Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
30. jan 2012

@giddens vidim, ze baby ti uz napisali 🙂 zavisi aj od toho v akom stave su klbiky, kazdy lekar ma pomaly iny nazor, ale vacsinou prevlada, ze by balenie malo byt od kolienka po kolienko. ak zaolozis kapsovku, alebo nejaku nohavickovu, tak mesacne dietatko to bude mat od kolienka po kolienko 😉 takze by som sa zbytocne nestresovala 🙂 ak este k tomu aj nosis v satke, alebo ergonosici, tak uz vonkoncom nie 😉
@eridani tiez som nad tym rozmyslala, pretoze mne sa ta cena tiez zda strasne mala... alebo to baba sije skoro zadarmo... pokial latky kupuje tu na sk, tak je len jeden predajca (pokial mam dobre info 🙂 ) a ten ma latky vacsinou certifikovane. ale nech sa jej dari a dlho jej to vydrzi 😉 lebo ja ked kupim material a plienku si usijem sama, tak cena ma vyjde skoro taka ista.. mozno 2-3€ mensia.. a ked si predstavim tu pracu, tak teda za 2-3€ by som ju teda nesila ani nahodou 😉
@wewe22 nechcem byt skepticka, ale po slize ti budu smrdiet tak isto :( a pranie s gulou, je ako pranie v cistej vode... cize najlepsie z toho fakt vychadza obycajny komercny prach na pranie.. ja momentalne periem vo formile z lidl a som nadmieru spokojna.. dobra cena, kvalita a ani plienky nesmrdia 😉

katka888
30. jan 2012

@eridani
vyrabaju sa z materialov ceskej firmy moraviatex, ktore su certifikovane do 3 rokov dietata.
otazne je, dokedy budu schopni drzat cenu nizsie ako maju ine zahranicne znacky.

blovitc120
30. jan 2012

@zojec a ostatné dievčatá, ktoré ste si šili plienky, kúpila som si na detivbavlnke bambus a idem si ušiť vkladačky. Treba látku predtým oprať, alebo stačí potom? Zrazí sa?

zojec
30. jan 2012

@blovitc120 oper ju pred tym na 60tke, zrazi sa tak cca 10-15 %, pokial budes sit len z jedneho druhu, tak ani nemusis, ale treba si priratat par cm pred zositim.. zrazi sa na dlzku, na sirku velmi nie. ak ju chces oprat pred sitim, tak ti ju odporucam zastehovat po krajoch a po uschnuti to vyparat, lebo inak sa dost ten uplet na krajoch zvlni, potom sa to naprd sije take skrutene 😉

blovitc120
30. jan 2012

@zojec ďakujem veľmi pekne 🙂. No to sa mi bude skvele prať, keď som nakúpila po 2 metre, asi to najskôr trochu rozstrihám 😀.

wewe22
30. jan 2012

@zojec dobre vediet a formil je aj detsky ci davas dve plakania?

tortelinka
30. jan 2012

mate niekto skusenost s tymito plienkami? http://www.plienka.sk/product_reviews.php?cPath...

latea1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka.chomka
30. jan 2012

Zienky nemate nejake referencie na tento vak na plienky? lebo cena sa mi pozdava len sa bojim ci ,,zvlada". Dakujem.
http://eskrina.sk/1866-vak-na-plienky-pop-in.html

zojec
30. jan 2012

@wewe22 davam vzdy 2 plakania 😉 a polovicnu davku ... kupujem vacsinou gely, sa mi zda ze sa lepsie vypieraju z latky.. ale mozno je to len moj pocit🙂

@blovitc120 nestrihaj zbytocne, lebo budes mat viac stehovania 🙂 ak mas 2 metre, tak zohni po dlzke a konce na uplnom krajicku zastehuj, alebo zasi na stroji najvacsim cikcakom 🙂 ale ked zastehujes bude jednoduchsie paranie 😉

labutka
30. jan 2012

@latea1 to je tvoja webka?

latea1
30. jan 2012

@labutka ano

susul
30. jan 2012

@danka.chomka ja mam ten najmensi vak Pop IN, a som spokojna. Pouzivam ho ked sme mimo domu dlsie. Mozno taka mensia nevyhoda je, ze vak sa stahuje snurkou a ta ide obcas tuhsie, treba viac usilia na uplne zatiahnutie.

labutka
30. jan 2012

@latea1 ja len ze to logo uz niekto pouziva...

@susul @danka.chomka mne sa zle zatahovala snurka, ked som prala vak v prasku. Po prani v slize mi to islo normalne. Ja mam Baby lucy.

susul
30. jan 2012

@labutka ja tiez periem v slize, len zatial bol prany tak 5x, takze mozno to povoli.

latea1
30. jan 2012

@labutka važne? lebo ja som to logo oficialne zadovažila zo stranky Logo Design kde sa kupuju loga , aj na mojej stranke mam odkaz na ich stranku, vieš mi povedať kto ma to logo?

sima.p
30. jan 2012

@eridani viem, ze to siju z ceskych latok a predpokladam, ze certifikat maju, neviem presne aka je legislativa, ale myslim si, ze co sa predava pre deti do 3 rokov musi byt certifikovane. Prip. ako zakaznik mame pravo si ho pytat k nahliadnutiu... A ta cena, co som tu spominala, bude zrejme uvadzacia, lebo na stranke azponocnik su o nieco drahsie. A Baby lucy su certifikovane a cenovo priblizne tak isto Bambi roxy...

eridani
30. jan 2012

@sima.p @katka888 Dakujem za odpovede. Ked su teda certifikovane, na Slovensku site a este aj dobre sedia, tak uplne super. Drzim im palce.

@sima.p Jedna vec je legislativa, druha vec je ako to v reali funguje. Ano, vsetky veci pre deti do 3 rokov by mali byt certifikovane, ale ved videli sme tu asi vsetky predavat cinske kapsovky po 5 EUR, vsakze. 😝

sima.p
30. jan 2012

@eridani som si ani nevšimla, že Ti baby ohladne certifikácie písali, lebo som čitala len v mobile, až potom som si všimla... Na ich stránke sa cena pohybuje cca 9 - 12 EUR, tých 7,50 je zrejme uvádzacia cena... a kedže som ich kupovala viac, tak mi ich pani predala všetky za takú cenu (resp. 8,50 kedže som chcela štvorcovú vkladačku).

sima.p
30. jan 2012

@katka888 jej vidím, že už si ich dala aj Ty do ponuky.... super

katka888
31. jan 2012

@sima.p
mne pani spominala, ze sa snazia udrziavat cenu nizsiu ako zahranicne, prave preto, aby sa trosku pretlacili aj slovenske vyrobky / ciel je slovenska kalita za rozumnu cenu .-) /, ale ze nevie, dokedy bude taka cena udrzatelna..... oni vyrabaju aj liecebne nohavicky a dodavaju do lekarni, kde je nutna certifikacia, cize ratam, ze nejake skusenosti uz maju.

eridani
31. jan 2012

@katka888 Vdaka za informacie aj za pridanie do ponuky, vidno teda, ze skusenosti maju. Skoda, ze my uz mame plienok viac nez dost a dalsie nepotrebujeme. Mozno pri dalsom vyskusame.

sima.p
31. jan 2012

@katka888 hej všimla som si, že dodávajú do lekární....

marianas
31. jan 2012

Ahojte. Idem lanolínovať nové vlniačiky. Oprala som ich v rukách, mám počkať, kým uschnú a potom lanolínovať? Mám ich v lanolíne nechať celú noc alebo len pár hodín. Lanolín mám z lekárne.

zuzanka2692
31. jan 2012

ahojte baby . mam dilemu...nemate niektora skusenosti s pouzivanim latkovych plienok znacky ONELIFE?? Zijem v anglicku a nedavno som si ich zakupila a balenie obsahuje aj tkzv waterproof cover nappy a nejake tenke vlozky...vobec neviem v akom poradi sa to ma zakladat dakujem.

zfidorka
31. jan 2012

@marianas nemusis cakat kym uschnu, len ich vyzmykaj, v uteraku alebo v pracke na najnizsich otackach a daj do lanolinovej kury, mozes ich tam nechat aj celu noc...
ja nove vlniaky po oschuti lanolinujem este raz...

katka888
31. jan 2012

@zuzanka2692
waterproof cover nappy su asi vrchne nohavicky a tie tenke vlozky budu vkladacky, ktore das dnu.

https://www.youtube.com/watch?v=EM7y2Y84x70
sladkasue
31. jan 2012

@danka.chomka myslim, ze aj @eridani pouziva pop-in vak 🙂
@zojec , @wewe22 ja teda periem s gulou (biowashball; nie, s tymi co sa plnia gulickami) alebo s myd. orechami a nemozem sa stazovat na smrad z plienok... do spinavych mam kvapnute par kvapiek levandule, pred pranim ich mam namocene, alebo periem s predpierkou a namiesto avivaze davam tiez eter. olej 🙂

danka483
31. jan 2012

Ahojte dievčatá poprosím vás o radu chcela by som látkovať no neviem akú sadu alebo aký druh zakúpiť pozrela som aj tu na MK odporučili by ste mi túto sadu?https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/j2ui/se... vopred ďakujem za radu 🙂

latea1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz