Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

eridani
28. nov 2011

Mate niekto skusenosti s touto novinkou: http://www.anavy.cz/anavy/eshop/1-1-Latkove-ple... ? Vyzera luxusne, aj ked ta cena je tiez luxusna. ☹ Ale zas Anavy je kvalita, so vsetkymi ktore sme mali som bola velmi spokojna. Tak vaham, ci ju zobrat alebo vystacime s tym co mame.

sima.p
28. nov 2011

@eridani fíha, a dá sa kúpiť aj v SR?

janulkan
28. nov 2011

@kryska5 dakujem 🙂

eridani
28. nov 2011

@sima.p Na Slovensku som este nevidela, mozno niekto bude vediet ci sa chystaju aj do nasich obchodov a kedy. Ja som rozmyslala kupit ju priamo z ich stranky alebo z branakdetem.cz . Len stale vaham, ci ju zobrat alebo nie. Este aj toto vyzera ako celkom sikovna vec pre vacsie deticky: http://www.anavy.cz/anavy/eshop/1-1-Latkove-ple... .

kloranebb
28. nov 2011

Baby maly mi zacal papat prikrmy a stolicu uz ma tym padom inu ako doteraz len kojeny. Pouzivam pratelne separacky ale uzmi zacina "kaka" pripchavat umyvadlo, kupit jednorazove separacky?

katka888
29. nov 2011

@kloranebb
ja som plienku oplachovala v tu dobu uz do wc

nenocka
29. nov 2011

@kryska5 tak ako dopadlo nočné látkovanie? 😉

zfidorka
29. nov 2011

@monuska342 aky tekuty lanolin mas? z lekarne ci kuru?

tinika
29. nov 2011

ahojte mate niekto tieto plienky? http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

cillikat
29. nov 2011

tak, uz mama aku-taku vybavu a mozeme sa pustit do latkovania 🙂 snad sa nam bude darit, aj ked na nejaky cas este budeme kombinovat latkove aj s jednorazovkami, nevadi? 🙂 😉 😉

tinika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kryska5
29. nov 2011

@nenocka na moje veľké prekvapenie dobrééé 😀 prvá plienka pocikaná ale asi nie tak maximálne ako som si predstavovala, že to bude 😝 Dala som malej iba TB Stretch + doma ušitý prefold a nedala som ani stay-dry vrstvu, že otestujem či to pôjde aj bez toho a sranda je že sa mi zdalo že tie plienky boli menej mokré ako keď mala jednorázovku 😕 pritom druhá plienka čo som v noci prebalovala bola ráno relatívne suchá, málo pocikaná 🙂 no a samozrejme žiadny smrad ako z jednorázoviek 😀
a vám to ako pokračuje?

nenocka
29. nov 2011

@kryska5 celkom fajn, pomaličky prikupujem hlavne nočné plienočky. cez deň sme bez, na von a denný spánok v štvorcoch v "domácich" flisáčikoch. verím, že sa nám to bude rozrastať aj keď príde na svet malé... keď sa niekto pýta, čo by nám bolo treba, odporučím nejakú pelušku, čo sa mi pozdáva 😅 včera som sa pýtala na názor aj našej pediatričky a tá bola nadšená a jednoznačne ZA látkovečky 😵

katka888
29. nov 2011

@eridani
ja ju planujem vyskusat, kedze nasa klasicka anavy je nejaka zmensena, akoby sa po roku zrazila ci co.
myslim anavy XL

eridani
29. nov 2011

@katka888 Nase klasicke (mam 4 kusy) su este dobre ked ich dam len samotne bez vypchatia. Na denny spanok fajn, ale noc samotne nepotiahnu. Kedze v noci cika kolko cika (kojim, niekedy aj 5-6 krat za noc) a odmieta sa nechat prebalit, tak mu treba plienku riadne vypchat. Davam dva BI prefoldy a to teda nie je sanca nacpat do klasickej Anavy bambusky. Preto poskulujem po XL.

tinika
29. nov 2011

@nenocka mne minule kamoska ze a prečo pouzivas latkovky akoby som vadna bola :D

eridani
29. nov 2011

@katka888 Budu aj na Slovensku alebo objednas z Ciech?

eridani
29. nov 2011

@tinika A ona ake relevantne dovody uviedla, ze preco pouziva jednorazovky? Vsade citam len same vysvetlovania preco latkovky ano, ale co my potrebujeme obhajovat? Ked niekto pouziva jednorazovky, tak nema potrebu to zdovodnovat. Len my stale obhajujeme latkovky akoby boli o nieco horsie nez jednorazove plienky. Ja ale fakt nevidim v tom rozdiel, su zdravsie, lacnejsie, ekologickejsie a tej roboty s nimi viac nie je. Ten cas, co venujem nahadzaniu pradla to pracky a vyvesaniu, by mi pri jednorazovkach zabralo vlacenie balikov z obchodu a vynasanie smeti.

nenocka
29. nov 2011

@tinika to bude asi tým, že látkovka=štvorec 😅 moja švagrinka tiež nevedela nič o moderných látkovkách

katka888
29. nov 2011

@eridani
nasmu ondrikovi su LTT a on ma ćez 5 mesiacov ☹
su u kratke od bruska po zadocek, na chrbatiku mu uz skoro vidno zadocek 😀 asi bude model alebo co 😉

katka888
29. nov 2011

@eridani
vysvetlujeme, lebo ludia maju nazor, ze latkovky = klasicke stvorce ktore treba vyvarat v plechovych nadobach pod hnusnou starou pokrievkou a potom ich treba do umoru zehlit , najlepsie aspon 60 ks denne, a kazdy si predstavi gazdinku v zastere so satkou cez upotene lasy, ako jej z pod tej satkjy trci pramienok vlasov kym sa umara s plienkami 😀 😀 😀 este najlepsie do toho pridat plakanie na potoku a obraz je hotovy 😀 😀 😀

tinika
29. nov 2011

@nenocka sak ale ja vravim ze pouzivam take moderne :D ale asi jej to nedoslo :D

tinika
29. nov 2011

@katka888 sak ja som tak pri provm fungovala ze som vyvarala asi mesaic a zehlim aj teraz stvorce :D ale preto ze chcem nie ze musim :D

katka888
29. nov 2011

@tinika
aj ja zehlim stvorce, mam tak asi 16 kazde pranie, aleto rpeto,ze su po vyprati velmi tvrde, tak aby trosku pomäkli. svokor stale spomina, ako zehlil 60 ks po prani ... sa cudoval, ze ja mam len 16 😀

tinika
29. nov 2011

@katka888 :D ja neviem kolko mam ale isto viac bo dost zehlim a stale v skrini su vyzehlene kym operiem a pozehlim :D

eridani
29. nov 2011

@katka888 5 mesiacov a uz su mu skoro male? To nas ma rok a 8 mesiacov a bez extra vypchatia su mu stale dobre. 😀 Fakt je kazde dieta original a kazdemu sedi nieco ine. 😎

latea1
29. nov 2011

Ahojte,
chcem sa opytat, latkove plienky sa musia prat po tych 2-3 dnoch, alebo je to len priblizne urcene, aby sa vedelo, aku zasobu cca si treba narobit? pytam sa preto, lebo co ak by som niekde dajme tomu na par dni (viac ako 3) sla a nevyprala ich, ci by sa im nieco stalo alebo mozu stat aj dlhsie mokre? 😒
a kde pleinky teraz skladujete, ked je vonku zima? dnu vo vedrach? nesmrdi to, resp. nie su "zatuchnute", ked ich mate v uzavretych vedrach? vdaka za odpovede

eridani
29. nov 2011

@katka888 Krasny obrazok si popisala, normalne to vidim pred ocami. 😀 Ja nezehlim ani som nezehlila nic. Len prvych 20 stvorcov ked som sa ku koncu tehotenstva uz doma velmi nudila a nemala co robit. Ale odkedy som doma z porodnice, tak mam o zabavu postarane, ziadne zehlenie mi k tomu netreba.
V lete maly behal po vonku len v plienke a tricku. A to vratane dovolenky, kde sme boli s kamoskami, co maju tiez male deti. Byvali sme v penzione, pracka bola k dispozicii, na dvore snury, takze osveta bola. Aj tak vsetky ostali pri jednorazovkach. Info dostali, ak by v buducnosti zmenili nazor, vedia, ze sa na mna mozu obratit a pomozem im zostavit latkovu vybavicku.
Ale aby som niekoho presviedcala o svojej pravde, to ma uz preslo. Netyka sa to len latkoviek, ale aj inych aspektov zivota. Mozem dat info, ale rozhodnut sa musi kazdy sam. Vzdy ked som sa niekoho snazila presvedcit, tak to skoncilo zle, preto to uz nerobim. Su to ich deti, nech sa o ne staraju ako oni uznaju za najlepsie, ja to uz neriesim.

tinika
29. nov 2011

kolko plienok ala tb strecht mate na noc? ja mam dve + tri vkladačky prefold neviem teraz ked je maly mozno stači ked dam stvorec latkovy do kapsovky? ale ked davam stvorec ako novosklad bez ničoho tak dost r&ychlo fest mokry, a ked som chcela dat stay dry vrstvu este je to dost velke, skor mi pasuju nohavičkove plienky a na to vrvchne. ako to pouzivate vy?

eridani
29. nov 2011

@latea1 Ked dlhsie stoja mokre, mnozia sa tam bakterie, pripadne mozu zacat aj plesniviet. Ak naozaj nemas moznost po troch dnoch preprat, tak by bolo dobre ich minimalne nechat preschnut.