Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
23. máj 2011

@estterka vidim, ze ti nikto neodpoveda.. :( nocne cikanie s latkovkami moze aj nemusi mat suvis... ale znepokojovat ta to podla mna vobec nemusi... skor si myslim, ze mala v noci prestala menej pit, a ked prespi celu noc, tak si necikne.. moja B. cika len nadranom.. a niekedy sa tiez budi so suchou plienkou.. ak sa rozhodne vstavat definitivne o 6stej... ak potiahne do 8mej, tak si cikne..
@fialllka ja mam vybornu skusenost s vlniakmi Babi idea shorties, su makkucke a fajne,pouzivam ich na noc... potom mam na plienku na rovno LVB vlniaky, ostatne mam site ... dobre su vraj BOJ vlniaky, hlavne na stvorec, ak praktizujes BKM a potrebujes rychlo stiahnut.. co sa tyka poctu, uplne stacia 1-2ks.. ak mala uz nekaka prazenicu do plienky.. 😉

estterka
23. máj 2011

@zojec ahoj 🙂 papa strasne vela v noci,aj kazdu hodinu-dve sa kojime,stale je na prsniku. uvidim dnes,este sa nezobudila,ci cikala alebo nie. a ak nie,tak dam dnes v noci jednorazovku,zo zvedavosti,ci bude zmena alebo nie.

labutka
23. máj 2011

@tamoulik skus sa chlapa opytat, jak by mu bolo v kozenych kratasoch cele leto. 😝
Pripadne ci mu mas tiez kupit papierovo igelitove spodne pradlo, lebo si zatazujete zivot tym, ze mu to musis prat.
A ked nebude chciet uverit, skus mu dat vyskusat vlozku, aky je to pocit.
A ked chces silne kafe, odporucam mu dat precitat clanok zo Zdravia - staci tu statistiku o zapadonemeckych chlapoch, ktory maju vyrazne vecsie problemy s plodnostou ako vychodnodemecki. U nas sa to ukaze teraz, pretoze teraz je to cca 18-19 rokov odkedy su aj tu jednorazovky. Verim ze technologie sa odvtedy zmenili, ale nikto ma nepresvedci ze jednorazovky "dychaju". Kamoska mi hovori, ze jednorazovka jej po ploche plienky nikdy nepretiekla. Oproti tomu ked nechas plienku pod PULkami dlllho, PULky ti po ploche prevlhnu. To hovori same za seba o priedusnosti.

tamoulik
23. máj 2011

@labutka Ja som o tom presvedcena..to mali byt skor argumenty, ktorymi chlap bude presviedcat svoje okolie...
Inac uvidim, ci zajtra stihnem prist do obchodu dokupit vybavu...ak nie, len mi daj vediet cez mail pls co mam dokupit a pridem inokedy. Dakujem

labutka
23. máj 2011

@witchka este nemate oprate? 😀 oper v lovele, daj jej menej nez zvycajne. Prvykrat staci na 40, potom na 60.
Zadok je najlepsie umyt vodou a utriet do sucha, hlavne v tychto teplach treba aby isiel do plienky fakt suchy. Krem by som nepouzivala, popripade zozaciatku daj fakt tenucku vrstvu.
No a tento vikend bol fakt zaberak, tak prebalovat veeela.

bambulka0406
23. máj 2011

no baby na noc som dala pampersku, lebo sa mi plienocky susili.... som mu riadne natrela ritku a sa mi zda, ze je to lepsie. mam pocit, ze je to z klasickych stvorcov, ze mu vadi mokro. lebo doma davam viac menej tie. prebalujem kazdu 1,5 hod. asi treba castejsie.... len ja mam potom pocit, ze nic nestiham.... totizto ja aj odsavam sestkrat denne mliecko, aby mal moje, lebo kojenie som akosi nezvladla ☹ tak mam pocit, ze robim stale to iste dokola... prebalujem, krmim, odsavam.... ale co uz by sme pre tych krpcov neurobili 🙂

labutka
23. máj 2011

@tamoulik moj chlap bol zozaciatku tiez proti. Okolie som presvedcovala ja. Potom zistil ze to nieje zle a ani tazke, a zacal okolie presvedcovat sam od seba.
Mna celkom zaraza to, ze aj zeny nas presviedcaju, ze radsej jednorazovky. Mojej mame dlho tvralo, kym ju to preslo. Prave zenske totiz vedia, jaky je to pocit byt vo vlozke 😖, a sby som do toho balila 2 roky vkuse svoje dieta... Je to na zamyslenie.

Cez vikend sme boli mimo, signal ziadny, k majlom sa dostanem za chvilu. Neboj myslim na teba.

labutka
23. máj 2011

@bambulka0406 ak vadi mokro, skus dat stay dry vrstvu,pomoze to. 😉
a skusala si pomoc od laktacnej poradkyne...? http://forum.dojcenie.eu/ drzim palce, skoda ze viac mamin to nezvlada tak ako ty. 🙂

katka888
23. máj 2011

@witchka
tak ako pise @divoska , len jedna pracka navyse. moja teraz ako je vacsia mi rada podava plienky, predtym sa jej velmi pacilo, ked som ich natriasala pred zavesenim a pri skladani sa tiez pohra. a aj ja hadzem k plienkam podbradniky, a hadzem tam aj utierky a uteraky z kuchyne, alebo manzelove oblecko zo sportovania ci po nejak robote na dvore.

vobec to nie je praca navyse, jednorazovky musis najst akciu, ak chces lacnejsie, potom zajst rpe ne do obchodu, dovlacit ich domov.... my sme do 6 mes boli na jednoraz , tak si pamatam to nosenie plienok z obchodaku, denne sme vyhadzovali spinave jednorazovky, lebo smrdeli ovela viac ako teraz pri skladovani popisane latkovky a nedalo sa mat ich doma 2 dni.
50 eur za rok za vodu aenergiu
a co sa tyka penazi za energiu a vodu, mne podla nasej pracky vyslo ze minieme maxim 50 eur za rok za vodu aenergiu, prasok podla toho aky budes kupovat, ale podla mna viac ako 100 eur za prasok, energiu a avodu nedas na pranie plienok. za dva roky je to 200 eur, + vybavicka priemerna 300-400 eur, dokopy mas max 600 a jednorazovky v akcii za 2 roky pod 700 nekupis, ak nechces davat dietatku brak n azadocek
😉 a take poriadnejsie ta vyjdu cez 1000 eur, lebo nechat dieta 5-6 hodin v jednorazovke len aby sme usetrili ... silna kava pre mna 😉 😉 😉

smejkoh
23. máj 2011

@bambulka0406 Mne sa klasicke stvorce neosvedcili, lebo jednym malym cvrkom ich hned precura a na pocit su velmi mokre. Tie musim prebalit hned po pocikani, lebo mava z nich cerveny zadocek. Ked dam bambusovu plienocku s bambusovou vkladackou, tak je to pohodicka. Aj na pocit nie su az take premacane, zadocek je po nich krasnucky 🙂 Len odsavaj mliecko pokial mozes, poznam co su problemy s kojenim, hlavne ked sa dietako nechce prisat. Drzim velmi palceky.

zojec
23. máj 2011

@bambulka0406 veru tak ako pise @labutka, skus davat aj na den sty dry plienky, moja tiez zo pol roka netolerovala stvorce :( stacil jeden maly cik a viac ako 5 minut v mokre :( doteraz na noc nemozme prirodne materialy.. mas aj moj obdiv, za to odsavanie, drzim palceky a nevzdavaj sa, su pripady, ked sa babatko prisaje aj neskor... 😉 popr. skus oslovit nejaku latkacnu z tvojho okolia :http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/poradkyne-mamily

bambulka0406
23. máj 2011

@labutka nie, aj ked som asi mala. mala som o dojceni kadeco nastudovane ked som sla rodit, teoreticky som to ovladala, ale nejak som to nezvladla. maly bol na mne zaveseny stale a vkuse bol hladny, nic si nevytiahol, so toho som mala v priebehu 6 tyzdnov 3x zapal, teploty 40 a nejako som sa dala na odsavanie. uz sme si zvykli, ani to nechcem menit, lebo ma rezim a nechcem ho pokazit. ma to niekedy riadne zamrzi, citila som sa ako nuplna matka... ale ine by uz davali Um, ja sa aspon snazim zo vsetkych sil, aby mal moje mliecko.... to tak mimo temy 😉
takze dokupit dalsie vkladacky? to ich ale budem vela potrebovat ak ich mam davat do kazdej plienky 😉 to by som mohla aj tu fleesovu deku postrihat, nie? a tak... 😉

bambulka0406
23. máj 2011

@zojec
@smejkoh takze davat napr. kapsy len? alebo dat na stvorec bambusovu vkladacku? mam BL bamb. vkladacky a aj stvorce tie male, tak aj to keby dam na stvorec by pomohlo?

adkoalauri
23. máj 2011

@bambulka0406 ja to robím tiež tak 🙂

bambulka0406
23. máj 2011

@adkoalauri odsavas?

zojec
23. máj 2011

@katka888 nam prislo teraz vyuctovanie za vodu, a minuli sme o 15€ viac oproti minulemu roku,ked som este plienky a ani veci pre malu neprala, chodila som do roboty a tyzdenne oprala o min. 2 - 3 pracky menej. @witcha u nas sa peru plienky v slize a som spokjna.. jednym casom som ich namacala do komercneho prasku, lebo po opisani smrdeli, ale aj to uz preslo.. plienok uz mame dost malo, za 3 dni ocika tak max 10 -15ks, tak k nim pirdavam uteraky, alebo biele mm tricka. pred zapnutim programu, ich vyplakam a vyzmykam v pracke.

bambulka0406
23. máj 2011

@zojec natierala si aj ritku napr do BG kapsy?

labutka
23. máj 2011

@katka888 myslim ze tvoje prepocty su trocha nadsadene, ak presies v slize, sliz vyjde na cca 16 euro za rok. A energie 50, to sa mi zda tiez vela, nie? 😕
a jednorazky tiez nevyjdu tak draho... Teda ja len odhadujem, mne vyslo do 600 eur za 2 roky.

sladkasue
23. máj 2011

babulky, nemala som ani kedy - nebolo casu, ale musim sa pochvalit... sme si kupili wondero s tu paradnu dvojitu vkladacku - davam na noc a vsetko v phodicke a little lamb-kapsovka u mna vyhrava🙂 len skoda,ze som sa bala toho kupit viac -sme si kupili len po jednom kuse - nevedela som, ako nam sadnu a pod... :(

@bambulka0406 my doma preferujeme kapsovky - ale pouzivame aj klasicke plienky, na bavlnene dam vzdy este bambus.stvorec a na bambus. plienky uz nic🙂 bambusove fajn odvadzaju vlhko - resp. ta bam.plienka ked je mokra neposobi tak mokro ako bavlnena - aspon moje skusenosti

a s tymi jenorazovkami: pouzivam ich - a rada...obcas na noc, ked uz nemam latkove - ked sa susia, ked ideme na von na cely den, na vylet a pod. som s nimi spokojna, hlavne s tymi drahymi pamperskami(premium care)-fantasticky odvadzaju vlhko 🙂
mozem akurat povedat, ze za tie 3mesiace co latkujeme sa udiali u nas zmeny dost viditelne - hlavne nechodim s kosom kazdy bozi den - ale iba raz tyzdenne - pozivam vlhcene obrusky 😀

katka888
23. máj 2011

@labutka
ano, su nadsadene ... kedze som ratala pranie na najdlhsi program kazdy druhy den. a prasok.... nas vyjde ovela menej, ale ked niekto perie v drahsich ekoprazkoch, tak som mala namysli ze aj keby sekery z neba padali, tak cez 75-100 eur na rok nie je sanca sa dostat ....... a samozrejme, mas pravdu, sliz je este lacnejsi....

labutka
23. máj 2011

@tamoulik @sladkasue Ano, to je dalsi argument jednorazoviek - pri latkovych stravis cas pranim, ale cas straveny kupenim a naslednym postupnym kazdodennym vyhadzovanim jednorazoveik sa nerata? Ja nechodim do drogerie kazdy druhy tyzden ani nechodim so smetami kazdy den.

labutka
23. máj 2011

@katka888 aha chapem, ja som pridavala pri zaokruhlovani max 10 eur.

katka888
23. máj 2011

@labutka
🙂
a k jednorazovkam, ak ratam 5 sk za kus a priemerne denne 7-8 ks, na zaciatku viac, neskor menej / a plienkovanie 2 roky, vyjde necelych 1000 eur. samozrejme, dlhsie plienkovanie, viac za jednorazovky, a zase daju sa kupit aj lacnejsie ako za 5 sk, uz take viac "brakove " ... ja len ze tak nejak som ratala.
kedze my sme boli prvych 6 mes na jednorazovkac, kym som sa dostala k info o latkach, tak preto z toho vychadzam 🙂
inac, my aj ked sadame na nocnik, ma dni kedy minie aj 10-11 plienok denne, kedze ju nenechavam v napiskanej, tak ratam ze aj jednoraovky by sa patrilo menit castejsie, rpeto tych 7 ks na den priemerne 😉

fialllka
23. máj 2011

@zojec Zoji, diky za tip ... len my este kakame tu prazenicu, lebo len mlieckujeme, nechce papat este tuhu stravu 😉

witchka
23. máj 2011

@labutka neee, ale idem teraz, este som to pozerala na nete, skladanie vkladaciek do kaps a ideme na to
dakujem za rady a tipy
@zojec @katka888 jasne, ja som si toho vedoma, ze o trosku viac toho bude, ale ved perie PRACKA a nie ja a nalozit, vylozit a vyvesat hadam nikoho nezabije...to len MM je total skeptik, do riti by som ho nakopala,fakt! mi to hovori, jak keby vyhradne on riesil pradlo, alebo prebaloval...malu doteraz prebalil tak tusim 6x...za tristvrte roka...tak ake komplikacie??? Teda hovorim a nemam odskusane, ale verim...keby to bola blbost, asi by nebol tento prispevok na 1064 strane, vsak? 😀 😀 😀

crysmile
23. máj 2011

@witchka neries to, ked prebalujes ty.. vzdy sa najde niekto mudry, ktoremu to bude zavanat ze je s tym kopa prace... a kolko si mohla energie venovat dietatu za ten cas a bla bla.. dolezite ze to bude robit dobre dietatu a tebe..

zojec
23. máj 2011

@bambulka0406 ritku natieram len ked je cervena a to je teraz malo kedy. ked mala zadok vo velmi zlom stave pouzivala som alany z DM az kym sa to nevyliecilo, lebo s latkovkami sa jej to stale vracalo :( malej vadil isty cas aj bambus, proste vsetko prirodne, co bolo na dotyk mokre.. po vylieceni sme zacali na den pouzivat kapsovky a viac bezplienkovali.. teraz uz viac menej len bezplienkujeme okrem noci a ked niekde sme.. a na bezplienkovanie mi stacia stvorce do puliek, alebo vlniakov.. malokedy ho ma precurany, vacsinou len cvrk, ked nestihnem dat na nocnik vcas..

eridani
23. máj 2011

@katka888 @labutka Zase riesite cenove porovnanie jednorazoviek s latkovkami? 😉 Jasne, ze latkovky su na tom lepsie. Uz len preto, ze pri latkovkach sa cloveku cast penazi moze vratit. Ked uz plienku nepotrebuje, tak moze vyprat a predat. S jednorazovkou by som to neskusala.

luba41
23. máj 2011

tak moj manžel tiež zo začiatku, že čo vymýšľam, aké to plienky...Síce som mu nepovedala, koľko som na ne už minula peniažkov 😉 . Tiež som sa bála, že ako budem vedieť kedy akú plienku obliecť, s akou vkladačkou... Ale v pohode, za tri dni sme som bola skoro profesionálka. Aj manželovi sa to zapáčilo. Najradšej používa vkladačku do flipiek. Ale zvláda aj kapsové, len mu ich musím predvypchať. A dokonca robí aj propagáciu 😵 tam kde majú malé bábo. A najnovšie sme začali používať nočník /malá má 6,5 mes/ a dokonca v sobotu vydržala mať sucho až do 16. Takže spotreba bola v ten deň 3 plienky aj s nočnou plienkou. Až som sa zľakla, že čo s celou plienkovou výbavou, ked je už taká malá spotreba 😵

irriss
23. máj 2011

Jen jsem sem zabloudila..uz jsme davno odplenkovani..ale nejak si tu prijdu jak mimozemstan 😉

S prvnim ditetem jsem zazila latkove pleny a vyvarovani a zehleni po obou stranach ...
S druhym ditetem jsem jsem byla stastna, ze nemusim praktikovat to, co s prvnim...
A s poslednima dvema(dvojcata) jsem primo jasala.

Myslela jsem si, ze jsou latkove pleny uz davno pohrbene, ale zrejme jsem se stala zombim ja
😉

Musim k tomu i dodat, ze tady v Italii tato "oprasena moda" jeste nepristala.