Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
12. okt 2011

inac kočky este rozmyslam č mi tie tri BG flip budu stačit ako vrchne nohavičky pre druheho, ze dokkupim, ake odporučate? na latkove stvorce a aj na tie TB stretch? najlepsie jednovelkostne nejake, a vlniaky nie.vdaka

labutka
12. okt 2011

ja akurat zistujem info o sweet monkey pre kamosku, a kukam ze sweetmonkey.cz stranka uz nefunguje... 😕

labutka
12. okt 2011

@tinika podla mna, ak mas aj kapsovky a spol, troje vrchnaky ti stacia. Dalsie su zbytocne. flipky mas suche raz dva, ak nie, tak das medzitym kapsovku. ja som vsetky plienky pouzivala hned od narodenia, ved bamusky zatial ziskaju savost a ked uz nebudu nocne kakacky tak viem, ze uz su aj plienky pripravene savostou.
neskor budu troje PULky az az.
vlniaky kludne zacni riesit az ked ti babo nebude vnoci kakat. to je cca od 3 mesiacov .

crysmile
12. okt 2011

@labutka diky, tak kupila som perwoll, kedze byvam na dedine, tak som rada ze aspon toto bolo k dostaniu, o ecoveri mozem len snivat.. ten mas z dmky? lebo na vlnu som tam nevidela..
uz sa peru, som zvedava.. lebo naposledy pri malej sa mi zrazili v pracke.. a lanolinujes vlhke ci suche?

crysmile
12. okt 2011

@labutka a co sa stalo so sweet monkey?

katka888
12. okt 2011

@crysmile
periem s ostatnym ked mam vlnene veci na pranie, klasicky prasok na vlnu, tusim perwol mam teraz

zfidorka
12. okt 2011

@tinika aj podla mna ti 3 vrchych bude stacit...

@crysmile ja som v dm-ke kupila denkmit wollwaschlotion, obsahuje aj lanolin... je to take ruzova flasa...

crysmile
12. okt 2011

@katka888 diky..
@zfidorka a je velmi parfumovany? lebo tento perwoll je strasne, asi ho podarujem mame.. ale uz som chcela mat vlniaky vyprate.. takze teraz to vydrzim a ak tento prilis nevonia, tak by som skusila ten z dmky ako pises..
a ty lanolinujes suche alebo vlhke? lebo sa neviem rozhodnut ci tak alebo tak..

zojec
12. okt 2011

@crysmile kludne lanolinuj mokre.. 🙂 osobne periem na 40tke program vlna, 400otacok, potom hodim do kury a po min. 12 hodinach hodim znovu na 400otacok vyzmykat.. nemusia byt suche pred lanolinovanim 😉

zfidorka
12. okt 2011

@crysmile je parfumovany, bola som ovonat, menej ako perwoll... ten z dm je taka skor mydlova vona, ale je citit...
inak ja som doteraz na vlniaky pouzivala sampon imse vimse a bola som velmi spokojna...
ja vlniaky vyperiem, vyzmykane nalonolinujem a ak lanolinujem este raz (ked su nove), tak ich lanolinujem suche...

zfidorka
12. okt 2011

@zojec ja minule prala so svetrami, a som si neuvedomila a bolo zmykanie nastavene na 800 otacok... a prezili v pohode... ale v kazdom pripade pre ostatnych to neodporucam skusat 😉

zojec
12. okt 2011

@zfidorka 😉 ja som minule prala vlniaky na 60tke a 1000otackach.. tiez prezili.. ale velkostne su na babiku, resp. mensie babatko 😀
a u nas tiez imse vimse najlepsia volba 😉

crysmile
12. okt 2011

@zfidorka diky sa otestovanie vonavosti.. 😉 kupim ten druhy..

@zojec jeeee gratulka k tehotenstvu, sa tesim.. a to mas na pracke samotne zmykanie a daju sa ti nastavit otacky? to musim aj ja kuknut.. a idem teda kuru vyrobit, mam dvoje vlniaky, jedny z toho su L, ale trosku zrazene.. druhe su M, tiez velke.. nevadi, dorastieme.. lepsie ako pul v noci..

zfidorka
12. okt 2011

@crysmile mne sa otacky daju nastavit pri kazdom programe...

zojec
12. okt 2011

@crysmile aj mne sa daju nastavit 😉 a dakujem za gratulacie 😵

miruss
12. okt 2011

@zojec: Gratulujem k tehu. 🙂

stvura
12. okt 2011

Baby co latkujete a ste tehotne, co s latkovkami? Je mi neskutocne zle cely den a prepratie jednej latkovky ma stoji 30 min. nad zachodom...ako to riesite? Uz som s toho uplne mimo, cele poobedie musel manzel davat pampersky, lebo mi prislo tak neskutocne zle...

tinika
12. okt 2011

@labutka
@zfidorka aj počet kapsoviek by mohol stačit ze? tak uz len tie bambusky na noc dokupim, vdaka

maticap.
12. okt 2011

Ahojte babulky, aj ja potrebujem poradit, co sa tyka plienkovej vybavy. Momentalne mame takyto stav a neviem, ci mi este netreba nieco dokupit - ci mam dost plienok.
35 ks noname stvorcov (podla mna nie velmi kvalitnych, ale darovanemu konovi na kvalitu materialu nepozeraj😀)
20 ks Kikko LUX (70x70)
9 ks Kikko bambus nebielene
5 ks viacvrstvove popoliny vel. S
7 ks nohavickove vel. 1, resp. S (z toho: 2 ks LL, 4 ks TB - asi bambus, 1 ks Ellas House)
1 ks BBH chlpata - vel. S
1 ks IB SIO vel. S
1 ks kapsovka LL - vel. 1
1 ks Anavy bambus nohavickova -jednovel.
1 ks Anavy Easy -jednovelkostna
1 ks TB EasyFit V2
1 ks BG Flip jednovelkostne s 1 ks organic a 1 ks stay dry vkladackou
1 ks vrchne nohav. TB vel. 1
1 ks vrchne nohav. Popolini vel. 1

No a okrem toho mam vo vel. M tieto kusky:
2 ks IB dish SIO - vel. M,
1 ks EH
1 ks Bambino Mio s vkladackou
1 ks nohav. LL - vel.2 (material nevyzera na bambus...)
5 ks viacvrstvove Popoliny - vel. M
1 ks Popoliny - jednovelkostna
1 ks vlniaky Popoliny vel. M
1 ks home made vlniaky.

Uf, myslite, ze vystacime? Este mam zalusk na jedny nohavicky BG Flip a zvazujem TB EasyFit V2 .... alebo som to na zaciatok prehnala? 😨 Dakujem za rady. M. 😉

wewe22
12. okt 2011

vlniacky swu ustrikovane lanolin kupeny este mi prosim dajte niektora navod ako sa s tym 100%lanolinom robi mam 2 kusy vlniakov

labutka
12. okt 2011

@maticap. Myslim ze toho mas dost. 😉 dalsie vrchne by som uz nekupovala.

labutka
12. okt 2011

@tinika som nezachytila, kolko mas tych kapsoviek a spol. 😕 Podlamna 6-8 ks uzivis...

tinika
12. okt 2011

@labutka bg flip 3ks, kapsovky 6ks a 3ks AIO a chcem dokupit na noc TB stretch a este som chcela jednu kapsovku ale neviem či BG onesize alebo Smartipants ktora lepsia ja mam obe as om spoko, akurat smartipants ma len jednu vkladačku a BG dve

labutka
12. okt 2011

@tinika stretch je dobra volba na noc.
Kapsoviek mas dobre podla mna, ak chces dokupit, vzala by som s bambusovym vnutrom. U mna vyhrala minilala, alebo pre chodca jednoznacne itti bitti.

maticap.
12. okt 2011

@labutka dakujem 😵 , no co sa tyka tych Flipiek - uz som ich stihla zajednat cez bazar... ale slubujem, ze uz nic nekupim snad len snapy sponku - treba mi ju alebo ju nemam riesit?

wewe22
12. okt 2011

@labutka dakujem

miruss
12. okt 2011

@maticap.: Podľa mňa budeš mať slušnú výbavu. Aj vrchných nohavičiek máš dosť. Snappi sponka je dobrá ak chceš skladať štvorce na novosklad, plienka sa potom nehýbe a ľahšie sa na ňu dávajú vrchné nohavičky.

miruss
12. okt 2011

@tinika: Nerozmýšľala si o kapsovkách wonderoo alebo little lamb. Majú bambusové vnútro, čiže sú veľmi savé.

wewe22
12. okt 2011

mne sa ten lanolin uplne nerozpustil a to som ho zaliala vriacou vodou co teraz?