Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
8. mar 2012

@kloranebb viem ze tu niekto daaavno spominal, ze do IB pasne stvorec poskladany na osminy. Ja som to nikdy neskusala.
Ak ti odtial tvoje vkladky netrcia, kludne ich tam daj. 😉

janulkan
8. mar 2012

@kloranebb inak aj ja som na ne pokukovala, ze su krajsie ako povodne 🙂 a vyzeraju ze na funkcnosti im nic neubrali a nocna plienka sa mi zda ovela lepsia

juliam
8. mar 2012

@janulkan veru škoda, že tu nemáme žiadny obchodík. mali by sme niečo vymyslieť 😀

komisakpd
9. mar 2012

@janulkan
@juliam
stale hovorite o POP IN?

janulkan
9. mar 2012

@komisakpd ja som hovorila aj o novych Pop IN ale potom juliam pisala o kamnnom obchode na strednom slovensku 😀

susul
9. mar 2012

@janulkan ahoj, a cim sa lisia nove pop in od tych predchadzajucich? Pozerala som na slovenskych e-shopoch som nasla len take tie v pastelovych farbach, nove vzory som nasla len na nejkach ceskych strankach a na ich domacej stranke. Inak tie nove vzory aj farby su pekne. Ja mam tie pastelove a som max. spokojna. Sice je pravda, ze ten bambus je pranim trpcha tvrdne, ale v porovnani s BL je stale este makkucky i po mnohych praniach 🙂

iron
9. mar 2012

@komisakpd groviaAIO su plienky, kde mas savu cast prisitu k plienke, takze je jej neoddelitelnou sucastou. GroVia Shell su vrchne nohavicky, ktore mozes pouzit kombinacii s vkladackou, ktoru pripnes na patentky a vznikne ty SIO plienka, alebo zvlast na stvorce, ine vkladacky

iron
9. mar 2012

SIO su PopIn, GrovVIa, IttiBitti, Ecobu,...tusim to je vsetko, doplnte ma ak som zabudla

janulkan
9. mar 2012

@susul vyzera ze len farbou a tym lemom a nocna plienka ma nieco ako stay dry vrstvu...inak neviem ci sa ta nova minky verzia lisi od povodneho dream dry 🙂 neskumala som to nejako velmi

iron
9. mar 2012

baby zo stredného slovenska...ak chcete napíšte mi do IP (Trenčín a okolie) aby som vedela ktoré to ste a dohodneme niečo 😉

careamell
9. mar 2012

Kočky, kde by som zohnala niečo takéto na vysprchovanie plienok?
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/miminkacik/a...
Ďakujem 🙂

sima.p
9. mar 2012

@careamell býva viacero značiek (teraz nemyslím len "plienkové"), normálne kde sa predáva sanita, tam sa treba spýtať, bežne to dostať v týchto obchodoch

katka888
9. mar 2012

@careamell
tzv bidetovu sprsku najdes skoro vo vsetkych predajniach s kupelkovym sortimentom. no musis mat privod vody pri wc ak to chces mat pri wc... my sme ju dali namontovat spolu s umyvadielkom pri prestavbe

sima.p
9. mar 2012

@katka888 aj my sme na to mysleli pri prestavbe, ale umývadielko sa nezmestilo, ale sprška áno, a inak je to super vec na dámsku hygienu. Mama má bidet, aj ja som chcela, ale sme nemali kde dať, tak sme si túto spršku dali a som spokojná.

blovitc120
9. mar 2012

Ja si tiez sprsku s umyvadielkom neviem vynachvalit, podla mna je lepsia ako bidet, nezabera miesto a je variabilnejsia, lahko sa nou dostane clovek vsade, na bidete by som musela robit gymnastiku 😅. Aj nasa mala si tam strasne rada sprchuje prdelku, ked sa vykaka 😀, ze maminka este ma pod steklit sprchou

vavrenka
9. mar 2012

tak mi dosla polovica objednavky - bumkins aio plienka a vrchne nohavicky, farby su to kraasne, som zvedava ako sadnu.. materialovo su hrubkou asi ako wonderoo v2, tak som zvedava, uz sa susia na susiaku..

shira_
10. mar 2012

ja už mám doma zásielku Bumgenius Freetime lovelace a albert 😵 sú nádherné a perfektne sedia.
chcela by som sa opýtať skúsenejších látkarok.. máme iba kapsové plienočky bumgenius (už pomaly snáď do 20ks), veľká spokojnosť (nejaký čas trvalo, kým som vychytala muchy- najzásadnejšie pomohlo stále zmenšovať na veľkosť M aj ked malý má 11kg) ale kvoli novým vzorom a farbám by som chcela skúsiť aj inú značku. ktorá je tak strihovo a kvalitou porovnateľná? pozerala som anavy, grovia, wonderoo. bojím sa kupovať tieto drahšie na slepo (kúpila som na skúšku little lamb, imse vimse, babyland - všetko je po jednom použití ako ležiak v skrini, lebo nám vobec nesedia..) ešte jedna otázočka- existujú bambusové vkladačky so stay dry vrstvou? uvažujem že si také ušijem z bambusu a sudeclothu ale keby boli v ponuke niekde hotové, pomohlo by 😉 mám totiž aj flipky, len nemám čo dať do nich

obedwix
10. mar 2012

žienky čo by ste odporučali na noc pre novorodenca okrem klasických štvorcov?

tortelinka
10. mar 2012

@obedwix na noc stvorce urcite nie, to by prebalovala celu noc, odporucam babmusove nohavickove

gabika84
10. mar 2012

@shira_ ja okrem BG kapsoviek najradsej pouzivam Tots Bots Easyfit V2, pekne vzory a dobre sedia. akurat nemaju stay dry vrstvu... okrem nich som si po case oblubila aj Fuzzi Bunz maju stay dry a dostatocne velku kapsu, do ktorej sa zmesti hocico. mam aj Wonderoo vo verzii minky, ta je fajn, ale pride mi taka moc objemna. dufam, ze som pomohla 😉
@obedwix ja som pouzivala bud stvorce, alebo bambusove nohavickove (tots bots bamboozle stretch super sedeli) a na to Pulky (trebars BG Flip alebo Thirsties) niektore kocky davaju na noc vrchne vlniaky.

obedwix
10. mar 2012

@tortelinka aku značku odporučaš?

zfidorka
10. mar 2012

@obedwix ja som zo zaciatku na noc davala zavazovacie plienky a do nich viacvrstvovu plienku a bambusovu vkladacku, od 3. mesiaca bambusove nohavickove - anavy, tots bots stretch su moje oblubene...

tortelinka
10. mar 2012

@obedwix anavy, litle lamb..

shira_
10. mar 2012

@gabika84 dakujem, pokukám. stay dry vrstva je u mňa zatiaľ podmienkou, ked budeme odplienkovávať potom mám v pláne stay dry vrstvu nedávať, ale zatiaľ áno.

katka888
10. mar 2012

@shira_
ja by som odporucala este wonderoo, ale tie , ktore nie su minky verzia, minky mi pride, ze robi objemnejsi zadocek

@obedwix novorodenca prebalujes v podstate tak casto v noci ako cez den, pokial nespi cez noc / niektore babatka potrebuju byt kojene aj niekolkokrat v noci, niektore mozu aj kakat v noci.... / , ja som davala vkladacky stay dry do flipiek prvy mesiac , neskor ked uz sa nebudil tak casto, som davala casto anavy bambusove a flexitots a na ne vlniaciky.

vavrenka
11. mar 2012

ahojte, latkarky, tak vrchne nohavicky bumkins odskusane a predavam 😉 , aj som malu nafotila, su kraaasne, jemne, dvojita gumicka, len.. americke deti musia mat nejake extra vyvinute stehna a ritusku, mojej malej nesadli ☹ 😢 , odstavaju jej okolo noziciek, a pritom ma chutnucke faldiky.. jej sadnu kontroverzne ib dĺash.. je mi to tak luuutooo.. aio pleinka este schne, skusame zajtra.
inak wonderoo v2 minky - aj tie predam,malu neviem narvat do nohavic, ked ju obleciem 😅 .. ani bg 04 onesize jej uplne nepasuju, je z nech otlacena. zatial u nas, co do pohodlnosti vedu bg flipky a take obycky neznackove kapsovky a spominane ib d´lash. este cakam na romparooz, tak uvidim. potom popredavam a dokupim..
ake kapsovky, popr. aio pouzivate - ste spokojne a nerobia velku ritku?
@katka888 tie wondero nie minky su v pohode?

katka888
11. mar 2012

@vavrenka
minky ako látka je hrubšia, čiže PUL verzia wonderoo je na zadočku tenšia

shira_
11. mar 2012

@katka888 pozorujem dobre, že wonderoo sú iba na patentky?
@vavrenka bg4.0 otláčajú kde? nám občas len na chrbátiku, ked moc zatiahnem. flipky neotláčajú? už pozerám dlhšie, že ich dokúpim. mám iba econobum ale tie vobec nepoužívam, nemám stay dry vkladačky. a navyše mi dieťa nechce ležať, len behá takže kapsovka na suchý zips je u nás najvýhodnejšia, lebo to mám za sekundu zapnuté.

barborkach
11. mar 2012

ahojte, xcem sa opytat, poslednu dobu asi mesiac mi plienky nejak zazltli - periem v mydlovom slize, pridavam do prania ocot. neviem cim to moze byt, mozno tym ze maly je uz starsi? viete poradit co s tym?

blovitc120
11. mar 2012

dievčatá ktoré plienky ste mali v pôrodnici?