Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
8. jún 2011

@anelisa na noc nejaku bambusovu, napr. anavy je dobra, ta kiwi je len bavlna, bambus je savejsi a preto na noc vhodnejsi... ja bavlnene plienky nemam vobec...
vkladacky mam rada baby lucy bambus 30x30, mozes zopar, 2-3 ks, tychto dokupit, dalsie si usijes podla potreby 🙂

@kloranebb flanelove saju malinko, to uz radsej tie stvorce, 100 gramaz maju imse vimse, rozmer 90x90 (80x80) je obrovsky na babo, aj ked su velmi prijemne, to uz skor mam happy square, tie su fajn aj rozmerovo... do toho nejaku bambusovu vkladacku, najprijemnejsi material je velur/aksamit, znackove take nekupis, musela by si usit, latku predavaju na detivbavlnke.sk

blovitc120
8. jún 2011

@marianas ak dáš celú Lanzu a kilo sódy na 5 litrov vody, nebudeš mať sliz, ale hustú želatinu 😉

kloranebb
8. jún 2011

@gia111 Super ze si sa vyjadrila 🙂 presne tu kombinaciu stvorce a vlniaky chcem pouzivat aj ja a to cely den len na vonka a vecer jednorazovku. Uvidim ako dlho to vydrzi neprebalene a podla toho upravim pouzivanie jednorazovky. Takze sa velmi tesim a uz si tie vlniaky asi nacisto objednam. Plienky som si vybrala MaM Happy Square s gramazou 155 - dufam ze to nebude prilis objemne.

smejkoh
9. jún 2011

@virivka Nasa bola v jednorazovkach pol roka, kym som zistila, ze existuju aj ine latkove plienocky ako len klasicke bavlnene stvorce. Skoda, ze neexistuje tolko reklam aj na latkovky ako vsade do nas hustia pampersky 😠 Ale dolezite je, ze sme sa predsa na to dali a druhe babo je isté od prichodu z porodnice. 🙂

gia111
9. jún 2011

@kloranebb ja to pouzivam aj na noc a som velmi spokojna, myslim, ze to nie je objemne, to skor zalezi od typu vlniakov sa mi tak zda. Tie plienocky MaM Happy sa mi zdaju byt lepsie ako napr kiko lux bambus, kt. som kupila posledne uvidime po par praniach a v praxi 🙂

gia111
9. jún 2011

@smejkoh na latkovkach sa asi neda tak zarobit ako na jednorazovkach, inac nic co je ekologicke nema reklamu na to musime prist same..

cajova_lienka
9. jún 2011
kloranebb
9. jún 2011

Co poviete na moju "lacnu" prvu plienkovu vybavicku: Plienky stvorcove MaM Happy Square 20 ks, Plienky muselinove Imse Vimse 4 ks, Plienky Kikko 10 ks (po synovi), vlniaciky Baby Beehinds 2ks, vlniaciky jednovelkostne Anavy, Little Lamb flisove separacne vlozky 10 ks, snappy sponka, Manymonths extendor - predlzovac na body, nuz a sampon na vlnu a lanolinova kura od Imse Vimse - spolu 150 Eur ojojojoj...

mirkita
9. jún 2011

ahojte
ja som zatial len treti den latkujuca mamicka 🙂 ale som nadsena...keby som sa skor odhodlala, nemusel byt maly 5 mesiacov v jednorazovkach...a sranda je ze pred porodom som si hovorila ze to si urcite na seba neupletiem ten bic ze budem latkovat 😀 a nakoniec som sama okolo 4.mesiaca riesila ze jednorazovky asi nechcem....mna vytaca ze smrdia, ze je to igelit, ze sa po zacikani okamzite tak zohreju akoby som maleho poliala velmi teplou vodou a tolko odpadu co sme zrazu mali...plus vlacenie balikov z obchodu, skladovanie...no poviem vam ze s latkovkami to mne pripada ovela jednoduchsie... 🙂
zatial mam klasicke stvroce, 2 BG flip nohaviciek, 2 BG AIO a 1 BG testovaciu flip sadu a este Baby idea bambusovu plienocku. a zvysok si chcem zacat postupne sama sit vratane nejakych vkladaciek....kym nebude vybavicka komplet tak sem-tam pouzijem este jednorazovku, aj tak ich chcem dominat...

A teda neprisla som sem len vyjadrit nazor ale aj po radu 🙂 cez den mi velmi vyhovuju stvorce (aj na prechadzky) a vrchne gatuse...AIO budem mat k lekarovi, na dovolenky a pod...cez noc som zatial vyskusala tu baby idea ale dala som do nej ku vkladacke aj jeden stvorec...celkom OK, stvorec bol rano mierne vhlky ale sa mi zda ze ta vkladacka za nim to z neho vytiahla...
no a moja otazka je - kedze nam vyhovuju stvorce, mohla by som dat jeden poskladany stvorec a na to vlniacky? zatial ich nemam a neviem ci kupovat....davat na noc stvorec a pul nohavicky sa mi nepozdava, bojim sa ze sa v tom zapari...maly cez noc nekaka, takze ide len o cikanie...

adui
9. jún 2011

Ahojte maminky.Potrebujem poradiť. Mám 4-mesačnú dcéru a chceme začať s látkovými plienkami. Objednala som si na začiatok vrchné nohavičky Flip- Pul, zopár bambusových štvorcov a mám klasické socíkovské štvorce po synovi. Koľko tých obyčajných plienok mám dať na jedenkrát? Dve? A ako ich mám do tých nohavičiek poskladať, na obdľžniky ?Mám vyhliadnuté aj ďalšie plienky, ale musím na to postupne 😒 .Nedávno ste tu riešili zaparené zadočky, môj syn má 11 rokov a vyrastal v klasických ba plienkach a nikdy sme zapareninu nemali. Často sa prebaľovalo aj v noci a hodne sme krémovali a do týchto moderných plienok asi krém nesmie, však?

adui
9. jún 2011

@mirkita Ahoj nenakupovala si náhodou v tom istom obchode čo ja 😀

zojec
9. jún 2011

@kloranebb anavy vlniaky budu malemu dobre tak v 6 mesiacoch najskor.. skor by som zobrala loveybums Ska. ja som s anavy vlniakmi nebola absolutne spokojna, vobec dobre nedrzia.. 😖 myslim, ze ti to mnohe maminy potvrdia, na novorodenca urcite nie.. extendor tiez nebudes potrebovat, lanolinova kura.. staci lanolin bezvody z lekarne a tie vlniaky baby behhinds su tiez vraj dost velke.. radsej si kup z kazdej znacky po jednom, aby si mohla vyskusat viacej druhov :D a zobrala by som si aj nejake pulky pre istotu 😉 lebo sa moze stat ze ti jeden den okaka vsetky 3 vlniaky a nebudes mat co dat na ritku, kedze schnu dost dlho... 30 stvorcov sa mi zda tiez dost malo, ak nic ine nemas.. 40ks je optimum a vzala by som este nejake nohavickove plienky na noc a k tomu natahovacie vlniaky disana 😉

zojec
9. jún 2011

@mirkita jasne, vlniaky a stvorce idu dokopy uplne v pohode.. 🙂 dobre su nejake strihovo podobne pulkam, natahovacie vlniaky pri malom babatku lepsie sedia na nohavickovu plienku 😉
@adui skladat mozes akokolvek ti vyhovuje, aj na obdlzniky.. http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/skla... , co sa tyka poctu, u nas stacil jeden stvorec, lebo cikala male davky a casto, a aj casto kakala ako novorodenec, a v podstate doteraz pouzivame len jeden stvorec na doma..

mirkita
9. jún 2011

@zojec dakujem 🙂 vies poradit aj znacku? ja som zatial pozerala len Baby idea ale tie su strihovo uplne ine nez PULky, su to skor kratasky
a este jedna laicka otazocka - ty apdom asi pod vlniacky ked dam stvorec tak musim pouzit tu sponku, vsak?
mne su tie sponky nejake nesympaticke...sa im vyhybam ako sa da 😀
@adui noooo...neviem, zeby? 🙂 ja som objednala cez latkovky.sk a potom som tam osobne skocila a este sme spravili male zmeny...BG som si vybrala kvoli odporucaniam a preto ze su jednovelkostne a boli v akcii v ramci toho tyzdna koncom maja...inak by som mozno pozerala aj nejaku lacnejsiu vybavu 🙂

adui
9. jún 2011

@zojec ďakujem za odpoveď. Ty robíš prezentáciu v LC? Ak sa mi podarí tak by som sa rada prišla pozrieť 🙂

domigb
9. jún 2011

Ahojte...Sorry za vrhnutie do témy,ale potrebujem poradiť ohladom latkovky....Doteraz používam klasika pampersy,ale moja 4 mesacná Stella má z nich zaparený zadoček stale....Tak vas chcem poprosiť o radu aké kupiť...nasla som na latkoveplienky.sk tieto....
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/tot...
Poradíte ktoré su lepšie a este kolko ich asi budem potrebovať???
Dakujem 🙂

zojec
9. jún 2011

@adui ano robim.. 17.6. o 15tej v autoskole Drobny 😉 kludne prid, budem tam.. potom bude aj aromaterapia 😉
@mirkita na plienky na rovno odporucam niektore z tychto: http://www.latkovky.sk/produkt-detail/vlniaciky..., http://www.latkovky.sk/produkt-detail/loveybums..., crepe su hrubsie, jersey tensie. my mame crepe velkost M, stale su dobre na plienku narovno. mala ma 9kg. na nohavickovu plienku, mi dlho robili dobru sluzbu disany, aelbo popoliny natahovacie, teraz mame baby idea shorties a su paradne, uz by som ine nechcela 😉 mame velkost XL, su az pod bradu.. xi xi ale uz ine vlniaky do odplienkovania nekupujem . co sa tyka snappi sponky, nemusis ju vobec pouzivat, pokial budes skladat plienky klasicky do obdlznika.. ja som ju tiez pouzivala len na novosklad do cca 3 mesiaca. ale ak by si chcela skladat na novosklad a na to davat natahovcie vlniaky, tak bez snappky to asi nepojde. inak z nej vobec nemusis mat strach 😉

zojec
9. jún 2011

@domigb najlepsie je kupit z kazdej znacky po jednom a vyskusat, mne vyhovuju obe znacky co si dala.. precitaj si fotoblogy, zfidorka, labutka, emjee... moj mame o plienkach vela popisane...

estterka
9. jún 2011

@domigb ono je v nich rozdiel aj v tom,ze flip bum genius menis len vnutro,teda tych vkladaciek ja mam plno a pouzivam doma cez den a easyfit ti vydrzi viac,tie sa zvacsa pouzivaju na von a ak sa nemylim,toto je plienka vsetko v jednom,teda aj schne dlhsie. ja mam 3 flip nohavicky a 15 vkladaciek do nich na doma(ale vacsinu organic) a kapsoviek mam dokopy cca 11 a plus mam 4 plienky na noc a takto si vystacim tak na takmer tri dni

mirkita
9. jún 2011

@zojec dakujem 🙂 tie BI shorties su paradne...tiez som na ne pozerala, ale zatial pre nas velike...neskor zainvestujem, sa mi paci ze by v tom krpec mohol cez den pekne behat 🙂

mirkita
9. jún 2011

@domigb ja mam tie prve a som velmi spokojna...ale potrebujem si usit alebo pokupit vkladacky...zatial teda pouzivam ovela viac klasicke stvorce....ale ked pojdeme niekam von, radsej budem chciet vkladacky nech nema krpec taku mega ritulu 😀

wzorcek
9. jún 2011

ahojte, potrebovala by som poradit 🙂)
ako uplny zaciatocnik som si nakupila gro via 4ks vrchnych nohaviciek a k nim 21 vkladaciek za kopu penazi a teraz neviem ako dalej...
1, mam 3 mesacneho chlapca, ked sa popisa hned place, takze uz sme mali aj take ze som menila 4 vkladacky behom hodiny... to je normalne? ako casto menite plienky? ja ked idem von alebo maly spat davam pampersku lebo si to inac neviem predstavit... myslite ze to je preto ze este nemaju celkom dobru savost tie plienky a ze to bude lepsie?
2, pokakane plienky nejdu vyprat, ten mydlovy sliz pomoze?
3, tie separacne vlozky ci co to je mozem kupit hocijake?
4, a este jedna vec... to skladovanie pouzitych plienok mi celkom nejde do hlavy... vraj by stacilo prat kazde tri dni a mam ten gro via vak obrovsky, lenze neviem sa zbavit pocitu ze tam tie plienky hniju a plesniveju uz po par hodinach... ako to riesite? ja ich zatial namacam do praskovej vody ale teraz mi zas smrdi cela kupelka tak neviem...
5, a dalsia vec, nie je to trosku odveci pustat pracku kvoli par plienkam???

majka1981
9. jún 2011

@wzorcek ahoj, kedze Ti po cikani place, tak moze byt, ze on Ti oznamuje, ze ide cikat a potom sa hneva, ze si nereagovala 😉 precitaj si nieco o bezplienkovej metode 😉 , mohla by si skusit ho dat na nocnik alebo nad wecko alebo nad nadobu...
co sa tyka skladovania plienok - ja skladujem vo vedri s vrchnakom, necitit prvy den a druhy den uz periem - nie same plienky - ale s uterakmi, utierky, body atd, tak to nie je zbitocne... a pre pracku je to tiez lepsie, kedze plienky vazia velmi vela, ked sa nasaju vodou. je to potom lepsie rozlozene

Baby ja Vam tak zavidim tie prezentacie plienok... tu nikde nic... a na SK je mi daleko ist, kedze som bez auta...

sladkasue
9. jún 2011

@majka1981, @petrinka paaaanecku a to mam brat viac plienok ako oblecenia??? 😲

no, berieme jednorazovky a na noc latkovky🙂

sima.p
9. jún 2011

Baby, idem po radu, najmä tie, ktoré už plienkujete len v noci. Kedže cez deň už plienky nepoužívame, len na denný a nočný spánok, tak sa mi nechce prať každý 2-3 deň, ale trebárs raz za 6 dní, ale ako toľko skladovať plienky, aby sa im nič nestalo, resp. ako to riešite? Tuším @blovitc120, Ty látkuješ už len v noci, ako to riešiš?

sima.p
9. jún 2011

@sladkasue tak ja osobne by som si asi dovolenku nekomplikovala plienkami, tie 4 dni by sme vydržali aj na papierovkách. Príp. tak ako si napísala - den papier - noc látka...

blovitc120
9. jún 2011

@sima.p ja práčku každé 3 dni naplním, lebo MM minie každý deň košeľu, ja tričko, o malej ani nehovorím. Plienky neperiem na 60°C a už vôbec nie osobitne, pridávam do prania trochu octu a guľu na pranie, ale nemyslím si, že aj to je potrebné. Mne ten moč nepríde nejaký hnusný alebo toxický alebo čo, vôbec neriešim, že by niečo tomu bolo aj na 40°C. Okrem toho ciká v noci fakt málo, raz za týždeň-dva-tri, ale kým ešte cikala, bolo to tak, ako som napísala 🙂

kloranebb
9. jún 2011

@zojec dakujem za tvoj nazor, mozno si ma ochranila od zbytocnych investicii. Neda mi trosku oponovat k tym vlniakom Baby Beehinds - maju velkosti od S co je od 4 do 7 kilo - moj mal ked sa narodil 4000 g. Myslis ze aj tak by mu boli tie S velke? Vies velmi sa mi pacia tym strihom, lebo ostatne vlniaky co pozeram su take objemne a tak dlhsie na stehienkach ako sortky. V tomto teple sa mi tento slipovy strih Baby Beehinds velmi paci. Co ty na to?

kloranebb
9. jún 2011

@zojec pocuj a ked mi teda prejde ta riedka stolica na vlniaky tak mam ich prat najprv v prasku na vlnu a potom automaticky lanolinovat? Lebo pise sa ze vlniaky sa lanolinuju cca raz do mesiaca. Ale aj v takom pripade ze ich trebars kazdy den peries?

ellysa
9. jún 2011

ahojte mám ďalšiu otázku, dúfam, že mi na ňu už niekto odpovie 😔
kde sa dajú kúpiť samostatne BL stay dray vkladačky a ste s nimi spokojné, či radšej kúpiť BG flip Stay dry? ďakujem

inak my dnes látkujeme prvý deň a to má dcéra rok