Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

cetera
28. jún 2011

kapsova plienka znacky Babyland uzivate niektora? Aka je kvalita?

sima.p
28. jún 2011

@cetera tuším som takú chvíľu mala, a tiež to bola tuším e-bayova čínska.

zfidorka
28. jún 2011

@pusinqa ja mam flipky, weehuggers, aj vlniaky zapinacie aj natahovacie... do vsetkych davam nadoma plienku narovno s bambusovou vkladackou... teraz v lete ficime najma na vlniakoch, striedam zapinacie a nahovacie, malu prebalujem nastojaka, v lahu nehrozi 🙂 na zapinacich - loveybums lightweight jersey - ocenujem suche zipsy, aj ked su po vyse pol roku intenzivneho pouzivania dost znicene (ale stale drzia), budem ich musiet casom presit... vlniaky len nechavam prevetrat, tak raz za mesiac vyperiem...

petrinka
28. jún 2011

baby, dnes som kupila nove krasne plienocky ittibitti. jedna je v syto ruzovej farbe (fuchsia), mozem ju oprat spolu s bielymi plienkami? nepusti mi? nemate s tym skusenosti?

chanella
28. jún 2011

Baby, ja zacinam len teraz latkovat, moj maly ma 8 mesiacov a som z toho trosku nervozna, ze ako to zvladneme, ako bude zvladat ked bude trosku v mokrom, ake to bude v noci... No uvidime. Stale sa mam co ucit, este presne neviem ako kombinovat vkladacky... Mozem sa opytat ci sa moze vsetky plienky prat v mydlovych orechoch? MOzem pouzit Puer? Dakujem

mirkadena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejkoh
29. jún 2011

@chanella Neboj, postupne si najdete system, ktory vam bude vyhovovat. Ja vsetky plienky periem bud v mydlovych orechoch alebo mydlovom slize. Mozes pouzit aj Puer.

pusinqa
29. jún 2011

@zfidorka veď ten tvoj článok som už obdivovala, je super mi ho google pri hľadaní vyhodil 😀 no vyberiem zatiaľ nejakú skúšobnú začiatočnú zostavu a uvidím ako nám to pôjde 😉

k_a_j_k_a
29. jún 2011

Ahojte, viete mi prosim poradit? Zacala som pouzivat na plienky (mame klasicke x-rocne stvorce) mydlove orechy, no po uschnuti zostali plienky strasne drsne ☹ Neviete cim to moze byt? Predtym som pouzivala gel na pranie a neboli take. Dakujem.

petrinka
29. jún 2011

@k_a_j_k_a skus miesto avivaze dat trochu octa, malo by to pomoct a plienky zmakcit.

k_a_j_k_a
29. jún 2011

@petrinka dakujem. A nesmrdia potom tie plienky po octe?

petrinka
29. jún 2011

@k_a_j_k_a vobec, toho sa nemusis bat!

k_a_j_k_a
29. jún 2011

@petrinka super 🙂 mozno spravim sluzbu aj pracke a nebude sa tolko zanasat 😀

petrinka
29. jún 2011

@k_a_j_k_a a este aj usetris, lebo ocot ako avivaz je to najlacnejsie riesenie 😉

zfidorka
29. jún 2011

@pusinqa daj potom vediet ako sa vam s latkovanim dari 😉

josie3331
29. jún 2011

baby tak som zacala latkovat, zatial davam tie plienky hocijako..no hanba....som planovala ako budem davat klasicke latkove plienky na novosklad, len neviem ako to naskladat do tej vrchnej plienky... musim pouzit snappy sponku? jak tak na nu kukam, tak ju vobec neviem pouzit, ako to zachytit 😅

zfidorka
29. jún 2011

@josie3331 snappy nemusis pouzit, staci prichytit vrchnymi nohavickami 🙂 snappy zachytis tak, ze prichytis napr. lavu stranu, natiahnes do pravej strany, zapnes pravu stranu, natiahnes dolnu cast a zapnes..

labutka
29. jún 2011

@petrinka ib mozes vklude oprat s ostatnymi, mam ciernu a cervenu, tiez som prvykrat prala s malou ritkou, ale nepustaju. 🙂

labutka
29. jún 2011

@petrinka ib mozes vklude oprat s ostatnymi, mam ciernu a cervenu, tiez som prvykrat prala s malou ritkou, ale nepustaju. 🙂

ellysa
29. jún 2011

Ahojte, babule mio fresh dávate ku každému praniu?
Ja už sa tak chystám na tú IB 😀, nikto nechcete predať 😀

mamusia
29. jún 2011

@ellysa ja davam Mio Fresh do kazdeho prania 🙂 Inak som zistila,ze v Tescu je lacnejsi,nez cez net 😉

chanella
29. jún 2011

Baby, mohli by ste sa pozriet na moju zostavu plienociek, prave zacinam, este sa musim vela ucit 🙂 Co na to hovorite? Co mam este dokupit? Teo ma 8 mesiacov. Dakujem velmi pekne 🙂

Bum hugger
2ks Little Lamb bambusová
Ella´s House konopná plienka
BabyLucy Bamboo patentky M-L
2ks Tots bamboozle S-t-r-e-t-c-h jednoveľkostná
Jednoveľkostná plienka Anavy
BumGenius Onesize v 4.0
Wonderoo V2 Minky
BumGenius Flip Stay-dry
BumGenius ORGANIC Onesize
GroVia Shell SET
Nohavičky Bum Genius Flip
Wee Huggers
Thirsties Duo wrap
2 ks BabyLucy Prefold Panda
Gro Via vkladacia plienka
Vkladacia plienka sty dry do Bum Genius Flip
Vkladacia plienka organic do Bum Genius Flip
Babyidea Bamboo Twofold
10ks MaM Happy Square
6 ks bambusove stvorce z DM
20ks Kikko bavlnene
35 klasicke stvorce po mladsej sestre

miruss
29. jún 2011

@chanella: To je pekná výbava. Plienok máš dosť aj keď neviem či Ti pre 8 mesačné bábo treba až toľko štvorcových plienok. Predsa ich savosť je nižšia. A v čom budeš skladovať plienky?

zfidorka
29. jún 2011

@chanella mne sa zda, ze mas toho vela...
na noc ti stacia 4 nohavickove plienky, ja by som vylucila BL bamboo aj EH konopnu, LL by som zobrala len 1 na skusku...
vrchne nohavicky mas aj s tymi stay dry a organic vkladackami v sete? stacia ti dokopy 3 vrchne...
stvorcov tiez staci o 10 menej, ak by si potrebovala viac (napr. budes davat 2 stvorce), tak dokupis...

petrinka
29. jún 2011

@labutka dakujem, tak to operiem vsetko spolu 😉

petrinka
29. jún 2011

@chanella este daj pozor pri plienkach LL na velkost. ak ma malinky uz cca 9kg, kupovala by som uz velkost 3, lebo po oprati sa zrazi, tak aby z nej rychlo nevyrastol...

petrinka
29. jún 2011

@ellysa ja davam dezinfekciu len obcas. ak peries na 60°C, tak potom dezinfekciu ani nepotrebujes, lebo pri tej teplote sa to vsetko znici... ak peries na 40°C, tak ma zmysel ju pouzivat castejsie 😉

zfidorka
29. jún 2011

@ellysa ja davam dezinfekciu tiez obcas, ked sa mi zda ze plienky citit...

chanella
29. jún 2011

@miruss kupila som ten vak na plienky, takze vyskusam to. Este potrebujem taky mensi na von. S tymi stvorcami uz nic naurobim, ale hadam sa zidu 🙂

estterka
29. jún 2011

@chanella ahoj,ja som tiez zacala ked mala nasa 8 mesiacov,na noc mame 4 plienky bamboozle(na tom mam vrchne nohavicky Little lamb,tie pouzivam len na noc),na den flipky(mam tri kusy vrchnych) s vkladackami a na von mam BG kapsovky. a prefold(2 kusy mam) davam ja na noc do tej nohavickovej. kuk moj album,len to mam,co je tam 🙂 stvorce nemam vobec a este mi napadlo,separacky,napr aj do tej nocnej a ked davam do flipu organic vkladacku. a tiez mam aj tie celuloz.separacky,co sa splachuju,ked sa vykaka.

chanella
29. jún 2011

@petrinka pri velkosti 2 pisu ze je to az do 18kg, ci nie? Moj maly ma uz cez 9kg