic. moja bola zas buchta. v 6m mala cez 8kg, ale dlzku moc neviem. viac ako 65cm nemala, no tym, ze bola baculka, maloco jej sedelo. lavne nohavice boli tesne. este aj teplacky mali moc stiahnutu gumu. bodynka a overaly ame z tesca nosili. na zaciatku sedeli, no neskor boli moc uzke a dlhe. teraz zacina nosit 92 a svetrik z tesca 104 jej je uz pomerne dlho dobry. uz ked bude nosit 98 jej bude maly. skusala som jej zimne bundy, ale rukavy su moc dlhe a nedaju sa vobec zahnut, lebo su moc uzke a hrube. a jedna bundicka sa mi v tescu tak pacila. no smola.

nenocka
12. sep 2013

kočky, raďte 🙂 Matejúšik začal chodiť na nočník, ale len keď je nahý. zamrmle si cika/kaká (viac-menej pre seba) a uteká. na nočník si sadne a vyciká sa aj v slipkoch, no bez toho, aby si ich dal dolu 😅 keď má plienku alebo nohavice, vyciká sa tam, bez toho, aby vopred povedal, že mu treba. no a teraz neviem, čo ďalej... holý behať nemôže, keďže je už chladno, ale ani v plienke ho nechcem nechávať, keď mu chodenie na nočník nerobí problém... ale nemôžem ani celý deň striehnuť, kedy na neho ide potreba... či ho učiť stiahnuť gate? či zaobstarať tréningáče? či čooooo? 😀

peluskovo
12. sep 2013

@nenocka no ja som to poriesila takto - kupili sme mlademu slipy a chodil v slipoch... prve dni cural kade tade, ale pokrok bol ze sa cudoval, ze sa nieco deje, a nieco mu niekde tesie :D :D po par dnoch zacal ukazovat, ze cural do gati, o dalsich par zacal ukazovat ze chce curat a po mesiaci bol bez plienky aj na spanie.
U nas bol probelm, ze nchcel nocnik ani vidiet, a ci mal plienku AIO, ci obycajny stvorec, kde mal mokro, nemal s tym problem, az ke dmu to zacalo tiect po nozkach. Na nocnil chodit nechcel, jedine na zachod, cize aj ked ukazal ze chce pisat, tak kym sme dosli na WC, tak uz sa popisal, ale toto salene obdobie trvalo necely mesiac a bolo dobre. 🙂 treningove by napr u nas nezabrali, nakolko by mu dost zachytili.
A kedze Tvoj sadne na nocnik, iba ked nema gatky, ja by som ho nechala v dlhsom tricku, alebo preckala obdobie, kym si uvedlomi, ze gate sa davaju dole . A najma, aby mal nocnik pri ruke 🙂

nenocka
12. sep 2013

@peluskovo Katuška, ja normálne nechápem, lebo u Lukyho to šlo ťažšie, ale Matej ani necvrkne do slipkov, nepustí, až keď sedí na nočníku... asi to poriešim tým trikom a nejakými nadkolienkami 🙂 po noci sa ale budí začúúúranýýý, takže to neviem, či pôjde tak raz-dva... Luky mi má na noc plienku doteraz...

peluskovo
12. sep 2013

@nenocka este ma napadlo, sesterka oducila dcerku tak, ze za kazde piskanie do nocnika si mohla nalepit nalepku na staru chladnicku, kamos tak oducil syna, ten lepil nalepky uz neviem kam, a ked nebolo miesto, tak ich mohol za odmenu odlepovat :D nasho ondrika nalepka netankovala ani z helikoptery, ak nejaku aj nalepil, tak ju aj odlepil. on je taky poriadkumilovny a vadilo mu to tam :D

nenocka
12. sep 2013

@peluskovo 😀 my tlieskame a to mu, zdá sa, stačí 🙂 on nemá problém bežať na ten nočník, aj keď je zabraný do hry, tak zväčša keď si čupne, tak ho potlačí na cikanie, postaví sa, chytí sa za pipík, zamrmle ciká a už beží do detskej 🙂 a možno mu predsa len budem dávať tie slipky a pomaly natrénujeme to zobliekanie... neviem fakt

peluskovo
12. sep 2013

@nenocka my sme tlieskali Vike a jej to stacilo, ale Ondrik, ten mal uuuplne v päte akekolvek formy pochvaly. :D no co uz.... splna vsetky predpoklady mudreho dietata , ktore som citala :D deti, ktore sa casto v noci budia, alebo sa naucia neskoro chodit na zachod, budu mudre, lebo v noci spracovavaju co cez den zazili a prioritne sa venuju zaujimavejsim veciam, ako je zachod :D :D somarina, ja viem, ale nejak sa clovek musi utesit, ked sa pri 2 rocnom budi aj 5x :D :D

peluskovo
12. sep 2013

@nenocka p.s. ale skusila by som tie nalepky, napr v liedli zvyknu mat taku sadu za lacny peniaz

nenocka
12. sep 2013

@peluskovo fíííha, tak to potom chovám doma géniov 😀 Luky nie a nie sa úplne odplienkovať, aj nehody ešte stále mávame a Matej je ako sova, takže podobne ako u vás 😉

handricky
12. sep 2013

@yasmin0001 ja momentalne nesijem vobec nic, mam doma 2mesacne, co stale reve a 2 rocne , co mi skace po hlave. nestiham ani varit a upratovat.. co maleho len na rukach nosim a beham za malou.. ale mam nasite nejake mega dlhe - sed 51- z bambus frote (site dost davno a este som nestihla za 5 mes ani fotku spravit a dat do shopu), ale tieto maju aj dost volne gumicky, cize skor na siroke stehienka.. Takze neviem. Inak aj behulka sije xxl gatuse.. ten link., co ti dala na baby lucy maju sed 51, ale neviem kolko sa este zrazia.. osobne mi pridu bambi roxy velkost 2 ovela vacsie a priestranejsie.. nejake to porovnanie oboch mas aj tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
ale inak asi by som pockala, kym mu nebude ta, co mas, mala.. tie proporcie sa mozu este zmenit

alena0305
12. sep 2013

@peluskovo Pridávam vlastnú skúsenosť o tých malých mudrlantoch - tiež mám doma takého. Teraz má 6 rokov - čerstvý prvák. Pýtať sa začal na cikanie v 2,5r., na kakanie - 3dni už chodil do škôlky - 3 roky aj kúsok. Dovtedy - vždy do nočnej plienky a ráno sa na mňa díval, že čo chcem - lebo to nočné prebaľovanie prespal. Ale od 4,5 roka začal riešiť písmenká a v 5tich plynulo čítať. Ale kreslí ako 2ročný - takže čáročky nám dávajú zabrať.Takže čosi na tom bude lebo on číta ako tretiak ale pri obliekani, obúvaní, jedení a podobných činnostiach posledný. Minule mi po ceste v aute spočítal 24+24 - doteraz neviem ako na to prišiel - lebo na prstoch asi ťažko.

yasmin0001
12. sep 2013

@handricky no ved presne tak to planujem, ze zakial su nam dobre este tie sucasne, to riesit nejdem. Cize to bola skor otazka do buducna.
No a moje 6 mesacne je tiez dost urevane, momentalne si neviem predstavit druhe. Tiez nestiham nic okrem zabavania maleho, ale konecne zacal akceptovat aspon manducu, tak si ho tam hodim a je koooonecne ticho!

anettka
12. sep 2013

@nenocka u starsieho syna som to pri oducani poriesila tak, ze mal holu ritulu (teda ked sme boli doma), na nozickach navleky, aby mu nebolo zima a navrch tricko, ale kratke, nie body (aby si to pokazde neocikal). A k tomu som ho casto podadzala na nocnik a hovorila stale ten isty zvuk dookola. Nakoniec ho pri cikani hovoril aj on sam a potom vzdy ked som ho pocula vydavat ten zvuk, rychlo som ho posadila na nocnik. Nie vzdy sme to stihli, ale bol to dobry zaciatok. Oducat treba v lete, ked sa da, prave kvoli teplu. Deticky mozu behat aj po vonku (teda skor niekde na zahradke) s holym zadockom a tak lepsie vnimat cikanie. Drzima palce, chce to trpezlivost.

anettka
12. sep 2013

Vsimla som si, ze akosi prirodzene mnohe uprednostnujete ceske a slovenske plienky. Som absolutne za. Mate niektora skusenosti s plienkami Bamboolik? Videla som ich nazivo, vyzeraju dobre. Ale to vyzera asi vacsina. Potrebujem vediet ako naozaj funguju. Savost, priliehavost (ako citam je s tym v urcitom veku dietatka nemaly problem) a tak. Pacia sa mi od nich aj vrchne pulky, ktore su tak ako Haipa-daipa lemovane flisom, teda sa "nezarezavaju" do baculatych noziciek. Dakujem

nenocka
13. sep 2013

@anettka ďakujem za tvoje rady 😉 ja to nejak nemienim siliť 🙂 v lete behal nahý, sem-tam sa vycikal, ale ako som už písala vyššie, on si sám povie (ani sa ho pýtať nemusím, či ide cikať) a uteká, jednoducho ide vtedy, keď mu treba... riešim teraz, či ho nechať pobehovať s holou ritkou, no kým sa nezačne kúriť, tak je dosť chladno... alebo ho učiť stahovať gaťuše... alebo ho nechať ešte v plienkach... 😉

lia105
13. sep 2013

Ahojte všetci, chcela by som sa Vás spýtať na názor na tieto plienky:

http://www.amazon.co.uk/TotsBots-Bamboozle-Stre...

, zvažujem ich na noc, cena je na nich teraz dobra na Amazone, len je to cela sada, a kedže s nimi nemám skúsenosti, tak sa bojim od jednej značky kupovať toľko naraz.

Vyjadrite sa prposím, ďakujem

ivanka.7
13. sep 2013

@anettka bamboolik pulky su fajn 🙂 ja ich mam az od vacsieho dietata (mala mala 10 mesiacov, ked som ich kupila), ale urcite by boli dobre aj skor, maju dvojite kridelka. S priliehavostou mozno nejaky problem bude 😀 zmensovanie je tam mozne na 4 rozne velkosti, ja mam pulky na suchy zips a mala som s malou take obdobie, ze mi nesedela dobre velkost, ze by sa mi hodilo nieco "medzi", ale tak to sa stane, nebolo to velmi zle, nepretekali mi.
Dovnutra mam 3 batolacie sady (tvarovana plienka + batolacia vkladacka). Kombo je to uzasne pouzivam ho aj do kapsoviek BabaBoo a je to spolahliva kombinacia, ktora drzi dost dlho.

si_si
13. sep 2013

@anettka ahoj, ja som mala na zaciatku iba bamboolik, latkujeme cca od 2 mesiaca, mam 4 pulky a vnutornych plienok kopec 🙂 som s nimi max spokojna, ani raz sa mi nestalo, ze by sa precikal alebo prekakal, ale ked nalozi, tak treba oprat aj pulky. mam aj nocne bamboolik, ale na noc davam vacsinou jednorazovku, ked som dala latkovu, tiez neprecikal. AIO bamboolik mam 2 s flisovou vrstvou a 1 s bambusovou dotykovou, tie niekedy precika okolo nozky, ale asi ked dlhsie necham. keby si mala este otazky, tak sa pytaj 🙂

majamat
13. sep 2013

@alena0305 wow, no sikulko. nadane deti vynikaju v niektorych oblasiach a v inych zas nestihaju. je to logicke, nemozu stihat naraz vsetko, resp. byt vo vsetkom dopredu.

peluskovo
13. sep 2013

pre vsetkych vychodniarov .. latkove plienky a informacie k latkovaniu si mozete nazivo pozriet a vypocut aj v sobotu 21.9. o 13tej alebo 15tej , viac info aj tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/peluskovo/