Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
15. mar 2012

@shira_
ups, ja len viem, ze mamina na to pouziva lanolin, ale nema z lekarne, ale nejaky kupovany priamo na to, tak ako napr ja pouzivam lanolin disana na vlniaciky, ze nerobim vlastnu kuru

shira_
15. mar 2012

@katka888 mám aj disana lanolín, menej mi smrdí ako ten klasický.

malamargaretka
15. mar 2012

@zfidorka
@sima.p
@katka888 mamičkya, el to su take plienocky, ktore potrebuju aj PUL nohavicky, ci nie? a ked babo cika, tak to aj citi vsetko tu vlhkost- to nevadi na pokozku? lebo ja som pouzivala tie wonderoosky aj z dovodu, ze bola medzi pokozkou a savou vrstvou ten savy flees....a est eotazka🙂 pri tych co ste mi odporucali plienockach netraba prebalovat cez noc? dakujem vam🙂

zfidorka
15. mar 2012

@malamargaretka ked das dostatotocne save vkladacky (bud prefold z wonderoos kapsy, alebo bi prefold), tak prebalovat nemusis, kvoli pocitu sucha mozes dat tenku stay dry vkladacku...
na nohavickovu plienku potrebujes vrchne nohavicky, bud pul, alebo vlnene...

ekoplienky
15. mar 2012

@malamargaretka: na noc sú dobré ako baby píšu nohavičkové bambusové plienky, napr. Anavy, Bum Hugger, Tots Bots stretch, Little lamb. Dovypchávala som Babyidea prefoldom. na nohavičkové plienky potrebuješ vrchné nohavičky. Keď chceš pocit sucha môžeš použiť flísovú sepračku little Lamb, tá je tenká. Little Lamb nohavičková plienka ju aj obsahuje a Bum Hugger plienka má stay dry vrstvu.

zojec
15. mar 2012

@eridani a ake mas to runo? zatkavane do latky? ci len ovciu vlnu? na co to pouzivas, resp. mienis pouzivat? myslim, ze na osetrovanie je najlepsi sampon na vlnu s obsahom lanolinu (napr. disana). pokial nepotrebujes dosiahnut 100% nepremokavost, tak to lanolinovat nemusis. ak mas zatkavane, nie je problem dat do pracky a na programe vlna vyprat, ak je to len runo ostrihane, tak najlepsie dat do nejakeho vrecka a vyprat v tom.. najlepsie nejake hustejsie, aj vankus na zips, aby si nemala chlpy po celej pracke 😉

katka888
15. mar 2012

@malamargaretka
1. potrebuju vrchne, najlepsie vlniaciky miesto PUL
2.babo citi vlhko, mozes dat ako pisu dievcata stay dry vkladacku, osobne ked sme zacali s latkovanim, chcela som plienky so stay dry kvoli pocitu sucha, teraz ale preferujem prirodne materialy najma bambus n pokozke, detom to nevadi a bambus je k pokozke velmi prijemny. mame aj aio plienky bez stay dry a nie je to ziaden problem pre dieta.
3. co sa tyka potreby prebalovania, nie je univerzalna plienka, stale to zavisi od toho, kolko dieta noci piska. osobne prebalujem aj ked ma len trosku napisane, ked sme hore kvoli papaniu alebo podobne. ale dievcata ti spominali, ze plienku dovypchaju podla potreby, aby potiahla celu noc. no tieto nohavickove same o sebe vydrzia viac ako kapsovky.kedze maju viac sacej latky ako je v kapsovkach

ewkaewka
15. mar 2012

ahojte, potrebujem poradiť od skúsenejších, začíname laátkovať a teda či je to dobrý výber :
EasyFit V2
EasyFit Rainbow Tots V2
kapsová plienka WONDEROO V2 - plyšová Minky
BAMBI ROXY Jednoveľkostné
mám zo stránky peluskovo.sk ...je potrebné ešte niečo dokúpiť, teda tie vkladačky na výmenu? pokoľko kusov?

zfidorka
15. mar 2012

@ewkaewka ake velke mas babo? chces pouzivat kapsovky aj na doma?

nadezda4
15. mar 2012

@ewkaewka
wonderoo V2 minky neodporucam, mne pretekali :(

ewkaewka
15. mar 2012

@zfidorka 5týždňové, chcem len takéto, teda, najviac ma zaujímajú tie all in one

@nadezda4 poraď potom ktoré sú dobré

nadezda4
15. mar 2012

@ewkaewka z AIO napr. tieto http://www.zdraveplienky.sk/product/bumkins-aio...
alebo este dobra podla mna je Littlelamb, tam je dobra vkladacia plienka, fajne saje-bambusova

wewe22
15. mar 2012

@shira_ ja davam lanolin z lekarne a nivea sampon a vobec lanolin necitit len ten sampon, niekedy sa ich neviem vynuchat ked vecer malu do nich obliekam 😀

katka888
15. mar 2012

@ewkaewka
@nadezda4
wonderoo plienka moze pretekat len v pripade, ze ked ju date babatku, tak okolo stehienok sa moze vnutorna vrstva stay dry "vytocit" smerom von a oblecenie cez to nasaje tekutinu. osobne ked som si to po dani plienky dcerke odsledovala / ak trosku bolo vytrcene von, upravila som gumicku, aby to nevytrcalo smerom von /, tak nam tato plienka uz nepretekala. bolo to len pri minky verzii, pri pul verzii sa mi to nestalo.
iem, ze aj ine mamicky, ked si to odsledovali, tak im plienka nepretekala.

malamargaretka
15. mar 2012

@katka888 dakujem ti kati🙂 snad s ami podari poskladat nieco co mi vydrzi celu noc- totiz, lebo ja som niekedy taka unavena vecer, ze maleho ani prelozit nevladzem a spime spolu v manzelskej...a tak hladam tayk sposob, aby som nemusela prebalovat🙂

nadezda4
15. mar 2012

@katka888 no ale u nas bolo vlhko nielen okolo noziciek ale celkovo plienka bola navlhnuta, takze mna teda tie minky absolutne nezaujali, skor sklamali, napokon som musela davat na ne este vrchne a to uz je aka hlupost 😖

malamargaretka
15. mar 2012

@zfidorka a vlnene vrchne nepremokaju? a co je lepsie? ked vezmeme ze ideme na leto...nebude mu vo vlnenych teplo?a inak dakujem za rady🙂

katka888
15. mar 2012

@malamargaretka
plne chapem nechut prebalovat v noci 😀
vlniaiky su najlepsia alternativa, lebo su najpriedusnejsie, k tovjej otazke naleto... jednorazovky su zmes chemie a "plastu", cize pokozka dycha velmi malo, pulky su potiahnute materialom, ktory sa pouziva napr pri lyziars bundach a pod / s vodnym stlpcom ci ako sa tomu hovori / a vlniaciky dychaju najlepsie... uz to tu bolo pisane, opat citujem / ja len ze to nie je z mojej hlavy 🙂 / .. jednorazovky v lete je ako mat na sebe prsiplast, vlniaciky ako mat na sebe sveter ... v com by si sa sla parit? 😀
nas maly ondrik bol v lete v novosklade a na to som mu davala vlniaciky aj cez den ... bez oblecenia , mal to ako kratasky ...

katka888
15. mar 2012

@nadezda4
hmm, mne s anestalo, zeby bola cela navlhnuta... a vkladacka bola vlhka, alebo na zmykanie?

malamargaretka
15. mar 2012

@ekoplienky Mirka, ak by si mala cas, vedela by si mi do IP napisat- resp. poskkladat taký "nocný set"- teda presne kroé mi odporucas- viem z emás obchodík a dokonca som si od teba objednávala svoju látkovu vybavu🙂dakujem ti🙂
katka

malamargaretka
15. mar 2012

@katka888 a ta vlna akoze neprepusti vlhkost? na pyzamko a tak?

ekoplienky
15. mar 2012

@malamargaretka: jasné napíšem Ti. Dúfam, že sa mi podarí ešte dnes večer. 🙂

iron
15. mar 2012

@nadezda4 tak ja mam s wonderoo dobre skusenosti, presne ako pisala @katka888 s tym napravanim tej gumicky. Nestalo sa mi ale, zeby pretiekla...my ju mame rady 😀
@malamargaretka ako ti pisali..na noc bambus, detom to vacsinou nevadi, alebo stay dry.

pridam len dalsie znacky Lollipop bambus, Nature babies ma asi 5 bambusovych, niektore s kapsovu, takze dovypchavas tam...atd..je ich dost...trebo pokukat. 😉

katka888
15. mar 2012

@malamargaretka
vlnene treba nalanolinovat, aby neprepustali vlhko... vratis im prirodzenu ochranu, aku maju ovce 🙂

estterka
15. mar 2012

nasa slavna minilala... nova a po 10 mesiacoch minimalneho pouzivania-kvoly spolahlivosti a to som ju aj prefoldom vypchavala..nasa najdrahsia plienka ☹

larosa
15. mar 2012

@ewkaewka ja mám 3kusy VonderooV2 minky, nepretekajú mi a som s nimi veľmi spokojná 🙂 ale najspokojnejšia som s BumGenius 4.0 a BumGenius Flip

estterka
15. mar 2012

porovnavala som aj ine plienky dnes-po cca tych 10 mesiacoch,co latkujeme a intenzivne pouzivame
BG ruzove-porovnavala som farbu,nezmenena
TB nocna bambusova
FLIP som pozerala suchy zips-uplne v pohode zatial,nie je zniceny
BI prefold sa dako scvrkol 😅

ekoplienky
15. mar 2012

@estterka: Minilala som nemala nikdy v ruke, tak neviem.

Prefoldy sú bambusové a tie sa vždy scvrknú aj popise majú:
Rozmer plienky pred vypraním je 33x42 cm, po vypraní 32,5x32,5cm.

estterka
15. mar 2012

@ekoplienky ako na tom prefolde to nebadam niajk,ze by to ovplyvnilo pouzivanie 😎 . tu minilala som tu totiz viackrat spominala uz,ze je to jedina plienka,s ktorou som extremne nespokojna,pretiekla vzdy.nech som ju vypchala hocicim..smolu sme mali. inak som praveze chcela tie ine porovnania dat v zmysle,ze som spokojna so zvyskom nasej vybavy 😅

labutka
15. mar 2012

@ekoplienky @estterka mne sa zda, ze bambusove rovne vkladacky sa viac scvrknu, nez udavaju vyrobcovia. ked si pozriem nove vkladky do IB aj BI vkladky aj hociaku bambusovu vkladacku a kikko stvorce, tak moje pouzivane su mensie. ale to je bambus a to o nom viem. 😉 a ja som vsetky vkladky zvykla trosku ponatahovat, ked som ich vybrala z pracky.
inak esterka, moj BG suchy zips po roku pouzivania ani zdaleka nevyzera tak dobre jak tvoj 😕 ale s minilalou som bola spokojna. a stretchku mam tiez bielu jak ty 😀